Treść opublikowana przez arek87
-
[B5 AEB] Problem z obrotami przy zmianie biegów
Ja miałem podobna przypadłość. Przy zmianie np z 2-ki na 3-ke przy 4000 potrafiły wzrosnąć troche lub po puszczeniu pedału gazu nie spadały przez chwile. Dzisiaj po adaptacji problem znikną. Będę musiał chyba powtórzyć chyba bo robiłem na zimnym silniku i teraz troche zbyt agresywnie domyka . Ale poki co pojeżdze i zobacze
-
[B5 AAH] Osiągi AAH
Moze nie A4 ale ja miałem audi 100 c4 z takim silnikiem i do 100km/h szła ponizej 9s a nawet jakies 8,5 w zalezniesci od warunkow. Najwiecej jechałem 220 km/h(wg licznika)i jeszcze szła tylko koniec odcinka byl ,a ważyła 1480kg bez ludzików . Miałem w niej rowniez gaz. Oczywiście obsluga silnika na bierząco
-
[B5 ADR] Syczenie spod korka paliwa
U mnie też syczało z korka. Ale gdzies tu na forum przeczytałem że trzeba wyciągnąć ten zaworek co na filtrze siedzi, przedmuchac , rozruszać srubkę ktora w nim jest i po sprawie. U mnie pomoglo. wykreciłem i wkręciłem ta śrubke z 3 razy, po czym ustawiłem ją na środku i cisza. W sumie to przez to nawet pompa paliwa mi glosno chodziła...
-
[B5 AEB] Szarpie/przerywa silnikiem podczas przyspieszania <video>
W razie czego nie zaszkodzi zobaczyć cewki zapolonowe. Opór pierwotny to 0,5 do 1,5 omów. Jak mozesz sprawdz wszystkie 4
-
[B5 AJL] Jakie doładowanie ?
Ostatnio podłączyłem manometr do swojej. Przy 1500 jest juz 0,5 bar-a a koło 1700-1800 momentalnie 0,60-0,65 po czym szybko spada. przy 2000 jest około 0,5 bar-a. A dalej już tylko mniej
-
[B5 AEB] Problem z ciśnieniem oleju
Pod czas jazdy... , sprawdzałem na jałowym około 6000rpm na cieplym troche ponad 7bar. Z tego co pamietam zaraz po pierwszym odpaleniu nie było mniej jak 7 a pod delikatnymi obrotami (max2000) nie wiecej niz 8. Ciekawe jak to wygladało w 1996 A cisnienie oleju pod obciazeniem spada czy rosnie?
-
[B5 AEB] Stuki w silniku 1.8T
Przy kole masz 2 sróbki na imbus "5".Są tam takie 2 otwory, musisz ustrawic kolo zamachowe w odpowiedzniej pozycji. ma ono takie wycięcie specjalne i odkrecasz.
-
[B5 AJL] Co powiecie na taki dolot ?
HHmmmmmmm
-
[B5 AEB] Stuki w silniku 1.8T
Ja proponuje zdjąć miskę olejową i zobaczyc jak wyglądają panewki korbowodowe. Czy pod czas halasów z głowicą sprawdzałes cisnienie oleju??
-
Spoty Olsztyńskie
I żeby nie było nudno to i ja się pojawię
-
[B5 AEB] Szumiąca turbina
Myśle że skoro zaczęły się jakieś odgłosy to niestety możesz mieć racje. Co do cen to jest różnie... K03 jest dużo na rynku w różnym stanie. Napewno coś znajdziesz. Ale przed wydaniem jakich kolwiek pieniedzy pojedz gdzieś gdzie się znają i niech zbadają sprawę dokładnie.
-
[B5 AJL] Co powiecie na taki dolot ?
Ale 700 zł to dużo troche
-
[B5 AJL] Co powiecie na taki dolot ?
A przypadkiem znalazlem takie cus http://moto.allegro.pl/item587307971_audi_a4_vw_passat_b5_1_8t_silikonowa_rura_dolotowa.html kolejny wymysł za niezłą kasę
-
[B5 AJL] Co powiecie na taki dolot ?
Y nie , więc pewnie za stożek sobie doliczyli
-
[B5 ADR] Procedura wymiany uszczelek pod miska olejową
A nie trzeba nawetr odkręcać wachaczy No chyba ze ktos lubi
-
[B5 AJL] Co powiecie na taki dolot ?
El-Tec zaspiewał 800 zl . Jestem w trakcie realizacji własnego pomysłu z Tip za niewielkie pieniądze. Jeśli sie uda to napisze, albo jakiś filmik nagram
-
[B5 AEB] Problem z ciśnieniem oleju
Właśnie jestem świerzo po wymianie pompy olejowej, panewek korbowodów,uszczelki pod miską,oleju + filtr oraz uszczelki pod chlodnicą oleju. Cisnienie przy temp oleju 90 stopni na jalowych(wiec bardzo nagrzany) 2 bary, 3000rpm 7 bar. Głowica przestała klekotac, turbo juz nie wyje, nawet na zimnym. Koszt: pompa,uszczelki,panewki, filtr oleju=273zł. Olej za free :gwizdanie: (castrol magnatec 10w40). Robota kosztowała mnie kilka siwych włosów oraz jakies 8 godzin. Pozdro i zachęcam do pomiarów cisnien w waszych autach ja uratowałem turbo
-
[B5 ADR] Procedura wymiany uszczelek pod miska olejową
Należy podniesc silnik i opuscic troche belke bo miska wadzi o pompe olejową którą właśnie wymieniam u siebie Inaczej jest problem z odkręceniem śrub imbusowych nr5 oraz śrób mocujących miskę ze skrzynią biegów. Zdjęcie miski to około 2 godziny czasu ale może jestem troche powolny
-
[B5 AEB] Słabo przyspiesza
Ale przynajmniej sie rusza . Problem mają ci u ktorych wogóle nie drgnie
-
[B5 AEB] Migająca kontrolka oleju pomimo jego prawidłowego stanu
Czy turbina ? trudno powiedzieć. Pompa na 99%. Ale radzę jak najszybciej odstawić do warsztatu i zacząć od mierzenia cisnienia oleju. 1-3,5 bara na wolnych, 5-7 przy 3 tys. obr. Pomiar przy temp. oleju 80 stopni.
-
[B5 AEB] Migająca kontrolka oleju pomimo jego prawidłowego stanu
U mnie sie zapala po dluzszym postoju na jalowych obotach. Niestety cisnienie oleju na jałowych mam okolo 0,8 bara a przy 90 stopniach zapewne mniej. Ale poki zimny to jest w miare ok. Zbieram sie do wymiany pompy oleju, a poki co staram sie zbytnio nie jezdzic a napewno nie stoje na wolnych obrotach bo zaraz zaczyna glowica jak w dieslu klekotac
-
[B5 AEB] Wymiana silnika
Jesli juz glowica z wozu pójdzie to niech jakiś fachura obejrzy ją dokładnie. Może nie tylko uszczelniacze bedą do wymiany. A w zasadzie po zdjeciu glowicy nie daleko juz do zdjecia miski olejowej .
-
[B5 AEB] Wymiana silnika
Stopień spreżania jest stały 9,5:1 i sie nie zmienia , natomiast ciśnienie spreżania maleje wraz z kilometrami. minimum jest 7 barów. stan normalny 10-13 barów . A zanim wyrzucisz silnik to radzibym go najpierw pomierzyc. A i VAG też mu nie zaszkodzi.
-
[B5 AEB] Zawór DV
Ja kupilem dv od tt ze skody za 69zl :gwizdanie: po znajmosciach , mam poprzednia dv-ke rozwniez jakby ktos chcial(sprawna)
-
[B5 AAH] Kremowa, oleista maź na korku oleju
Problem pojawia się przeażnie zimą, przy niewielkich przebiegach. U mnie w audi 100 tez czasem jest, ale jak piszą koledzy wystarczy się trochę przejechać i pożądnie go dogrzać tak żeby woda i para wodna wyparowały. Dodam, że "Kremowa, oleista maź" wystepuje nie tylko w audi