Treść opublikowana przez luzur
-
[B6 AVF] Wyciek Oleju z silnika
Dajcie spokój z głowicą... Co najwyżej z pod pokrywy zaworów, poza tym taki wyciek w TDI należy raczej zignorować.
-
[B5 AHU] Metaliczny dzwięk, jakby tarcie metalu o metal w tylnym prawym kole
SpoX
-
[B5 AFN] Świece żarowe
Przy -5 już nie koniecznie, przynajmniej silniki VP. Świece ponoć najlepsze Beru.
-
[ALL B6] Test "Łosia"
W niskiej temperaturze? :gwizdanie: a kiedy zaczyna się niska temperatura ? czy w okolicach 0 czy -5.Tu jest zbyt wiele czynników do wzięcia pod uwagę, ponieważ oprócz rozmiaru opony zmieniło się zbyt wiele. No to błysnąłeś Skoro chcesz się łapać za słówka, to o jaki rodzaj suchej nawierzchni Ci chodziło? Samych asfaltów jest bodajże kilkanaście rodzajów A tak na serio, to mieszanki do produkcji opon letnich w niskich temperaturach tracą swe właściwości i opona w konsekwencji nie trzyma tak, jak powinna. Dla różnych opon, różnych producentów ten próg może być różny, gdyż precyzyjnie nie da się określić kiedy opona jeszcze "trzyma" parametry, a kiedy już nie. Dlatego przyjęło się, że zmieniamy opony na zimowe, kiedy średnia amplitud dobowych spadnie poniżej 7st.C. Załóżmy, że przy temperaturze 0st. założysz najpierw opony letnie, a potem zimowe, oczywiście w tym samym rozmiarze; Zrób taki test, a przekonasz się, który rodzaj mieszanki lepiej się sprawdza Moim zdaniem, w okolicy zera stopni na suchym asfalcie jeżeli opony będą dobrej klasy i w tym samym rozmiarze to różnicy podczas np. testu łosia nie stwierdzi 90% drajwerów, chyba że po tym że na zimowych jest głośniej Tylko tak jak piszę, ten sam rozmiar opon, a nie letnie 225/45/17 a zimowe 195/65/15 bo tu różnica będzie mocno odczuwalna.
-
[ALL] Skasowanie błędu silnika - spadek mocy po chiptuningu
Tzn że pewnie równocześnie stało się coś co spowodowało spadek mocy i nie wiemy o tym.
-
[ALL B6] Test "Łosia"
W niskiej temperaturze? :gwizdanie: a kiedy zaczyna się niska temperatura ? czy w okolicach 0 czy -5.Tu jest zbyt wiele czynników do wzięcia pod uwagę, ponieważ oprócz rozmiaru opony zmieniło się zbyt wiele.
-
[ALL B6] Test "Łosia"
Zależy co rozumiesz pod pojęciem "komfort". Poza tym ten test niewiele Ci powie. Zimowe opony na suchej nie śliskiej nawierzchni będą się gorzej zachowywać niż letnie.
-
[ALL B5] Prośba o ustalenie części do wymiany
ETKA mówi że tam jest łożysko 4d0 412 377 f ale wygląda to jak poduszka, tylko guma. Ktoś rozkręcał ? Jest tam jakieś łożysko ?
-
[B5 AHU] Metaliczny dzwięk, jakby tarcie metalu o metal w tylnym prawym kole
Może być tak że masz mało klocka + rant na tarczy i trze blacha klocka o rant na tarczy.
-
[ALL B5] Czy po wymianie wahaczy trzeba ustawiać zbieżność?
Teoretycznie na zbieżność powinno się jechać po każdej zmianie w zawiasie. W praktyce nikt nie zakłada że wymieniony wahacz jest inny niż ten stary ! W geometrii/zbieżności nie powinno się nic zmienić dopóki nie wymieniasz końcówek kierowniczych.
-
[ALL] Skasowanie błędu silnika - spadek mocy po chiptuningu
Kolejne czary - mary
-
[B5 AFN] Nieprawidłowa praca gruszki turbiny
Niech ten elektromechanik zrobi dynamiczne logowanie, inaczej to zgadywanka.
-
[ALL B5] Czy pasują amortyzator z polifta do przedlifta ?
Amortyzator ma w innym miejscu zawleczkę (nie wiem po co) więc trzeba wymieniać razem z górnym mocowaniem. Sprężyna jest taka sama...
-
[B5 AFN] Nieprawidłowa praca gruszki turbiny
Jeżeli zaworek jest 100% sprawny to sztanga może być źle wyregulowana.
-
[ALL B5] Czy pasują amortyzator z polifta do przedlifta ?
Czy można do przedlifta zamontować amortyzatory tylne razem z górnymi mocowaniami z polifta ? Chyba nie powinno być problemu ?
-
[B5 AFN] Nieprawidłowa praca gruszki turbiny
Może np. pompa vacum nie daje juz rady i masz za małe podciśnienie w układzie. Hamulce dobrze działają ?
-
[B5 AJM] Pytanie do znawców padły dwie turbiny ?
Chyba stanowczo za mało danych żeby coś poradzić. Nowe te turbiny kupowałeś ? Czy okazje z allegro ? Czy regeneracja gdzieś tam ?
-
[B6 AWX] Pomocy!!! 1800zł za Regeneracje Pompowtrysków i LIPA!
Ja bym zapytał na czym polegała ta regeneracja pompek. Bo chyba jedyna prawdziwa regeneracja to wymiana końcówki i ponowna regulacja, a nie ma wielu fachowców w Polsce którzy to robią. Pozdr.
-
[B5 AFF] Dolot AWX w silniku VP
Witam Rozmyślam przyszłościowo nad zamontowaniem turbo od AWX-a oraz kolektora ssącego. Z tym że chciałbym mieć EGR. Pierwszy pomysł to zapodać cały dolot od AWX i tu pytanie czy ktoś próbował ? Klapę gaszącą bym zostawił nie użytą. Pozdrawiam.
-
Ceny paliwa marzec 2026
Wyniki wyborów wskazują na to że podoba nam się na zielonej wyspie, skąd więc te narzekania ? :>
-
Ceny paliwa marzec 2026
Taaaaaaaaa, np. autostrada do poznania za 46 zł !!!!
-
Ceny paliwa marzec 2026
Tak wygląda analiza składników ceny litra: http://szczesniak.pl/2024 Jak widać ponad połowę płacimy państwu które tak o nas dba, martwi się że jak paliwo będzie tanie to będzie dużo wypadków...
-
Wymiana relingów dachowych Black Chrom - fotostory
A jaka wartość mają srebrne relingi do B5 ? Nie widzę za wiele na allegro...
-
[B5 1Z] Wyciek oleju z pod oringu chłodniczki oleju
W tych motorach po stronie filtra oleju lubi jeszcze pękać odma na samym dole i tam się poci dość mocno.
-
[B5 1Z] Wyciek oleju z pod oringu chłodniczki oleju
Ja z wyjęciem chłodniczki, tyle że Golfie męczyłem się bardzo długo, najwięcej problemów miałem ze zdjęciem węży wody i wyjmowałem ją w celu wymiany na większą W Audi chyba jest łatwiej. Na pewno lepiej zrobić to przy wymianie oleju.