Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Narcyz 35

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Narcyz 35

  1. Zastanawiam się nad tarczą sprzęgłową (zużyte tłumiki drgań skrętnych) , ale z drugiej strony nie wiem jaki by to miało związek z temperaturą silnika.
  2. Od 90*C - 100*C to najlepsza temperatura dla pracy silnika. Z tym że różne marki samochodów mają niewielkie odchyłki temperatur, ale przeważnie w tym przedziale temperatur.
  3. Na wolnych obrotach można tego nie zauważyć , ale podczas jazdy auto straci na dynamice i osiągach.
  4. Ale dlaczego nie wymienisz tego czujnika na nowy skoro już go masz ? Zawsze będzie 100 % pewności czy na pewno nie wina tego czujnika.
  5. Przewody wysokiego napięcia MUSZĄ być w idealnym stanie i wizualnym i technicznym.
  6. Dokładnie , zwykły zbieg okoliczności.
  7. Czyste śruby + klucz dynanometryczny to też rewelacja . A przede wszystkim bezpieczniej.
  8. To jest uniwersalna kontrolka dla wszystkich marek "CHECK ENGINE " ( sprawdź silnik ) . Bardzo często związana z awarią sondy.
  9. Co to jest 100 kg różnicy , moja teściowa na tylnym siedzeniu to już jest różnica :>
  10. A kto powiedział że Golf IV jest lżejszy od A4. To ta sama waga. Fakt silnik 1.6 to trochę mało jeżeli jest pełne auto. Ale z drugiej strony to nawet w naszym kraju to nie ma gdzie 5 wrzucić.
  11. Tam gdzie są uszczelki papierowe , kręgielitowe to tak . Ale gdzie guma i korek to nie.
  12. Na sucho, po uprzednim dokładnym obmyciu powierzchni benzyną ekstrakcyjną. Jak będziesz kupował uszczelkę ,to zwróć uwagę aby nie była zdeformowana. Ja kiedyś kupiłem i miała lekko zdeformowaną krawędź (nie była na tacy tekturkowej , tylko jakby z gwoździa zdjęta) więc po założeniu ciekła. Założyłem starą , 3 lata mineły ale jest OK.
  13. @piterra pochwal się ile czasu Ci to zajęło ? Zanim odkręciłeś alternator i pompę razem z obudową to ja już zakładałem pasek rozrządu z powrotem. Następnym razem proponuję wyjąć silnik , to jeszcze lepsze dojście.
  14. Ale przykryta jest rozrządem .
  15. Takie "łatanie" kluczowych elementów silnika nie ma najmniejszego sensu. Na allegro za około 50 zł można kupić taki wąż.
  16. Rozrząd do rozbiórki włącznie ze zdjęciem koła zębatego pośredniego.
  17. Narcyz 35 odpowiedział(a) na loker23 temat w 1.6
    I oczywiście nowe świece , bo na kablach w takim stanie ,to też dostały popalic.
  18. Tak , wiem i w przypadku włączenia wentylatora to tylko by było słyszalne dla ucha. Ale na obrotomierzu to raczej by było niewidoczne. a tu rzeczywiście jest dość spory spadek obrotów. Sam jestem ciekaw dlaczego tak się dzieje .
  19. Taki że elektryczny wentylator na rozruch potrzebuje około 70 amper , a to jest dużym obciążeniem .
  20. Bo go nie znajdziesz w tym aucie.
  21. Czy to jest znaczny spadek obrotów , czy tylko to jest słyszalne dla ucha ? Jaki tam jest wentylator wisko czy elektryczny (nie wiem czy wszystkie A4 mają wisko ) ?
  22. A dolny wąż zostaw w spokoju , lepiej powiedz czy górny co idzie do chłodnicy jest gorący. Jak gorący to termostat OK.
  23. Narcyz 35 odpowiedział(a) na matthiess temat w 1.6
    Wygląda że spod głowicy , ale zrzuć jeszcze osłonę paska rozrządu i zerknij czy nie cieknie spod koła zębatego na wałku rozrządu.
  24. Można odłączyć te przewody i połączyć je razem. Na innym forum ktoś pisał że przy -15 stopniach nie zdarzyło mu się aby przepustnica przymarzała. Ale z drugiej strony nie wiadomo czy jak przepustnica by przymarzła po dłuższym postoju ( podgrzewana przepustnica po zgaszeniu auta ,napewno odparuje wilgoć ) , nie wzięliby diabli nastawnika ? Niewiem być może się mylę ?Reduktora gazu nie można porównywać do przepustnicy.
  25. To jest tylko podgrzewanie przepustnicy.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.