Treść opublikowana przez Narcyz 35
-
[B5 ADP] Problem z odpowietrzeniem
Podnieś przednie lewe koło do góry , ogrzewanie na max i niech silnik pracuje aż do osiągnięcia temperatury roboczej.
-
[B5 ADR] Głośny syk przy korku wlewu paliwa
No ale zbiornik musi mieć jeszcze odpowietrzenie do atmosfery i tam będzie zapchane. Przecież musi być cyrkulacja gazów.
-
[B5 ADR] Potrzebna mi podpora belki przy przednim zawieszeniu
Można poszukać ogłoszeń z rozbitkami , często sprzedawają części z demontażu. np.http://www.autogielda.pl/czesci_audi_a4,audi_a4,GI94X9WYW.html
-
[B5 ADP] Czy w ADP jest chłodnica oleju
Jest chłodnica oleju , w postaci takiej zawiniętej rurki która się znajduje na dole przed chłodnicą płynu
-
[B5 ADR] Co to jest za koło zębate ?
Koło zębate pośrednie .
-
[B5 AHU] Czy można wymienić prowadnik zacisku hamulca
Potrzebowałem kiedyś prowadniki na tył bo jeden się rozleciał i miałem z tym problem. W ASO tylko całe jarzmo 280 zł ,na szrotach zero szans , nawet byłem w warsztatach gdzie zajmują się hamulcami też nic. W sklepie owszem ,zgodnie z katalogiem ale krótsze w końcu w jednym sklepie znalazł się fachowiec i niepatrzył w katalog tylko poszedł z prowadnikiem na sklep i podpasowywał i znalazł VOLVO . Ja miałem z sobą suwmiarkę, pomierzyłem i wszystko super pasowało tylko trzeba było stożek liznąć na tokarce
-
[ALL] Olej spływa do miski po 6 godzinach
Na myśl mi przychodzi że przytkany jest jakiś kanał olejowy który utrudnia spływanie oleju z głowicy. Dolewanie oleju raczej nie wchodzi w rachubę bo można uszkodzić silnik. Trzeba znaleźć przyczynę !!! Odkręć korek wlewu oleju na zapalonym silniku i zobacz czy klawiatura nie pływie w oleju. Ciekawy jestem jak wygląda odma ?
-
[B6 BFB] Ubytki płynu z chłodnicy i dziwny zapach
No to na 99% wyciek a smród powstaje z parującego płynu.Proponuję szybko usunąć usterkę aby nie zasmrodzić wnętrza auta bo będzie problem z pozbyciem się przykrego zapachu.
-
[B6 BFB] Ubytki płynu z chłodnicy i dziwny zapach
Wskazuje na cieknącą nagrzewnicę. A temperatura silnika zachowuje się normalnie ?
-
[B5 ADP] Migająca kontrolka ciśnienia oleju
Podejrzewam że to nie jest wina słabego ciśnienia oleju , czujnik lub instalacja. A mianowicie piszecie że kontrolka świeci a nic nie wspominacie że klepią popychacze ,a to raczej nieuniknione bez smarowania. Ale dla wykluczenia braku ciśnienia wkręciłbym w miejsce czujnika manometr.
-
[B5 ADP] Migająca kontrolka ciśnienia oleju
In 1 to inspekcja.
-
[B5 AWT] Klekotanie w silniku i świecąca się lampka oleju
To są dopiero dwa dni , oddaj to auto z powodu zatajonych wad .
-
[INNE] Jak sprawdzić przepływkę (VW Golf 4) ?
Najprostszy sposób (osobiście sprawdzałem i jest skuteczny) zdjąć pokrywę filtra powietrza , zapalić auto i mocno dmuchnąć do przepływomierza. Silnik musi przy sprawnej przepływce zareagować "zakrztusić się".
-
[B5 ADP] Dziwnie przerywanie podczas przyśpieszania
NGK BKUR 6 ET lub Bosch F7 LTCR
-
[B5 ACK] Klocek nie "bierze" w dolnej części tarczy
Podejrzewam że prowadniki są przyrdzewiałe (bądź zapieczone) , dlatego klocek bierze ze skosa.
-
[B6 BBK] Kolejność cylindrów
8 . 4 7 . 3 6 . 2 5 . 1 ,,,, --rozrząd
-
[B5 ADP] Prośba o analizę kilku błędów
Jeśli chodzi o błędy ze spalaniem stukowym , to duże prawdopodobieństwo że kiepskiej jakości paliwo w baku. Błąd 515 to się zdarza (odczyt błędów na unieruchomionym silniku), więc bym dodatkowo po wykasowaniu sprawdził na pracującym silniku czy wyskoczy ,dla pewności. 17978 dotyczy wadliwego zasilania ECU i problem z immobilaiserem, ale piszesz że auto pali bez problemów . To jest błąd sporadyczny , podejrzewam że spowodowany odłączeniem akumulatora. Ps.Jeżeli wprowadziłem w błąd to niech mnie ktoś poprawi.
-
[B5 1Z] Pęknięty pasek wielorowkowy
Nie zdziwiłbym się ,że zaraz się okaże że poszła też uszczelka pod głowicą. Gaszenie silnika z taką temperaturą nie było rozsądne . Dobrze by było wykręcić korek od zbiorniczka przed jazdą.
-
[B5 AFN] Drgający tłumik
Zużyte gumowe wieszaki też się przyczyniają do wibracji tłumików.
-
[B5 ADP] Czy to jest prawidłowe działanie termostatu ?
ten termostat napewno szwankuje. Prędkość nie ma nic wspólnego ze spadkiem temperatury.Ja mojego przytrzymałem kiedyś przez 2 godziny na 190 km/h a temperatura ani nie drgnęła non stop 90 na desce.
-
[B6 AVF] Chce wypuścić dwie końcówki wydechu ze zderzaka, ale trochę nietypowo
W escorcie 1.8D też dałem sobie prostą końcówkę wydechu a efekt to non stop czarny zderzak i klapa bagażnika ,a auto nie kopciło. Ale nie twierdzę że w audi będzie tak samo.
-
[B5 ADP] Co to za paski ?
Tam jest tylko jedna rolka , a napinacza jeżeli jest sprawny się nie wymienia. Czyli zrobiony komplet
-
[B5 ADP] Co to za paski ?
Te części na zdjęciu + olej z filtrem to około 380 zł . Roboty na około 4h z demontarzem przodu auta. to rzeczywiście tanio , ale też bym więcej nie zapłacił jak 250 zł.
-
[ALL B6] Jaki smar do wymiany świec żarowych ?
Są ludzie którzy popełniają błąd poprzez wkręcanie świec ( żarowych bądź zapłonowych ) na gorącej głowicy a później się dziwią że są problemy z wykręcaniem.
-
[B5 1.6 ADP] Jaki pasek rozrządu??? 121 czy 138 ząbków??
Ja mam zrobione na pasku ok 19000 km w przyszłym roku na jesieni będę miał ok 33000 km i będę wymieniał (4 lata minie ) na nowy. Ale tylko pasek , bo rolki nie ma sensu wymieniać po tym przebiegu .Na fordzie kiedyś po 40000 (5 lat stary ) pasek mi poszedł i 12oo zł byłem w plecy i nie zamierzam popełniać jeszcze raz tego samego błędu.