Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Narcyz 35

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Narcyz 35

  1. Rozkręcić , wkręcić najpierw króciec z podkładką miedzianą do turbo a dopiero później ( po uprzednim sprawdzeniu czy stożek nie jest porysowany , ewentualnie lekko papierem go przetrzeć ) wkręcić przewód .
  2. To nie to samo , rozrusznik kręci ze stałą prędkością bez szarpania . Ale najistotniejszy jest moment zaskoczenia silnika , który na pych w pierwszej fazie skacze pod maską. Dopiero w momencie wciśnięcia sprzęgła silnik płynnie pracuje a na rozruszniku tego nie ma. Co nie znaczy że pasek musi przeskoczyć.
  3. A co Ty się dziwisz , niemcy potrafią odwdzięczyć się za zaufanie do swojej marki:good:.
  4. Temperatura dla ECU ( 01 engine - 003 blok) Dla wskaźnika na desce ( 17 instruments - któryś w pierwszej 10-tce ) , zawsze zapominam . Obydwie wartości powinny mieć zbliżone wskazania. Ale z tego co piszesz , to miałeś podłączony komp pod auto. Czy w grupie 01 był jakiś błąd ?
  5. Jeżeli już przy dystrybutorze miałeś problem z odpaleniem to paliwo raczej odpada. Poza tym SHELL chybaby nie pozwoliłby sobie na to aby mieli syf w zbiornikach. Jak masz VAG'a sprawdź czujnik temperatury na potrzeby ECU. Może jest uwalony i zaniża temperaturę dlatego silnik się zalewa ? Od czegoś trzeba zacząć.
  6. Właśnie czytając wątek pomyślałem najpierw o sondzie. Konkretnie o za bogatej mieszance.
  7. Nie chce mi się wierzyć że głowica pęknięta. Głowica pęka przeważnie pomiędzy zaworami i nie ma szans jechać na pękniętej głowicy. Moment i płyn zagotowany.
  8. Po pierwsze podczas jazdy na nie pracujących wentylatorach (przy aktualnej temp. zewnętrznej) nic nie ma prawa się stać. B3 w pięć osób jechałem 450 km ze spalonym wentylatorem elektrycznym i temperatura w trasie nie wskoczyła powyżej normy nawet przy 210 km/h.
  9. Może być że siadła pompa , a za wysoka temperatura wraz z wzrastającym ciśnieniem poszło w uszczelkę. Jeżeli z wydechu śmierdzi przepalonym płynem to znaczy że dostaje się płyn do cylindra.
  10. Jak się kupuje badziewie to tak się dzieje , czyli cena zgodna z jakością .
  11. Tu nie rozchodzi się , o cofanie się paliwa , tylko za niskie ciśnienie na listwie.
  12. Narcyz 35 odpowiedział(a) na Rad8k temat w Audi A4 B5
    To ma stukać . Wszystko OK.
  13. Podejrzewam że to nie wina podkładki tylko tego że odkręcając przewód od króćca przy turbinie , odkręcił się też króciec razem z przewodem . Musisz rozkręcić przewód od króćca , wkręcić króciec do turbo , stożek (końcówkę przewodu) lekko przepolerować papierem ściernym i wkręcić przewód.
  14. Ale jak idzie 210 km/h , a spalanie ogólnie mieści się w normie to myślę że nie ma czego się doszukiwać .
  15. A w jakim stanie jest filtr powietrza ?
  16. Narcyz 35 odpowiedział(a) na RR1 temat w Audi A4 B5
    Tam nie ma napinacza paska pompy , a wymiana oleju może pomóc.
  17. Narcyz 35 odpowiedział(a) na marko367 temat w 1.8
    A czy na pewno masz silnik ADR ? Z tego co wiem ten silnik nie posiada turbo. Rzeczywiście jest tam taki zaworek ( zerknąłem do "eTech"a ) .
  18. Raczej to wskazuje na czyszczenie kierownic , po rozgrzaniu turbiny nie złapał trybu awaryjnego bo kierownice dostały więcej miejsca.
  19. A jeżeli masz kanał odkręć rurę wydechową , trzeba wszystkiego próbować. Może któryś z tłumików jest niedrożny. Już kilka razy zdarzyło mi się zobaczyć jak auta wełnę czy watę szklaną (coś w tym rodzaju) wypluwają z tłumika.
  20. EGR też można powiązać ze spadkiem mocy silnika. Tak jak kolega @malinek21 doradził zrób logi , a przy okazji okaże się czy EGR za dużo spalin nie ładuje do kolektora.
  21. A czy buty też nosisz na każdej nodze w innym rozmiarze ?
  22. Z tyłu za głowicą.
  23. Ale pompę wody pomimo że nie pracuje na rozrządzie też proponuję wymienić profilaktycznie. Ja też musiałem drugi raz rozbierać jak mi się wirnik urwał .
  24. To jest od serwo hamulcowego , a powinien być szczelny.
  25. Brake to hamulec czyli czujnik stopu.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.