Treść opublikowana przez Narcyz 35
-
[B5 AFN] Po czyszczeniu turbiny nieszczelność metalowego wężyka olejowego
Rozkręcić , wkręcić najpierw króciec z podkładką miedzianą do turbo a dopiero później ( po uprzednim sprawdzeniu czy stożek nie jest porysowany , ewentualnie lekko papierem go przetrzeć ) wkręcić przewód .
-
[B5 AFF] Jakie są objawy przeskoczenia paska rozrządu
To nie to samo , rozrusznik kręci ze stałą prędkością bez szarpania . Ale najistotniejszy jest moment zaskoczenia silnika , który na pych w pierwszej fazie skacze pod maską. Dopiero w momencie wciśnięcia sprzęgła silnik płynnie pracuje a na rozruszniku tego nie ma. Co nie znaczy że pasek musi przeskoczyć.
-
[B7 BRD] Wymiana pompowtrysków - ASO Polska vs ASO Niemcy
A co Ty się dziwisz , niemcy potrafią odwdzięczyć się za zaufanie do swojej marki:good:.
-
[B5 ADP] Po zatankowaniu nie chce odpalić auta odrazu, gaśnie
Temperatura dla ECU ( 01 engine - 003 blok) Dla wskaźnika na desce ( 17 instruments - któryś w pierwszej 10-tce ) , zawsze zapominam . Obydwie wartości powinny mieć zbliżone wskazania. Ale z tego co piszesz , to miałeś podłączony komp pod auto. Czy w grupie 01 był jakiś błąd ?
-
[B5 ADP] Po zatankowaniu nie chce odpalić auta odrazu, gaśnie
Jeżeli już przy dystrybutorze miałeś problem z odpaleniem to paliwo raczej odpada. Poza tym SHELL chybaby nie pozwoliłby sobie na to aby mieli syf w zbiornikach. Jak masz VAG'a sprawdź czujnik temperatury na potrzeby ECU. Może jest uwalony i zaniża temperaturę dlatego silnik się zalewa ? Od czegoś trzeba zacząć.
-
[B5 AHL] Czarne Świece, Czarny Dym, Ubytki Oleju...[ZDJĘCIA]+ FILMIK
Właśnie czytając wątek pomyślałem najpierw o sondzie. Konkretnie o za bogatej mieszance.
-
[ALL] Pęknieta głowica, bardzo wolno bierze płyn chłodniczy i czasem kopci???
Nie chce mi się wierzyć że głowica pęknięta. Głowica pęka przeważnie pomiędzy zaworami i nie ma szans jechać na pękniętej głowicy. Moment i płyn zagotowany.
-
[B6 ALT] Nie pracują wiatraki - wywala płyn chłodniczy przez korek - NAPRAWIONY!
Po pierwsze podczas jazdy na nie pracujących wentylatorach (przy aktualnej temp. zewnętrznej) nic nie ma prawa się stać. B3 w pięć osób jechałem 450 km ze spalonym wentylatorem elektrycznym i temperatura w trasie nie wskoczyła powyżej normy nawet przy 210 km/h.
-
[ALL B5]1.8TQ zagotowal sie plyn grzeje sie szybko
Może być że siadła pompa , a za wysoka temperatura wraz z wzrastającym ciśnieniem poszło w uszczelkę. Jeżeli z wydechu śmierdzi przepalonym płynem to znaczy że dostaje się płyn do cylindra.
-
[B5 ADP] Nowe kable... świecą!
Jak się kupuje badziewie to tak się dzieje , czyli cena zgodna z jakością .
-
[B5 ADR] Po przekreceniu zapłonu nie słysze pompy (bzyczenia)
Tu nie rozchodzi się , o cofanie się paliwa , tylko za niskie ciśnienie na listwie.
-
[B5 ANB] Co to za sagem?
To ma stukać . Wszystko OK.
-
[B5 AFN] Po czyszczeniu turbiny wycieka olej z wezyka
Podejrzewam że to nie wina podkładki tylko tego że odkręcając przewód od króćca przy turbinie , odkręcił się też króciec razem z przewodem . Musisz rozkręcić przewód od króćca , wkręcić króciec do turbo , stożek (końcówkę przewodu) lekko przepolerować papierem ściernym i wkręcić przewód.
-
[B5 AFN] Proszę o ocenę logów
Ale jak idzie 210 km/h , a spalanie ogólnie mieści się w normie to myślę że nie ma czego się doszukiwać .
-
[B5 AFN] Proszę o analize logów
A w jakim stanie jest filtr powietrza ?
-
[B5 ADP] Pompa wspomagania
Tam nie ma napinacza paska pompy , a wymiana oleju może pomóc.
-
[B5 ADR] Zawór N75
A czy na pewno masz silnik ADR ? Z tego co wiem ten silnik nie posiada turbo. Rzeczywiście jest tam taki zaworek ( zerknąłem do "eTech"a ) .
-
[B5 AFN] Duze korekcje, dawka paliwa nowe logi
Raczej to wskazuje na czyszczenie kierownic , po rozgrzaniu turbiny nie złapał trybu awaryjnego bo kierownice dostały więcej miejsca.
-
[B5 ADP] Uruchomienie silnika - tylko na holu
A jeżeli masz kanał odkręć rurę wydechową , trzeba wszystkiego próbować. Może któryś z tłumików jest niedrożny. Już kilka razy zdarzyło mi się zobaczyć jak auta wełnę czy watę szklaną (coś w tym rodzaju) wypluwają z tłumika.
-
[B5 AHU] Spadek prędkości maksymalnej
EGR też można powiązać ze spadkiem mocy silnika. Tak jak kolega @malinek21 doradził zrób logi , a przy okazji okaże się czy EGR za dużo spalin nie ładuje do kolektora.
-
[B5 AHH] Pomieszane końcówki wtrysków jakie skutki?
A czy buty też nosisz na każdej nodze w innym rozmiarze ?
-
[ALL B5] Gaśnie i nie ma siły na ssaniu
Z tyłu za głowicą.
-
[B5 ADP] Co kupic do wymiany kompletnego rozrzadu??(ADP 11.1996r sedan)
Ale pompę wody pomimo że nie pracuje na rozrządzie też proponuję wymienić profilaktycznie. Ja też musiałem drugi raz rozbierać jak mi się wirnik urwał .
-
[B5 AHL] Od czego jest ten wężyk?
To jest od serwo hamulcowego , a powinien być szczelny.
-
[B5 AFN] Brak ABS - kontrolka
Brake to hamulec czyli czujnik stopu.