Treść opublikowana przez Narcyz 35
-
[B5 ADR] Szarpie przy ruszaniu
Zastanawiam się nad tarczą sprzęgłową (zużyte tłumiki drgań skrętnych) , ale z drugiej strony nie wiem jaki by to miało związek z temperaturą silnika.
-
[B5 AJL] Wysoka temperatura
Od 90*C - 100*C to najlepsza temperatura dla pracy silnika. Z tym że różne marki samochodów mają niewielkie odchyłki temperatur, ale przeważnie w tym przedziale temperatur.
-
[B5 ADP] Nierówne obroty oraz brak mocy na ciepłym silniku
Na wolnych obrotach można tego nie zauważyć , ale podczas jazdy auto straci na dynamice i osiągach.
-
[B5 ADP] Nierówne obroty oraz brak mocy na ciepłym silniku
Ale dlaczego nie wymienisz tego czujnika na nowy skoro już go masz ? Zawsze będzie 100 % pewności czy na pewno nie wina tego czujnika.
-
[B5 ADR] Problemy z obrotami PILNE !!!!!!!!!!!!!!!
Przewody wysokiego napięcia MUSZĄ być w idealnym stanie i wizualnym i technicznym.
-
[B5 ADP] Czasami przy odpaleniu gaśnie.
Dokładnie , zwykły zbieg okoliczności.
-
[All] Jaki smar do śrub?
Czyste śruby + klucz dynanometryczny to też rewelacja . A przede wszystkim bezpieczniej.
-
[B6 AWA] Co oznacza ta ikonka ?
To jest uniwersalna kontrolka dla wszystkich marek "CHECK ENGINE " ( sprawdź silnik ) . Bardzo często związana z awarią sondy.
-
[ALL B6] Audi a4 b6 1.6 jakie osiagi?
Co to jest 100 kg różnicy , moja teściowa na tylnym siedzeniu to już jest różnica :>
-
[ALL B6] Audi a4 b6 1.6 jakie osiagi?
A kto powiedział że Golf IV jest lżejszy od A4. To ta sama waga. Fakt silnik 1.6 to trochę mało jeżeli jest pełne auto. Ale z drugiej strony to nawet w naszym kraju to nie ma gdzie 5 wrzucić.
-
[B5 APU] Wymiana uszczelki pod pokrywą
Tam gdzie są uszczelki papierowe , kręgielitowe to tak . Ale gdzie guma i korek to nie.
-
[B5 APU] Wymiana uszczelki pod pokrywą
Na sucho, po uprzednim dokładnym obmyciu powierzchni benzyną ekstrakcyjną. Jak będziesz kupował uszczelkę ,to zwróć uwagę aby nie była zdeformowana. Ja kiedyś kupiłem i miała lekko zdeformowaną krawędź (nie była na tacy tekturkowej , tylko jakby z gwoździa zdjęta) więc po założeniu ciekła. Założyłem starą , 3 lata mineły ale jest OK.
-
[B5 ADP] Wymiana pompy wodnej?
@piterra pochwal się ile czasu Ci to zajęło ? Zanim odkręciłeś alternator i pompę razem z obudową to ja już zakładałem pasek rozrządu z powrotem. Następnym razem proponuję wyjąć silnik , to jeszcze lepsze dojście.
-
[B5 ADP] Wymiana pompy wodnej?
Ale przykryta jest rozrządem .
-
[B5 ADP] Dolny króciec chłodnicy
Takie "łatanie" kluczowych elementów silnika nie ma najmniejszego sensu. Na allegro za około 50 zł można kupić taki wąż.
-
[B5 ADP] Wymiana pompy wodnej?
Rozrząd do rozbiórki włącznie ze zdjęciem koła zębatego pośredniego.
-
[B5 ADP] Przerywanie silnika
I oczywiście nowe świece , bo na kablach w takim stanie ,to też dostały popalic.
-
[B5 AAH] Chwilowe spadki obrotów
Tak , wiem i w przypadku włączenia wentylatora to tylko by było słyszalne dla ucha. Ale na obrotomierzu to raczej by było niewidoczne. a tu rzeczywiście jest dość spory spadek obrotów. Sam jestem ciekaw dlaczego tak się dzieje .
-
[B5 AAH] Chwilowe spadki obrotów
Taki że elektryczny wentylator na rozruch potrzebuje około 70 amper , a to jest dużym obciążeniem .
-
[B5 ADP] Gdzie znajduje sie czujnik powietrza do silnika
Bo go nie znajdziesz w tym aucie.
-
[B5 AAH] Chwilowe spadki obrotów
Czy to jest znaczny spadek obrotów , czy tylko to jest słyszalne dla ucha ? Jaki tam jest wentylator wisko czy elektryczny (nie wiem czy wszystkie A4 mają wisko ) ?
-
[ALL B5] Bulgotanie w zbiorniczku wyrównawczym i przegrzewanie się układu.
A dolny wąż zostaw w spokoju , lepiej powiedz czy górny co idzie do chłodnicy jest gorący. Jak gorący to termostat OK.
-
[B5 ADP] Cieknie olej ,FOTY
Wygląda że spod głowicy , ale zrzuć jeszcze osłonę paska rozrządu i zerknij czy nie cieknie spod koła zębatego na wałku rozrządu.
-
[ALL B5] Podłaczenie układu chłodzenia do przepustnicy??
Można odłączyć te przewody i połączyć je razem. Na innym forum ktoś pisał że przy -15 stopniach nie zdarzyło mu się aby przepustnica przymarzała. Ale z drugiej strony nie wiadomo czy jak przepustnica by przymarzła po dłuższym postoju ( podgrzewana przepustnica po zgaszeniu auta ,napewno odparuje wilgoć ) , nie wzięliby diabli nastawnika ? Niewiem być może się mylę ?Reduktora gazu nie można porównywać do przepustnicy.
-
[ALL B5] Podłaczenie układu chłodzenia do przepustnicy??
To jest tylko podgrzewanie przepustnicy.