Treść opublikowana przez Narcyz 35
-
[All B5] Jaka kompresja w 1,8 T
AEB stopień sprężania (10,3)
-
[B6 AMB] Co to jest
Silnik :> , a może by się przydało wstawić zdjęcie i wskazać dany element strzałką
-
[B5 ADP] Siatka drgan
Mogę jedynie zaproponować tę aukcję http://moto.allegro.pl/item535055790_lacznik_elastyczny_tlumik_drgan_audi_vw_bmw_alfa.html można by tam zadzwonić może doradzą a cena też spoko. Właśnie przypomniało mi się że mam w garażu łącznik do środkowego tłumika i byłem go zmierzyć, fi 50 ma rura wydechowa z zewnątrz.
-
[ALL B5] Koronki ABS
W październiku wymieniałem sobie tarcze tylne / klocki / łożyska i okazało się że jeden wirnik ABSu jest pęknięty a wcześniej w niemczech ktoś go już spawał. Kupiłem nowy (chciałem od razu 2 ale w ASO był tylko 1/56zł ). Jak zakładałem używałem takiej odpowiedniej średnicy tuleji aby nabijać równomiernie . Nowy wirnik siadł elegancko ,ale używany już kopał (sprawdzałem po założeniu tarcz ,względem czujników ABSu) i musiałem go wycentrować ale jest wszystko OK. Być może jak Wirnik za bardzo kopie to czujnik nie widzi wszystkich ząbków ?
-
[B5 ADP] Zbyt duże spalanie
Do sondy się zgodzę ,ale do filtra powietrza nie . Za filtrem jest przepływomierz tzn. nie ma powietrza to i nie ma paliwa.
-
[B6 ALT] Jaki klucz do świec ?
Panowie a co macie w bagażniku po lewej stronie pod wykładziną , przy lewarku ? Pewnie klucz do kół a z drugiej strony do świec. 2w1.
-
[ALL B5] Problem z komunikacją licznika
Podobno pomaga też odłączenie akumulatora na jakieś 20 minut.
-
[B6 ASN] Jaka jest kolejność numeracji cylindrów w silnikach V6 ?
3 . 6 2 . 5 1 . 4 ''''''' pasek rozrządu / ewentualnie łańcuch w zależności od marki samochodu. Lepiej nie potrafię .
-
[B5 ALF] Dołożenie żarówki świateł przeciwmgielnych w tylnej lampie
Nie wiem jak jest w przepisach , ale nie tylko audi posiada przystosowane obie tylne lampy pod przeciwmgłowe . Fabrycznie jest założona żarówka tylko na jedną stronę . Być może lampy są uniwersalne w zależności od tego na jaki rynek trafią . Ruch lewostronny lub prawostronny. I też wątpię w to że można założyć przeciwmgłowe na dwie strony. A jednak kodeks drogowy dopuszcza 1 lub 2 przeciwmgłowe z tyłu ( DU. Nr 32 z 2003 roku poz 262.)
-
[B5 AFN] Problemy z ABS-em
Rozumiem że włączałeś zapłon ( odpalałeś silnik ) z rozłączoną kostką od czujnika ? Jeżeli tak to miałeś przerwany obieg i złapałeś błąd który wystarczy skasować.
-
[B5 ADP] Jakie spalanie ?
A jak napiszę że mam średniej ciężkości buty A jak napiszę że moje autko też się mieści w 8 litrach (nie ma znaczenia lato czy zima , cały czas w cyklu mieszanym). Buty mam średniego ciężaru,jeżeli pozwala sytuacja 190/h , jeżeli nie to 80/h. Już od dłuższego czasu przyglądam się postom na temat spalania ADP i zawsze się powstrzymywałem od pisania ile pali. Ale powiem szczerze jeżeli mój miałby palić , tak jak niektórzy deklarują 10 litrów to naprawdę niemógłbym spać spokojnie. 2x zadrzyło mi się zatankować kiepskie paliwo (od razu odczuwalny spadek mocy) dlatego wzrosło zużycie. Każde tankowanie zeruję licznik i sprawdzam na bieżąco zużycie. Ps.Zapomniałem dodać że szukałem 1,8 , ale się trafił ADP Z małym przebiegiem (141,000 udokumentowany) to wziąłem, a sam robię 7 tyś rocznie to będę go trzymał ile wytrzyma blacha. Miałem escorta 1,8 D ,paliwo za darmo a też robiłem tyle rocznie. Właśnie dzisiaj zalałem ponownie do pełna i wyszło 583km/47.21 litrów = 8.09
-
[B5 AJM] Podgrzewanie paliwa/świece żarowe/spalanie
Świece żarowe są odpowiedzialne za rozgrzanie powietrza zasysanego do cylindra aby silnik łatwiej zapalił. Wpływu na spalanie nie mają żadnego ponieważ po uruchomieniu silnika one nie grzeją.
-
[B5 AFN] Pasek rozrządu przeciera się - co robić ?
Dokładnie ja nawet bym go nie odpalał w tym stanie. Kolega niedawno w golfie miał do wymiany pasek bo nie wiedział kiedy wymieniany był. Kupił co trzeba i jechał do garażu szwagra na wymianę ( max 400m ) . Nie wiem czy ktoś uwierzy czy nie ,ale 10 metrów przed garażem się zerwał i remont głowicy doszedł
-
[B5 ADP] Pytanie o amortyzatorek roki paska rozrządu
@zaba84 tam są 3 koła zębate oraz rolka napinacza (wymiana samej rolki). Pompa wodna rzeczywiście nie pracuje na pasku rozrządu.Przede wszystkim przed zrzuceniem starego paska (przyjmujemy że koła są ustawione na znakach) musisz zaznaczyć sobie koło zębate wału pośredniego wg bloku silnika (te koło po prawej od wału korbowego). A odnośnie naciągu rolki napinającej to trzeba się zapoznać z procedurą w książce napraw. A w dziale "Warsztat - Zrób to sam" znajdziesz książkę ,oraz foto story zamieszczone dzięki uprzejmości jednego z kolegów.
-
[B5 ADP] Czy mam walnięty przepływomierz ?
A na kostce od przepływomierza jest napięcie 12V ? Bo jeżeli próbowałeś inne przepływki i zero poprawy to może coś z instalacją elektryczną.
-
[B5 ADP] Czy mam walnięty przepływomierz ?
Według tego co piszesz to pasuje do awarii przepływki.Ale dla pewności jeszcze ,zdejmij pokrywę filtra powietrza , odpal auto i dmuchnij do przepływomierza . Jeżeli silnik zareaguje (zakrztusi się) to jest dobra.
-
[B5 ADP] wymiana komputera
Albo bardzo dobry fachowiec albo serwis. A pozatym trzeba było kupić kompa z wyciętym immobilaiserem.
-
[B5 ADP] Szarpanie przy dawaniu gazu
Włączenie klimy lub świateł automatycznie obciąża silnik ,tak że na biegu jałowym jest to normalne że słychać jak silnik zareaguje.A co do problemu kolegi @dejvtx zastanowilbym się nad tarczą sprzęgłową i dociskiem.
-
[B6 BFB] Silnik pali na trzy cylindry ?
Podejrzewam że któryś z wężyków gumowych w okolicach układu ssącego jest sparciały i podaje lewe powietrze. Najczęściej na zgięciach pękają.
-
[B5 ADP] Dziwne podwyższanie obrotów!
Najprostrzy sposób na sprawdzenie przepływomierza , sciągnąć gumowy przewód pomiędzy filtrem a przepływomierzem . odpalić auto na wolnych obrotach i dmuchnąć do przepływki , jeżeli silnik zareaguje to znaczy że przepływka jest ok.
-
[B5 ABC] wypadajace zaplony na obrotach biegu jalowego i nierownomierna praca silnka
@BIGer najprawdopodobniej któryś z wężów gumowych na układzie ssącym jest pęknięty lub nieszczelny ,dlatego zapłon wariuje.
-
[B5 AAH] Spadki napięcia, alarm się często włącza, aku sie rozładowuje :(
A radio jest dobrze podłączone ? Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie powinno się dać go włączyć.
-
[A6 1,9TDI 98r.] Problemy z przegrzewaniem silnika.
A ja bym się nie zdziwił , jeżeli się okaże że poszla uszczelka pod głowicą lub jest pęknięta głowica . A nie wierzę w to że mechanik nie odpowietrzył układu lub wlał za mało płynu.Częstą przyczyną wydmuchania uszczelki jest gaszenie silnika zaraz po dłuższej jeździe. Lepiej chwilę zaczekać aż się unormuje temperatura silnika a kto ma diesla to napewno wie że turbo musi spaść z obrotów.
-
Po remoncie głowicy zaczął palić olej????
A drugi pomiar metodą zwaną "próbą olejową" bo na sucho nie stwierdzisz co przepuszcza głowica czy pierścienie, a wtedy się okaże jak gościu zregenerował głowicę. A jeszcze dodam że jak przepuszczają pierścienie to wszystko wali do pokrywy zaworów a jak się okaże że to wina uszczelniaczy zaworów to dym nie ma prawa dostawać się pod pokrywę tylko w wydech.
-
[B6 AKE] Kiedy wymieniać wałki rozrządu
Kurna ale dałem ciała , miałem kiedyś diesla escorta i żadnych problemów sąsiad miał sierrę i ponad pół miliona bez remontu w pracy mamy peuegoty (ok 40 szt) w większości diesle i tylko się leje paliwo a tu proszę AUDI silniki można powiedzieć że nowej generacji i taka porażka .