Treść opublikowana przez soolek
-
[B5 ADR] Problem z zawieszeniem
Nawet nowe amorki mogą paść, niestety. Może być też, że któraś sprężyna pekła. Co do przednich amorków, to 60-61 % to jest już początrek ich końca, więc "prowadzanie" przodu może być właśnie tym spowodowane. Przedni zawias ma to do siebie, że wahacze wymienia się parami - nowy może się szybko popsuć stykająć się ze starszym zużytym. Niestety, nie pozostaje Ci nić innego jak szukać, szukać, szukać. Znajdź jakiegoś dobrego mechanika. Posadź go za kierownicę i przejedź się trasą, gdzie najbardziej słyszalne są te pukania. Potem niech szuka ... innego wyjścia nie ma. Poza tym, zależy z jaką prędkością przejeżdżasz przez te nierówności. Audi jest raczej twarde i na gorszej nawierzchni trochę jednak puka.
-
[ALL B5] Amortyzatory MTS-Technik - historia (nie)zwykła.
Niestety, niektórym się nie podoba, ale to już ich problem.
-
[ALL B5] Amortyzatory MTS-Technik - historia (nie)zwykła.
Na aukcjach są zdjęcia poglądowe (kiedyś było takie info) - model amorka dopierają Ci według danych auta.
-
[ALL B5] Amortyzatory MTS-Technik - historia (nie)zwykła.
Ja bym chyba już na gwint postawił...
-
[ALL B5] Amortyzatory MTS-Technik - historia (nie)zwykła.
marawel, powiem krótko - robisz z siebie idotę. Dlaczego? Jak wkońcu przeczytasz ten cały wątek ze zrozumieniem, to będzie wiedział. Nikogo nie mam zamiaru nakłaniać do zakupu i tego nie robiłem (nie mam w tym interesu - siedzę w całkiem innej branży) - poprostu napisałem swoją opinię na podstawie własnych doświadczeń. Niniejszym kończę OT. Każdy kolejny post OT w tym wątku zgłaszam do moderatora - będą usuwane i przydzielane kropeczki.
-
Moja Laguna GT 2.0T 205KM
Z francuzami bywa różnie. Kolegi brat kupił Lagunę II przed liftem - full wypas w najmocniejszym dieslu. Po 4 latach (leasing i te sprawy) puścił ja za grosze - odetchnął z ulgą. A następnie kupił 4-letnie A6 C5 2.5 TDI Q - zachwycony jest do dzisiaj - 2 lata. Szef na roczną taka lagunkę. Owszem, wypas w środku zrobił na mnie wrażenie (drewno jakieś jachtowe, najlepsze skóry itd.), ale po jeździe nią dostałem choroby morskiej. Nie dość, że na oponach 205 prowadza w koleinach tak samo jak na 225 u mnie, to jeszcze buja na boki - masakra. Z drugiej strony, kolega z fimry długo jeździł C5 kombi 1.8 112KM - w serwisie był częstym gościem, ale same pierdoły i to bardziej z winy serwisu (czyt. nie odnalezione na czas). Samochód niegdy nei stanął, nic poważnego nie padło. Nie ma reguły. Ale tak wolałym Audi...
-
[ALL B5] Amortyzatory MTS-Technik - historia (nie)zwykła.
marawel - nadal nie czytasz. Ok, jeden padł po 30 tyś. A doczytałeś jaką sprawność miały pozostałe? Napewno nie. To przeczytaj raz jeszcze. Dorzuć do tego 18' o profilu 40 i powiedz mi, że to jest szajs. Jeżeli nawet, to za takie pieniądze będe jeździł dalej na szajsie. I gdyby nie to, że samochód pewnie będzie zaraz szedł na sprzedaż, to zapodałbym gwint tej samej szajsowej firmy i cieszył się 2-letnią gwarancją. Poza tym, poczytaj sobie forum, konkretnie o amorkach, a natkniesz się na opowieści o padających markowych amorkach, i to po krótszym przebiegu niż mój. Dorzucę jeszcze, że moje 18' to też pewnie chiński szajs, zwany potocznie na forum plasteliną - nie jest to ori, żaden BBS, AEZ, OZ czy cokolwiek innego. Jakieś tam EVO Racing. Wyprodukowane w EU - takie info gdzieś było. Niniejszym informuję, że przejechały ze mną 15 tysi, w pół roku i ... zero bicia, zniszczeń, odbarwień, czy cokolwiek innego. Po dokładnym czyszczeniu wyglądają jak z pudełka wyjęte. A Warszawskie drogi nie rozpieszczają. I nadal mam zamiar jeździć na tej plastelinie, w tym lub kolejnym Audi. A jak masz zamiar dalej powielać zasłyszane opinie, bo chińskiego zawieszenia nie masz, a na plastelinie zapewne też nie jeździsz, to idź Pan sobie do innego wątku, bo ja sobie nie życzę czytać takich opinii (nie faktów) w swoim wątku.
-
[ALL B5] Parówa
no tez sie ciesze ze jest fela szyby etatowo , bo zima mnie zastała i nie mam czasu wyciagać na parkingu szyb z przednich drzwi i nosić do domu żeby sciemniać. a tylnej i tylnych bocznych nie zrobie na dworze bo za zimno a garażu nie posiadam No to byś do Arkadii wkońcu przyjechał - jest takich kilku co się do roboty zawsze rwą, więc moment pójdzie...
-
[B5 AHU] Piski przy zimnym silniku
Chyba mocowanie napinacza jest regulowane (???) - dokładnie nie wiem, bo sam tam nie grzebałem, ale u mechaniora tak już robiłem. Napewno pasek od klimy można podciągnąć - to na 100%. Osprzętu podejrzewam, że też musi być taka możliwość.
-
[ALL B5] Amortyzatory MTS-Technik - historia (nie)zwykła.
Kolego poczyatj od początku a nie od razy jakieś farmazowny pieprz... Po pierwsze teraz wszystko jest w Chinach robione, a po drugie ta chińszczyzna się sprawdza. PO to ten wątek napisałem, żeby ludzie nie kierowali się opiniami takich ludzi jak Ty, tylko sami zadecywowali na podstawie doświadczeń innych.
-
[B5 AFN] Napinacz paska alternatora...
Dokładnie - przyczyną może być sprzęgiełko (jeśli napinacz jest prosty). Właśnie to zrobiłem u siebie. Zmień sprzęgiełko i napinacz też - jedna robota - bo mógł już po d... dostać przez alternator. W wakacje dwa razy mi zrzuciło pasek, bo patafian jeden nie przyjrzał się dobrze, co jest winą. Na szczęście tylko kabelek mi jeden poszarpało, więc straty żadne, ale mogło być drożej.
-
[ALL B5] Parówa
W końcu jakoś ten parch będzie wyglądał... A szybki to tak etapowo przyciemniasz...?!
-
[ALL] Czy warto kupić te Ultra Gripy?
Panowie, Dębice to dobre opony, ale na śnieg! Kopny lub zmrożony śnieg. Niestety, większość zimy mamy deszcze lub błoto pośniegowe, a tutaj jak tak rewelacyjne nie są - czyli na mokrym. Ale suma sumaru, chyba wolałbym wziąć nowe Dębice, niż 6 letnie Goodyeary/
-
[B5 AHU] Piski przy zimnym silniku
Być może wystarczy podciągnąć pasek osprzętu - zacznij od tego. To nic (prawie nic) nie kosztuje.
-
A3 8l 1.9 TDi BigT "Biała perła"
Lipa...Klimay brak Nieźle to wygląda
-
[B5 AFN] Gdzie chipować do 500zł? Warszawa i okolice
Kolego poczytaj jeszcze raz dokładnie o softach. Następnie napisz PW do tajemniczego Pana R. i zapytaj o cenę, bo chyba ktoś Ci bajek naopowiadał.
-
[B5 AFN] Gdzie chipować do 500zł? Warszawa i okolice
Poszukaj boxa na allegro ...
-
[B5 AGB] Rodzinne kombi Kaliego
Dzisiaj chyba właśnie pojechał.
-
Laptop 17 cali
Ja na markę jakoś nie stawiam, bo to bajki już się trochę robią. Pomacam je jeszcze i zobaczymy. Acer jest na Linuxie, pozostałe na Win7. Czy Win7 jest już "ogólnodostępny" w sprzedaży pantoflowej ? Instalować Vistę czy połasić się już na Win7?
-
Laptop 17 cali
Panowie, wygląd sprawa (powiedzmy) drugorzędna. Pytanie, czy sprzętowo, gwarancyjnie, awaryjnie warto. endriuu, mógłbyś troszeczkę rozwinąć? Tylko cena nie ładna. Nastawiam się na 3000. W najgorszym wypadku te 700 dodatkowo wysupłam, jeśli warto na tego HP.
-
Laptop 17 cali
No właśnie jest ASUS & HP do wyboru. Pytanie, czy warto dołożyć, żeby wziąć HP...
-
Laptop 17 cali
OK. Nie ma sprawy.
-
Laptop 17 cali
A czy do tego wyższego modelu w lepszej cenie może też masz dojście?
-
Laptop 17 cali
Panowie, podłączę się pod temat. Po głowie chodzą mi takie dwa laptoki: ASUS K70IC lub HP dv7-3015ew M500 Czy warto wydać więcej na HP (tuner TV nie jest ważny) Laptop do typowych zastosowań domowych. Głównie internet, filmiki i gry przez pewien czas pewnie też (mam PS3, ale na laptoku też pogram, bo gry tańsze ) Komp ma służyć przez kilka dobrych lat, więc powiedzmy że powinien być teraz maksymalnie wypasiony. Cena: najchętniej bym się w tych 3000 zmieścił, ale 3700 też może przeboleję. Podpowiedzcie laikowi
-
W co kto gra (X360 & PS3) ?
Panowie, kto przeszedł GTA IV - need help [br]Dopisany: 26 Listopad 2009, 22:48_________________________________________________Dobra, już rozgryzłem