Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

soolek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez soolek

  1. Średnica koła jest zbliżona, więc nie powinno to mieć znaczenia. Ale jechać w góry na przednich tylko zimówych to ... niezły hardcore Lepiej już poproś w Polsce kogoś niech Ci namierzy używane zimowe opony 17' i założ zaraz po przyjeździe. Lepsze gorsze zimówki niż dobre letnie.
  2. Wszystko zależy, czego Twój szwagier oczekuje od samochodu. Jeżeli ma być przestronny to ewidentnie Passat lub B6, jesli droższy może kupić. Jeśli do tej nie jeździł Audi, to jakośc wykończenia Passata nie będzie mu przeszkadzać. Części, prowadzenie prawie to samo. Tańszy w utrzymaniu Passat raczej nie będzie. Blachy to samo - nie różnią się jakością. Jeżeli duży samochód nie jest szwagrowi potrzebny, to lepiej Audi. Jest przyjemniejsze w dotyku. Trochę lepiej spasowane, i ogólne wrażenie robi lepsze.
  3. A u mnie pali na strzał (w garażu), nic nie marznie itd. Tylko kur... coś mi zaczęło skrzypieć w bagażniku (na wybojach) Roleta, fotele, boczki sprawdzone. Ma ktoś jakiś pomysł jeszcze?
  4. No to jak się ubezpieczenie już skończyło, czyli przedłużyło się automatycznie, to musisz teraz przepisać je na siebie w tej samej firmie i zapłacić za te 20 dni i dalej za cały rok. Podejrzewam, że minęło już więcej niż 30 dni od kupna, więc z tego ubezpieczenia już zrezygnować nie możesz. Co do rejestracji, to ... żadnych kar nie ma.
  5. Bierzesz zaświadczenie z firmy o przebiegu ubezpieczenia. Masz 2 lata bezszkodowej jazdy, więc powinieneś dostać 20%, ale niektóry firmy dają np. 15% lub nawet 10%. 60% nie da Ci żadna, jeśli tylko ty będziesz właścicielem. Oprócz zniżek, dowalą Ci niezłe zwyżki, bo jesteś młody - zwyżki bywają do 25, 26 lub nawet 28 lat (zależy od firmy). Dlatego lepiej weź Ojca do spółki ze zniżkami. Ad. 3 Umowa przedłuża się automatycznie mimo nieopłacenia składki. Zmuś właściciela, żeby zapłacił składkę przed sprzedażą (przynajmniej 1 ratę), bo w przeciwnym wypadku mogą być jakieś jaja z wypowiedzeniami itd. Teoretycznie masz 30 dni na wypowiedzenie ubezpieczenia od momentu kupna, chyba że ubezpieczenie kończy się przed upływem tych 30 dni. A skoro już się skończyło i nie zostało opłacone, to ... nie wiem. Kiedyś czytałem, że koleś miał jakieś przeboje w podobnym przypadku. Ad. 4 Samochód zarejestrowany musi być ubezpieczony (w dniu rejestracji). Nie ważne, czy jest używany. Brak ubezpieczenia grozi Ci karą z UFG = 2000 lub nawet więcej (nie pamiętam aktualnej kwoty) + konieczność wykupienia ubezpieczenia za cały okres. Kombinowanie się nie opłaca. A jak w tym czasie zrobiłbyś bum, to jeszcze będziesz płacił za naprawę poszkodowanego z własnej kieszeni + koszty manipulacyjne ubezpieczyciela.
  6. Wsadź AFNa lub 1Z - nie do zajeżdżenia
  7. To o której Ty tam byłeś? Ja byłem do prawie 24, m.in. z Twoimi Ziomkami z A3.
  8. Sporo ludzi jeździ na Sachs i chyba nawet tańsze są.
  9. No, naklejka jest wyj... w kosmos Rób shadow - będzie miód. Oznaczenia sobie zdejmij z klapy - zostaw ino Q.
  10. No właśnie coś ich ostatnio porąbało. Liczyłem sobie dla B6 ceny ostatnio i najtaniej wyszło mi w AXA, potem chyba Liberty, Link, mBank. Kwota ubezpieczenia wszędzie taka sama i udział właśny zniesiony.
  11. Tylko gazowe, właściwie gazowo-olejowe powinny być zamontowane. Zresztą każdy sklep powinien dobrać właściwe amorki do samochodu.
  12. Dobrze, że to automat, więc raczej dziadek go nie zarzynał... Fajne. Gleba. Szybki ściema. Czarny dach + lustra. I felgi czarne. Te białe fajne, ale chyba tutaj nie przypasują - co za dużo, to nie zdrowo.
  13. szkoda że nie avant Właśnie ... Żadnych tempo, zmywaczy itd. do znaczków ... Żyłką odcinasz powolutku, potem paznokciem zeskrobujesz ile się da, a potem ślina + szmatka i będzie Lekki znak na lakierze zostaje po znaczkach, ale tylko przez kilka dni. U mnie tygodniu śladu nie było - taki sam kolorek mam.
  14. Prawdziwe zabezpieczenie daje Ci tylkop umowa spisana notarialnie...
  15. A u mnie dzisiaj w tym roku lipa. Mam dwie opcje (z siedzeniem w domu to 3) i obydwie ... kijowe
  16. Może. Tylko to samo ET musi być oczywiście na jednej osi. Ja bym dołożył dystanse 10mm do tych ET45 i będzie
  17. Niestety nie - różnica pomiędzy 195/65/15 a 225/40/18 to prawie litr Inna sprawa, że na szerszych oponkach zacząłem jeździć może trochę agresywniej, ale troszkę spalanie wzrosło. Ale niecałym litrem sobie tyłka zawracać nie warto.
  18. Teoretycznie jesteś kryty, gdyż masz umowę, z której wynika, że od dnia .... użytkownikiem/posiadaczem samochodu jest osoba .... czyli mandaty idą na tamtą osobę. Natomiast wypadki uderzą w Twoje zniżki - nieważne kto prowadził, ważny kto ubezpieczył samochód. Według mnie, sprzedaj samochód temu gościowi. On ma miesiąc czasu na jazdę na Twoim ubezpieczeniu, ale szkody idą już na jego konto. Jeżeli nie przerejestruje samochodu na siebie, to i tak go może sprzedać następnej osobie - będzie miał kartę pojazdu, dowód + umowę zakupu, więc nie widzę przeszkód aby mógł go dalej sprzedać.
  19. 225/45/17 to idealny rozmiar (zamiennik 195/65/15). 215/45/17 będzie miała mniejszą średnicę, przez co samochód pójdzie deko w dół, licznik będzie jeszcze bardziej zawyżał prędkość. Poszukaj sobie w tabelach zamienników, jaka jest różnica.
  20. Bez oleju nawet 4KM mogą zaszkodzić !!! A święcąca się lampka oznacza poziom krytyczny. Kup litr na dolewkę Castrola 10w40. Dolej, a dopiero potem jedź do mechanika. Szukaj wycieku. Czy znajdziesz, czy nie, to zalej nadal Castrola - Castrol podobno zawiera dodatki uszczelniające (Motul nie). Jeżeli na Castrolu n przestanie brać olej (znaczy, że wycieki zlikwidowane), wtedy możesz pomyśleć nad zmianą na Motula albo Castrola syntetyka.
  21. Niby nic szczególnego nie zostało zrobione, a wygląda bardzo dobrze. Ja tam bym dokładek nie malował. Wręcz przeciwnie - pomalowałbym/okleił dach na czarno
  22. MTSy to amorki o skróconym skoku - montuje się je do sprężyn obniżających. Jeśli masz przynajmniej 1BE (-20mm) to OK, ale ... ... one są twardsze. Jak przód będzie twardszy, to wtedy d*pa będzie Ci tańczyła. Ja bym nie chciał jeździć takim samochodem - jest to nieprzyjemne i napewno niezbyt bezpieczne. Założ na przód nowe standardowe lub kup zestaw MTSa, a tylne może opchniesz.
  23. :hi: :hi: :hi: :hi:
  24. Zacznij od wymiany filtra paliwa - mały koszt, a duże prawdopodobieństwo. Paliwka miałeś mało. Zatankowałeś mało i pociągnęło syf z baku (być może). Lub paliwo do d... (nawet Shella mogli ochrzcić).

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.