Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

soolek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez soolek

  1. Zanim zamknięcie wątek - niech ktoś skomentuje lapka, którego wybrał Kowi. Może jakaś alternatywa w lepszych pieniądzach? Wpadł mi w oko i może też bym się skusił
  2. Albo patrz gdzie jeździsz, albo kupuj markowe części albo kupiłeś bubla strasznego. A najlepiej zmień samochód - nie będziesz miał problemu.
  3. W Wawie też sypie - będzie ślizganko
  4. Zapytaj go o ET - jest na wewnętrznej stronie felgi. Do B5 ET musi być od 35 do 45 - wtedy wszystko gra.
  5. kokos ma chyba taki i bywa ... często/zawsze (niepotrzebne skreślić)
  6. A zapierał się, że NIE NIE NIE...
  7. Był taki jeden A6 co bał się pedała dotknąć i trochę mu ta d*pa marnie chodziła. Tam trza dawać wpiz*ę, inaczej zabawy nie ma.
  8. Przede wszystkim znajdź wlepkę z kodami wyposażenia (książka serwisowa, wnęka koła zapasowego lub pod tylną kanapą w B6 - chyba, że coś pomyliłem). Tam będzie oznaczenie 1BA lub 1BE lub 1BV - rodzaj Twojej zawiechy (od najbardziej komfortowej do najbardziej sportowej - w wolnym tłumaczeniu). Może się też zdarzyć, że Franz sam coś grzebał przy aucie, więc powinno być jakieś info w briefie (możesz wrzucić skan). Wrzuć fotkę auta z boku, to na oko będzie można ocenić obniżenie. Jeżeli się okaże, że faktycznie masz auto uglebione, to bez problemu na forum znajdziesz chętnych do zamiany na zwykłe/komfortowe - wtedy przekładasz komplet.
  9. oho - kolega w seminarium sie przyucza? :gwizdanie: MOże tą drogą trafi do nowego kolegi W każdym bądź razie dobrze powiedziane
  10. Dorzucę tylko, że kolor czarny optycznie pomniejsza felgę, więc 17' w czerni to stanowczo za mało. (Ale to tylko taka moja mała sugestia)
  11. Bezpośrednia (no prawie) relacja z frontu (Ikea Targówek i okolice): - na drogach śniegu brak - na parkingach w większości odśnieżone - czasami resztki śniegu, zmarznięte - twarde fałdy (dla ośki masakra) - pod Leroyem lód, miejscami zdarty przez Subarynki - obok Ikei j.w. + twarde fałdy zamarzniętego śniegu - jedynie pod Euro RTV przyzwoite warunki - samochódy na jednej ręce można policzyć. Podsumowując: jak jutro dobrze nie popada to będzie lipa, nie ślizganie Mówił Wasz reporter terenowy edmondo
  12. Pod Leroyem może być różnie, ale obok pod RTV EURO napewno jest - tam nie odśnieżają. Bardziej się obawiam cholernego lodu wyślizganego mocno. Zresztą z boku Ikei zazwyczaj się trzymał dobrze. Coś się pewnie znajdzie. Ja tam zaraz ruszam...
  13. Panowie. Starość nadchodzi, to się nie ma co chwalić ;( Janki, to trochi daleko jak dla mnie. Ale Ikea Targówek to mam zamiar zaatakować...
  14. no marysia lubi być rozpalana :gwizdanie: A Wy tylko o jednym... Ciągle o d*pach
  15. A tak poważnie - jest Szybki jak najbardziej można ściemnić. Następnie poszedłbym w większe koła (18') i lekką glebę - tam za wodą chyba macie niezłe drogi, więc pogorszenia komfortu nie odczujesz, a optycznie auto poprawi się mooooocno. Ściągnąłbym też sobie oznaczenie modelu i silnika z klapy.
  16. Sprzęgiełko się wymienia jak jest popsute. Jak będziesz rozbierał samochód do wymiany rozrządu, to można rozebrać też alternator - dobry mechanik organoleptycznie oceni, czy trzeba go wymienić (przy okazji można powymieniać szczotki itd. - groszowe sprawy). Sprzegiełko do mojego kosztowało ok. 200 złotych. A może 150 Wymieniałem kilka części i dokładnie nie pamiętam.
  17. Najpierw to go trzeba doprowadzić do porządku, czyli przełożyć kierownicę na właściwą stronę
  18. Hmm Ale jak to?
  19. zielone :naughty: :naughty: Zielone?
  20. Napisać/zadzwonić do kolegi TOM77 - dostaniesz odpowiednie sprzęgło w trybie ekspresowym i dobrej cenie. Patrz tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/czesci_w_super_cenach_z_hurtowni_duze_upusty_dla_klubowiczow-t30793.0.html
  21. hmmm... przekonałes mnie Siema paszczaki to może mi zakupy zrobicie przy okazji ? Ale o 22 to już tylko punkty sprzedają...
  22. Przed 22 nie ma się co tam wybierać, więc Arkadia standardowo, a potem sznurek A4 do M1... Dzisiaj jadę badać teren - jak ktoś chętny, to ... wie co robić
  23. Już wiem skąd mam to info: AutoŚwiat nr 51/52 z 2009 roku - obszerny artykuł nt. punktów, mandatów itd. Niektórzy pewnie powiedzą, że AutoŚwiat to bajki pisze, ale nie spotkałem się z krytyką tego artykułu, jakoby coś było źle napisane. Jeszcze ciekawostka nt. zdjęć z fotoradarów (cytat): "Jeśli właściciel odpowie nie wiem (nie wie, kto prowadził samochód, a ze zdjęcia nie da się rozpoznać osoby, np. zdjęcie od tyłu), popełnia wykroczenie z art. 78 ust. 4 kodeksu drogowego. Straż gminna lub policja w takiej sytuacji proponuje zwykle mandat za niewskazanie sprawcy - zwykle równowartość kary za przekroczenie prędkości (300-500 PLN). Uwaga! Za to wykroczenie nie dostaje się punktów karnych!" "Jesli nie chcemy przyjąć mandatu za niewskazanie kierowcy, sprawa napewno trafi do sądy (funkcjonariusze mogą powołać się na art. 97 kodeksu wykroczeń: :Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku na drogach publicznych"). Grozi za to nagana lub grzywna do 3000 PLN" I jeszcze jedna ciekawostka. Każde urządzenie pomiarowe w Polscie ma tzw. dopuszczalny błąd pomiaru: +/- 3km/h do 100 km/h i +/- 3% powyżej 100 km/h. "Oznacza to, że jeśli rada wskazuje przekroczenie o 33 km/h, to bardziej opłaca się proponować policjantowi zastosowanie górnej granicy widełek mandatowych i przyjęcei jako podstawy ukarania prędkości obniżonej o błąd pomiaru niż niższych widełek i wyższej prędkości (mniejsza ilość punktów).
  24. adrianus, chyba jednak nie masz racji. Ostatnio trochę czytałem nt. temat (jak znajdę linki, to zapuszczę potem) i : - kierując sprawę do sądu Policja wnioskuje o mandat pienieżny i punkty - sąd winę potwierdza lub nie i dostajesz mandat + punkty - w czasie oczekiwania na rozprawę, punkty zaproponowane przez Policję wiszą na Twoi koncie jako tymczasowe - po potwierdzeniu winy trafiają na konto z datą dokonania wykroczenia (nie ostatecznego wyroku) - było też coś takiego, że dzisiaj dostajesz punkty, których odmawiasz, b byś przekroczył limit. Za tydzień kasują się jakieś tam punkty. Za powiedzmy 2 miesiące sąd orzeka Twoja winę i odwiesza Ci punkty. Mimo, że w międzyczsie jakieś Ci się skasowały, to na dzień wykroczenia po doliczeniu tymczasowych punktów przekraczasz limit - Policja/sąd wysyła wniosek do starostwa i to ma prawo odebrać Ci prawko. Jakoś tak to wygląda, ale nie zagłębiałem się mocno, więc mogłem coś pomylić. Tyle teorii. W praktyce bywa jednak różnie i czasami punkciki nie trafiają na konto - 2 razy sprawdzałem sobie stan konta i miałem mniej lub 0 punktów, mimo, że powinienem mieć więcej. Kolejna sprawa dla wyjaśnienia - policjant podczas kontroli dostaje tylko info: czysto, zbiera, przekroczył. Czyli przekaczając dziś limit, Policja dopiero przy następnej kontroli odbierze Ci prawko, czhyb że Starostwo upomni się wcześniej.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.