Treść opublikowana przez soolek
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
- [ALL B5] [B5 AFN] ## AUDI a4 AVANT 18" MAM 7 225/40 + EIBACH + xenon ... ## by Texi89
'99 jeszcze bywały AFNy.- [B6 AVJ] Czarna mamba Q @ GT28RS
A od body się odczepcie - nie wszystko musi być S-line, S4 itd. To jest całkiem niezłe. Zresztą, kolega ma inne priorytety- [B7 BPW] Przybywa oleju oraz kopci spod maski silnika!
Jeżeli płyn chłodniczy Ci nie spierdziela, to szukaj wycieku paliwka na jakichś wężykach. Ściągnij najpierw wszystkie osłony z silnika, umyj go i zacznij namierzać wyciek.- [ALL B5] [B5 AFN] ## AUDI a4 AVANT 18" MAM 7 225/40 + EIBACH + xenon ... ## by Texi89
Grill całkiem nieźle, ale do tej furki jakoś mi nie pasuję. Ponadto samochód powinien latać raczej na pełnym syntetyku 5w40 (VW 505.00) niż pół - poczytaj sobie na forum o zmianie oleju, płukaniu itd.- [B5 AJM] Czyszczene turbiny
atut, chodziło o to, że bez logów ani rusz ... każda diagnostyka od tego się zaczyna. Inaczej możesz wymieniać, wymieniać i ... kupa. A tak wogóle, to daj mu przez parę dni w piz... ostro. U mnie pomogło (rok temu przestał się wkręcać na obroty - przez kilka dni dostał ostro w palnik, potem co jakiś czas turbo przewietrzane - 30 tysi i spokój nadal).- [B5 AJM] Czyszczene turbiny
Kolego, jakbyś zaczął od to już byś wszystko wiedział, no prawie wszystko...- Baba za kółkiem czy kobieta za kierownicą???
Panowie, przypominam że szybka jazda nie jest wyznacznikiem umiejętności A na temat: duża ilość kobiet jeździ średnio, a nawet gorzej. Po części wynika to z tego, że nie ma im kto pokazać jak mają jeździć, albo czego nie robić. Duża ilość kobiet, to kierowcy niedzielni, niestety. Facet często ma ciągoty do samochodu. Interesuje go technika jazdy itd. Kobiety najczęściej traktują samochód jako "swobodę" przemieszczania się, więc poprostu jadą przed siebie. Dodam tylko, że powyższa opinia, to opinia mojej Żonki (żeby zaraz ktoś nie powiedział, że zwykła szowinistyczną świnią ) Moja Żona długi czas się na mnie wściekała, jak jej zwracałem uwagę, poprawiałem, szkoliłem itd. Do czasu...kiedy zaczęła wybierać się w nieznane tereny oraz kiedy parę razy pojeździła w dłuższą trasę ze swoimi koleżankami. Po tym, całowała mnie po nogach , że tyle jej zrzędziłem. Bo wiedziała jak się zachować i wiedziała jak się nie zachowywać. Gdyby kobiety podchodziły do jazdy samochodem tak jak faceci (traktowały to jak frajdę, zabawę, przyjamność itd.) to mogłyby być lepszymi kierowcami, dlatego że mniej ryzykują za kierownicą.- [ALL B7] Jak usunąć PLAK z deski i wszystkich elementów ?
Ciepła wodą, gąbeczka + niezawodny Ludwik i podejrzewam, że sprawa zostanie załatwiona. Poza tym, za jakiś czas Ci to zejdzie...- [ALL B5] Jakie amorki wybrać?
Ja bede jutro napewno więc pogadamy..- Spotkania na drodze
Pozdrawiam. A Audi przygotowywało się już do konkursu na "najbardziej ufajdaną furę"- [ALL B5] Amortyzatory MTS-Technik - historia (nie)zwykła.
To tak jeszcze gwoli ciekawostki dorzucę, że miesiąc przed założeniem gleby zmieniłem całą zawiechę na nófkę - Lemforder. Po pół roku wymieniłem końcówki drążków - podobno pukały. Jedna końcówka została uznan w reklamacji - wymiana. Ostatecznie okazało się, że najbardziej pukały amorki, a raczej poduchy pod amorkami. Teraz, po roku, zmieniłem łączniki (obie strony). Prawy wyglądał trochę kiepsko, ale jeszcze nie pukał - dorobiłem go chyba kilkudniową jazdą na padniętym amorku. Lewy wymieniłem profilaktycznie.- [ALL B5] Jakie amorki wybrać?
A TUTAJ moja historia Tak dorzucę jeszcze: mówi się, że do -40 można wrzucić standardowej amorki, to jakoś nie wyobrażam sobie jazdy na nich. Na twardszych amorkach i dużej gumie (195/65/15) jest miękko i można zahaczyć przodem o jezdnię na muldach, to nie wiem co się by działo na standardowych. Na 225/40/18 już tego efektu nie ma.- [ALL B5] Amortyzatory MTS-Technik - historia (nie)zwykła.
Opiszę Wam historię amorków MTS-Technik, bo coraz więcej osób o nie pyta i kupuje, więc może się przydać. Dla nie wtajemniczonych, amorki MTS to wersja utwardzona o skoku skróconym o 25mm. Są to amorki z tzw. półki "budżetowej", dostępnej tylko w sieci (podobno markę stworzył koleś z forum Golfa, który w internecie handluje częściami do samochodów, naklejając swoje logo na amorki innego producenta - to tak w dużym uproszczeniu). Ja MTSy wybrałem ze względu na cenę. Założyłem niższe springi, stare amorki się szybko skończyły, nie było kasy na więcej, poczytałem trochę w sieci i tak właśnie na nie padło. Komplet amorków zakupiłem w październiku 2008. Założyłem je do sprężyn Lowtec -35/-35. Koła 195/65/15. Wcześniej miałem bazowe zawieszenie, czyli allroadow'e W porównaniu do bazowej zawiechy, to rewelacja. Twarde, ale chyba bez przesady (w końcu przestał się bujać - nawet mojej Żonce przeszkadzało). Prowadzenie na zakrętach mocno się poprawiło. Po załadowaniu do pełna - rewelacja. Prawie nie czuć pogorszenia w prowadzeniu - szczególnie tył jest dużo bardziej stabilny. Zimę przejeździłem. Audi było w górach i nigdzie się nie powiesiło, więc obniżenie do życia na codzień. W maju nadeszła nowa era - Audi dostało większe koła -> 225/40/18. I ... wygląd rewelka. Prowadzenie rewelka. Tylko kur... jakoś te chyba nasze drogi się popsuły Prowadzenie w koleinach - dla mnie ekstra. Miałem okazję bezpośrednio porównać Lagunę II na kołach 205/55/16. Bez zająknięcia wybieram prowadzenie Audi. Owszem, prowadza w koleinach, ale nie buja się jak łajba. A lagunę też prowadzało, a do tego można było dostać choroby morskiej. Ale przejdźmy do setna sprawy - czyli jakości amorków. Wrzesień tego roku (dokładnie 1 rok i ok. 35 tyś. km od montażu) - pewnego dnia poczułem na trasie jakieś dziwne drgania na kierownicy. Po wjechaniu na słabszą drogę ewidentnie było czuć, że prawy przedni amor puścił... Puścił olej. Dla wszystkiego pojechałem na stację diagnostyczną na badanie amorków (żeby mieć podkładkę do reklamacji). Na badaniu sprawne amorki wyszły po 70-75% czyli bardzo dobrze Padnięty amorek wyszedł 17%. No to skompletowałem dokumentację do reklamacji (paragon, gwarancja z pieczątką zakładu montującego amortyzatory, zdjęcie amorka na samochodzie, zdjęcie koła, kopia dow. rej. + wydruk ze stacji->taki dodatek ode mnie) - wykaz papierów do ewentualnej reklamacji jest dołączony do amorków. Wykonałem memory5 do sprzedawcy. Powiedziałem co i jak i ... kazano mi odesłać amor - standardowa procedurka. Poprosiłem najpierw o przesłanie nowego, żeby zamontować w miejsce zepsutego. W międzyczasie nabazgrałem reklamację mail'em. Nowy amorek był za 2 dni u mnie - oczywiście musiałem zapłacić. Demontaż starego, montaż nowego i wysyłka do sprzedawcy z prośbą o wymianę na nowy (amorki powinno się wymieniać parami, więc chciałem drugi nowy). Po niecałym tygodniu dostałem info, że wysyłają do mnie nowy amorek (przesyłka gratis). Nowy przyszedł, został zamontowany i... W taki oto sposób jestem posiadaczem nowych amorków z przodu i jednego w bardzo dobrym stanie (71% sprawności) w piwnicy Podsumowując: jestem 400 stówki w plecy (1 amor + wymiana dwóch), ale mam nowe amorki z przodu z 2 letnią gwarancją (w tylne mają 70%). Biorąc pod uwagę koszt zakupu amorków, stan naszych dróg, koła 18' to ... nadal jestem zadowolony :> Jakość amorków jest dobra, co może potwierdzić sprawność 3 sztuk po roku użytkowania (w tym kilka miesięcy na 18'). To że jeden padł - może zdarzyć się każdej firmie. NADAL POLECAM TEN PRODUKT - myślę, że jakość jest nawet bardziej niż tylko adekwatna do ceny. Niestety, nie mam bezpośrednio porównania w Audi do zawieszeń innych firm, ale chyba wielkiej różnicy być nie może. Zresztą, według mnie największy wpływ na komfort jazdy (mówię tutaj o komforcie bardziej psychicznym, bo Audi z założenia jest twarde, więc porównywanie do Laguny czy innego francuza nie ma sensu), są opony. Na 15' jest bardzo dobrze. Na 16' podejrzewam, że też bezstresowo można jeździć. Na 18' niestety czuć już nasze drogi. Czasami miewałem dość, szczególnie jak szybko musiałem się przemieścić z pkt. A do pkt. B i nie miałem głowy do szukania dziur. Ale cóś za cóś Jeżeli miałbym jeszcze raz kupować zawiechę, to wybrałbym ten sam zestaw. No może, deko niżej, czyli -40. A najchętniej to gwinta, bo za cenę niewiele wyższą od zestawu masz możliwość regulacji. się kurde naprodukowałem- [ALL B5] Jakie amorki wybrać?
MoorPH - ja mam MTSy i muszę pochwalić. Wprawdzie jeden mi się wylał po roku, ale w ciągu tygodnia dostałem drugi (całą historię zaraz skrobnę gdzieś dla potomnych). Jak zawitasz na spota, to możesz się nawet przewieźć, ale teraz już na 15' - tutaj komfort jest niezły. Latem śmigałem na 18' - było trochę gorzej. Czasami można kurwicy dostać na tych polskich dziurach, ale za to po dobrej trasie idzie jak po szynach, nawet z pełnym ładunkiem wakacyjnym. Standardowe amorki bym odpuścił - będzie bujać, a poza tym przy -40 możesz skasować nadkola przednie na zakręcie - z autopsji znam. Na szczęście u mnie tylko na strachu się skończyło.- [ALL B5] Jak to jest z tą wycieraczką?
Mam tak samo.- [B5 ADR] Huczenie podczas hamowania
Najpierw zajrzyj, a potem ewentualnie pytaj, bo ... ... pewnie skończył się klocek. A skoro wymieniałeś w wakacje i nie jest to ostatni szajs, to ... pewnie zaciski blokują. A jak zaciski blokują, to użyj- [A6 c5] Moja nowa Zabawka / szóstka quattro
Q próbował pewnie Całkiem całkiem- Eco jazda
Powiem tak - turbo musi z czasu wpiz... dostać. Nie ma innej opcji Swego czasu testowałem trochę ten eco... i złapałem notlaufa. Parę dni w d*pę podostawał i mu przeszło. Od roku mam spokój Mówię tutaj o jeździe tylko na niskich obrotach.- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
0,8358 płaci ustawowo firma za wykorzystywanie samochodu prywatnego do podróży służbowych, więc zapodaj taką stawkę.- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
To są wycieraczki ze spojlerkami. w Norauto lub na allegro, np. Champion SX 53.- [B5 AFN] Gdy silnik jest ciepły, rozrusznik nie kręci się
Na sam rozrusznik (szczotki i inne wnętrzności) to chyba temperatura silnika wpływu nie ma. Coś mi świta, że jakiś czujnik za to odpowiada. Poszukaj coś pt. "nie odpala na ciepłym".- Uszkodzenie samochodu przez psy.
Najprościej będziesz jak sprawdzisz to z ubezpieczycielem ( najpierw przeczytaj warunki swojego ubezpieczenia). Tym bardziej, że masz MiniAC, więc sporo szkód jest pewnie wyłączonych,.- [ALL B7] Co sądzicie o felgach EVO RACING? czy sie zmieszczą ?
Brak gleby. A to naprawdę dużo daje do efektu końcowego.- [ALL B7] Co sądzicie o felgach EVO RACING? czy sie zmieszczą ?
JA - ich habe 8 cal Co do kolorku, to ten jest za***isty - widziałem coś takiego na Espace i poprostu miazga. Trochę żałuję, że nie wziąłem ciemnego chromu, ale ... ehhh. - [ALL B5] [B5 AFN] ## AUDI a4 AVANT 18" MAM 7 225/40 + EIBACH + xenon ... ## by Texi89