Treść opublikowana przez soolek
-
[ALL B7] Co sądzicie o felgach EVO RACING? czy sie zmieszczą ?
Mam takie, tylko środki czarne. Sezon letni przelatany i ... brak zastrzeżeń. Nadal są proste, nie biją, a dziur kilka zaliczyłem, więc mogę polecić. Ranty też całkiem twarde (niestety trafiłem też na róg krawężnika ) W B7 możesz sobie założyć oponę 235/40/18 - troszkę wyższa, ale podobno bardziej prowadza w koleinach niż 225/40.
-
mandacik
Wpłacasz komornikowi na jego konto, żeby było wszystko OK.
-
[RS4 B7] Audi RS4 Black | Mały update
PO ostatnim spocie w Arkadii, do dzisiaj mi szumi w uszach Na żywo jest o wiele wiele lepiej.
-
[ALL B6] zmiana kół z 18" na 15" - czy możliwe że fura niżej siedzi ?
Ciśnienie w 15' to max. 2,2-2,3 na zimę przy normalnym załadunku.
-
[ALL B6] zmiana kół z 18" na 15" - czy możliwe że fura niżej siedzi ?
195/65/15 - średnica 634,5 mm 225/40/18 - średnica 637,2 mm (z pierwszego lepszego kalkulatora zaminników). Fura stoi o 2,7 m niżej. Do tego większe balony są bardziej miękkie, mniejsze ciśnienie = szybciej zahaczysz o podłoże Sprawdzone na sobie -na jednej z dróg do pracy na zimówkach musiałem zmniejszyć prędkość o 10km/h, bo przy "muldach" haczę zderzakiem (gleba -35 + twardsze amorki).
-
Audi A5 opinie o widoczności...
To, że za***rdalał, nie usprawiedliwa Ciebie. Ty masz obowiązek upewnić się, że nie zajedziesz komuś drogi. Jeśli ktoś jadący tym pasem jest zmuszony do zwolnienia, hamowania lub zmiany kierunku jazdy, to jest to zajechanie drogi - czyli winny jesteś Ty, mimo że dostałemś udzerzenie centralnie w d*pę. Niestety, w wielu takich przypadkach Policja idzie na łatwiznę i karze tego walącego w d... U ciebie najwidoczniej się sprawiła jak potrzeba. Sorry za OT. jeżeli taksówka zaper....ła dużo powyżej dozwolonej prędkości to DeeJay_Kill miał ograniczoną możliwość oceny odległości -zwłaszcza przez lusterko- jaka wystarczy na bezpieczne wykonanie manewru. Dlatego ja bym się tu kłócił. Co na to powiesz edmondo?? A jaka była ta prędkość? Liczą się fakty (np. pomiar prędkości), a nie opinie - napewno jechał za szybko. A jak będziesz zapieprzał 90 km/h poza terenm zabudowanym. I z drogi bocznej wyjedzie Ci dziadek, któremu zapięcie dwójki w maluchu zajmie paręnaście sekund, a Ty nie będziesz mógł zjechać na lewy pas, bo samochód z przeciwka i wjedziesz mu cetralnie w d*pę, to co ...powiesz, "sorry, mógłem jechać wolniej, albo przewidzieć, że zechce Pan wyjechać przede mnie ..."? Włączając się do ruchu lub zmieniając pas ruchu masz obowiązek wykonać manewr tak, żeby jadący tą drogą/pasem kierowca nie musiał hamować lub zmieniać kierunku jazdy. Tyle w temacie. Sorry za OT.
-
[ALL] Niemiecki przegląd techniczny
Odszukaj sobie jakiś artukuł w internecie, z gazety - może będzie odnośnik do przepisów unijnych. Sypniesz pani formułkę. Jak nie zaskoczy, to do naczelnika. Jak naczelnik będzie tłum... to do starosty. Jak masz czas oczywiście i inne papiery OK. Bo jak im podpadniesz z czymś, to mogą się do innych papierów przyczepić
-
F1, Rajdy i Motorsport
A może wiecie, kiedy i w jakiej TV można jakąś relację obejrzeć?
-
[ALL] Niemiecki przegląd techniczny
Niestety, co podwórko to inne zasady. Ja cliłem auta w Siedlcach - ostatnie 3 lata to luzik. Wchodzisz z papierkami i za pół godziny wychodzisz z kwitkiem. Ale czasami jestem świadkiem męczenia ludzi w warszawskich UC - masakra. Nie przemeldowuję się tu
-
[ALL] Niemiecki przegląd techniczny
Co do ważności przeglądu z drugiego kraju to tak właśnie jest - jest on ważny, gdyż dyrektywy unijne nakazują ważność takiego dokumentu w innych krajach Unii. Niestety przepisem konkretnym Ci nie sypnę. Poszukaj poprostu w internecie. Co do dnia - skoro jest ważny do 7/2010, to znaczy że w lipcu też jest ważny, czyli do końca lipca, czyli do 31 lipca - jaśniej chyba nie można. Do polskiego dowodu rej. wystarczy Ci przegląd niemiecki - wszystkie informacje tam są. Pani miała na myśli prawdopodobnie tzw. "pierwszy przegląd", w którym diagnosta wypisywał całą litanię o samochodzie (rodzaj nadwozia, nacisk kół, itd. itp) - to jest potrzebne do UC. Zamiast tego, możesz okazać samochód w UC, gdzie celnik sprawdzi sobie numery nadwozia i inne pierdoły. Jest to bardziej czasochłonne i prawie niepraktykowane, ze względu na upierdliwość celników, co niektórych. Tyle teorii, a jak jest w urzędach - każdy wie. Jaśnie Pani/Pan inspektor jak nie dostanie słowo w słowo dyspozycji od jakiegoś kierownika, to Ci powie, że nie można. Możesz jechać na przegląd, zapłacić kasę i iść rejestrować samochód lub ... użerać się z urządasami za 100-160 złotych. Wybór należy do Ciebie. Tą kasę napewno możesz zaoszczędzić - prawo stoi po Twojej stronie, tylko zanim to prawo wyłożysz tym tłumokom, więcej może Cię kosztować czas jaki oszczędzisz. Taka jest Polska k... właśnie
-
[ALL] Źle dobrane śruby ???
Do fabrycznych felg tylko śruby kulowe - stożki będą ci się luzowały i któregoś pięknego dnia może Cię koło wyprzedzić. Felga nie jest na tyle miękka, żeby się dostosowała...
-
Opony GISLAVED - szwedzkie zimówki
Daruj sobie. Coś co się sprawdza na skandynawskich śniegach, neistety u nas przepada - głównie mokry asfalt i błoto pośniegowe.
-
Audi A5 opinie o widoczności...
To, że za***rdalał, nie usprawiedliwa Ciebie. Ty masz obowiązek upewnić się, że nie zajedziesz komuś drogi. Jeśli ktoś jadący tym pasem jest zmuszony do zwolnienia, hamowania lub zmiany kierunku jazdy, to jest to zajechanie drogi - czyli winny jesteś Ty, mimo że dostałemś udzerzenie centralnie w d*pę. Niestety, w wielu takich przypadkach Policja idzie na łatwiznę i karze tego walącego w d... U ciebie najwidoczniej się sprawiła jak potrzeba. Sorry za OT.
-
Audi A5 opinie o widoczności...
Tobi, coś tu faktycznie nie pasuje. Napisałeś, że ten drugi czyli Mazda ma zdarty lewy bok. Twój Ojciec czyli A5 ma zdarty prawy bok. Skoro Mazda nadjeżdżała z tyłu, to nie ma innej opcji - A5 w momencie kolizji musiało być z lewej strony. Pozostaje pytanie, czy obaj jechali prosto, czy zmieniali pas na prawy w tym samym prawie momencie. Jeśli tak, to Mazda musiała przeskoczyć dwa pasy a A5 jeden pas. Skoro Mazda "waliła" z tyłu i ma zdarty lewy bok, a A5 było z przodu i ma zdarty lewy bok, to znaczy że Mazda była wcześniej na tym pasie, czyli jednak A5 musiało wjechać przed Mazdę - chyba jednak wina A5 (jest to tylko opinia na podstawie rysunku i opisu zdarzeń). Nie masz powodów nie wierzyć Ojcu, ale takie sytuacje dzieją się tak szybko, że czasami trudno jest dokładnie spamiętać i opisać całe zdarzenie, tym bardziej będą zdenerwowanym (a mając na pokładzie żone i malutkiego wnuczka, to można być mocno zdenerwowanym).
-
[ALL B5] Czarny mat czy połysk?
Już zgłosiłem do Moderatora - zaraz zmienią tytuł na: "Moja kobieta!!! A felgi na mat czy połysk?" Więc trzymaj się tematu i wrzucaj fotki, a michał sprawdzi, czy lepiej jako blond, brunetka itd...
-
[ALL B5] Czarny mat czy połysk?
Takie malowanie to trochę odpustem dla mnie zajeżdża (ale to tylko moja opinia). A więcej fotek nie masz w takiej kombinacji?
-
Odp: [B5 AHH] Biala Parowka A4 Avant ;> -40/40, nowe kolo 18" str 7
Wygląda dobrze, a da się tym jeszcze jeździć.
-
Boks zawodowy w Polsce i na Świecie...
Jak za spierdalanie dają grubę miliony i jakiś tam pas, to zaczynam boksować Nogi długie mam. Spierdal...potrafię Werdykt sędziów to jeden wielki wał, układ itd. CBA powinni tam wysłać. Wróć!!! CBA tam było! Agent Tomasz musiał tam maczać palce
-
[ALL] Czy ktoś widział, albo ma foty tych felg na aucie?
Popieram.
-
[ALL B5] Czarny mat czy połysk?
Felgi Kobieta
-
[ALL B5] Czarny mat czy połysk?
No to maluj na czary połysk z może srebrnym paskiem. I zakmnij ten wątek, bo zaraz Cie namówią, żeby wrócić do seryjnych 15'
-
[ALL B6] Czarna folia( nie carbon) z połyskiem na dach a4 avant
Ale sam czarny dach raczej szału nie zrobi. Powinny być jeszcze jakieś inne elementy czarne na samochodzie, chociażby felgi lub ciemne szyby. Wtedy to jakoś będzie wyglądało, a u ciebie Hiride, nic takiego nie widzę. Chyba, że masz dalsze plany ...
-
Odp: [B5 AHH] Biala Parowka A4 Avant ;> -40/40, nowe kolo 18" str 7
Brak info o kombi w opisie, co oznacza, że to sedan (zazwyczaj jest napisane, że do Avanta. Poza tym, że tego co wylookałem w siecie, to do avantów zawsze jest to samo obniżenie przód/tył, a do sedanów robią często większ przód, mniejsze tył. Ale na wszelki wypadek napisz do kolesia i się upewnij.
-
Odp: [B5 AHH] Biala Parowka A4 Avant ;> -40/40, nowe kolo 18" str 7
Te akurat są do sedana. Z doświadczenia powiem, że 40mm to max do normalnego użytkowania. Mam -35/-35 i chyba na więcej bym się nie zdecydował. Ale no risk, no fun
-
[B5 1Z] Jakie dystanse zalożyć do ALU 15' ORI
:gwizdanie: w sumie felga i opona dość wąskie, więc może ... Jest wątek o ET felgi - wrzuć tam zapytanko, to może ktoś fachowo policzy, bo ja się za dobrze w tym nie czuję ...