Treść opublikowana przez soolek
-
[B5 AJM] Skrzypnięcie przy ruszaniu z miejsca.
Na 99% wahacz. Też to miałem - generalnie skrzypi kiedy chce - głównie przy ruszaniu i hamowaniu. Czasami przy naciskaniu, ale bardzo rzadko, a już wogóle nie skrzypi u mechanika , więc wymieniłem komplet Masz dwa wyjścia - wymienić komplet wahaczy, ale wozić ze sobą non-stop mechanik - wtedy nie będzie skrzypiało
-
Ceny paliwa marzec 2026
Marki Shell ON - 4,19 Warszawa, CH Targówek, Neste ON - 4,17 Warszawa, 500m od CH Targówek, Neste ON - 4,27
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
TOM77 i tomcioskinny (chyba dobrze wpisałem nick ?)
-
[ALL B5] Przewody pod przednimi siedzeniam
Z tego co wiem to po 1 lifcie 4 jaski to standard czyli twoje 98r rowniez , moze poprzedni wlasciciel zmienial fotele np. na kubly z nieco starszej wersji. Mój z dwiem poduchamy wyjechał z fabryki - potwierdzone kodami wyposażenia. I niestety kubłów też nie mam ;( Na pocieszenie dostałem skórkę, ale podgrzewania
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Jak widać może. Na forum masz dwóch sprawdzonych kolegów, którzy sprzedają wahacze - skorzystaj z ich usług. Cena jest niższa niż 1540 :>
-
[ALL] Prawo Jazdy pomocy
Kolega chyba nie ma innego wyboru, tylko jeździć, bo wątpię aby dobrowolnie oddał prawko i przesiadł się na komunikację miejską. grabson, jakbyś wkleił to pisemko raz jeszcze (teraz go nie widać), to może coś ktoś poradzi dokładniej.
-
[ALL B5] Przewody pod przednimi siedzeniam
Chyba takich bajerów jak automatyczne podgrzewanie to jeszcze nie wymyślili - jak by było podgrzewane, to miałbyś guziczki na desce od regulacji.
-
[ALL B5] Przewody pod przednimi siedzeniam
Niestety standard to nie jest. Ja mam '98/'99 z Belgii i tylko dwa jaśki - sprawdzone po kodach wyposażenia, i chyba też mam jakieś kable pod siedzeniem, a grzanych tyłków też nie mam.
-
[ALL] Prawo Jazdy pomocy
Sam takie procedury nie przechodziłem, ale...dwóch kumpli miało tą przyjemność, tylko że oni już starzy kierowcy i przekroczyli 24 pkt, więc w twoim przypadku może być inaczej... Oni dostali skierowanie na ponowny egzamin ze Starostwa. Prawka w Starostwie im nie zabrali, ale teoretycznie może to zrobić policjant podczas kontroli, więc od ezgaminu jeździli bardziej niż przepisowo. A napisz dokładnie co masz tam napisane, bo to jest dopiero wniosek, więc ktoś ten wniosek musi rozpatrzyć i dopiero wyda decyzję, więc...może Ci się coś tam upiecze.
-
Formuła 1 2008
- Jaki TV 42 cale ?
42 cale za 1800 zeta - ten TV właściwie nadaje się do...lepiej kupić CRT, bo ten TV za rok czasu będzie się nadawał do niczego. Oglądanie obrazu full hd na nim odpada. Sygnał analogowany na telewizorach LCD jest taki sobie. Aby w 42 calach nie było widać niedoskonałości obrazu, trzeba go oglądać z kilku ładnych metrów. Moim zdaniem lepiej kupic tradycyjny TV, no chyba, że chce się pochwalić, że ma LCD.- Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
To chyba normalne nie jest. Ja też ostatnio wymieniłem cały zestaw Lema i u mnie wszystko działało jak należy od samego początku. Poza tym jak zapomnisz odkręcić kierownicy przy jakimś manewrze, to może być bieda. Lepiej jedź od razu do niego i niech to zrobi porządnie.- Jaki TV 42 cale ?
Ja właśnie niedawno zanabyłem nowy TV. Celowałem w 40-42 cale, gdyż większy to już by był przesada do mojego pokoju. Parę miesięcy surfowałem po forach i...ze względu na technikę itd. wybrałem Toshibę 42Z3030DG. Full HD, 100hz i inne bajery. W związku z tym, że trochę poczytałem o awariach itp, ostatecznie zakupiłem inną Toshibę - 40 cali, a mianowicie model 40ZF355DG. W sklepie internetowym z Piaseczna kupiłem za niecało 4800 - bardzo dobra cena jak na wtedy. Posiada Full HD, 100hz i inne bajery. Na razie odbieram z analogowej kablówki - obraz kiepski, ale to wina kablówki (porównywałem u kumpla). Oglądałem ostatnio Casino Royale na BD - . Obraz po prostu rewelacyjny. Gry na PS3 - marzenie. Zaletą tego TV (jak dla mnie) jest to, że posiada głośniki 2x30w (czyli spore) i wyjście na suba, więc na razie mogę się obyć bez kina domowego - dźwięk na Casino Royale był zaje..., mimo braku jeszcze suba. Jak na razie jestem bardzo zadowolony z tego TV i mogę polecić. Jak tylko założe jakiegoś Cyfrowego Polsata, albo kablówkę cyfrową wprowadzą, to chyba będę w pełni szczęśliwy.- pick-up bez VAT - Nissan Navara kontra Mitsubishi L200
Wszystko ładnie pięknie, tylko ja poszukuję odpowiedź, czy np. na suchym asfalcie, ewentualnie lekko mokrym, można jeździć z załączonym napędem 4x4 bez szkody dla niego. Resztę zalet i wad znam.- pick-up bez VAT - Nissan Navara kontra Mitsubishi L200
Witam. Teściowe mają zamiar kupić jeden z powyższych samochodów (VAT, amortyzacja i te sprawy, więc tylko te dwa wchodzą w grę). Na prowadzeniu jest Mistubishi, bo tańszy, siedzi się prawie jak w osobówce i ma napęd 4x4 pozwalający na jazdę po ubitych drogach. Navara jest potężniejszą, ma więcej poduch, podgrzewane dupki i generalnie robi o wiele lepsze wrażenie, przynajmniej na mnie. Być może uda mi się załatwić zniżkę na Navarę, więc pozostaje na placu boju. Czy miał ktoś może do czynienia z tymi samochodami? Mam na myśli codzienną eksploatację, bo jazdę próbną Navarą odbyliśmy a L200 zaraz mamy mieć. Najbardziej jestem ciekawy co do jazdy z napędem 4x4 Navarą - we wszystkich testach twierdzą, że Navarą nie można jeździć po ubitych drogach - sprzedawca twierdził, że można i faktycznie jechaliśmy po prostej. Manewry przy włączonym 4x4 są trochę ciężkie, ale jakoś by to przebolał. Najbardziej chodzi o to, czy podczas deszczu, czy przymrozków można tym jeździć z zapiętym napędem i czy ta jazda nie skończy się remontem napędu.- co zrobić ze starym autem żeby nie płacić oc
Jeśli to jest 240 rocznie, to powiem szczerze, że bym sobie d... kombinacjami nie zawracał. Zapłać - będziesz miał spokojną głowę.- co zrobić ze starym autem żeby nie płacić oc
Generalnie każdy zarejestrowany samochód musi mieć OC. Możesz wypowiedzieć umowę i nie zawrzeć następnej, ale ... może się to odbić czkawką. Jakaś tam baza danych powstaje i podobno coraz częściej się zdarza, że UFG znajduje takie przypadki. Proponowałbym jednak zapłacić, o ile to nie są jakieś kolosalne koszty. Posprawdzaj we wszystkich ubezpieczalniach, bo niektóre mają naprawdę sporo niższe ceny, np. Commercial Union Direct.- [B5] Srebrny Avant, maly lift :)
No to teraz wiem, jak mnie więcej będzie wyglądało moje A4 W środę zrobiła się właśnie gleba -35/-35 (jak na razie same pozytywy), a kolejnym krokiem będą 17'. Furka fajna, ale nie zakładaj ciemnych kloszy - trochę to nie pasuje do OOOO. Na przód daj zespolone po lifice z jakimś zenonem a tył - tylko jakieś ori nowsze. Reszta to choinka. Jeżeli myślisz nad zmianą na nowszy model, to raczej sobie odpuść kolejne zmiany, bo to wyrzucone pieniądze - nabywca tego nie doceni.- [B6] Panowie, które 19''?
Kolego, pokaż nam najpierw swój samochód, bo jak sam widzisz na fotkach, dwie felgi pasują do różnych stylów samochodu. Tomason - święcą się jak psu... Do czarnego Audi z chromowanymi lusterkami jako tako pasują. To jednak nie mój styl - błyszczy się wszystko. Zadanie - rzucać się w oczy. Szare Audi jest "cicho-ciemne". Nic się nie błyszczy i tutaj MTMy są jak ulał. Mój typ - MTM.- Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja też dzisiaj zapodałem cały komplet Lemfordera + sprężyny -35mm - Ciszaaaaaaaaaaa. Samochodzik się trzyma drogi lepiej, nie pływa, nie buja. Jeszcze tylko 17 i będzie KOX!!!- [ALL B7] CUBROWÓZ B7 3,0 TDI Q S-line
Bryka...nie wiem, co mam powiedzieć...- [B5 AEB] Kocham ten wóz... :)
Tylko, żeby cię "głąb nie świeżbił" nią jeździć przed egzaminem - szybko się można pożegnać z prawkiem zanim się je dostało Bryczka fajna.- Studia zaoczne czy dzienne
Jura, jeżeli rodziców stać na Twoje utrzymanie na studiach, a ty faktycznie chcesz wynieść coś ze studiów to tylko dzienne. Jeżeli chcesz się usamodzielnić, to zaoczne, pod warunkiem, że znajdziesz robotę, która zapewni Ci środki na pełne utrzymanie. Jak ktoś dobrze napisał, najpierw przydałoby Ci się prawko CE + doświadczenie, więc: idź na dzienne i rób prawko na CE. Potem jakieś uprawnienia itd. Potem zawsze możesz się przenieść na zaoczne i zatrudnić się jako kierowca i ciułać kasę na własny biznes Jeżeli jesteś pilnym uczniem, to z zaczonych wyniesiesz odpowiednią wiedzę. Jeżeli nie...to papier zdobędziesz, może.- [ALL B5] Odświeżanie zawieszenia
Miałem taki zamiar, ale na ich konto kupuję sprężyny (na wszystko by nie starczyło teraz kasy). A jak za jakiś czas się okaże, że amory też kiepskie, to wtedy trzeba będzie znaleźć kasę :>- [ALL B5] Odświeżanie zawieszenia
Dwóch, jak masz szczęście. Ja byłem u trzech, na dwóch maszynach badałem zawiechę. I co wizyta to zawieszenie miałem w coraz lepszym stanie. Się wk... i jutro odbieram komplet wahaczy lemfordera. Zamawiam obniżone sprężynki i... przez zimę zakupię '17 - tak sobie odświeże zawiechę i wygląd - Jaki TV 42 cale ?