Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

soolek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez soolek

  1. soolek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Lifestyle i Hydepark
    Najgorsza to by była strata TT Joke, of course
  2. Poza tym panom "fachowcom" czasami brakuje dokładności. Znajdź może zakład, w którym wyważają koła na samochodzie - to jest podobno 100% skuteczne. Istnieje też możliwość, że któraś opona jest nierówno zużyta, albo ma jakiegoś bąbla. Co do obniżania - polecam. Sam ostatnio założyłem sprężynki Lowtec -35/-35. Wczoraj dołożyłem amorki MTS - żółte, skok skrócony o 25mm. REWELKA jak na razie. Pod krawężniki nadal wjeżdżam, ale wolniej. Dołki czuć bardziej, ale się nie przechyla. Co ważne dla Ciebie, to tylne amorki mają regulację wysokości. Ja ustawiłem prawie najwyżej i dupka siedzi trochę wyżej niż przód na pusto - tak mi się przynajmniej wydaje, więc jak dałbyś na max. do góry, to będzie wizualnie wyżej niż przód, ale w granicach rozsądku. Jak umyję furkę to strzelę fotki i dam linka do mojego auta, wtedy zobaczysz różnice.
  3. Ja takie Gallardo widzę prawie codziennie koło domu (Białołęka koło TT). Pierwotnie było pomarańczone z czarnym dachem i czarną pokrywą silnika, ale poszło pod pędzel i teraz jest właśnie białe z czarnym dachem i czarną pokrywą silnika, a na pokrywie silnika...wielkie zdjęcie jakiejś laseczki w bikini Furka naprawdę kox - jak mi się uda kiedyś ją złapać na fotkę, to wrzucę tutaj.
  4. soolek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Lifestyle i Hydepark
    Jak ma być ekonomiczny to: A3 w TDI. Inne samochody też fajne, ale Audi to Audi - chyba nie trzeba mówić. Ja osobiście ciułam teraz kase na RAV4 D4D dla żonki. Wysoki, więc wszystko widać. Nie za duży i napęd na 4 kółka - będzie służył także jako samochód rodzinny, czyli w dalsze podróże, bo następny mój zakup to S4 lub S6, więc mało ekonomicznie :>
  5. W W-wie krzyknęli mi 100/1 szt - tak jak za wymianę amorka.
  6. Widzę, że tuskootumaniacz wciąż działa, polsatowskotevaenowska retoryka też,zacznij chłopie sam myśleć, na podstawie krytycznie ocenianych wydarzeń i faktów, bo jeszcze Tobie wmówią, że Jaruzelski jest bohaterem narodowym, a Piłsudski był zdrajcą...ech taktuś, a może to jest jednak jego właśne zdanie? Ja mam takie samo, tylko jeszcze dodatkowo bym parę groszy uciułął i razem z tymi szkodnikami wysłał jeszcze tego jednego.
  7. Takie rzeczy to już Ci pisałem, gdzie się robi. Sprężyny są projektowane pod konkretne obciążenie, ugięcie itd - każda taka ingerencja wpływa na zaburzenie ich planowanego działania i...samochód ci się będzie prowadził do d...
  8. Cholera, i ja się chyba zmobilizuje i wkońcu wpadnę na spota jak taka akcja się szykuję (Tym bardziej, że potem szwagier może mi wypominać przy flaszce, że ich było więcej )
  9. Amorki MTSa już mam w bagażniku - jutro montaż, więc na własnej skórze przekonam się, czy był to dobry wybór. A mam nadzieję, że tak
  10. To taka jeszcze jedna rada. Skoro chcesz -20 na tył, to musisz szukać ori, więc pewnie będzie musiał kupić używany komplet. Założ go, zanim zakupisz -30 na przód, bo może to wyglądać dobrze i niepotrzebnie możesz wydać następnę pieniądze.
  11. Nawet nie myśl o czymś takim - coś takiego stosuje się przy tzw. "wieś tuningu". Jeżeli koniecznie chcesz mieć przód zauważalnie niżej, to kup -30 Weitec na przód i -20 ori na tył lub zestaw Lowtec -35/-30. Panowie, nex i lcslooney, wszystko zależy jak się podchodzi do samochodu. Jednemu służy tylko do przemieszczania się z punktu A do punktu B, dlaltego ma w d... bierzące serwisowanie samochodu, syf w środku itd itp. Drugi kupuje samochód ponad swoje możliwości, aby się tylko pokazać sąsiadom. Ale są też ludzie, którzy poprostu dobrze się czują, jeśli patrzą na swój samochód i wygląda on dokładnie tak jak sobie to wymarzyli - jeden zakłada mnóstwo spoilerów i płytę CD, inny robi chipa i utwardza zawieszenia. Wszystko zależy od charakteru człowieka, jego upodobań, gustu, wyczucia smaku i dopóki wszyscy nie będą klonem jednego człowieka, to każdy będzie miał inne potrzeby i inne powody swoich działań. Mój Avant jest bardzo pospolity i taki ma prawie zostać - nie będzie w nim chromów, czarnych szyb, czy głośnego wydechu, bo to już jest dla mnie za dużo (ale dla mnie). Natomiast po zrobieniu gleby o wiele przyjemniej mi się na niego patrzy - wcześniej wyglądął jak allroad, ale brakowało mu allroadowych listew i wysokich opon - czyli wg. mnie zawieszenie nie pasowało to wyglądu samochodu. Pomijając wygląd znacznie poprawiło się prowadzenie (przy samych sprężynach, a zaraz będą i amorki) - dla mnie np. najważniejsze jest dobre prowadzenie się - nie lubię jak samochód buja się. Dostaję po prostu choroby morskiej. A to, że trzeba bardziej uważać na drodze na dziury, krawężniki itp - ja akurat zawsze uważam, bo staram się szanować swój samochód - tak dla własnego dobrego samopoczucia. Tak samo jak z samochodem jest z mieszkaniem, telefonem, ubraniem, fruzurą - jeden dobrze czuje się w skromnym ubraniu, inny lubi się wyróżniać i ... to wszystko.
  12. To musisz kupić -30 np. Weitec na przód i -20 na tył - tylko ori 1BE. Będzie ciężko dostać ori, a poza tym zazwyczaj sprzedają kompletami. Ja bym jednak na twoim miejscu zrobił -30/-30 - tył chyba zawsze jest deczko wyżej, przynajmniej tak się wydaje. Jeżeli tył pójdzie niżej to może to być wina zużytch amorków. Jeśli dobrze pamiętam, to Lowtec ma komplet sprężyn do sedana -35/-30 - będziesz miał tył lekko wyżej.
  13. Chciałem powiedzieć Panowie, że jeszcze młodzi jesteście - waga przyjdzie z wiekiem :> Jak miałem 21 lat to wyglądałem jak Nowak, mniej więcej (reszty nie widziałem) - waga chyba 67 kg przy 180cm wzrostu. Jednak już w wieku 23-27 lat waga sobie skoczyła na 76-77 samoistnie - skoczyła tylko w brzuszek, co nie było fajne. Na szczęście teraz waże ok. 72 kg i jest zajeb... - zaoszczędziłem na spodniach (bo wyciągnąłem stare) i dzięki temu Audi zostało posadzone -35/-35
  14. I to obowiązkowo. Kompletu -30/-20 to chyba nie znajdziesz, najmniejsze oprócz ori to chyba -30/-30 Weitec - gdzieś już było na forum of tych sprężynach.
  15. POwiem szczerze, że o FK to za dużo też nie słyszałem. Poza tym wolałbym chybakupić w polsze, bo zawsze mogę jakiemuś oszukańcowi rzucić je w twarz jak padną :> znowu mam do myślenia, a miałem już dzisiaj kliknąć na MTSy
  16. Ja myślę, że na stanowisku trzeba być od 830 i w godz. 830-900 modlić się o deszcze. W przeciwnym wypadku, to nawet a full zatankowany bolid nie pomoże (przy prędkościach BMW). Niestety Obym się mylił
  17. Hmmm, 1600 to też chwilowo ponad moje siły. Chyba muszę zaryzykować MTS
  18. Chyba mogą być... Ciekawe, czy ktoś się pokusi o diody a'la nowy RS6 - proste w dolnej części lampy. W RSie wyglądają zaje....
  19. Ale Bilstein to trochę za dużo kasiuty (600 za sztukę mi krzyknęli) jak dla mnie na teraz, więc szukam tańszej alternatywy. Chyba zaryzykuję te MTSy, bo standardowe amory to coś czuję, że za długo nie pociągną przy -35 , a te przynajmniej powinny być twardsze ?!
  20. Jeśli w malik założy gaz, to pewnie rozweselający
  21. Koledzy i koleżanki... pomożecie Link TUTAJ Szczególnie chodzi o naoczne sprawdzenie...
  22. Brawa dla Roberta Ale największe BRAWA dla Massy - wiadomo za co
  23. Niestety jeszcze raz pytanie o amory, bo już nie wiem co mam zrobić. Zrobiłem glębę - sprężyny Lowtec -35/-35. Amortyzatory zostały ori - wydawało mi się trochę miekkie jak dla mnie, ale nie było więcej kasy. Niestety jeden z amorów padł dużo wcześniej niż planowałem, w związku z tym muszę już wymienić komplet. I teraz mam dylemat - zakładać nowe standardowe amory gazowe np. Sachs, czy może "sportowe" jak te niżej: - MTS Technik - GT Cupline Po głowie chodził mi też Bilstein (B6 chyba), ale cena mnie odstrasza w chwili obecnej. Generalnie preferuję twardsze zawieszenie, ale bez przesady i nie wiem, czy nowe standardowe amory spełnią moje oczekiwania? Doradźcie coś A może ktoś z Wawy ma podobną glębę przy standardowych amorach i pozwoliłby mi wykonać jazdę testową? Za wszelkie rady będę wdzięczny, bo muszę szybko coś kupić - prawy tył buja się jak stara lampucera i boję się, że któregoś dnia mogę wypaść z orbity
  24. Ja też założyłem Lowtec -35/-35. Amorki zostały standardowe i ... się właśnie jeden skończył. Myślałem, że trochę dłużej pociągną. Teraz szperam jakie amorki założyć - chyba coś twardszego niż ori...
  25. Taka lotka do A4 jest OK - coś większego to już nie porozumienie. Jedna rada dla planujących montaż - zakładajcie to na samym końcu klapy. Tylko wtedy wygląda to jak trzeba. To jest lotka a'la M5 E39 i tam była założona na samą końcówkę. Chociaż minimalne przesunięcię lotki do przodu psuje cały wygląd.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.