Treść opublikowana przez soolek
-
[B5 AFN] Huczenie na zakręcie
Mowa o tyle, więc wahacz odpada. Zapewne łożyski. Samochód na podnośnik i szybko sprawdzisz jak koło się kręci.
-
[B5 AFN] Klima a parowanie szyb
U mnie przy 4,5 jeszcze sprężarka zaskakuje, ale chyba stopień w dół i już nie, jeśli dobrze pamiętam. U mnie z parowaniem nie ma problemu - wymiana oleju = wymiana filterka (z wąglem :>) Przy jednej/dwóch osobach na minimalnym uciągu (tzn. najpierw złapanie odpowiedniej temperatury np. 21, nagrzanie samochodzika i zmniejszenie na 1) nie ma najmniejszego problemu. Przy komplecie pasażerów czasami trzeba trochę mocniej dmuchnąć, ale tylko jak toczy się jakaś większa rozmowa, albo ktoś się zapoci mocno
-
Spotkania na drodze
Częstochowa -> Wtorek -> godz. 10.00. Pozdro dla kierownika i pasażera srebrnej B5 Avant od Szarego Avanta ...66SS :>
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
Warszawa, ul. Modlińska: godz. 12:30 - spadło naście płatków śniegu. godz. 15:00 - spadły dwa płatki śniegu (nawet na moją głowę) I to by było na tyle
-
Pomysł na interes --- myjnia ręczna
Wg. mnie bardzo ważna jest bliskość takiej myjni od dużych skupisk. Wiem po sobie, że samochód był często brudny bo nie miałem czasu jechać dalej. Teraz mam myjkę (auto) bardzo blisko, więc częściej samochodzik jest myty. Ale może w Zamościu nie ma problemu ciągłych korków i tysiąca skrzyżowań ze światłami, które zajmują w p... czasu. Przede wszystkim solidnie, delikatnie i dokładnie - jak tak będzie to pocztą pantoflową szybko złapiecie klientów (jak widzę jak szczotą wali mi gościu po karoserii, to bym udusił ).
-
[B5 AFN] Poziom oleju wzrósł
Chyba wzrósł mi poziom oleju Chyba...bo dokładnie nie pamiętam jaki miałem po wymianie (jakieś 4000 temu), ale pewnie max. do końca "wgięcia". W tej chwili olej jest do końca "wgięcia" i tak delikatnie "ubrudzony" bagnet jeszcze ze 3mm powyżej zagięcia. Taki sam poziom utrzymuje się na ciepłym silnika (zaraz po zgaszeniu), po ostudzeniu i na całkiem zimnym Na bagnecie i na korku brak "jasnego śluzu". Płyn chłodniczy czysty. Do tego wszystkiego mam kiepską uszczelkę pod miską, więc oleju powinno ubywać tak jak do tej pory, a ostatnio go nie ubywa (śmigam na full synt. Motula). Samochód nie wykazuje żadnych usterek, więc nie wiem czy mam szukać problemu, cyz nie? Jaka może być główna przyczyna przybywania oleju? PS użyłem i nie bardzo mogę coś przypasować do mojego przypadku.
-
Ten kierowca już swoją A4 na spota nie przyjedzie...
I tutaj właśnie bym chciał, żeby kiedyś ktoś się zczaił i dał po heblach jak mu Policja jedzie na kufrze - ciekawe co by zrobili mądrzy Panowie Policjanci???
-
co to za leflektorki?
Posłuchaj kolegów i wkładaj ori Valeo. Jak jeszcze zdejmiesz te chromowane listewki z dolnych kratek to wtedy ten samochód zacznie wyglądać porządnie.
-
Ten kierowca już swoją A4 na spota nie przyjedzie...
Za super kierowcę się nie uważam - znam swoje wady w tej kwestii i staram się uczyć na swoich błędach. Zdarza mi się przegiąć, ale 99% przypadków wyłapuję swoje błędy, pukam się w czoło i staram się tego więcej nie robić. Przede wszystkim staram się jeździć z głową. Jazda z przepisową prędkością - każdy wie jak to jest z tym Polsce...drogi, idotyczne ograniczenia, dziesiątki znaków na jednym kilometrze. Jak już pisałem, gościa nie bronię, nie wiem kim jest, nie wiem czym się zajmuje itd. - przedstawiłem tylko swój pogląd na tą sytuację. Wiele razy oglądałem programy typu "Uwaga Pirat" i w wielu przypadkach kolesie powinni być zatrzymani o wiele wcześniej. Mógłbym wskazać tak samo wiele miejsc, w których misiaczki stoją tylko po to aby wyciągnąć kasę - dlaczego nie widać ich przy szkołach, przedszkolach...bo tam kierowcy jeżdża wolniej i nie da się wyciągnąć tyle kasy. Generalnie w Polsce panuja zasada - zarobić, nie narobić się, dbać o własny tyłek.
-
Ten kierowca już swoją A4 na spota nie przyjedzie...
To ja też dorzucę swoje parę groszy. Gościa nie jest mi szkoda, ale moim zdaniem o wiele lepszym wyjściem byłoby wlepić 24 punkty. Dlaczego? Jest szansa, że gość zacznie myśleć i właśnie przez następny rok zacznie jeździć przepisowo, zobaczy, że nie jest tak całkiem wolno, wejdzie mu w krew i będzie jeden nawrócony. Obawiam się, że jak stracił tak z dnia na dzień prawko (szok), to może teraz kombinować. W życiu jest różnie i może być też tak, że będzie musiał wsiąść za kółko bez uprawnień, bo jest np. kierowcą jakiegoś dostawczaka i co, ma tak z dnia na dzień rzucić pracę, bo prawko stracił - wątpię. I niech go teraz namierzy Policja - zaczyna uciekać, bo przecież nie ma uprawnień i...scenariuszy może być wiele. Kolejna sprawa to Policja - na załączonym filmie widać, że celem nie było zatrzymanie kierowcy, tylko nabicie jak największego mandatu!!! Taka Policja mnie wkur... Chyba ich zadaniem ma być prewencja lub nie dopuszanie do takich sytuacji??? ...a chłopaki sobie kamerkę uruchomili, naliczyli dwadzieścia parę punktów i..."no to może go zatrzymamy"? Dlaczego po pierwszym przewinieniu nie włączyli sygnałów i nie zatrzymali klienta? Pewnie znowu czekali na odpowiedni moment, aby nie stworzyć zagrożenia na drodzie - pieprzenie w bambus. Jak jechali idiotycznie mu na d*pie i nie widzieli nic więcej, to nie stworzyli zagrożenia??? Życzę tym wszystkim pseudopolicjantom, aby podczas takiej akcji nigdy nikt nie ucierpiał, ale może wtedy by trochę zaczęli bardziej myśleć!!! POLICJA TYLKO CIĄGNIE KASĘ - NIC WIĘCEJ!!! Takie zdanie mam od wielu lat i jak na razie nie zdarzyło się jeszcze nic, to mogłby mój osąd zmienić. Ponadto tym wszystkim pomstującym na tego kolesia, proponowałbym zrobić rachunek sumienia, odtworzyć pierwsza lata swojej jazdy - jak ktoś naprawdę nie złamał ani jednego przepisu, to może zostać moim Idolem.
-
NAT - Narodowy Auto Test. Głosuj!
Głos oddany już jakiś czas temu. Prezesie, a może by ktoś podwiesił temat na stronie głównej i zachęcił do głosowania, bo znowy wygra Volvo S/V40 (się zmobilizowali chłopcy w tamtym roku )
-
[B5 AFN] Moja pierwsza A4 quattro
;( Też chcę Q
-
[ALL B5] Jakiej pojemności akumulator do A4 diesel 110KM
Też miałem, Molla którego wymieniłem również po 9 latach z tym, że na Moll 85 Ah, ponieważ 80-tki to amperaż zastrzeżony dla koncernu VW mającego już swoją fabrykę akumulatorów. Sprawdź sobie po kodach, mi sprzedawca usiłował wcisnąć o mniejszej pojemności wmawiając, że taki ma być, bo miał akurat na półce. Właśnie sprawdziłem w swoich kodach i miałem 80ah, taki aku był VW wsadzony i taki też nowy kupiłem. 85tkę to właśnie mi próbował sprzedawca wcisnąć, bo są chyba bardziej chodliwe, ale zażyczyłem sobie 80ah i też przywieźli na następny dzień z magazynu.
-
[ALL B6] 195 czy 205 na 15"?
Bierz 205. 195/65 na śnieg są oczywiście lepsze, bo się bardziej wgryzą, tylko gdzie ty uświadczysz w W-wie śniegu? (Ja w tamtym roku nie widziałem, nawet w górach moje OOOO śnieg poczuło tylko na parkingu pod stokiem). Zimówka generalnie gorzej hamuje na suchym lub mokrym, więc jeśli dasz szersza (tj. 205), to hamowanie będzie lekko lepsze niż na 195 (szersza). Sam kupiłem w tamtym roku 195/65, ale teraz już bym brał szersze.
-
[ALL B5] Jakiej pojemności akumulator do A4 diesel 110KM
Ja chyba też miałem u siebie 80ah, 380A - ostatnio kupowałem (MOLLa, taki jak fabryka dała - ori wytrzymał 9 lat).
-
[ALL B5] Gwintowane czy stałe sportowe ??
Ja swojega posadziłem na -35/-35 (sprężyny) + żółte amory. Twardość jest zadowalająca - po zakrętach chodzi lepiej (na razie na 15'). Przy odrobinie uwagi nie ma najmniejszego problemu z krawężnikami, progami i dziurami.
-
[ALL] Kto już założył zimowe opony ?
Zdaję sobie z tego sprawę, że zimowe opony są wykonane z bardziej miękkiej mieszanki gumy niż letnie, po za tym to nie mój pierwszy kontakt z oponami zimowymi. Tak więc mniej więcej wiem jak sie zachowują. Ale zachowanie mojego auta w szybkich łukach na tych oponach zimowych jest tragiczne. Kolego, to jest normalne. Mam te same opony, tylko 15', świeżą zawiechę (utwardzoną) i dzisiaj się bałem szybciej jechać moim samochodem (wczoraj dopiero założone zimówki). Mieszanka jest miękka, opona ma sporo nacięć, więc wszystko wywołuje taki efekt. Możesz jeszcze sprawdzić ciśnienie w oponach, bo może trochę przesadzili i dali ze 2,5 atm na porządne mrozy już. Ja muszę u siebie też sprawdzić.
-
[ALL] Kto już założył zimowe opony ?
Źle nie, ale lepiej będzie jak zdejmiesz Melduję, że zimóweczki założone - trafiło się bez kolejki, ale na praktykantów, którzy dopiero uczyli się wywarzać koła
-
[INNE] 8P by Miro
Roboty w pytę odwaliłeś - Przód S3 extra, ale teraz jak najszybciej trzeba z resztą podgonić a'la S3.
-
zakup auta dla żony
Almera Civic Yaris a z zaproponowanych przez Ciebie, to chyba POLO
-
[ALL] Kto już założył zimowe opony ?
macius, to zależy gdzie jeździ Twoja żona. Moja Żonka robi dziennie 5 km do pracy. Tylko po mieście, często w korkach, więc prędkości przejazdu są dość niskie i zamierzam właśnie zakupić oponki całoroczne (do Almery 1.4). Jeżeli jednak jazda odbywa się także poza miastem i z większymi prędkościami (zakręty) to wziąłbym chyba jednak zimówki + letnie. Chociaż jeżeli będzie taka zima jak w ubiegłym roku, to zakładanie zimówek mija się z celem - mrozu praktycznie nie było, a śnieg moje Audi widziało tylko w górach i też tylko widziało, nie poczuło.
-
[B5 AFN] pytanie o tylne amortyzatory do sprezyn H&R
:> Też mam amorki MTSa. Twardawo jest, ale o to chodziło. tomaszzz daj znać jak u Ciebie się będą sprawowały.
-
[ALL] Kłopoty z wypłatą AC
RCH79 dobrze napisał - ubezpieczyciel ma pokryć koszty. Jak im przedstawisz rachunki na 5000, to dadzą Ci 5000. Jak kupisz używki za 1000 i zrobisz u Pana Heńka za 1000 i będziesz miał na to rachunki to dostaniesz 2000. Jeżeli szkoda byłaby z OC, to oprócz naprawienia szkody możesz się domagać wyrównania utraty wartości i wyciągnąć jakąś kasę gratis. Przy AC zapomnij o tym. Tak ogólnie, to nie rozumiem o co robisz całą tą zadymę. Jeżeli ASO wyceniłoby szkodę na 5000, a LINK zgodził się na naprawę za 3000 (bo czegoś tam nie uznają) to miałbyś problem, ale tutaj nie widzę żadnego problemu (kilkaset złotych różnicy, o której pisałeś można pewnie przewalczyć). Nie bronię tych zdzierców, daleki jestem od tego, ale przez "naciągaczy" płacimy tyle za ubezpieczenie, co płacimy i ginię nam tyle samochodów - idą na części bez rachunków, żeby można sobie było kupić za grosiny część i jeszcze coś zostało. Oni po prostu nie wierzą Ci na słowo, że całe 5000 wydasz na naprawę i chcą potwierdzenia - mają do tego prawo. Jak Ci się to nie podoba, to poprostu nie ubezpieczaj więcej samochodu, albo znajdź innego ubezpieczyciela, który pewnie postąpił by tak samo.
-
[ALL] Kłopoty z wypłatą AC
MRoger - masz zapis, że na oryginalnych częściach i naprawa w ASO, więc możesz zrobić naprawę w ASO bezgotówkowo lub przedstawić fakturę za części. W tym wypadku jesteś ewidentnie pogniewany na Linka, że nie daje Ci zarobić!!! Sorry, ale to nie jest ich działanością. Wycenę ASO ci obniżyli o jakieś małe pieniądze, ale nt. temat możesz z nimi walczyć. W tym przypadku Link jedynie "dba" o to, żeby zlikwidować szarą strefę, czyli nakłania Cię do naprawy w ASO na ori częściach, zamiast zakupu części niewiadomego pochodzenia i zrobienia u Henia bez fakturki.
-
[ALL B5] Pytanie dotyczące nowych felg
Masz dwa wyjścia: 1) zrobić jednak glębę np. -20 (ori 1BE - ciężkie do znalezienia) lub -30 Weitec, -35 Lowtec 2) zamienić się ze mną na felgi z oponami (w moim profilu możesz zobaczyć jak wyglądają koła 195/65/15 na standardowym zawieszeniu i obniżonym -35 Szczególnie polecam rozwiązanie drugie