Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

soolek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez soolek

  1. Problem rozwiązany W niedzielę rano dostałem olśnienia i ... ściągnąłem olej przez otwór dla bagnetu Jaki to człowiek jest czasami
  2. Niestety nie ma mnie w Wawie. Jutro dopiero dotrę. A zlać cały olej i potem go jeszcze raz do silnika, czy to barbarzyństwo (nie wiem, czy uda się z korka upuścić te 2 setki?)
  3. POMOCY. Mechanior włał mi 4L zamiast 3,8 do AFNa. Stan jest jakieś 2-3 mm ponad zagięcie na bagnecie. Wsadziłem rurkę 25-30 cm, ale nic nie wyciągnąłem z silnika. Jak to zrobić? A może taka ilość jednak nie zaszkodzi? Dodam, że mój AFNik troszkę pije oleju (1,5 L/15 000 km), gdyż mam zwaloną uszczelkę po miską. Może to mnie uratuje?
  4. PILNA POMOC POTRZEBNA !!! Mechanior włał mi do AFNa 4L zamiast 3,8L. Stan oleju jest jakieś 2-3 mm ponad zagięciem na bagnecie. Próbowałem to wciągnąć strzykawką z rurką, ale nic wciągnąłem (rurka ok. 25-30cm) CO ROBIĆ ??? HELP :notworthy: Dzisiaj już na żaden kanał nie wjadę, a jutro muszę strzelić ok 150km. Dopiero w poniedziałek może będzie opcją, żeby korkiem upuśić oleju
  5. Dzięki za odzew. Nissan klub już przejrzałem, ale wiadomo swoje człowiek zawsze poleca , więc chciałem coś obiektywnego. Testy z Auto Świata też zachwalają Almerką, więc chyba się trzeba jednak rozejrzeć za takim wozidłem dla żonki - jakby nie było troszkę nowsza konstrukcja od Corolii E10, a ceny podobne roczników 95-96. A przede wszystkim więcej jest tego, większy wybór, bo w Corollach to praktycznie nie ma w czym wybierać.
  6. Witam. Czy miał ktoś styczność z Nissanem Almerą I? Jeśli tak, to bardzo bym prosił o jakieś opinie dot. awaryjności, cen części itp. Chodzi mi głównie o motor 1.4, ewentualnie 2.0D Interesują mnie głównie pierwsze roczniki, tak do kwoty 10 tyś. Chcę kupić żonce samochód max do 10 tyś (jej pierwszy samochód+brak doświadczenia w parkowaniu ), więc droższego na razie nie chcę kupować, bo potem blacharz mnie będzie za dużo kosztował. Pierwotnie stanęło, że będzie Corrolla E10 ('93-96), ale właśnie wylookałem, że Almerę można wyciągnąć do 10 tyś, tylko czy to coś warte będzie?
  7. Pogrzebałem jeszcze trochę w świecie itd, pogadałem z paroma ludźmi i ... zostaję przy Motul 300V Competition 15w50 fullsynt. Olejek przewyższa wszystkie obowiązujące normy, więc i do AFNa jest OK.
  8. Przepis przepisem, ale urzędników to mamy pierwsza klasa Poczytajcie sobie najświeższe wieście nt. temat
  9. Czy ten Motul to dobre rozwiązanie??? Osobiście w życiu bym sie na niego nie zgodził. Wcale nie musisz byc skazany na Motula jest wiele innych produktów na rynku ale poprostu może warto pomyśleć o wymianach co 12 tyś a nie 15. Info o olejach znajdziesz tutaj: http://www.mototechnika.republika.pl/pliki/oleje.html[br]Dopisany: 07 Listopad 2007, A dlaczego byś się na niego nie zgodził? Jakiś konkretny powód? Do Motula nie jestem przywiązany, chociaż wg. opinii przy jakimś Motulu pewnie zostanę. Co do zmian, to nie czekam specjalnie do 15 tysi - poprostu teraz tak wyszło. Bardziej chodzi mi o radę, czy zostać przy pełnym synt, czy zmienić jednak na półsynt, ze względu na ubytki, a może właśnie ten 15w50 ma w sobie to coś, że jednak zostać przy nim. Kompletnie nie wiem, co robić dalej ;(
  10. Czy może ktoś mi trochę doradzić, bo dostaję kręćka już o tych olejach. Mój konkretny przypadek. TDi AFN rocznik '98. Przebieg 273 000 km (raczej ori) Po sprowadzeniu samochód został zalany Motulem 300V Competizione 15w50 fullsyntetyk. (Rogalowy warsztat tak zalecił - nie wiem, co było wcześniej lane). Zrobiłem już prawie 15 tysi na nim i w tym czasie dolałem jakieś 1,5 litra. Samochód użytkowany spokojnie, ale z czasu dostanie po garach, żeby rozruszać kierownice w Turrrboooooo Cały czas się waham jakim olejem go teraz zalać: - zostać przy 15w50 fullsynt i dalej robić dolewki - zmienić na jakieś półsynt. 10w40 - zastanawiałem się także na przejściem na fullsynt 5w40, bo teoretycznie jest żadszy i samochodzik powienien mieć lżej w zimie (jest garażowany, ale pod chmurką też mu się zdarzy postać) Poradzcie coś, bo już sam nie wiem PS Czy ktoś może tak na chłopski rozum wytłumaczyć co oznacza 5, 10 lub 15 przed "w"? Teoretycznie 5w jest żadszy (większość to fullsynt), ale Motul, którego używam jest 15w, a jest fullsynt, więc nie do końca kumum o co tu biega.
  11. Ja właśnie w piątek założyłem UG7 i muszę powiedzieć, że wcale nie są głośniejsze od letnich (przód Dunlop SP Sport, z tyły jakiś Kleber). Na mokrym sprawuję się dobrze, a na śniegu zobaczymy...
  12. Jak zdejmiesz te wystające rury, spoiler z klapy, dokładki ze zderzaków, to coś z pod tylnych świateł to samochód będzie bardzo ładny
  13. Dokładnie!!! Na opony.com powiedzą Ci nawet, kiedy można spodziewać się kolejnej promocji - dzięki temu kupiłem UG7 30 zeta taniej na sztuce.
  14. Na drodze najbardziej drażnią mnie ślamazary na lewym pasie oraz opierdal... się drogowcy W samochodach drażnią mnie tanie dekle w drogich samochodach - jak można tak szpecić samochody Już o wiele lepiej wygląda samochód na gołych felgach. Światełka lexus-look - ludzie nie potrafią zrozumieć, nie do każdego samochodu to pasuje. A czego się boję - chyba najbardziej to rozmarzonych kierowców, którzy rozglądają się na wszystkie strony, tylko nie przed siebie - nie masz zielonego pojęcią co taki zrobi. (Jak widzę takiego w lusterku wstecznym, dojeżdżając do świateł, to mam ochotę wysiąść i mu natrzaskać :bicz3:) Kapelusznicy nie są tacy źli - zazwyczaj jeżdżą stosunkowo wolno, więc jest czas żeby się przygotować na nieprzewidzianą reakcję.
  15. Ja właśnie dokładnie tak robię (nowe zakładam na jesieni i po zimie). No może z tą różnicą, że nie kupuje w Tesco (i w Norauto też już najtańszych nie kupię), a na małej stacji w mojej mieścinie - nigdy nie miałem żadnych zastrzeżeń, a wycieraczki po 10 zeta sztuka. Jedyny problem jest taki, że przy jakichś 150 km/h zaczynają przeskakiwać, bo nie mają spojlerka.
  16. PO, ale tylko i wyłącznie dlatego, że mają szansę pokonać PiS. Powinni utworzyć koalicję z LiD, co sprawiłoby, że lustracja odeszłaby na dalszy plan - po co to komu. Mnie i tak wtedy nie było na świecie a prawdy i tak się w życiu nie dowiemy, kto kogo i dlaczego. Czasy były inne, a teraz trzeba się zając przyszłością, a rozgrzebywać stare dzieje. Wg. mnie, w tej chwili nie ma żadnej partii ani człowieka, który zasługiwałby (swoją postawą, programem) na rządzenie Polską. Oni wszyscy są o kant :bicz3: potłuc, ale jak wygra PO, to może przynajmniej nie będą się z nas smiali na świece. Jeszcze jeden warunek - Donald sobie niech dalej rządzi PO, a premierem powinien zostać Marcinkiewicz - mało w nim typowego polityka, na dodatek jest spontaniczny (Yes, yes, yes ), czym zyskuje sobie przychylność ludzi. Na ministrów powinni być mianowani tylko i wyłącznie fachowcy, a nie politycy. Oni niech się dalej kłócą w sejmie. Sie cholera rozgadałem...
  17. Na szczęście mamy Audi Ostatnio mijałem A5 w tunelu. Fura jest wyjechana w kosmos (nie chciałem używać dosadniejszych słów ). Te diodowe światła do jazdy dziennej mnie po prostu powaliły :drool: Muszę wygrać w totka, zanim pojawi się A4 B8 Avant - też ma diodki
  18. U mnie zimóweczki funkiel nófka już zakupione. Zmioteczka i skrobaczka z rękawicą mają swoje stałe miejsce w samochodzie. Na dniach zostanie wymieniony termostacik i płyn, a przy najbliższym generalnym sprzątaniu, wszystkie uszczelki zostaną potraktowane silikonem. Wycieraczki, jak każdej jesieni, zostaną wymienione na nowe. Mam tylko pewien zgryz, a mianowicie, czy wymienić Motul syntetyk 15w50 na jakieś 5w40? Tutaj mój wątek nt. temat
  19. Yhy. 2 litrowe 300V Competition. Chociaż, jeśli dobrze pamiętam, to 4 litrowe było w normalnym plastikowym opakowaniu...
  20. Samochodu tam naprawiał nie będę, bo Włoszki nie mam, a olej kupiłem i nie mam najmniejszych zastrzeżeń - cena przyzwoita, a poza tym nie bardzo wiem w jaki sposób do szczelnie zamkniętej metalowej puszki/bańki po Motulu mieli nalać coś innego - jeśli ktoś coś takiego zrobił, to wątpię aby akurat ten serwis.
  21. Dear Ladies and Gentleman. Obecnie mój AFN jest zalany syntetycznym Motulem 300V Competition 15w50 (zalewane w Rogalowym warsztacie). Z tego co się zorientowałem, 15w oznacza że olej nie spisuje się rewelacyjnie w niskich temperaturach?! Samochód jest garażowany, ale zdarzy mu się też postać tydzień pod chmurką podczas mrozów (bez odpalania). Nie chciałbym mieć potem problemów z odpaleniem, dlatego zastanawiam się czy czasami nie zmienić oleju na zimę albo nawet na stałe? Co o tym myślicie?
  22. Arkuszowa 2A - znajduje się tam nieautoryzowany serwis Alfy. Dokładne namiary znajdziesz na googlu.
  23. to moze przez gnojowke? jaka lejesz? jakies normalne stacje (shell, BP) czy jakas lewizna? Cóż to za pytanie Tylko Shell Poza tym moja kopci normalnie, czyli tylko podczas butowania na 1,2,3 biegu.
  24. Myślę, że extra, szczególnie z TURBO A tak poważnie, jeśli samochód ma więcej chromu, tzn. relingi i dookoła szyb, to tak. W innym wypadku NIE.
  25. Wygląda raczej na uryginał, ale dokładnie mu się nie przyglądałem...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.