Treść opublikowana przez soolek
-
Rozwalone Audi..co dalej ?
No własnie! A to właśnie TU proponuje szkodę całkowitą, czyli nie chce naprawiać auta zgodnie ze sztuką, tylko rzuca jakąś kasę. Owszem uszkodzenia nie są wielkie, ale jak ktoś potem sprawdzi, to dojdzie, że tylny błotnik był spawany/szpachlowany i ... nie kupi tego auta. Tak postąpi większość. Czyli już na dzień dobry jesteś stratny, bo TU się migają od wypłaty wyrównania wartości jak mogą. A wartość auta przed szkodą - za 11 000 to można sobie kupić ściachanego parcha, a nie dobre auto. Więc rżną nas znowu i to ostro. Przykład: za swoje E46 zapłaciłem 2 lata temu 28 tysi - nie dało się kupić tak wyposażonego egzemplarza za mniej niż 26 tysi. A wycena wg. Eurotaxu - 18 000
-
AUDI S6 C7 4.0 V8 Bi-Turbo Ibissweiss Stage IV 701 KM / 880Nm by SPORTMILE
Według mnie szału nie ma. Za bardzo podobne do oemowych. Poszukaj czegoś bardziej oryginalnego.
-
Rozwalone Audi..co dalej ?
Ale my nie mówimy o urzędzie (czyli Państwie w Państwie) tylko o TU czyli prywatnym przedsiębiorcy, który zarabia na nas kasę. To po pierwsze. A reklamacje masz rozpatrywane w dniach roboczych czy kalendarzowych? A deklaracje po zakupie auta składasz do US w ciągu 14 dni kalendarzowych czy roboczych? Obowiązek rejestracji auta - masz 30 dni kalendarzowych czy roboczych? Te dni robocze to chyba jeszcze pozostałości popeerelowskie, bo szczerze mówiąc to nawet w urzędach ostatnio się z tym nie spotykam.
-
Rozwalone Audi..co dalej ?
W ustawie brak jest info o roboczych, więc jak brak info, to interpretuje się na korzyść klienta. Ja zawsze cisnę po kalendarzowych i jeszcze żadne TU mi nie odbiło piłeczki.
-
Rozwalone Audi..co dalej ?
Chyba miałeś niezłe przeboje z TU Akurat z autami to wszystko ładnie pięknie szło, ale z mieszkaniem miałem trochę jazdy (Inter Risk). Ale rozmowa z Dyrektorem Regionu załatwiła sprawę - kasa na drugi dzień na koncie.
-
Rozwalone Audi..co dalej ?
Kalendarzowe. Oszkodowanie z OC sprawcy - czas? - Odszkodowania Forum
-
Rozwalone Audi..co dalej ?
Taaa, 14 dni to sobie mogą... 30 dni mają na całość sprawy! 12 sierpnia masz mieć kasę na koncie albo pismo odmowne albo pismo, w którym informują Cię, że sprawa w toku, bo ... muszą mieć poważny powód, aby przedłużyć czas likwidacji. Jesli nie dostaniesz pisma, to brak informacji zwrotnej uważa się za przyjęcie odpowiedzialności TU. Jak 12 nie będzie kasy, to dzwonisz z jednym pytaniem - kiedy będzie kasa i łączysz się z poszczególnymi szczeblami aż otrzymasz odpowiedź. Dodatkowo maila z żądaniem kasy + odsetki. Z nimi trzeba krótko.
-
Wakacje w Chorwacji
jak już zaliczysz Plitvice, to Krkę możesz sobie śmiało darować.... ja bym sobie darował Plitvickie Według mnie KRKA też dużo lepsze. Sam dojazd (dawno temu to było) robił WOW! Plitvice mnie nie powaliły.
-
BMW 525D E39 2002r czarny sedan.
Jak mialem to nie bylo ani jednej kontroli Moze jeszcze od koloru zalezy albo wyrazu twarzy kierownika Napewno od tego. Mam czarne od 2 lat i ani jednej kontroli
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
- Rozwalone Audi..co dalej ?
Aukcję są wewnętrzne. Zwykły śmiertelnik nie ma do nich dostępu, ale pewnie możesz dostać wydruk oferty (masz prawo wglądu do wszystkich dokumentów). Szczegółowy kosztorys bierz koniecznie, od razu. Dawaj z nim do jakiegoś blacharza dobrego i sprawdź czy ogarnie Ci naprawę z częściami do 10 000 - wtedy masz zrobione auto. Albo odwołuj się od wartości auta przed szkodą, z tym gazem i ewentualnie innymi rachunkami. Ale pewnie grosze ugrasz jeśli już.- Rozwalone Audi..co dalej ?
To zmienia postać rzeczy.- Rozwalone Audi..co dalej ?
Własnie dlatego, jeżeli to tylko blacha, to auto warto zrobić. Ja bym wolał sobie wspawać nowy błotnik i mieć dalej pewne auto niż teraz szukać i znaleźć nie wiadomo co i z ilu sklejone.- Rozwalone Audi..co dalej ?
Reggi, a zawieszenie/geometria dostały tak wogóle, bo nie w końcu to chyba nie napisałeś albo mi umknęło. Jak to tylko blacha, to może jednak warto zrobić i jeździć.- Rozwalone Audi..co dalej ?
Jeżeli znajdzie serwis, który z częściami i na fakturę zrobi mu to za 10 tysi, to może robić. Trzeba zrobić wycenę, wysłać do TU i robić wtedy bezgotówkowo. Jeżeli naprawa nie przekracza wartości, to może robić do 100% wartości auta sprzed szkody. To klient wybiera formę odszkodowania, wybiera serwis. Jeżeli chce naprawiać i zmieści się w wartości auta, to ma do tego prawo.- [ALL B5] czerwone TDI
Jest naprawdę nieźle. Co do grilla - spróbuj samą ramkę dać na czerwono np. plastidipem dla sprawdzenia efektu.- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Np. wjeżdżasz A2 do Warszawy i masz parking parkuj i jedź przy metrze Marymont. Potem Metrem do prawie Centrum (stacja świętokrzyska i centrum aktualnie zamknięte) i potem tramwajem na stadion) ZTM Warszawa - parkuj i jedź- czy od mandatu z fotoradaru da rade sie odwołac?
Polecam poczytać gazety, strony newsowe z ostatnich dni - według Prokuratury Generalnej Straż Miejska nie ma prawa karać za mandaty zrobione przez fotoradary stacjonarne - brak podstawy prawnej. Sprawa ma iść dalej. Podobno trzeba olać fotkę i czekać aż trafi do sądu. W sądzie się pewnie trzeba będzie odwołać powołując na stanowisko PG. Ale jak będzie w rzeczywistości... trudno powiedzieć.- Rozwalone Audi..co dalej ?
Ale on to robi z OC sprawcy a nie swojego AC, więc VIN nie ma tu nic do rzeczy. Rzeczy są na aucie, więc zwiększają jego wartość. Auto musi być zrobione jak przed wypadkiem.- Panele podłogowe czy deska trójwarstwowa?
Panel to ... lipa. Deska trójwarstwowa klejona jest OK, ale szybko się rysyje, lakier jest miękki. Teraz kładłbym tylko parkiet.- kino domowe czy amplituner, a może wieża hi-fi najlepiej w okolicy 1000zł
Jamo to półka budżetowa. Klipsch wyżej, ale są i lepsze. Ja słuchałem sprzętu za 1000-2000 pln, z tym, że za dwie kolumny tylko. Słuchałem JBL, Heco i coś jeszcze. Klipsch jak na swoją wielkość i wartość powalił mnie dźwiękiem. Ten sprzęt polecił mi profesjonalista a nie koleś z MM/Saturna, koleś który na codzień zajmuje się nagłośneniem koncertów, imprez itp.- kino domowe czy amplituner, a może wieża hi-fi najlepiej w okolicy 1000zł
Jomacz, czylo JAMO? Słuchałem Jamo i zaraz po nich słuchałem Klipscha. Klicpsj miażdży Jamo. Ja bym wolał posłuchać dobrego dźwięku w stereo niż byle jakiego w 5.1- kino domowe czy amplituner, a może wieża hi-fi najlepiej w okolicy 1000zł
jarko, skoro masz już dwa głośniki, to dołóż do tego kolejne dwa dobre i efekty masz jak w kinie a jakość dźwięku lepsza niż w byle jakim zestawie 5.1 Jeśli nawet słoń Ci nadepnął na ucho, to różnicę poczujesz a jednostkę mocy masz niezłą Masz dwa głośniki (jakie?), do tego możesz dokupić dwa, np. Klipsch B20 i już możesz oglądać filmy w 4 głośnikach. Te Klipsche to małe monitory, ale dźwięk dają za***isty. Na początku mogą grać jako podstawowe głośniki. Z czasem możesz sobie do tego dokupić centralny i subwoofer a potem jeszcze duże główne głośniki i ... będzie szał. Weź jakąś płytę ze swoją muzyką, idź do sklepu (ale nie dla idiotów) i posłuchaj.- Jakaś fajna komedia na wieczór?
Jeszcze dalej niż Północ (2008) - Filmweb Naprawdę dobra komedia- Dziecięce foteliki do samochodów
- Rozwalone Audi..co dalej ?