Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kamosor

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kamosor

  1. Zdrowych Spokojnych Świąt i Szacęśliwego Nowego Roku
  2. Dzięki
  3. No to rzeczywiście załamka zawsze myślałem że Audi w tej grupie ma się wyróżniać na + nie na -. Ale reasumując :w tych fisach co mamy nic nie da się zrobić???
  4. Witam Dziś troszkę się zaniepokoiłem bo przejechałem z 20 km i temp. doszła mi tylko do 50-60 *C 5 min postoju i 16 km (w tym z 5-6 ze strachem że kontrolka ESP mi się przepali )temp.ok 70*. Zeszłej zimy to mi się raczej nie zdarzało ,ale teraz mam trochę pomodzone auto (między innymi centralny IC)i zastanawiam się czy nie zastosować jakiejś zasłony na zimę (kiedyś tak robiono w maluchach.Nie mam pojęcia czy warto czy to głupi pomysł. Przeglądałem inne wądki ale nic nie znalazłem -oprucz jednego dowcipu ,, -------------------------------------------------------------------------------- MI po nocy przy mrozku w okolicy -10 -15 to tak po około 9-10 km wskazówka dochodzi do 90 oczywiście na wyłączonym ogrzewaniu. Jak włączę to dłużej....a jak jadę spokojnie to nawet się cofnie z już osiągniętej jakiejś temp...." Ja oczywiście jak wsiadam do kasty w której jest -10 to ustawiam temp.na ponad 20 * a nie chucham na silnik by go prędzej rozgrzać. Tak więc czy IC ma tu znaczenie -można coś z tym zrobić czy czekać na wiosnę?
  5. A są jakieś inne Fisy w B 6 czy wszystkie tak mają ? U mnie niestety też tak jest a w leonie na postoju miałem l/h Czyżby Audi nie dorastało do VW i seata ? Jeszcze tylko brakuje by w skodzie były l/h
  6. No cóż ja mam pomodzone ,ale po kiego grzyba tuner miałby tam ingerować ?
  7. Witam chciałbym jakoś zadziałać by komp.pokazywał dokładniejsze spalanie przekłamuje mi 0,6l / 100 km. Szukałem i znalazłem tylko to: Odp: [b5 AFN] Kalibracja komputera pokładowego - błędne wskazania średniego spalania « Odpowiedz #3 : 21 Luty 2008, 07:56 » Cytuj -------------------------------------------------------------------------------- W B6 wygląda to tak: 1. podłączyć VAG'a 2. wybrać 17 (licznik - instruments) 3. wybrać 10 (adaptacja) 4. zmienić wartość według : Consumption Correction ,Standard: 100 % ,Range: 85...115 % Mam Vaga 2,5 i 4,9 ale z licznikiem nie chce mi się połączyć. Z silnikiem klimą poduchami itp.nie ma problemu z licznikiem nie mogę .Ma ktoś jakąś sugestię?
  8. http://www.a4-klub.pl/smf/dobrzy_chiptunerzy-t9450.0.html
  9. Ja ponad 2 lata temu cipo-walem za 700 zł więc przypuszczam że gdybyś zawitał do tego samego gościa co ja i powiedział ,,panie mam 5 stów podepnij pan laptopa i za 15 min się rozliczymy " to pewnie niechętnie ,ale by się z tobą dogadał-więc pewnie można ,bo od tego czasu ceny trochę spadły. No niestety podczas wizyty u prawdziwego tunera Dyno-Wrocław dowiedziałem się że turbo mi się rozpadło bo ciśnienie miałem takie że przekroczyło rezerwy (gościu mówił mi ,,jak pan chce to możemy zrobić nawet 200 Km -ze 130!!!!!!!!!) Więc polecam tylko chipa nie c ipa, jednak 5 stów możesz dać jako zaliczkę (żebyś Ty lub auto nie przepiło) i uzbierać następne 5 -wtedy jechać na program z grupówką. Ucz się na moim błędzie.
  10. Dokładnie to miałem na myśli.Sytuacja którą opisałem też miała element niebezpieczny (wyprzedzanie na 3-ciego za wszelką cenę ) dlatego tak się starałem żeby utrzeć debilowi nosa.Gdyby się wtedy rozwalił żal byłoby mi tylko dziewczyny i dzieciaka.
  11. kamosor odpowiedział(a) na K.F. temat w 1.9TDI
    No to sprecyzuję :na bardzo krótko
  12. kamosor odpowiedział(a) na K.F. temat w 1.9TDI
    raczej nie turbina skoro moc wraca, gdyby to było turbo to moc by nie wracała, poczytaj o przeładowaniu , notlauf, N75, dziura w dolocie napewno masz jedną z tych przyczyn lub węze podciśnienia nieszczelne Nie chciałbym się wymądrzać bo nie znam się ,ale też miałem kiedyś te same objawy i na początku ze 2-3 razy wyłączenie na krotko pomogło ,zanim trzeba było czyścić łopatki.
  13. Nie zupełnie o tym zapomniałem rano tam zajrzę
  14. kamosor odpowiedział(a) na Kozi temat w Lifestyle i Hydepark
    Jak czasowo i finansowo wychodzi taka Norwegia i dorsze ,a może ktoś jeździ tam na szczupaki.Co do dorszy to kilka razy byłem w Łebie 120 kuter rybki raczej niewielkie i niewiele tłok spory kij przy kiju -więc od 2 lat mnie tam nie było.Latem parę nocek spędzam nad Wartą w przyczajeniu na Suma ,ale bez efektu - czasem jakaś ikra tylko się uwiesi.
  15. W Poznaniu wyjeżdżając z os. Zwycięstwa na zakręcie drugim pasem wyprzedziłem stuningowanego golfa II ,nie wiem dlaczego ale jakoś strasznie wkurzył mnie ten jego gulgot z rury i big spojler, pozatym gość trochę się wlókł (może dlatego że jechał z kobietą i dzieciakiem).Na Obornickiej minąłem jeszcze kilka aut i za Złotnikami tempomacik na 120 i kulałem się na 6 biegu.Aż tu w pewnej chwili coś słyszę ,to wydech tego golfa ,wiedziałem że zaraz mnie wyprzedzi ,ale zwisało mi to-do momentu gdy to zrobił na 3-ciego i musiałem nawet lekko zjechać i pyknąć w hamulec.Zanim jeszcze pomyślałem o nie ,już nacisnąłem na gaz , ruchu dużego nie było ,ale jakoś tak po chwili ciężarówka nas przyhamowała do ok 70km/h , no i wleczemy się. Wreszcie z przeciwka wolne ,gość odpala wszystkie kopytniaki i decybele ,a ja za nim , mijamy ciężarówę ,ja nie wyłączam kierunku ale gość nie zmienia pasu -gna lewym . Gdy już mu nabluzgałem i mieliśmy ok 150 ten wraca na prawy- ja nie ,i nic dopiero przy 170 zaczęło mi się wydawać że się zbliżam ,przy 180 już było to widać 190 wyprzedzam i patrzę na gościa (chyba chętnie by mnie zabił) 200 wrzucam luz bo już prawie Oborniki.Jechałem sam wtedy miałem 166/353Nm
  16. Michał nie czytaleś tego co napisałem , przez 3 m-c wszystko było ok . i tak jw. zawsze łapało od ok 2000. Fajnie by było gdyby zabrał głos ktoś kto się zna na rzeczy.
  17. Witam wczoraj miałem dziwną przygodę jeździłem troszkę spokojnie aż w pewnym momencie musiałem użyć mocy a tu nic i tak jak do tej pory turbo łapało mi zaraz po 2000 obr tak wtedy nic a nic ,dopiero po ok 2500-2600 zaczął się zbierać . To chyba nie noflaud (niedawno założone nowe turbo BRD )bo na jednej z prostych gnałem 160 no ale światła i te sprawy i musiałem się uspokoić ,co nie zmienia faktu że do tych ok 2500 nie miałem pewnie nawet połowy mocy, pedał w podłodze a efekt jak fiatem 126p.Na drugi dzień wymieniłem f. paliwa (nic nie zaobserwowałem) no i kawałek się przejechałem -niby wszystko ok".Ma ktoś jakiś pomysł ? czy to jakiś fafuł w paliwie?
  18. Peter fajnie byłoby napisać jakie to mody ,nie ma jak to przejrzystość i konkrety. A kto wie może się okazać że np. wymiana wtrysków przyczynia się do większej / mniejszej awaryjności niż..... albo BRD mają mniejsze /większe przebiegi niż hybrydy robione przez..
  19. No i - myślałem że jest specjalne miejsce na takie wklejki. :>
  20. sołtys bardzo ciekawy tekst ale tu chodzi o ropę więc cetany. Kiedyś czytałem (nie pamiętam w jakim czasopiśmie -bo czytam różne) w prasie moto artykuł na temat ropy było kilka stacji i paliwa zwykłe i te ,,super".To co zapamiętałem to dane z hamowni :minimalnie różniły się między stacjami,ale już te zwykłe od tych ,,lepszych"(jednej firmy) różnice były w granicach błędu pomiarowego. Osobiście sam kilka razy zatankowałem lepszego shela (zawsze tankuje tam zwykłego) i nic nie czułem-może Wy ulegliście efektowi placebo ,albo to ja jestem zbyt gruboskórny. Mam znajomka co rozwozi paliwo jak go spotkam to muszę go wypytać gdy się dowiem czegoś ciekawego to napiszę.
  21. Witam wszystkich Ciekawi mnie i chyba nie tylko mnie ile bezawaryjnie bujają się Wasze wzmocnione autka.
  22. Ja też brałbym plazmę w której nie ma szans na smużenie ,a w zasadzie to wziąłem i jestem zadowolony . endriu zamiast robić gościowi przytyki trzeba było nie tylko plazmę ,ale całość walnąć w angliku Wyświetlacz PDP (z ang. plasma display panel) – wyświetlacz, który do tworzenia obrazu wykorzystuje plazmę i luminofor. Poza tym gość jest z Bahama więc ma prawo do ,,niestylistyki"
  23. Ile kopytniaków i niutków więcej to może nie tak istotne jak ich odpowiedni przebieg. Ile byś tego nie miał (po wizycie u dobrego tunera )to na pewno poczujesz różnicę i będziesz zadowolony.Co do cen no niestety ceny są takie jakie ludzie gotowi są płacić ( ja Dodę prędzej bym kopnął w d. niż jej zapłacił ponad 100.000 za występ)(piekarz co wstaje o 2 w nocy i zdycha przy gorącym piecu co dnia też powinien mieć tysiaka za dniówkę-ale nie ma bo ludzie z głodu by pomarli).Jednak na temat ja płaciłem za pierwszy program 700 zł za drugi 1100 i dlaczego -bo za pierwszym razem byłem zupełnie zielony i pojechałem byle gdzie za drugim już trochę wiedziałem co w trawie piszczy. Dzięki pierwszemu rozwaliłem turbo ( za duże ciśnienie na AFV maiłem jak na BRD ) teraz mam program konkretnie pod zestaw i jest wreszcie dobrze.1100 to nie drogo-powiedz to komuś kto siedzi na kasie w markecie i tyle ma m-c , ale co zrobisz za boksy i inne buble zapłacisz wiele razy więcej niż za drogi program (nerwy naprawy itp.) Gdybyś się zdecydował to poczytaj wątek ,,dobrzy chiptunerzy"
  24. Ja bym brał tylko i wyłącznie 1,9 mniej usterkowy silnik sporo mniej pali tańsze klamoty przetarty szlak do 185 200 i więcej koni ja sam mam 1.9 186 KM i 382 niutki koleś ma 2,5 co prawda tylko 155KM ale poza kulturą pracy (na plus) to nic więcej nie da się porównać po prostu przepaść. Z tego co mi wiadomo 2,5 180 to obligatoryjnie jest Q i to drugi plus ale tylko tej wersji (pytanie czy warto Q -większe spalanie i straty mocy ,wykorzystasz trochę lepszą trakcję poza zimą ?)

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.