Treść opublikowana przez mily
-
[ALL] Czy ktoś używa navi Lark ?
Ja proponuje MIO jest fajny panel do niej a cena podobna, no i lepsza marka.
-
Jaki jest roczny koszt eksploatacji A-czwórek ?
Gdzie Ty masz ubezpieczone to auto?? Ja za OC zapłaciłem niecałem 700 zl (wszystkie zniżki)
-
[ALL B5] Montaż podświetlenia nóg po otwarciu drzwi
A ja tak mam normalnie i też nie wiem co jest grane. Wydaje mi się że ten moduł komfortu podaje jakieś dziwne napięcia dla ładnego efektu przyciemniania i rozjaśniania oświetlenia, ale jeszcze tego nie rozkminiłem, zajmę się tym jak będzie cieplej.
-
[B5 ADP] Problemy z centralnym
Po 96 roku z tego co się orientuję to jest zintegrowany z pompą, ale na 100% nie jestem pewien bo jeszcze tam nie wchodziłem. A pompa w bagażniku pod tapicerkż po lewej stronie
-
[ALL] Którą antenkę wybrać ?
Bierz z marki w tej kolejności co piszę: President (niestety ceny są zabójcze solidnych anten), SIRIO (też nie jakąś najniższą półkę) Lemm, Hustler, resztę sobie odpuść.
-
Kryzys po mojemu
No zgadza się, ale media sobie tego nie wymyśliy, tylko przekazały plotkę. Winien jest ten kto puścił taką informację, a media jak ciekawska sąsiadka poszła do bloku obok i rozgadała. Tam jest taka podobna która idzie dalej itd. Czy obwiniać sąsiadkę, czy tego od którego wyszła taka informacja?? Pośrednio są winne media, ale taka ich rola rozpuszczanie plotek. I mądrzy ludzie nie polegaja na mediach, bo większośc to bzdury.
-
Kryzys po mojemu
a ja uważam że kryzys wymyślili politycy nadmuchali go i teraz ponosimy tego konsekwencje, :gwizdanie: ja bym bardziej na media stawial... Media tylko przekazują informacje którą ktoś podał, więc tutaj ja bym ich nie obwiniał (no może troche bo podaja niepotwierdzone informacje - ale to nie media powiedziały że jest kryzys i już), bo nie Rosja, żeby media ukrywały wszystko co się da i mówiły jak to pieknie i ślicznie.
-
Kryzys po mojemu
Ej kryzys się pojawił, bo ktoś powiedział że jest. W rezultacie każdy zaczął oszczędzać i mało kupować. Rezultat jest taki że jak nie ma kupujących to i nie ma produkcji, a jak nie ma produkcji to nie ma pracy, a jak ludzie tracą pracę to nie mają kasy. Prawda jest taka że im więcej się kupuje to tym więcej się zarabia (bo każdy na jakimś zakupie zyskuje), ale to każdy musi kupować (dawać zarabiać innym) Prosta zasada Ty dajesz zarobić komuś ktoś inny daje zarobić Tobie. Jak jeden nawali to się zaczyna reakcja łańcuchowa.
-
Czy policjant ma prawo ukarać mandatem ?
Ale co do tej suszarki to chyba jak jest w pojedynkę nie może wlepic mandatu. Zauważcie że jak łapią na motorach to zawsze parami.
-
Kryzys po mojemu
To ja wezme to czerwone ferrari 4 od lewej w 3 rzędzie Ile cenisz??
-
[B5 ADR] Gdzie jest czujnik tylniej klapy (sedan) ?
Raczej w tym samym miejscu co w drzwiach, czyli w zamku (nie ma typowej krańcówki jak w polonezach). Jeżeli Ci mruga przy ruszaniu klapą to oznaka przetartego kabla, a nie krańcówki.
-
[B6 AYM] Wypływa płyn hamulcowy ze zbiorniczka
Może on Ci się poprostu pieni i ta piana wylatuje??
-
Letnie opony - które zakupić ?
Jeżeli bym kupował oponę to tylko Kleber. Praktycznie jest niezniszczalna, można się przyczepić do jej przyczepności, ale jeżeli chodzi o trwałość jest super (po gwoździach można jeździć - oczywiście nie dosłownie). Od czasu kiedy jeżdżę na tych oponkach nie mam problemu z "kapciami" i nie jestem w stanie ich zużyć (jeżdżę normalnie). Na ostatnich jeździłem 4 lata i zaczęły już pękać, ale bierznik był ok. Dla porównania na Michelinach jeździłem 2 lata i po oponkach.
-
[ALL B5] Spasowanie przodu auta
Z tego co ja widzę to oczko podnieś do góry i błotnik. Bo ten błotnik idzie po skosie w dół, wyprostuj go i będzie git. Maski ja bym nie ruszał, bo jest ok.
-
[B5 AFN] Problem z oświetleniem w samochodzie
Ściemniania nie będziesz miał, bo diodowa tak nie będzie reagować jak zwykła żarówka. 1. Efekt będzie taki, że gdy żarówki zaczną się ściemniać to diodowa nadal będzie się palić. Dopiero później zaczną szybko się "ściemniać". Dużo szybciej niż normalna żarówka. 2. Lub zgaśnie odrazu diodowa (szybko sie ściemni), podczas gdy reszta się jeszcze będzie palić (wolniej ściemniać). Także jak masz moduł komfortu powoli ścieniający to ja bym zostawił zwykłe żarówki, lub wymienił na diodowe (wszystkie, ale o odpowiedniej polaryzacji)
-
[B5 AHH] Automatyczna blokada drzwi po uruchomieniu silnika - czy to normalne ?
Podsumowując, jest to normalne że zamykają się drzwi. Możesz to wyłązyć jeżeli masz ori tak jak napisał truckmaniac Jeżeli nie masz ori tylko dołożony alarm to już musisz się bawić z alarmem. Sposobów wyłączenia w alarmie jest tyle ile jest alarmów. Jedne mozna wyłączyć sprzętowo za pomocą kombinacji przycisków na pilocie, a w niektórych musisz odciąć informację o uruchomieniu kluczyka, czyli +12 pojawiające się po włączeniu stacyjki.
-
[B5 AHH] Automatyczna blokada drzwi po uruchomieniu silnika - czy to normalne ?
Mistrzu nie chcę się z Tobą kłucić, zamykanie drzwi realizowane jest nie tylko z modułu komfortu. Jak założysz alarm to on też może sterować zamykaniem drzwi. U mnie moduł komfortu nie zamyka drzwi, robił to alarm ale zrezygnowałem z tej funkcji.
-
[INNE] Moje ślicznotki :)
Moja niunia po pół roku wkońcu doczekała się przysznica, ale od początku. Moja flota: Po prawej najukochańsza ślicznotka szykowana na sprzedaż ;( 14 lat w rodzinie i czuję się jak bym sprzedawał młodszą siostrę. Ale o tym w dziale na sprzedaż. Zajmijmy się A4, najmłodszym nabytkiem. Mój ideał to ciema w chromie w 1,9TDI z klimatronikiem i z tempomatem. Ta nie ma chromu i klimatronika, najbardziej mi brakuje klimatronika. A oto zdjęcia: Jak wyczyszczę w środku małą to też pocykam zdjęcia. Autko jest wyposażone w Radio LG LAC7800R + Radio CB Uniden 510 i antenkę Lemm. Żadnych modów nie robię, może oprócz felg. Chciałbym ją postawić na 16 jakiś ładnych (ale nie ori od audi), tylko się boję że następnego dnia zastanę moją niunię na kołkach pod blokiem. Aha jest jeszcze szereg zabezpieczeń, ale o tym nie będę pisał.
-
[B5 AHH] Automatyczna blokada drzwi po uruchomieniu silnika - czy to normalne ?
Nie napisałeś że chodzi Ci o ori. Jak kolega ma ori to ok, ale jak nie ma?? To wtedy są różne opcje. Ja pisze w taki sposób, żeby każdy kto wchodzi na forum dowiedział się jak najwięcej. Nie ważne czy ma ori czy nie.
-
[B5 AFN] Problem z oświetleniem w samochodzie
O widzisz cieszę się że pomogłem. Tak tez myślałem, a nie miałem schematów i nie mogłem Ci powiedzieć na 100%, a nie chciałem Cię wprowadzać w błąd.
-
Co mam zrobić w tej sytuacji ?
No to jest fakt. U mnie w firmie są dwie skody octavie (115 i 130 km) z 2005 roku z przebiegiem 250 tys. Ale silniczki śmigają bardzo ładnie, wszystko robione na czas i w ASO to dużo daje przy takich przebiegach. Aha i nikt nie oszczędza tych aut. Nikt nie czeka aby się nagrzała itp, odrazu gaz na full.
-
[ALL B7] Montaż anteny CB na klapie bagażnika (AVANT) lub relingu
Dobry wybór[br]Dopisany: 14 Marzec 2009, 16:27_________________________________________________Aha pamiętaj tylko żeby to zestroić i antena powinna wystawać ok 1 metra nad dach.
-
[B5 AHH] Automatyczna blokada drzwi po uruchomieniu silnika - czy to normalne ?
Kolego nie mów takich rzeczy. Może u Ciebie tak jest, ale u kolegi nie koniecznie. Jest kilka sposobów: - kontrola prędkości (ale tego nie da się zrobić jeżeli alarm nie jest ori), - reakcja na pedał hamulca (jeżeli wciśniemy hamulec i drzwi są zamknięte to po określonym czasie się blokują) Sposobów jest naprawde wiele, nawet po obrotach silnika. I nie da się koledze powiedzieć jak to wyłączyć. Najpierw musiałby zdradzić jaki ma alarm.
-
[B5 AFN] Problem z oświetleniem w samochodzie
Najpierw miernik w łapkę i patrzysz gdzie jest + a gdzie - (ale miernikiem napięcia a nie probówką). Podejrzewam że będziesz miał dziwne napięcia np 5 albo 7 V. Na diodzie nie będziesz miał takiego efektu ściemniania jak na zwykłej żarówce. Zastanów się czy nie lepiej jednak zostać przy ori. I to patrzysz we wszystkich konfiguracjach (gdy włączasz ręcznie, gdy otwierasz drzwi itp). Szukasz żaróweczki i dzwonisz do pana się zapytać gdzie w żarówce ma być przyłożony plus a gdzie minus. Jeżeli chodzi o konbinacja z modułem to mogę się tego podjąć ale na żywo, bo wtedy mogę poznać zasadę działania tego, na odległość Ci nie powiem (mógłbym po schematach ale coś inne mam). Niepokoji mnie ta dioda, nie mam pojęcia do czego ona jest. Moze ktoś wcześniej już coś kombinował.
-
[ALL B7] Montaż anteny CB na klapie bagażnika (AVANT) lub relingu
Widzisz roznice antena na dachu na relingu a antena na klapie bagaznika w sedanie?? Ja mialem na klapie w dwoch poprzednich autach (sedanach) i bylo ok ta sama antena a na relingu powyzej 110 wydaje odglosy nic nie poradze. Nie no tak tylko się zapytałem bo nigdy nikt się mi nie skarżył, a sam nigdy nie jeździłem z tak założoną natenką.