Treść opublikowana przez biedruch
-
[B5 2.5TDi Avant] Wymieniłem Passata na taką NIUNIE !!!
Świeeetna:P Ja bym se jeszcze tiptronik zażyczył, choć tylko czasem:P fajowo, myslę że dobry deal
-
[2.5 TDi AFB] wymiana termostatu
witam, potrzebuję wymienić termostat w 2.5 AFB, powiedzcie dużo z tym roboty/trudne? Ew. jak, którędy? Lepiej jechać do serwisu? [nie mechanik jestem] Bo co do samego termostatu to ori..jak rozumiem :biggrin: P.S. jeśli temat był poruszany - usuńcie, ja nie znalazłem..
-
wirus do B6 2,5 tdi V6 180 km Quattro
Ogi dzięki za opinie, miło usłyszeć jakiś mimo wszystko pozytyw na ten temat Powodzenia panowie, jak porobicie wirusy koniecznie dajcie znać co i jak [wykresy] :smile:
-
wirus do B6 2,5 tdi V6 180 km Quattro
ok Ogi dzięki za komentarz, widzisz ja należę do tych zadowolonych użytkowników 2.5 i bardzo lubię ten silnik [ale to dopiero 25 kkm..] :biggrin: tak jak piszesz szanuję go, chłodzę turbinę i nie cisnę na zimnym i jeździ jak złoto ale nie wierzę, że poprzedni własciciel wykazywał się podobnym zrozumieniem i cierpliwością- tak jak piszesz jest tiptronic, auto w momencie kupna było dosyć efektownym egzemplarzem i z całą pewnością wygodny gościu go nie oszczędzał w tym aspekcie. Ale własnie tak traktowanych 2.5 jest pewnie wiekszość. Śmiem z resztą wątpić, czy przeciętny Niemiec ma na tyle wysoką świadomość obsługi tdi czy generalnie auta z turbiną Bo przeciętny Polak nie ma. :twisted: Co do 2.5 z lat 95-98 ty chyba wkradła Ci się nieścisłość, 2.5 V6 produkowany był od 97, wcześniej spotykany był bodaj 2.5 tdi ale 5 cylindrowy, zupełnie inny silnik.. pozdro
-
wirus do B6 2,5 tdi V6 180 km Quattro
Juz raz pisalem ze to nieprawda, walki na 100% zostaly identyczne nie ma problemu z tymi samochodami bo maja po prostu nizsze przebiegi. Problemu pekajacej glowicy/wytartych walkow i innych problemow nie ma jak sie wlasciwie dba o autko ( jedyny problem to wtryskiwacz sterujacy ktory pada jak mu sie podoba ). Nie ma 2,5 i 2,5 jest dbajacy wlasciciel i nie myslacy wlasciciel ( i nie mowie o obecnych bo czesto wynikiem problemow sa zaniedbania pierwszego wlasciciela ). Generalnie bezpieczna granica wydaje sie 210Km i 440Nm ale to juz powinny orzeknac osoby ktore beda ci robic program ( polecam jechac do firmy ktora ma doswiadczenie z 2,5 v6 jak compsport czy diagtronik i ci sprawdza silnik przed chipem ). Ogolnie jak zdrowy silnik masz i wiesz jak odpowiednia o niego dbac to nie ma sie co bac. Pozdrawiam Tomek rozumiem, w takim razie krążą zgoła diametralnie różne opinie nt. 2.5 tdi nie mi rozstrzygać, jednak jestem ciekaw... Pozwól, że zauważę: w 1.9 tdi rzadziej się słyszy o poważnych awariach silnika [a taką bez wątpienia jest walnięta głowica czy choćby wymiana wałków + reszty gadżetów] a przecież tych silników w A4 jest znacznie więcej.. Tym bardziej nie wydaje mi się ażeby z reguły 2.5 tdi robiły u Niemców czy gdzie tam bądź o wiele większe przebiegi niż 1.9.. Dlaczego? i jeszcze zapytam, co to znaczy zaniedbanie silnika przez właściciela? Olej? nie wiem czy ktoś na tym oszczędza zwłaszcza u Niemca. Rozrząd? chyba też nierozsądne. A ten silnik nie powinien domagac się chyba wiele wiecej [ może jeszcze ew. jakies świece czy co?] przynajmniej przez pierwsze 300000 km:P w moim głowica padła przy oryg. 180. Nie pomysl, że pisze z ironią czy złośliwością, jestem zwyczajnie ciekaw i bynajmniej nie upieram się przy swoim, choć np na dorum AKP jest bardzo dogłębnie i wiarygodnie wyczerpany temat 2.5. :biggrin: pozdrawiam Łukasz
-
wirus do B6 2,5 tdi V6 180 km Quattro
niby tak niby nie.. ja już jedną głowicę miałem wymienianą [jeszcze Niemiec robił] wiadomo powiecie stary złom AFB 150 ps, ale faktem jest: statystyki trochę prawdy oddawać muszą. Ja też się nosiłem zamiarem wirusowania, wałki mam ok perspektywa 180 ps/350 Nm [ponoć] kusi... ale stwierdziłem ze szaleć będę jak zarobię na 2.5 ale w S60R :twisted: żal będzie marki tej jedynej, jednak przyznacie że jest 2.5 i 2.5..
-
wirus do B6 2,5 tdi V6 180 km Quattro
hmmm to chyba należy odradzić tę operację. głosy są różne - jedni piszą że wersja 180 jest z założenia wytrzymalsza niezaleznie od rocznika itd ale prawda o tych silnikach jest taka że dopiero jednostki po 2003 r czyli z końcowej fazy produkcji mają wyeliminowane błędy konstrukcyjne [hydraulika zaworowa/wałki..] wcześniejszych nie zaleca się tykać. poczytaj wątki o 2.5 jest tego dużo, począwszy od AFB na Bcośtam skończywszy. generalnie co tdi to tdi chip siada aż miło - w przypadku naszych ukochanych V6 problemem jest właściwie niska trwałość/wytrzymałość kilku elementówa co za tym idzie? 1500 za chip może urodzić >7000 za remoncik :twisted: no risk no fun
-
wirus do B6 2,5 tdi V6 180 km Quattro
a jaką masz serię silnika/który rok?
-
Pytanie dot. malowania elementu - brewki
To Ty tak uważasz, na mojej nie wygląda to źle, mam stare reflektory bosch '98 i obiektywnie brewki dodają przodowi trochę uroku, to zdanie wielu osób, auto wygląda młodziej. Notabene nie należę do ludzi o "sportowych" gustach i z reguły podobają mi się rzeczy konserwatywne i klasyczne Jeśli sobie kupię reflektory do xenonów to ich pewnie nie założę, ale na dzień dzisiejszy jest ok :biggrin: + w ciemności po swiatłach trudniej rozpoznać że a4 jedzie:P
-
[B6 AKE] Kiedy wymieniać wałki rozrządu
Nie więcej jak 1500zł + robocizna. świetnie, no tak to już wierzę czemu znajomy znajomego zostawił ponoć za 2.5 tdi w A6 7000 zł wymienił jeszcze wałki, rozrzad + jakieś coś np olej. uszczelki i sie uzbierało:D jedyny problem polega na tym że sam silnik jak jest sprawny pracuje całkiem miło.. tak to by go nikt nie żałował :twisted:
-
[B6 AKE] Kiedy wymieniać wałki rozrządu
chyba właśnie dopiero od roku 2003 2.5 są niezawodne, ponoć bardzo niewiele się różnią od nowoczesnych i jak słyszałem "mechanicznie niezawodnych" 2.7 TDi i 3.0 TDi... Ktos wie może ile kosztować może zrobienie li tylko hydrauliki do AFB?
-
[B5 all] Zapalniczka
przyznam że nie za bardzo sobie to wyobrazam.. ja mam zapalniczkę po prawej po lewej popielniczkę wysuwaną, wszystko w koluminie, pod panelem klimatronica.. jak pisze szogun0 lepiej byc czujnym, śrubokręt może sie przydać choć mi wyszło bez
-
[B5 all] Zapalniczka
bezproblemowo poprostu.. pociagnij zdecydowanie ale z głową, nie musisz nic rozkrecać, oczywiście samo gniazdko jest na kablu.. acha - wyjmujesz element razem z popielniczką - ten segmencik
-
Chip tuning Audi ze skrzynią biegów Multitronic
heh.. aktualnie sytuacja wyglada tak ze autko prawie się zw wzgl na skrzynię już rozkraczyło na aczwórce.. wymiana filtra i oleju w niej to 1200 zł niemalże [sam filtr 946 zł ponoć] aso audi pod krk potrzebowało na tą wymianę kupę czasu i dodatkowych wizyt oraz pozostawienia auta na noc w serwisie - ażeby olej odstał i mozna było uzupełnić.. coś się dalej cięło zaproponowali przeprogramowanie skrzyni - 2 dni bez auta i 7500 zł.. [właściciel podziękował oczywiście] tak więc historia autka nie zaczyna się różowo i pewnie jego posiadacz myśli już o tym, ażeby nie dołożyć do niego kolejnego piątaka a nie o chipie... niestety... koszt nowych technologi panowie :twisted:
-
[B5 2.5 TDi AFB] tiptronic a świrowanie na mokrym/śniegu
cinekvip pocieszyłeś mnie...
-
Chip tuning Audi ze skrzynią biegów Multitronic
Jak w temacie. Znajomy kupił śliczne czarne A4 avant model '05 z motorem 1.9 i multitroniciem. Silnik do modów idealny [choć bez tego też zasysa ładnie:)] i powstaje pytanie: czy z multi jest tak samo jak z tiptronikiem, że trzeba uważać z Nm i programować równolegle skrzynię??
-
[B5 2.5 TDi AFB] tiptronic a świrowanie na mokrym/śniegu
Dzieki za inf Myślałem że z ręcznym to zupełnie odpada.. fajnie :diabel:
-
[B5 2.5 TDi AFB] tiptronic a świrowanie na mokrym/śniegu
Zastanawiam się na ile można sobie pozwolić ślizgajac się autem z tiptronikiem - chodzi mi o jazdę po śniegu czy mokrym, jakieś kontrolowane poślizgi, obroty, slalom itd. Oczywiście sama operacja gaz/hamulec nożny nie jest pewnie problemem, pytanie jak skrzynia reaguje na ordynarne poruszanie się "bez trakcji", pewnie hamulec ręczny odpada? Oczywiście chodzi mi o zdrowie skrzyni, to że się da - wiadomo :053: Co myślicie? :?:
-
[B5 2.5 TDI AFB] jakie obroty na jałowym?
Jak w temacie, klimatronik pokazuje mi 720-760 obr. [kanał bodaj 27] i zastanawiam się czy wszystko jest ok...? Wydawało mi się, że własciwa wartość oscyluje w okolicach 900.. A może elektronika oszukuje?
-
czy to jest tiptronic czy zwykły automat?
to typowe tiptro rok pewnie 98 lub 99. sam mam identyczne w nowszych było to właśnie lustro. średnio funkcjonalne - po czasie zarysowania widać aż miło
-
[B5 1.8] Moje a4
a mi sie te brewki podobają, mam podobne i uważam, że działają na plus ale ja nie mam takich fajowych lamp :diabel: [ Dodano: 30-12-2006, 00:41 ] tak mi jeszcze wpadło do głowy.. sporo wypasionych wizualnie aczwóreczek się przewija.. no właśnie wizualnie, a tu nagle w trasie przeciętny yaris robi takie a4 jak chce
-
[B5 2.5 TDi Avant Quattro] Moja A4
faaaajna :razz: do tych 149 kkm to raczej właśnie podejść trzeba na luzie piękna
-
[B5 1.9AJM] Nasz nowy Granacik - A4 Avant
A moze gość kupił kierownicę uzywaną trochę później, i uzbierało sie jej już ze 400tys km?? :mrgreen: bo mój ma o 60 tys więcej a ta sama kiera wygląda przy Twojej jak nowa [wiem, że od początku w aucie] Moja skóra w fotelach tez zupełnie inaczej wygląda, ale ja kubłów nie mam, a poza tym dużo zależy od tuszy użytkownika.. :smile:
-
[All TDI] Grzać motor czy ruszać?
Nie macie wskaźnika z temp oleju? U mnie jest, przy spokojnej jeździe niecałe 80, przy butowaniu niecałe 90°C Więcej nie udało się uzyskać:razz:
-
[ASB B7] 3.0 TDI Avant po lekkim modzie :D ...filmik
Coś pięknego.. :razz: Ten silnik to chyba najfajniejsze serducho jakie można wstawić do A4.. disel, oszczędny i te osiągi.. jeszcze anant quattro i ja po prostu nie chcę innego auta :!: za kilka lat takiego kupię [jak uzywane potanieją :mrgreen:]