Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

biedruch

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez biedruch

  1. Świeeetna:P Ja bym se jeszcze tiptronik zażyczył, choć tylko czasem:P fajowo, myslę że dobry deal
  2. witam, potrzebuję wymienić termostat w 2.5 AFB, powiedzcie dużo z tym roboty/trudne? Ew. jak, którędy? Lepiej jechać do serwisu? [nie mechanik jestem] Bo co do samego termostatu to ori..jak rozumiem :biggrin: P.S. jeśli temat był poruszany - usuńcie, ja nie znalazłem..
  3. Ogi dzięki za opinie, miło usłyszeć jakiś mimo wszystko pozytyw na ten temat Powodzenia panowie, jak porobicie wirusy koniecznie dajcie znać co i jak [wykresy] :smile:
  4. ok Ogi dzięki za komentarz, widzisz ja należę do tych zadowolonych użytkowników 2.5 i bardzo lubię ten silnik [ale to dopiero 25 kkm..] :biggrin: tak jak piszesz szanuję go, chłodzę turbinę i nie cisnę na zimnym i jeździ jak złoto ale nie wierzę, że poprzedni własciciel wykazywał się podobnym zrozumieniem i cierpliwością- tak jak piszesz jest tiptronic, auto w momencie kupna było dosyć efektownym egzemplarzem i z całą pewnością wygodny gościu go nie oszczędzał w tym aspekcie. Ale własnie tak traktowanych 2.5 jest pewnie wiekszość. Śmiem z resztą wątpić, czy przeciętny Niemiec ma na tyle wysoką świadomość obsługi tdi czy generalnie auta z turbiną Bo przeciętny Polak nie ma. :twisted: Co do 2.5 z lat 95-98 ty chyba wkradła Ci się nieścisłość, 2.5 V6 produkowany był od 97, wcześniej spotykany był bodaj 2.5 tdi ale 5 cylindrowy, zupełnie inny silnik.. pozdro
  5. Juz raz pisalem ze to nieprawda, walki na 100% zostaly identyczne nie ma problemu z tymi samochodami bo maja po prostu nizsze przebiegi. Problemu pekajacej glowicy/wytartych walkow i innych problemow nie ma jak sie wlasciwie dba o autko ( jedyny problem to wtryskiwacz sterujacy ktory pada jak mu sie podoba ). Nie ma 2,5 i 2,5 jest dbajacy wlasciciel i nie myslacy wlasciciel ( i nie mowie o obecnych bo czesto wynikiem problemow sa zaniedbania pierwszego wlasciciela ). Generalnie bezpieczna granica wydaje sie 210Km i 440Nm ale to juz powinny orzeknac osoby ktore beda ci robic program ( polecam jechac do firmy ktora ma doswiadczenie z 2,5 v6 jak compsport czy diagtronik i ci sprawdza silnik przed chipem ). Ogolnie jak zdrowy silnik masz i wiesz jak odpowiednia o niego dbac to nie ma sie co bac. Pozdrawiam Tomek rozumiem, w takim razie krążą zgoła diametralnie różne opinie nt. 2.5 tdi nie mi rozstrzygać, jednak jestem ciekaw... Pozwól, że zauważę: w 1.9 tdi rzadziej się słyszy o poważnych awariach silnika [a taką bez wątpienia jest walnięta głowica czy choćby wymiana wałków + reszty gadżetów] a przecież tych silników w A4 jest znacznie więcej.. Tym bardziej nie wydaje mi się ażeby z reguły 2.5 tdi robiły u Niemców czy gdzie tam bądź o wiele większe przebiegi niż 1.9.. Dlaczego? i jeszcze zapytam, co to znaczy zaniedbanie silnika przez właściciela? Olej? nie wiem czy ktoś na tym oszczędza zwłaszcza u Niemca. Rozrząd? chyba też nierozsądne. A ten silnik nie powinien domagac się chyba wiele wiecej [ może jeszcze ew. jakies świece czy co?] przynajmniej przez pierwsze 300000 km:P w moim głowica padła przy oryg. 180. Nie pomysl, że pisze z ironią czy złośliwością, jestem zwyczajnie ciekaw i bynajmniej nie upieram się przy swoim, choć np na dorum AKP jest bardzo dogłębnie i wiarygodnie wyczerpany temat 2.5. :biggrin: pozdrawiam Łukasz
  6. niby tak niby nie.. ja już jedną głowicę miałem wymienianą [jeszcze Niemiec robił] wiadomo powiecie stary złom AFB 150 ps, ale faktem jest: statystyki trochę prawdy oddawać muszą. Ja też się nosiłem zamiarem wirusowania, wałki mam ok perspektywa 180 ps/350 Nm [ponoć] kusi... ale stwierdziłem ze szaleć będę jak zarobię na 2.5 ale w S60R :twisted: żal będzie marki tej jedynej, jednak przyznacie że jest 2.5 i 2.5..
  7. hmmm to chyba należy odradzić tę operację. głosy są różne - jedni piszą że wersja 180 jest z założenia wytrzymalsza niezaleznie od rocznika itd ale prawda o tych silnikach jest taka że dopiero jednostki po 2003 r czyli z końcowej fazy produkcji mają wyeliminowane błędy konstrukcyjne [hydraulika zaworowa/wałki..] wcześniejszych nie zaleca się tykać. poczytaj wątki o 2.5 jest tego dużo, począwszy od AFB na Bcośtam skończywszy. generalnie co tdi to tdi chip siada aż miło - w przypadku naszych ukochanych V6 problemem jest właściwie niska trwałość/wytrzymałość kilku elementówa co za tym idzie? 1500 za chip może urodzić >7000 za remoncik :twisted: no risk no fun
  8. a jaką masz serię silnika/który rok?
  9. To Ty tak uważasz, na mojej nie wygląda to źle, mam stare reflektory bosch '98 i obiektywnie brewki dodają przodowi trochę uroku, to zdanie wielu osób, auto wygląda młodziej. Notabene nie należę do ludzi o "sportowych" gustach i z reguły podobają mi się rzeczy konserwatywne i klasyczne Jeśli sobie kupię reflektory do xenonów to ich pewnie nie założę, ale na dzień dzisiejszy jest ok :biggrin: + w ciemności po swiatłach trudniej rozpoznać że a4 jedzie:P
  10. Nie więcej jak 1500zł + robocizna. świetnie, no tak to już wierzę czemu znajomy znajomego zostawił ponoć za 2.5 tdi w A6 7000 zł wymienił jeszcze wałki, rozrzad + jakieś coś np olej. uszczelki i sie uzbierało:D jedyny problem polega na tym że sam silnik jak jest sprawny pracuje całkiem miło.. tak to by go nikt nie żałował :twisted:
  11. chyba właśnie dopiero od roku 2003 2.5 są niezawodne, ponoć bardzo niewiele się różnią od nowoczesnych i jak słyszałem "mechanicznie niezawodnych" 2.7 TDi i 3.0 TDi... Ktos wie może ile kosztować może zrobienie li tylko hydrauliki do AFB?
  12. biedruch odpowiedział(a) na czako temat w Audi A4 B5
    przyznam że nie za bardzo sobie to wyobrazam.. ja mam zapalniczkę po prawej po lewej popielniczkę wysuwaną, wszystko w koluminie, pod panelem klimatronica.. jak pisze szogun0 lepiej byc czujnym, śrubokręt może sie przydać choć mi wyszło bez
  13. biedruch odpowiedział(a) na czako temat w Audi A4 B5
    bezproblemowo poprostu.. pociagnij zdecydowanie ale z głową, nie musisz nic rozkrecać, oczywiście samo gniazdko jest na kablu.. acha - wyjmujesz element razem z popielniczką - ten segmencik
  14. heh.. aktualnie sytuacja wyglada tak ze autko prawie się zw wzgl na skrzynię już rozkraczyło na aczwórce.. wymiana filtra i oleju w niej to 1200 zł niemalże [sam filtr 946 zł ponoć] aso audi pod krk potrzebowało na tą wymianę kupę czasu i dodatkowych wizyt oraz pozostawienia auta na noc w serwisie - ażeby olej odstał i mozna było uzupełnić.. coś się dalej cięło zaproponowali przeprogramowanie skrzyni - 2 dni bez auta i 7500 zł.. [właściciel podziękował oczywiście] tak więc historia autka nie zaczyna się różowo i pewnie jego posiadacz myśli już o tym, ażeby nie dołożyć do niego kolejnego piątaka a nie o chipie... niestety... koszt nowych technologi panowie :twisted:
  15. cinekvip pocieszyłeś mnie...
  16. Jak w temacie. Znajomy kupił śliczne czarne A4 avant model '05 z motorem 1.9 i multitroniciem. Silnik do modów idealny [choć bez tego też zasysa ładnie:)] i powstaje pytanie: czy z multi jest tak samo jak z tiptronikiem, że trzeba uważać z Nm i programować równolegle skrzynię??
  17. Dzieki za inf Myślałem że z ręcznym to zupełnie odpada.. fajnie :diabel:
  18. Zastanawiam się na ile można sobie pozwolić ślizgajac się autem z tiptronikiem - chodzi mi o jazdę po śniegu czy mokrym, jakieś kontrolowane poślizgi, obroty, slalom itd. Oczywiście sama operacja gaz/hamulec nożny nie jest pewnie problemem, pytanie jak skrzynia reaguje na ordynarne poruszanie się "bez trakcji", pewnie hamulec ręczny odpada? Oczywiście chodzi mi o zdrowie skrzyni, to że się da - wiadomo :053: Co myślicie? :?:
  19. Jak w temacie, klimatronik pokazuje mi 720-760 obr. [kanał bodaj 27] i zastanawiam się czy wszystko jest ok...? Wydawało mi się, że własciwa wartość oscyluje w okolicach 900.. A może elektronika oszukuje?
  20. to typowe tiptro rok pewnie 98 lub 99. sam mam identyczne w nowszych było to właśnie lustro. średnio funkcjonalne - po czasie zarysowania widać aż miło
  21. a mi sie te brewki podobają, mam podobne i uważam, że działają na plus ale ja nie mam takich fajowych lamp :diabel: [ Dodano: 30-12-2006, 00:41 ] tak mi jeszcze wpadło do głowy.. sporo wypasionych wizualnie aczwóreczek się przewija.. no właśnie wizualnie, a tu nagle w trasie przeciętny yaris robi takie a4 jak chce
  22. faaaajna :razz: do tych 149 kkm to raczej właśnie podejść trzeba na luzie piękna
  23. A moze gość kupił kierownicę uzywaną trochę później, i uzbierało sie jej już ze 400tys km?? :mrgreen: bo mój ma o 60 tys więcej a ta sama kiera wygląda przy Twojej jak nowa [wiem, że od początku w aucie] Moja skóra w fotelach tez zupełnie inaczej wygląda, ale ja kubłów nie mam, a poza tym dużo zależy od tuszy użytkownika.. :smile:
  24. Nie macie wskaźnika z temp oleju? U mnie jest, przy spokojnej jeździe niecałe 80, przy butowaniu niecałe 90°C Więcej nie udało się uzyskać:razz:
  25. Coś pięknego.. :razz: Ten silnik to chyba najfajniejsze serducho jakie można wstawić do A4.. disel, oszczędny i te osiągi.. jeszcze anant quattro i ja po prostu nie chcę innego auta :!: za kilka lat takiego kupię [jak uzywane potanieją :mrgreen:]

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.