Treść opublikowana przez lutas
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Macie rację, myślałem że w licznikach poliftowych jest dokładnie tak samo
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie zgadzam się - tarcza UK ma podwójną skalę i ta mała skala w km/h dokładnie pokrywa się ze skalą wersji europejskiej. Oczywiście zakładana tarcza europejska musi być wyskalowana do 260 km/h, wtedy 130 km/h wypada dokładnie pośrodku.
-
[B5 AEB] 1.8T quattro Drift :)
Głupich nie sieją, sami się rodzą niestety ;(
-
[B5 AEB] 1.8T quattro Drift :)
Do takich celów to się kupuje BMW E36 z tylnym napędem. W audi taka jazda nie przystoi
-
[ALL B5] Wymiana foteli
Teoretycznie można, ale wtedy uchwyty do pasów bezpieczeństwa będziesz miał po odwrotnej stronie. Bez rzeźbienia się nie obejdzie.
-
[B5 1Z] Wymiana taśmy poduszki powietrznej A4 95r. - fotostory
Jeśli zrobisz to wszystko przy odłączonym aku to nie powinno być potrzeby wykasowania błędu.
-
[ALL B5] Jak dodać pilot do auta bez pilota?
Gdyby tak na to patrzeć, to wszystko musiałbyś kupować w ASO - a i tam możesz trafić na jakiegoś babola, reguły na to nie ma. A co do zmian rozwiązań oryginalnych - w większości masz rację, jednak czasem warto coś zmienić dla własnej wygody. Nie wszystkie oryginalne rozwiązania są świetnie przemyślane i wykonane, choć większość użytkowników by sobie tego życzyła. Z tym "kto siedzi po drugiej stronie" to już trochę zalatuje science-fiction
-
[ALL] Felgi ori Audi vs felgi allegro
Ja bym się w ogóle nie zastanawiał nad tym. Tylko oryginalne felgi
-
[ALL B5] Jak dodać pilot do auta bez pilota?
Nie prościej kupić osobny sterownik centralnego zamka i sobie podłączyć ? Ja tak zrobiłem i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Jest bardzo dobry zasięg działania pilota. A montaż nie powinien stanowić problemu, o ile potrafisz coś samemu pomajstrować przy elektryce.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
O to chodziło ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Chyba "wyzwania" ?
-
[ALL B7] Pęknięta linka maski
Mi się też udało, odchyliłem maskę ile się dało do góry i zdewastowałem grill aby odkręcić 3 śruby trzymające zamek maski.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja mam kontrolkę świec żarowych na osobnym kabelku, a w nowym liczniku "okienko" ze spiralą było również, więc odpadła mi ta kwestia. W tej chwili rzeźbię FIS i mam podobną sytuację jak ty - wsadziłem licznik od benzyny z anglika.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Do tomasz-gorz: A nie prościej wsadzić tylko europejską tarczę prędkościomierza do 260 km/h, a resztę zostawić jak jest ? Skala jest wtedy dokładnie taka sama - 130 km/h na środku. Odpadają wówczas wszelkie zabiegi związane z wsadem itp. Chyba że bardzo chcesz mieć licznik do 220 lub przeszkadza ci zakres obrotomierza do 7 tys.
-
[ALL B7] Pęknięta linka maski
Podczepię się pod temat - a jak wygląda takie awaryjne otwieranie w B5 ? U mnie maska po pociągnięciu za uchwyt w kabinie odskakuje i da się ją unieść na powiedzmy 3-4cm, ale ten "dzyndzel" w atrapie nie daje się pociągnąć - jakby go coś blokowało. W konsekwencji maska otworzyć się nie daje
-
[ALL B5] Pytanie o panel sterowania szyberdachu i lampkę
No i pięknie wyszło - porównując do starej lampki to jak niebo a ziemia. Nie wiem czemu takie dziadostwo dali w Audi a w Passacie całkiem porządną
-
[ALL B5] Pytanie o panel sterowania szyberdachu i lampkę
Pochwal się jak ci wyszło. Ja zamiast gdzieś wyjechać w długi weekend posiedzę w garażu bo mam parę rzeczy do zrobienia, m.in zakładam FIS .
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Coś słabo szukałeś - rozpiskę masz na 8 stronie tego wątku. Dla rozjaśnienia - poszukaj Oil temperature sender
-
[ALL] Co sądzicie o tych felgach ?
Ładne są, na pewno dobrze się będą prezentować na twoim B5
-
[ALL] Co sądzicie o tych felgach ?
Uważam że wzór który pokazałeś jest bardzo ładny, nawet jeśli nieco oklepany to i tak ma klasę A felgi tak jak już wspomniano - ori, więc mocne i wytrzymałe. Ja jestem na tak
-
[ALL B5] Zmiana silnika 1.9 Tdi na 2.5 Tdi V6
Znacznie jest więcej postów ze względu na to że więcej osób ma silniki 1.9 (i słusznie) Tu nawet nie o to chodzi, bo dobre paliwo i olej trzeba lać zarówno do 1.9 jak i 2.5. Ale generalnie rzecz biorąc silniki widlaste są z natury bardziej zawodne niż rzędówki - sprawdza się tutaj stara zasada mówiąca o tym, że najlepsze są rozwiązania najprostsze. Im więcej udziwnień tym więcej możliwości awarii. Co popsuje się prędzej - cep czy skomplikowany mechanizm składający się z wielu części ? Oczywistym jest że to drugie. Zaletą "fałki" jest to, iż jest krótki - łatwo go upchnąć, ale wadą np. skomplikowana i tym samym narażona na uszkodzenie konstrukcja wału korbowego.
-
[ALL B5] Zmiana silnika 1.9 Tdi na 2.5 Tdi V6
Jedyny dobry 2.5 TDI to stara "rzędówka" montowana w Audi 100 C4 oraz Audi A6 C4. Ten silnik jest niezniszczalny.
-
[ALL B5] Zmiana silnika 1.9 Tdi na 2.5 Tdi V6
Dobrego klekota musi być słychać
-
[ALL B5] Zmiana silnika 1.9 Tdi na 2.5 Tdi V6
Moim zdaniem taki mod jest bezsensowny - niesie zbyt wielkie koszty i komplikacje za sobą. Pomijając awaryjność 2.5, która jest powiedzmy - ponadprzeciętna to sam fakt wymiany 1.9 na 2.5 i idących za tym przeróbek jest pozbawiony sensu. Lepiej sprzedać auto i kupić inne z silnikiem jaki chcesz mieć - nieważne czy będzie to 1.9 czy 2.5. Chyba że masz np. 2-3 samochody i chcesz sobie przy nim dłubać przez pół roku, bez konieczność jeżdżenia - to wtedy ok - rób to dla swojej przyjemności. Mi np. auto jest potrzebne do jazdy i tak je traktuje - przede wszystkim ma mnie przewieźć z punktu A do punktu B. Też lubię sobie pomodzić od czasu do czasu, ale nie na taką skalę.
-
[ALL B5] Przednia szyba
Myślę że dobry płyn do mycia szyb (powtarzam - dobry) + ręczniki papierowe które należy często zmieniać, załatwią sprawę. Tylko psikaj płynem bezpośrednio na szybę, a nie na ręcznik papierowy.