Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

lutas

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lutas

  1. Może sprężyna napinacza puściła, dawno go wymieniałeś ? Ja bym nie ryzykował z nim.
  2. Pomaluj na srebrno i nie cuduj, będzie ładnie
  3. dobre i to, niektórzy nawet koła sami nie zmienią
  4. sam byś to zrobił a nieu mechaniora
  5. na razie odpukać mam go prawie rok i jest bez zarzutu mechanicy to różne dyrdymały gadają, byle tylko ich było na wierzchu.
  6. U mnie miała normalny - prawy. Ale uprzedzam że śruba jest dokręcona dość mocno. Musisz bardzo solidnie zablokować wisko i zaopatrzyć się w mocny klucz - zwykły gięty imbus nie da rady - musi być klucz na większej dźwigni.
  7. Ja darowałem sobie kluczyki w formie scyzoryka, a piloty są solidne
  8. Ja samodzielnie zakładałem dokładnie taki sterownik centralnego u siebie. Robiłem to dwa dni, ale solidnie - wszystkie połączenia lutowane, w koszulkach termokurczliwych. Działa już prawie rok bez żadnego problemu.
  9. Oryginalne gry do psp na allegro są w tej chwili tak tanie, że nie ma co płakać.
  10. Ja tam czekam na Fallout: New Vegas
  11. Na sam początek sprawdź miernikiem (brzęczkiem) czy masz przejście na taśmie kierownicy. Klakson to osobny kabelek, a ten drugi 2-żyłowy jest od poduszki. Jeśli przejście będzie na taśmie, sprawdź dokładnie wszystkie połączenia przy kierownicy (wtyczki, itp.) a na koniec spróbuj trochę rozruszać mechanizm położenia kierownicy - zwolnij blokadę i poruszaj kierownicą we wszystkie strony, po czym zablokuj ponownie.
  12. Witam, od kilku miesięcy borykam się zproblemem dot. klaksonu. Raz jest a raz nie, mam wrażenie że jest to spowodowane taśmą kierownicy. Problem jednakżę polega na tym, iż zmieniłem już 3 taśmy. Przy ostatniej było dobrze przez mniej więcej miesiąc. Potem zaczął klakson przerywać. Czy te taśmy od kierownicy wszystkie są z gruntu już pouszkadzane ? Przy testowaniu miernikiem taśmy wydają się ok. Może jednak są już za słabe na przejście prądu dla zamknięcia obwodu klaksonu ? Rezystancja taśmy podczas pomiaru jest zmienna w zależności od stopnia skręcenia. Już mi ręce opadają, myślałem że Audi to coś lepszego niż Opel, ale chyba jedyną zaletą jest to, że ruda go nie wpieprza [br]Dopisany: 11 Październik 2010, 19:32_________________________________________________Udało mi się dojść na razie do tego ze prawdopodobnie ginie w którymś miejscu masa na kolumnie kierowniczej. Klakson się pojawił jak dobrze rozruszałem regulację kierownicy. Ciekawy jestem tylko na jak długo to pomoże
  13. Poluzuj napinacz i sprawdź pompę wspomagania - może się przyciera. Poobracaj ręką czy hałasuje. Może być tak, że dopiero nowy napinacz który właściwie napina pasek - powoduje takie efekty. Stary był prawdopodobnie wyłechtany i pasek był słabo napięty.
  14. ja zdjąłem - znacznie wygodniej dostać się do śrub wiska i napinacza od tyłu tak czy siak wisko musisz odkręcić, bo ono "leży" na napinaczu
  15. Zdziwiłbyś się, jak odkręcisz śrubę od wisko to odsuwasz cały zespół wisko razem z wiatrakiem, tam jest jeszcze sporo luzu do chłodnicy.
  16. Mniej więcej. Jak odkręcisz z tyłu śrubę od wisko to odsuwasz wisko jakieś 5 cm w stronę chłodnicy. To pozwoli na bezproblemowe wyjęcie starego i założenie nowego napinacza. Technicznie nie ma w tym nic trudnego, tylko samo wisko trzeba dobrze zablokować przy odkręcaniu śruby z tyłu (bez blokady wisko się obraca jak wiadomo).
  17. Musisz odkręcić i odsunąć wisko bo inaczej nie zdejmiesz napinacza. Odkręcisz go, będzie luźny ale nie wyjdzie - bo wisko będzie go blokowało.
  18. Zakasaj rękawy, przygotuj kilka kluczy, porządnie zablokuj wisko i ... do roboty. Nie ma w tym nic trudnego, szkoda pieniędzy na warsztat.
  19. Nie, tylko pasek + napinacz. Oczywiście nie licząc osprzętu typu alternator, pompa wspomagania, pompa wody i wisko.
  20. u mnie niestety tak łatwo nie było - śruba była bardzo mocno dokręcona, dopiero zablokowanie wisko mocnym trzpieniem pozwoliło na odkręcenie Ja kupiłem zamiennik Hansa-priesa z Allegro za 110 zł i (odpukać) na razie pracuje bez żadnego zarzutu.
  21. Uszkodzony napinacz często wygina się - wtedy nie jest 'w osi' z resztą kół, tylko odchylony (z reguły wygięty na dół). Druga sprawa to zachowanie napinacza podczas pracy silnika - jeśli wykonuje zbyt duże ruchy lewo/prawo to trzeba mu się gruntownie przyjrzeć. Można też wykręcić napinacz - obejrzeć go pod kątem ew. uszkodzeń i osłuchać podczas obracania, czy łożysko nie szumi.
  22. Odkręcenie zderzaka to tylko kawałek roboty - odsunąć trzeba cały pas przedni jeśli już o tym mowa. Moim zdaniem lepiej trochę się pomęczyć i zrobić bez odsuwania przodu - drugi raz pójdzie już sporo szybciej. Jak dobrze zablokujesz wisko to nie powinno być problemu.
  23. lutas odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Silnik i Układ Napędowy
    Bo oni tymi autami nie jeżdzą :>
  24. Potwierdzam - swego czasu prowadziliśmy z kumplem długie rozgrywki w tę gierkę. Jest ponadczasowa, ma świetny klimat.
  25. Uruchom test licznika VAG'iem. Sprawdza on m.in czy wszystkie segmenty wyświetlacza świecą prawidłowo, oświetlenie licznika itp.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.