Treść opublikowana przez lutas
-
Wymiana gumy przegubu
Tutaj masz coś a'la videostory:
-
[ALL B5] Czyszczenie nastawnika pompy VP37 by Lishoo
Dobrze ustawiłeś wg VAGa czujnik przesuwu w nastawniku ? To jest dosyć precyzyjna robota, mały ruch powoduje dużą zmianę wartości czujnika przesuwu, trzeba dać sobie troszkę czasu i ustawić dokładnie.
-
Wymiana filtra paliwa 1.9tdi B5 2001
Faktem jest, że przy ostatniej wymianie filtra paliwa nie zalałem go "pod korek", to pewnie wystarczyło żeby się zapowietrzył.
-
Czy taki uchwyt na napoje podejdzie do przedlifta?
Najlepiej jakby się wypowiedział ktoś, kto coś takiego ma u siebie wymodzone. Niewykluczone, że to z aukcji "wlezie" do środka podłokietnika A4, bo podobnie to wygląda - ale pewności nie ma. Ale już na pewno nie będzie pasować tam, gdzie w A4 są kasety itp.
-
Czy taki uchwyt na napoje podejdzie do przedlifta?
Owszem, ale tomaszstn wprowadza gościa w błąd, bo autor wątku na początku spytał konkretnie czy to z aukcji będzie pasować do A4 - a nie będzie, bo jest do A3. A fakt, że sprzedający nie wie co sprzedaje -to inna sprawa. Nie odwracać mi kota ogonem
-
Czy taki uchwyt na napoje podejdzie do przedlifta?
Panie, to jest zupełnie inna część niż w aukcji na początku tego wątku, a sam przed chwilą twierdziłeś że to z aukcji będzie pasować do A4 A nijak nie będzie bo to z aukcji jest do A3 i w ogóle nie w tym miejscu mocowane. Ten link który wrzuciłeś z "rezania" to zupełnie co innego - to może pasować.
-
Czy taki uchwyt na napoje podejdzie do przedlifta?
Takie coś to ja mam u siebie. Są dwa przyciski, które po wciśnięciu otwierają się i robią miejsce na kubek. Ale to nie ma nic wspólnego z tym w/w. Na oko widać że wymiary jednego i drugiego są zupełnie inne.
-
Czy taki uchwyt na napoje podejdzie do przedlifta?
Tak czy inaczej - sprzedawca na w/w aukcji wprowadza w błąd, bo to co sprzedaje nie jest do A4 i do A4 pasować nie będzie. Zarzuć printscreena z ETKI albo fotkę z tym, bo sam jestem ciekawy.
-
Czy taki uchwyt na napoje podejdzie do przedlifta?
Ale wizualnie widać że to jest dokładnie ten element - porównaj fotkę z aukcji i schemat z ETKI. A w A4 ni w pięć ni w oko nie masz niczego podobnego, zobacz sam jak to wygląda w A4: Uploaded with ImageShack.us
-
Wymiana filtra paliwa 1.9tdi B5 2001
Ja z kolei napełniałem filtr paliwem, ale w konsekwencji układ i tak mi się zapowietrzył i kilka razy go później musiałem kręcić aby odpalił. Niemniej zalać warto - oszczędzić można nieco rozrusznik i pompę wtryskową. Uszczelkę też zwilżałem - mam złe doświadczenia przy wkręcaniu tego typu uszczelek "na sucho" - czasem uszczelka lubi wyskoczyć ze swojego miejsca i wyciek gotowy.
-
Czy taki uchwyt na napoje podejdzie do przedlifta?
Pany, sprawdziłem w ETCE i to jest uchwyt na kubki do Audi A3, a nie do A4: Uploaded with ImageShack.us
-
Zabezpieczenie - Blokada skrzyni biegów "niedzwiedz"
Na pewno niedźwiadek nie zaszkodzi, do montażu trzeba zdemontować cały tunel środkowy (przednią i tylną część).
-
Czy taki uchwyt na napoje podejdzie do przedlifta?
Gość który to wystawił - inną część przedstawia na fotkach - a inną w tym rysunku z ETKI. Na Etce jest zaznaczony zupełnie inny rodzaj uchwytu na kubki (sam mam taki i mogę wstawić foto). Uchwyt na zdjęciach jest moim zdaniem za szeroki i raczej na pewno nie wejdzie w tunel środkowy, to jest element skądinąd.
-
Czym uszczelnić
Podobnie jak Viwaldi - polecam masę uszczelniającą Victor Reinz - Reinzosil. Jeśli się dobrze odtłuści, oczyści powierzchnię to nie ma siły żeby ciekło. To jest doskonały środek uszczelniający.
-
Pokrywa dekiel silnika
Ja to zrobiłem z samoprzylepnej maty odpornej na wysokie temp. (ma warstwę folii alu), przy okazji mogę wrzucić fotkę jak ktoś jest zainteresowany.
-
[B5 1Z] Oświetlenie wnętrza
A ja mam '95, dokładanego pilota i światło w środku mi się elegancko zapala od razu po otwarciu auta z pilota. Potem gaśnie po uruchomieniu silnika (lub samoczynnie po dłuższej chwili). Dodam że lampkę wewnętrzną mam z Passata, jest znacznie ładniejsza. Oryginalna lampka od A4 też mi szwankowała, ale wynikało to z jej uszkodzenia. Centralny mam sterowany pneumatycznie.
-
Podłokietnik
Mała wskazówka - w tunelu pod spodem jest gotowy zarys otworu jaki należy wyciąć aby pasował podłokietnik - warto z tego skorzystać.
-
Lepkie plamki i osad po kliku dniach parkingu pod drzewami
Warto też często woskować lakier - ale nie woskować na myjni lancą, bo to żadne woskowanie. W dłoń szmatka, TurtleWax i jazda. Lakier staje się wtedy mniej podatny na wszelkie tego typu świństwa.
-
Dziwne drgania przy delikatnym przyspieszaniu
Rozbierz i wyczyść nastawnik, ustaw dawkę paliwa na VAGu. Przyjrzyj się też poduszkom silnika i skrzyni. U mnie się np. kiedyś okazało że jakiś wcześniejszy mechanik (przed tym jak kupiłem auto) "zapomniał" przykręcić frontowej podpory/poduszki silnika. i silnik w ogóle nie miał punktu podparcia na pasie przednim.
-
Dziwne drgania przy delikatnym przyspieszaniu
Nastawnik pompy wyczyszczony ? Dawka paliwa ustawiona ?
-
Proszę o poradę
Nie kupuj felg z plasteliny, tylko i wyłącznie ori.
-
[B5 AHU] Wymiana napinacza paska wielorowkowego FOTOSTORY
Ja już śmigam na napinaczu Hansa-Priesa ok. 2,5 roku i nie wykazuje on żadnych śladów zużycia. Więc nie wiem czy warto przepłacać i kupować napinacze za 200-300 zł.
-
Szarpie na pół sprzęgle przy ruszaniu
Zajrzyj do bagażnika i sprawdź nalepkę pod kołem zapasowym - tam odczytasz kod silnika (o ile buda i silnik nie są od innych dawców).
-
Nakladki 3d na zaciski hamulcowe brembo tuning opinie??
Raz że wiochą to trąca (ale są gusta i guściki), ale druga sprawa jest poważniejsza - odklei się to potem (nie wiadomo kto i jak to zamontuje) i np. roztrzaska o felgę. Pół biedy jak tylko to się rozleci. Tak na logikę to coś takiego powinno być zabronione ze względów bezpieczeństwa.
-
Tarcze , klocki tył - jak rozpoznać zacisk hamulca
Link się nie otwiera.