Treść opublikowana przez lutas
-
numery bagnetu i plastiku mocujacego B5 AFN
<br /><br />
-
Tylny amorek wylany.
Ja dwa tygodnie temu zmieniałem na tyle sprężyny (dałem Kayabę) i amortyzatory (Sachs) - za to wszystko z osłonami i odbojami zapłaciłem nieco ponad 500zł. Amortyzatory bezwzględnie należy wymieniać parami !
-
Przykorodowany sztywny przewód hamulcowy
Jak to przetykałeś - tj. od której strony zaczynałeś ? Przyznam że takiej operacji nigdy u siebie w aucie nie robiłem.
-
Przykorodowany sztywny przewód hamulcowy
Jak dzisiaj na to spojrzałem - to nie wiadomo jak się do tego zabrać, może to tylko pozornie strasznie wygląda Chociaż fakt faktem że miedź jest plastyczna i można ją stosownie do potrzeb dopasowywać. Montażu ori stalowych to sobie w ogóle nie wyobrażam - chyba uprzednio rozkładając samochód na części pierwsze
-
Przykorodowany sztywny przewód hamulcowy
Jeszcze jedno pytanko - bo nie odkręcałem przewodu przy pompie ABS, czy tam złączka jest identyczna jak z drugiej strony przy łączeniu z elastycznym ? (chodzi o skok gwintu itp.)
-
Przykorodowany sztywny przewód hamulcowy
Trochę szkoda wywalać ten ori - ale jak widać wyjścia nie ma . Wg ETKI wychodzi długość 1730mm, w Intercarsie jest dostępny 1760 mm i taki sobie zamówię (te 3 cm nadmiaru chyba nie będą problemem).
-
Przykorodowany sztywny przewód hamulcowy
Jak rozumiem zamontować da radę tylko przewód miedziany, bo stalowego - nie ma opcji ? Z Twojego doświadczenia możesz ocenić że miedziany zda egzamin ?
-
Przykorodowany sztywny przewód hamulcowy
Dzisiaj robiłem regenerację przednich zacisków i wymianę elastycznych przewodów hamulcowych. O ile strona lewa poszła gładko - o tyle z prawej nastąpił problem przy łączeniu sztywnego i elastycznego - co prawda śruba puściła dość łatwo - ale za nic przewód sztywny nie chciał się rozłączyć z osadzoną na nim złączką - spowodowało to że przewód przy próbach odkręcania się nieco "skręcił". Żadne WD40 ani opukiwanie nie dało rezultatu. Na razie dokręciłem to z powrotem i muszę coś z tym fantem zrobić - bo jak sądzę materiał przewodu uległ osłabieniu przy tych manipulacjach - poza tym elastyczny został stary. Myślę że jakbym go pokręcił dalej, to przewód by się zawinął w trąbkę Orientuje się ktoś jaki jest koszt oryginalnego przewodu sztywnego w ASO ? Co proponujecie - wymianę przewodu na ori z ASO (da się to w ogóle wsadzić bez demontażu połowy samochodu?) czy kupić zwitek miedzianego i samemu sobie podoginać stosownie do potrzeb ? Wg ETKI doszedłem że powinien mieć długość 1730mm.
-
Światła dzienne Hella Daylight - notorycznie przepalające się żarówki
Wsadziłem żarówki Philipsa i wygląda na to, że rozwiązało to problem. Czyli te Tungsramy są jednak g**** warte.
-
[Rozwiązany] Problem z niedzialajacym licznikiem
Podmień zegary na inne, być może podczas tych zalań doszło do zwarcia i obecne zegary są już uszkodzone.
-
[B5 AFN] Wymiana paska wielorowkowego
Tak jak pisze OLIVER - jest tam śruba z lewym gwintem, więc żeby odchylić napinacz i poluzować pasek - kręcisz w lewo. Kręcąc w prawo odkręcałbyś śrubę mocującą napinacz.
-
Zmiana licznika na poliftowy
Poszukaj na forum, jest rozpiska co i jak podłączyć.
-
[B5 AFN] Wymiana paska wielorowkowego
Warto mieć klucz 15 oczkowy przedłużony - znacznie łatwiej się wówczas operuje. Zwykły płaski łatwo się może zsunąć.
-
Czym jezdziłeś, zanim kupiłeś Audi?
Poprzednie auta: Audi 80 B2 '85 1.6 diesel -> Opel Rekord '86 1.8 -> Opel Omega A '90 2.0 -> Opel Omega B '96 2.0 16V -> Opel Omega B '98 3.0 MV6
-
Zmiana licznika na poliftowy
Musisz zdobyć wtyczki od nowego (są inne - nie pasują). Potem czeka cię trochę zabawy z kabelkami, ale generalnie da się zrobić.
-
Sprawdzone tanie zamienniki kompletnego zawieszenia przod na czym jezdzicie ??
Podstawa to również prawidłowy montaż, bo jak nie to tak jak napisał kolega powyżej - 3 miesiące i do śmietnika.
-
Sprawdzone tanie zamienniki kompletnego zawieszenia przod na czym jezdzicie ??
Jeżdżę 2,5 roku na jakichś najtańszych z Allegro (na wahaczach jest napis PLT), póki co wybiły się tylko końcówki drążków kierowniczych - reszta jest ok.
-
Światła dzienne Hella Daylight - notorycznie przepalające się żarówki
Od dłuższego czasu mam światła do jazdy dziennej oryginalne Hella, dedykowane do B5. Przez ok. 1,5 roku miałem spokój na oryginalnych żarówkach H6W Philipsa, które po tym czasie się przepaliły. Teraz włożyłem żarówki f-my Tungsram, które wytrzymały może z miesiąc. Po miesiącu musiałem wymienić lewą bo znowu padła. Co może być przyczyną takiego zjawiska ? Dodam że lampy te faktycznie są trochę narażone na lekkie wibracje, ale trudno ich uniknąć w TDI, w takim miejscu jak zderzak. Czyżby żarówki Tungsram były aż tak beznadziejne ? Napięcie ładowania alternatora w normie - ok. 14,4 V.
-
Wymiana napinacza???
Wisko trzeba zablokować - bo inaczej go nie odkręcisz. Bez odkręcenia i odsunięcia wiskozy nie zdejmiesz napinacza. Wisko to jest to "cuś" ze śmigłem przy chłodnicy, co się obraca
-
Turbo-Szybkie pytanie
To jeszcze nie jest równoznaczne - że nie jeździli, bo nie mieli dokumentów To niestety norma wśród mechaników, czyści i porządni to są jak klient na nich patrzy. Kiedyś widziałem w warsztacie sytuację dot. wkładania ochrony na siedzenie przez mechanika - żeby nie ubrudzić tapicerki. Oczywiście mechanik po skończonej robocie, kiedy wysiadł - p****olnął to "nakrycie" na brudną podłogę i czekało na następnego klienta
-
1.9 TDI 115 KM - Jak jeździć ekonomicznie ?
Hmm, dawno temu to tyle mi paliła Omega MV6 w manualu na trasie A nie ukrywam - było co pocisnąć
-
Czy stosował ktoś ten środek?
Słusznie. Ja leję obecnie Valvoline Maxlife Diesel 10W40 i nie narzekam. Szklanki szybciej cichną w zimie, zniknęły też zapocenia silnika które się potęgowały kiedy dawniej jeździłem na Magnatecu 10W40.
-
1.9 TDI 115 KM - Jak jeździć ekonomicznie ?
Ostatnio jadąc w miarę ekonomicznie trasę 300 km (bez żadnych szaleństw) wykręciłem spalanie średnie 4.2 litra/100 km przy prędkości 90-100 km/h.
-
Czy stosował ktoś ten środek?
Sam też na takim jeżdżę (Valvoline Maxlife 10W40) i nie mam żadnych problemów z użytkowaniem silnika.
-
Pompa wtryskowa
Najpierw ustaw czujnik przesuwu jak należy (0.720-0.740) a potem dopiero ustawiaj dawkę - a nie odwrotnie. Wtedy się okaże czy będzie kopcić czy nie.