Treść opublikowana przez lutas
-
Szarpanie silnikiem przy stałej prędkości
Równie dobrze może to być zanieczyszczony nastawnik - warto przeczyścić go nawet profilaktycznie.
-
Alternator
Fotki mojego starego alternatora, jakość kiepska (robione komórką):
-
Upierdliwa usterka nowego laptopa a Ram-serwis w-wa
Z takimi defektami najgorzej - bo nie są one widoczne od razu, a w żadnym serwisie nie będą się bawić ze sprzętem tyle, ile potrzeba na wywołanie usterki. Postaraj się użytkować laptopa możliwie często, jeśli występuje coś takiego to częste używanie powinno wadę pogłębić, aby stała się ewidentna - może np. podświetlenie padnie raz a dobrze i wtedy nie będzie przepychanek - będą musieli naprawić.
-
Alternator
Bosch, do tej pory leży w garażu - jutro mogę ci spisać z niego numer i podać.
-
Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem
Berlin o zachodzie słońca <br /><br />
-
Alternator
Ja miałem oryginalnie alternator bez sprzęgiełka o prądzie ładowania 120A. Ponad 2 lata temu założyłem zamiennik (nowy), też bez sprzęgiełka o prądzie ładowania 90A i spokojnie daje radę - auto mam dość ubogie jesli chodzi o wyposażenie elektryczne, tj. brak klimy, elektr. szyb, oprócz tego mam światła do jazdy dziennej - więc mogłem sobie na to pozwolić. Altek niekoniecznie musi mieć sprzęgiełko, patrz na sposób mocowania, wymiary zewnętrzne i odległość koła pasowego (czy np. nie wystaje zbyt mocno od altka). Przy okazji: nowy zamiennik kupiłem za ok. 450zł i działa do dzisiaj bez zarzutu (założony ok. 2,5 roku temu).
-
Stalowa osłona silnika
Grunt to porządne zamocowanie tego, bo jak się np. naderwie to niezłego bajzlu może narobić.
-
Woda wewnatrz auta, uszczelniony ECU, nic nie pomoga...
Auto ma szyberdach ? Może jego także warto sprawdzić, do kontroli też przednia szyba - czy aby nie odkleiła się w którymś miejscu i nie przepuszcza.
-
Fotel kierowcy z B5 do b4 80
Wszystko da się zrobić - ale na pewno nie będą to delikatne przeróbki - bo sposób mocowania fotela jest zupełnie inny. Pozostaje raczej "przespawanie" całego dołu.
-
Woda wewnatrz auta, uszczelniony ECU, nic nie pomoga...
Sprawdź czy woda nie zbiera się w odpływach przy podszybiu. Często zapychają się liśćmi. Do wyczyszczenia trzeba wyjąć akumulator i podstawę pod nim.
-
Czy ktoś mi może powiedzieć co to jest?
Odma z upływem czasu zapełnia się mazią olejową i staje się coraz mniej drożna. Nowa odma zawsze będzie korzystniejsza.
-
Czy ktoś mi może powiedzieć co to jest?
Zauważcie jednak, że wymieniając całą odmę choćby na zamiennik - ma przynajmniej na jakiś czas odmę czystą. Jak wymieni tylko ten uszkodzony odcinek to reszta przewodu i tak pozostaje zasyfiona - więc jesli już wymieniać na rozwiązanie fabryczne - to kompleksowo wymienić odmę w całości. Co do rozwiązań w/w (Oil Catch Tank itp.) nie wypowiadam się, bo nie stosowałem tego - nie mam więc doświadczenia.
-
Czy ktoś mi może powiedzieć co to jest?
Jakbyś miał problem z montażem tej odmy to pisz - robiłem to u siebie od A do Z, więc mogę co nieco doradzić. Przed założeniem wyrównaj papierem ściernym podstawę (przykręcaną do bloku) - żeby usunąć tzw. grat z tworzywa. Analogicznie musisz wyszlifować i oczyścić benzyną ekstrakcyjną powierzchnię bloku, w miejscu przykręcenia odmy.
-
Moje A4
Też więcej takich nie spotkałem, a że trafiła się okazja to jechałem po nie ponad 500km Tak, akurat taki się trafił, a że miał w dobrym stanie wyświetlacz to go wziąłem. Ori licznik leży obecnie w garażu. Niestety - co do tzw. wypasu to jest raczej słabo. Ale auto jest w ładnym stanie, niewalone, oryginalny lakier - szkoda było nie wziąć. Nie wykluczam wymiany lamp w przyszłości, na razie kasa poszła na bieżące wymiany - amortyzatory, hamulce, oleje, filtry i budżet się skończył.
-
Czy ktoś mi może powiedzieć co to jest?
Nie wyłapałeś aluzji - napisałeś "Serdecznie panowie dziękuje" - a danu44 to kobieta
-
Moje A4
Auto, które posiadam już ok. 3 lat. Silnik - klasyczne 1.9 TDI (1Z). Kilka wprowadzonych przeze mnie modyfikacji: Z zewnątrz: - światła do jazdy dziennej Hella Daylight, - felgi Audi Sport 16" ori, Wnętrze: - kierownica od eSy, - fotele kubełkowe w wykonaniu welurowym (bardzo rzadko spotykany materiał przy ori kubełkach od A4), - Licznik z FISem + ringi, - gałka zmiany biegów od polifta, - podłokietnik ori, - uchwyt na kubki ori, <br /><br /> <br /><br /> <br /><br /> <br /><br /> <br /><br /> <br /><br />
-
Czy ktoś mi może powiedzieć co to jest?
Przykręcając ją od dołu jest trochę słaby dostęp, ale przy odrobinie cierpliwości da się. Warto (dla uzyskania większej przestrzeni roboczej) odkręcić i odsunąc nieco zbiorniczek wyrównawczy cieczy chłodzącej (bez odpinania przewodów gumowych) i odkręcić rurę od intercoolera. ---------- Post dopisany at 22:03 ---------- Poprzedni post napisany at 21:59 ---------- Owszem - pękają przy nieodpowiednim montażu, tj. zbyt mocnym dociąganiu śrub imbusowych mocujących odmę od bloku. Większość mechaników ma zbyt "ciężką" rękę do tego. Rzecz polega na tym, żeby rurka pracowała na o-ringu, a nie była dociągnięta na tzw. "maxa". Zamiennik spokojnie wytrzyma trochę czasu.
-
Czy ktoś mi może powiedzieć co to jest?
Przejrzyj tylko Allegro, może na innej aukcji będzie taniej - ja wrzuciłem przykładową. Dodam że na identycznej odmie (zamiennik Toprana) jeżdżę już dłuższy czas i wszystko jest ok.
-
Czy ktoś mi może powiedzieć co to jest?
Zmieniasz cały przewód odmy - który z jednej strony wchodzi w element z tworzywa na górze pokrywy zaworów, a z drugiej strony schodzi aż do bloku silnika i tam mocowany jest dwiema śrubami imbusowymi rozmiar 6 do bloku. Zamiennik toprana kupisz za nieduże pieniądze, wygląda to tak: Przewod odma Audi 80 A4 A6 1.9 TDI D HYY (2322599344) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Tylko pamiętaj o dokręcaniu śrub z czuciem. Bez mocnego dociągania.
-
Czy ktoś mi może powiedzieć co to jest?
Wsadzaj cały przewód odmy bez seperatora i problem z głowy. Nie kupuj używek bo guma parcieje i za chwilę będziesz miał powtórkę z rozrywki.
-
Czy ktoś mi może powiedzieć co to jest?
Ja jeżdżę na zamienniku Toprana już jakiś czas i jest ok.
-
brak przedniej podpory silnika a wibracje
Dlatego teraz wszystko co tylko mogę - staram się robić w aucie sam. Przynajmniej mam pewność że jest należycie naprawione.
-
brak przedniej podpory silnika a wibracje
Brakuje konkretnie tego elementu: <br /><br />
-
[ALL B5] Wymiana kostki stacyjki
Z tego co opisujesz to faktycznie wynikałoby że problemy stwarza kostka stacyjki. Na pewno warto sprawdzić też okablowanie, wtyczki itp., potem spryskać styki kontaktem. Z kostką stacyjki nie ma wiele roboty, musisz zdjąć kierownicę i osłony kolumny kierowniczej (górną i dolną).
-
brak przedniej podpory silnika a wibracje
Ostatnio wymieniając poduszki silnika zauważyłem że jakiś cymbał-mechanik w ogóle nie założył na froncie łapy trzymającej silnik (nigdy wcześniej tam nie zaglądałem). Tak więc gumowy "grzybek" przy silniku nie ma żadnego punktu podparcia. Czy może to być przyczyną drgań przenoszonych na karoserię podczas ruszania ?