Treść opublikowana przez lutas
-
Czy stosował ktoś ten środek?
Autor poniższego wątku pisze o podobnym preparacie Motula i twierdzi że drugi raz by go nie wlał: http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/kopci-zalaniu-cliner-236114/
-
Jakie amortyzatory?
Ja ze swojej strony mogę polecić Kayabę, mam takie od ponad 3 lat na przodzie i nie wykazują zużycia.
-
Pompa wtryskowa
Tak, musisz wyjąć nastawnik i wymienić 2 uszczelki - jedną pod dekielkiem nastawnika, a drugą pod samym nastawnikiem.
-
Pompa wtryskowa
Śrubę zaznaczoną czerwonym kółkiem (torx) odkręcasz i wyciągasz. Potem musisz poluzować ramię czujnika - bierzesz dwa klucze 10 płaskie lub oczkowe i teraz tak: Jednym łapiesz śrubę zaznaczoną żółtym kółkiem, drugim łapiesz z drugiej strony nastawnika (jest miejsce pasujące dla klucza) - nieco powyżej dzyndzla wchodzącego w pompę. Jak już złapiesz z jednej i drugiej strony to poluzowujesz ramię czujnika - czyli jednym kluczem kręcisz w jedną stronę, a drugim w drugą (bez znaczenia którym w lewo, a którym w prawo) - chodzi tylko o poluzowanie. Jak już poluzujesz to wsadzasz nastawnik do pompy (musisz się upewnić czy trzpień wszedł w pierścień pompy) podłączasz wtyczkę nastawnika i ustawiasz wg powyższej instrukcji. Jak już ustawisz odpowiednią wartość to dokręcasz Torxa.
-
Wymiana napinacza???
Wątek w złej kategorii, powinien się znaleźć w dziale dot. Diesli. Temat był już poruszany na forum, poszukaj. Do wymiany napinacza nie trzeba ściągać przodu. Dla wygody należy zdjąć alternator i odkręcić/odsunąć wisko w stronę chłodnicy. Odkręcenie wisko bywa ciężkie, problemem jest skuteczne zablokowanie go przy odkręcaniu.
-
1.9 TDI 115 KM - Jak jeździć ekonomicznie ?
Kiedyś - jak jeszcze młody byłem to miałem podobne rozumowanie, potem mi przeszło.
-
Przyspieszanie-problem
Jak dla kogoś wymiana filtra paliwa - który zapewne wymieniany był nie wiadomo kiedy jest wyrzuceniem kasy w błoto to nie chciałbym kupować auta po takim delikwencie. Filtr paliwa to żaden koszt, a układ wtryskowy będzie za to wdzięczny.
-
[ALL B5] Jakie fotele pasują do naszych A4 ?
Zgadza się - gość wziął za nie dokładnie (z tego co pamiętam) 220 zł. Opłacało się więc jechać. Tym bardziej że kubły welurowe są trudniej dostępne niż Recaro do B5. Do weluru mam sentyment, z czasów starych Audi 80, 100, Opla Rekorda, Omegi itp.
-
[ALL B5] Jakie fotele pasują do naszych A4 ?
Trafić ładne siedzenia jest bardzo ciężko, roi się od ubrudzonych, nic nie wartych. Ceny Recaro w ogóle są zaporowe, jednak na upartego kupiłbym - ale nie lubię skóry (preferuję welur). Jak mi się trafiły moje welurowe kubły to wiele nie myśląc wsiadłem w auto i przejechałem 500 km ponad w jedną stronę - sprzedający nie godził się na wysyłkę.
-
1.9 TDI 115 KM - Jak jeździć ekonomicznie ?
Nawet jeśli jeszcze nie mają, to przy takiej jeździe za chwilę będą miały Zresztą każdy może jeździć jak chce - nikt nikomu PSJ nie zabrania.
-
1.9 TDI 115 KM - Jak jeździć ekonomicznie ?
Należy przyspieszać szybko wciskając 3/4 pedału przyśpieszenia. Jazda 90/100 km/h jest jak najbardziej ok. Jednak pamiętaj o tym, aby od czasu do czasu "przeczyścić zawory", w szczególności z uwagi na turbinę. Jazda emerycka, tzw. PSJ na dłuższą metę wykończy turbo.
-
Czy warto kupić chłodnicę na allegro?
Ori używki po kilku miesiącach leżenia na złomie rdzewieją i nie nadają się do niczego. Nigdy nie masz pewności co do szczelności/drożności takiej chłodnicy. Ja 2 lata temu kupiłem zamiennik do Ibizy mojej dziewczyny i funkcjonuje do dzisiaj bez zarzutu. A kosztował jakieś śmieszne pieniądze. Reasumując - tak, warto stosować zamiennik chłodnicy bez obaw.
-
moje audi zwariowalo!!!!
Podmień zegary na inne - podejrzewam że przyczyna tkwi właśnie w nich.
-
Przyspieszanie-problem
Nastawnik do sprawdzenia, filtr paliwa - kiedy był wymieniany ? Nie zaszkodzi troszkę "przepałować" go na trasie. W jakim zakresie obrotów jeździsz ?
-
Czy rozszczelni mi się silnik?
Ja akurat parkuję w garażu, więc aż tak bardzo problem zimnego startu mnie nie dotyczy. Przez cały okres eksploatacji auta jeżdżę na półsyntetyku i jest ok.
-
Nastawnik pompy
Ustawienie czujnika przesuwu to jedno, dawka to z kolei drugi parametr. Dawkę ustawia się przesuwając poluzowany nastawnik na pompie (nie na odpalonym silniku !). Potem należy go dokręcić, odpalić i sprawdzić. Jak dalej jest nie tak - powtórka z rozrywki. Im bliżej w stronę przedziału pasażerskiego tym dawka większa (o ile dobrze pamiętam). Dawka w granicach 3.4 jest optymalna.
-
[A4 B5 AFN] Samochód po wypadku, co dalej?
Całe szczęście że nikomu się nic nie stało, ale na pewno jest to nauczka żeby nie szarżować w łuku. Widziałem kiedyś tego typu wypadek - łuk na wysokości byłego Polchemu (trasa Toruń-Bydgoszcz). Wyprzedziła mnie kobieta w Audi A6 Avant, po czym straciła przyczepność, samochód kilka razy się obrócił i wleciał do rowu. Całe szczęście że zatrzymał się na dwóch drzewach (jedno złamał), bo rów ten ma z 10m głębokości. Musieliśmy razem z gościem z MZK pomagać wyciągnąć ją z samochodu i małe dziecko (na szczęście w foteliku). Mój kolega kiedyś w podobny sposób "skasował" Golfa.
-
Montaż lampki podsufitki POLIFTOWEJ do przedlifta
Można zrobić też i innego moda, przy mniejszym nakładzie pracy, całkowicie Plug&Play - mianowicie założyć lampkę z Passata B5. Jest ona znacznie ładniejsza niż ori i nie ściera się. Dodam że mam szyberdach. Mogę wrzucić fotkę jak to wygląda - mam tak u siebie.
-
Nastawnik pompy
To jest parametr położenia czujnika przesuwu, musisz odkręcić śrubkę Torx trzymającą ramię czujnika, poluzować i doregulować. Jest to bardzo precyzyjna regulacja, tzn. lekkie poruszenie powoduje znaczną zmianę. W dziale warsztat jest bdb instrukcja dot. czyszczenia nastawnika, skorzystaj z niej. Koledzy słusznie podpowiadają - wartość 0,600 V to wartość zbyt niska.
-
Czy rozszczelni mi się silnik?
10.4 mg KOH/g - a więc całkiem sporo detergentów, na pewno nie "zalepi" silnika Sądzę że przy odrobinie dbałości o turbinę ze strony kierowcy, a więc: - oszczędzanie jej na zimnym silniku, - kilkadziesiąt sekund pracy na jałowym po szybkiej jeździe, nic złego się jej nie stanie. Co nie zmienia oczywistego faktu że olej 5W40 jest olejem lepszej klasy i zapewnia lepsze warunki pracy turbinie. Ale teoria że turbina szybko się skończy na oleju 10W40 jest "defektyzmem" - jak to powiedział Laskowik . Za to przy odrobinie "chęci" ze strony kierowcy można szybko zniszczyć turbo także na oleju 5W40 w dość krótkim okresie.
-
Piłka nożna
"Oprawa" tego EURO przyprawia o mdłości Słowo żenada jest w tym wypadku eufemizmem
-
Gałka zmiany biegów z polifta do przedlifta
To macie tutaj jeszcze jedno foto welurowych kubłów i ... poliftowej gałki, żeby nie było OT
-
Gałka zmiany biegów z polifta do przedlifta
Pany, żeby było dla jasności - ani te kubły, ani licznik, ani kierownica czy gałka nie były w tym aucie w oryginale Po kubły w welurze zasuwałem 500 km bo się trafiły za 200zł. To rzeczywiście biały kruk - niech kto pokaże że ma kubły w welurze Licznik w milach (a raczej z podwójną skalą), bo akurat taki mi się trafił z FISem, a bardzo chciałem mieć FISa i spalanie na desce. Oryginalny licznik leży jako dekoracja w garażu.
-
Gałka zmiany biegów z polifta do przedlifta
Ja mam w swoim założoną gałkę poliftową - wygląd i ergonomia znacznie na plus w stosunku do oryginału Wygląda to tak: <br /><br />
-
Czy rozszczelni mi się silnik?
Jeśli silnik ma ku temu już widoczne tendencje (widać gdzieniegdzie zapocenia), to wymiana oleju na w/w na pewno mu nie pomoże. Jeśli jednak nie ma widocznych wycieków, to powinno być ok. W miarę dobrym olejem "uszczelniającym" jest Valvoline Maxlife 10W40.