Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto kupić chłodnicę na allegro?


Pieczakers

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem nową chłodnice do poprzedniego samochodu na allegro i nie miałem do niej zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście kupowałem kilka lat temu nagrzewnicę, bez zarzutu. Funkiel nówka, nowe uszczeleczki no wszystko za jakąś śmieszną kwotę :naughty: Też tak uważam że chłodnica to chłodnica, a jak nowa nie zapchana i nie cieknąca to już w ogóle super :decayed: Nie za wszystko warto przepłacać :wink:

Oooo, poszperałem chwilkę w komentarzach i nawet udało mi się odnaleźć gościa u którego kupowałem wtedy :thumbup1:

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=11188410

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ktos wyskoczy, ze jak nie z aso, to zaraz walnie, albo bedzie gorzej dzialac xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym gorzej działać to całkiem mogę się zgodzić, ponieważ w moim poprzednim samochodzie (Mercedes w124 2.3) na oryginalnej chłodnicy lepiej odprowadzał ciepło (BEHR) niż na tanim zamienniku (na oryginalnej rzadko kiedy temperatura sięgała 95 st. a w zamienniku niestety zdarzało się to nagminnie ale z drugiej strony po to jest wiatrak na elektromagnesie albo wisco żeby ostudzić pacjenta).

Często zamiennik ma cieńszy rdzeń od oryginału. Ale nawet mając już takie doświadczenie jakie mam, zmienił bym i tak na zamiennik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

No z tym gorzej działać to całkiem mogę się zgodzić, ponieważ w moim poprzednim samochodzie (Mercedes w124 2.3) na oryginalnej chłodnicy lepiej odprowadzał ciepło (BEHR) niż na tanim zamienniku (na oryginalnej rzadko kiedy temperatura sięgała 95 st. a w zamienniku niestety zdarzało się to nagminnie ale z drugiej strony po to jest wiatrak na elektromagnesie albo wisco żeby ostudzić pacjenta).

Często zamiennik ma cieńszy rdzeń od oryginału. Ale nawet mając już takie doświadczenie jakie mam, zmienił bym i tak na zamiennik :)

Miałem zamiennik w Audi 80 B3 i efekt był odwrotny niż u Ciebie.

Dziękuję za odpowiedzi. Też nie lubię przepłacać i przy zakupie części biorę pod uwagę to, że nie będę jeździł tym samochodem wieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka, ale to pytanie jest troche słabe..

allegro to nie producent, czy uzytkownik danego towaru..

porozmawiaj ze sprzedającym i niech Ci powie co to jest i w jakim stanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy czepiać się o szczegóły, to pytanie powinno brzmieć: "Czy warto kupić najtańszą chłodnicę-zamiennik?"

Od siebie mogę napisać, że można zaryzykować i pokusić się na taki zakup. Taki tani chiński zamiennik zamontowałem do poprzedniego auta i jeździł przez 2 lata po czym sprzedałem je i śmiga pewnie dalej. No a teraz jestem znów świeżo po wymianie chłodnicy, bo 14-letni oryginał z mojej niemieckiej padliny właśnie powiedział papa i przerdzewiał. No i znów zapodałem "chińczyka" za 200 zeta. Pasował jak oryginał i sprawuje się dobrze. Zdaję sobie sprawę, że nie wytrzyma pewnie tyle co oryginał, ale czy za kolejne 14 lat to auto w ogóle będzie żyło, hehe? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, że oryginał z ASO do kilkunastoletniego auta to lekka przesada, ale są też dobre zamienniki jak np BEHR jakością nie odstający od oryginału bo pewnie też ta firma je produkuje tylko z logo danej marki.

Co do chłodnicy z allegro (najtańszy chiński badziew ) to stanowczo odradzam, co prawda nie w Audi ale w BMW u ojca padła ori chłodnica, staruszek połaszczył się na najtańszy zamiennik 260zł i d.pa, bo niecałych 2 tygodniach chłodnica się rozszczelniła i płyn uciekał momentalnie, także trzeba było kupić drugi raz tym razem pojechałem mu do foty i kupiłem wcześniej wspomnianą chłodnicę firmy BEHR po zniżce za 370 zł( nowa w ASO ponad 1000 zł), całkiem inna jakość wykonania oczywiście na plus i przez pół roku odpukać żadnych zastrzeżeń.

PS. dobre zamienniki produkuje firma Nissens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba lepiej poszukać ori używki:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle w takich dyskusjach każdy ma inne zdanie. :-) Ja zakładałem już dwie "podrabiane" chłodnice (w dwóch różnych autach) i nie miałem z nimi żadnych problemów. Na pewno nie założyłbym chińszczyzny jeśli miałaby być to część odpowiedzialna bezpośrednio za bezpieczeństwo (np.opon), ale z tak mało istotną rzeczą jak chłodnica (mowa tu o bezpieczeństwie) myślę, że warto zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba lepiej poszukać ori używki:naughty:

Ori używka z kilkunastoletniego auta to akurat kiepski pomyśsł bo większość przez tak długi czas to niestety zapchane szroty a tego nie sprawdzisz organoleptycznie, a znaleźć w dobrym stanie to jak szukanie igły w stogu siana. Nadal uważam, że lepiej dołożyć parę złotych i kupić nowy zamiennik renomowanej firmy np BEHR, NISSENS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori używki po kilku miesiącach leżenia na złomie rdzewieją i nie nadają się do niczego. Nigdy nie masz pewności co do szczelności/drożności takiej chłodnicy. Ja 2 lata temu kupiłem zamiennik do Ibizy mojej dziewczyny i funkcjonuje do dzisiaj bez zarzutu. A kosztował jakieś śmieszne pieniądze. Reasumując - tak, warto stosować zamiennik chłodnicy bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie jakiego producenta szły chłodnice na pierwszy montaż?

Nie podałeś modelu ale w B5 Valeo.

U mnie w B5 wczoraj zmieniałem jeszcze oryginalną Valeo z 99 roku na zakupioną za 108 pln na allegor.Ta tania zrobiona jest całkiem ok, wszystko prawie pasuje. Ma jedno tylko inaczej na gorze i dole jest cienka plastikowa listewka w Valeo a w niej tego na dole nie ma.To takie jakby pól centymetrowe kurtynki na których sa pozakładane cienkie gumowe zasłonki chroniące zapewne obieg powietrza.Mechanik mowił,ze w Vito gdy ich nie pozakładał to często się grzało.U mnie jak dotąd z tą tylko kurna gumowa kurtynką cisza i jest bardzo ok.Ciekawe,że przed załozeniem w układzie zawsze komp pokazywał temp 90 C a teraz 88 C i wiecej nie idzie ;) Koszt zakupu był 125 pln(108 chłodnica plus kurier).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolę kupić od bardziej sprawdzonego źródła. W związku z tym, że miałem jakiś czas temu problem z chłodnicą klimatyzacji znajomy polecił mi firmę, która oferuje części zamienne. Od tego czasu regularnie korzystam z rozwiązań oferowanych przez nią - jestem bardzo zadowolony.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...