Treść opublikowana przez lutas
-
[ALL B5] Jakie fotele pasują do naszych A4 ?
Tego się właśnie obawiałem. Ja mam ori kubły u siebie i na wygodę narzekać nie mogę - jest naprawdę komfortowo a i trzymanie boczne przyzwoite.
-
Podłokietnik
Ja polecam poszukać ori podłokietnika od A4 B5, nie jest tak trudno znaleźć a i ceny nie są kosmiczne. Nie ma sensu kombinować i rzeźbić.
-
dla Forumowiczek - w walce z wszelakimi niedoskonałościami ;>
Widziałem kiedyś Olę Kobielak (też niby fitneska) na żywo na targach fitness w Poznaniu, prawdę mówiąc nie podobała mi się (nie chodzi o urodę, lecz o budowę ciała i masę mięśniową). Ale to moja prywatna opinia. 2:07 na tym filmiku "z najlepszymi pakerami" wygląda na fake. Ile on tam wyciska ? 30 kg ?
-
Trzęsie całym autem na biegu jałowym
Może te stare oryginały też już są mocno zużyte ?
-
Miękki i wpadający w podłogę pedał po regeneracji tylnych zacisków
Potwierdzam skuteczność metody devastation'a ze strzykawką. Hamulce już się znacznie poprawiły po kilkukrotnym odciągnięciu płynu z powietrzem z każdego zacisku. Dla pewności w weekend zrobię jeszcze akcję z potrząsaniem zaciskami.
-
Dziwna przypadłość-ubytek płynu chłodzącego.
Chłodniczkę oleju i przewody przy niej oglądałeś ? Znajduje się ona bezpośrednio nad filtrem oleju.
-
Trzęsie całym autem na biegu jałowym
A poduszki jakie założyłeś ? Z hydropodstawą czy jakieś tanie zamienniki Toprana ?
-
Silnik mocny, ale zamulony
Dla mnie nie musi tego sprawdzać, raczej dla własnej informacji i oceny kondycji auta. Mnie osobiście mało interesuje ile jego auto przyśpiesza do setki.
-
Liczniki nie działają - czy cos mogło się spalić?
Jak rozłączałeś zegary bez odpięcia aku to spalenie też jest możliwe. Przed każdym wyjęciem zegarów należy odłączyć aku.
-
Obroty po wymianie oleju.
Wymiana oleju nie ma nic do obrotów silnika. Jest raczej tak jak koledzy piszą - zimny silnik ma obroty wyższe.
-
Fotele recaro z s3 2001 do a4 b5 2001 polift
Tylko w tym przedziale cenowym nie kupisz recaro Kiedyś widziałem na Allegro Recaro do A4 (materiałowe) za 1000 zł z tego co pamiętam. Ale poszły w mgnieniu oka. Ew. można wyrwać ładne oryginalne kubły.
-
Silnik mocny, ale zamulony
Na trasie zapewne tak, ale w mieście byś go tak łatwo nie objechał. Twój 2.0 przyspiesza w 9.9 s do setki, a takie lekkie Punto 1.2 16V 80-konne w 11.4 sekundy - więc się tak nie nabijaj . A zauważ że prędkości miejskie są z reguły mniejsze. Dawno temu w mieście miałem wielkie kłopoty z objechaniem kumpla Omegą MV6, podczas kiedy on jechał Golfem 3 1.9 TDI 1Z. Moim zdaniem powinieneś zmierzyć przyśpieszenie 0-100. Poproś kogoś ze stoperem i zrób test. Jeśli ci wyjdzie w granicach 10-11 sekund, to szukasz dziury w całym. Jeśli jednak się okaże że jest to 13-14 sekund, to faktycznie oś nie tak z dynamiką.
-
Silnik mocny, ale zamulony
Quattro raczej zaniża osiągi niż je poprawia A skąd masz porównanie jak powinna jechać ? Jechałeś takim samym autem z Quattro i identycznym silnikiem ? Ja bym najpierw spróbował jakiegoś porównania, bo takie wróżenie z fusów typu: wydaje mi się że jest za słaby to może być szukanie dziury w całym. 2.0 benzyna w ciężkim aucie jest mułowate i nie ma innej opcji.
-
Miękki i wpadający w podłogę pedał po regeneracji tylnych zacisków
Znalazłem dużą lekarską strzykawkę szklaną, spróbuję z taką - bo te plastikowe nie dają rady
-
Silnik mocny, ale zamulony
Miałem kiedyś Omegę 2.0 16V z silnikiem 136 koni. Jak wsiadłem do niej po jeździe służbowym Punto 1.2 (80-konnym) to miałem uczucie jakby auto ciągnęło za sobą przyczepę. Jest to czynnik który nazywa się masa auta w stosunku do mocy. A4 B6 małej masy nie ma, więc silnik benzynowy 2.0 w nim to muł bagienny. Jeśli chodzi o Omegę, to dopiero jak zmieniłem 2.0 16V na MV6 - można było mówić o jakichś osiągach. Subiektywne uczucie dynamiki w moim obecnym aucie (B5 1Z) jest znacznie większe niż w Omedze 2.0. Omega na niskich obrotach po prostu nie jechała.
-
Fotele recaro z s3 2001 do a4 b5 2001 polift
To że jakiś chciwy pajac sobie zażąda 3 tysie za Recaro, to nie znaczy że znajdzie się naiwniak po stronie przeciwnej chętny je kupić Niedawno na Allegro widziałem klucz dynamometryczny Hazet wystawiony przez gościa za 1500 zł, podczas kiedy nowy tego typu klucz w sklepach internetowych kosztował 600-800 zł. Więc jak widać chciwość ludzka nie zna granic:facepalm: Taka kwota za fotele w stosunku do wartości auta jest śmieszna. Ja nie wydałbym na fotele do B5 więcej niż 800-1000 zł, uważam że to bezsens i kasa w błoto.
-
Tarcze , klocki tył - jak rozpoznać zacisk hamulca
Ja przekładałem ze starych tarcz. Zbiłem je przez otwory na śruby kół śrubokrętem. Po kolei przekładałem śrubokręt w każdą dziurkę i opukiwałem. Ważne jest, żeby śrubokręt przykładać możliwie blisko wewnętrznej osi (żeby nie wyginało pierścienia). Przed nasadzeniem na nową tarczę przeszlifowałem wewn. powierzchnię papierem ściernym i wbiłem poprzez pręt - pukając w różnych punktach na obwodzie (nie na zębach, lecz najbliżej osi na płaskiej części pierścienia). Nie było specjalnie trudno. Na pewno nie warto używać do ściągania żadnego ściągacza, bo to poskutkuje tylko pokrzywieniem pierścieni. Ja próbowałem ściągaczem i pierścień się pokrzywił - potem straciłem godzinę czasu na jego prostowanie w imadle. Na szczęście udało się dosyć dokładnie go wyprostować a układ ABS działa bez zarzutu. Nie ma strachu, wszystko idzie w miarę gładko. Mi najwięcej czasu zajął demontaż pierścienia segera w zacisku tylnym, ale nie wiem czy ty zaciski zamierzasz też regenerować.
-
Miękki i wpadający w podłogę pedał po regeneracji tylnych zacisków
Jest pewna poprawa, pedał nie zapada się tak jak na początku. Ale do końca dobrze też nie jest. Zrobię tak jak piszesz, tylko sobie muszę zorganizować pomocnika do pompowania. ---------- Post dopisany at 14:45 ---------- Poprzedni post napisany at 12:05 ---------- Tzn. jak trzyma to znaczy że dobrze, bo nie ciągnie lewego powietrza z gwintu odpowietrznika tak ? A czy konieczne jest zaciskanie przewodu jak się ma np. dość dużą strzykawę, która pomieści sporo płynu ? Czy wtedy nie będzie tego efektu i nie uda się odpowietrzyć tą metodą ?
-
Miękki i wpadający w podłogę pedał po regeneracji tylnych zacisków
Próbowałem dzisiaj rano tej metody ze strzykawką i nie do końca jest dobrze. Tzn. problem jest taki że jak odkręcę leciutko odpowietrznik i próbuję ciągnąć to płyn wcale nie ma chęci lecieć. Jak z kolei odkręcę nieco mocniej to wtedy podejrzewam że gwint odpowietrznika popuszcza powietrze. I tak źle i tak niedobrze. Może strzykawkę mam za słabą - nie wiem (taka zwykła aptekarska 20ml). Na ile ten odpowietrznik wystarczy popuścić - 1/4, 1/8 obrotu ? Już mnie kur**ca z tym bierze. Śmieją się z Opli, a ja jakoś w starym Rekordzie i Omedze (dawno temu) nie miałem z tym problemu. Zaciski alu są poprawione pod tym względem ? Tzn. dadzą się normalnie po ludzku odpowietrzyć czy to samo g***o ?
-
Miękki i wpadający w podłogę pedał po regeneracji tylnych zacisków
Dzięki za poradę, spróbuję zrobić tak jak piszesz - mam nadz. że odniesie to skutek bo już mi się nie chce zacisków demontować. I tak się grzebałem z tymi hamulcami i łożyskami chyba ze 3 dni Jakiś bałwan poprzednio zmieniający klocki wsadził klocki od zacisku alu, więc klocki się zablokowały w zacisku i hamulców tylnych praktycznie nie było. Swoją drogą to niezłą manianę odstawili konstruując zacisk, który się nie da normalnie odpowietrzyć
-
[ALL B5] Jakie fotele pasują do naszych A4 ?
A wygodne to w ogóle ?
-
Miękki i wpadający w podłogę pedał po regeneracji tylnych zacisków
Robiłem ostatnio regenerację tylnych zacisków (kompleksowo). Poskładałem wszystko dość dokładnie, założyłem nowe klocki i tarcze. Samemu prowizorycznie odpowietrzyłem zaciski (nie miałem pomocnika, więc niezbyt dokładnie) i teraz pedał hamulca powoli opada w podłogę, a hamulce są dość słabe. Oglądałem zaciski z różnych stron i wycieków nie zauważyłem. Tłoczek w zaciskach wkręciłem o 1 mm bardziej, żeby "na luzie" zacisk zmieścił się z klockami. Z tego co wiem, to tłoczek sam powinien klocki docisnąć. Czy taki efekt to może być tylko skutek wycieku, czy trzeba go po prostu porządnie odpowietrzyć ? Dodam jeszcze że przy zgaszonym silniku pedał jest twardy i nie wpada w podłogę (więc wyciek raczej odpada).
-
Dziwne szarpanie przy odpalaniu
Taki kąt wtrysku jaki masz jest nieco zaniżony (powinno być 49-54), ale na pewno taka różnica nie ma wpływu na odpalanie silnika na 3 gary. Ja miałem znacznie niższy kąt od Ciebie i odpalał bez problemu, tyle że odrobinę dłużej kręcił. Raczej zainteresuj się tym rozrządem - jeśli przed wymianą takich problemów nie było. To już świadczy o klasie tego mechanika. Tak, po wymianie rozrządu - powinien skontrolować/ustawić kąt wtrysku.
-
Wymiana pompy i wiskozy
Do wymiany pompy wody nie trzeba rozpinać rozrządu - przynajmniej w AFNie. Warto jednak zdjąć przód ze względu na wygodę pracy.
-
Podlokietnik
W każdym razie można powiedzieć że dywaniki pasują do podłokietnika Wieś tańczy i śpiewa jak to mówią