Treść opublikowana przez lutas
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
To już nie te czasy - teraz nawet jak zapłacisz za tzw. porządną część to możesz trafić na złom.
-
klekocze strasznie po wymianie oleju
Przede wszystkim to sprawdź manometrem ciśnienie oleju, bo to wygląda tak, jakby wałek rozrządu był słabo smarowany.
-
wymiana tarcz i klocków
Nie wiem w jakim sklepie byłeś, ale poszukaj lepszego. Słuchaj tego co mówi devastation, chyba że chcesz to potem 3 razy z powrotem rozbierać.
-
zapiekający się tylny hamulec
Rozbierz zaciski, solidnie je przeczyść, zwróć uwagę na prowadnice. Najlepiej kup zestawy naprawcze zacisków i jednocześnie powymieniaj wszystkie gumki. Nie ma cudów - albo ci się blokuje klocek w zacisku, albo sam zacisk się blokuje.
-
[B5 1Z] Luzy w tulei prawy wahacz banan
Nie musisz od razu kupować Lemfordera, kup Mastersporta jak kolega Oliver radzi i będzie ok. Ja bym nie kombinował z wprasowywaniem, cudowaniem - od tego m.in zależy twoje bezpieczeństwo.
-
Zakup amorków KAYABA/SACHS ? które wybrać?
Mam amortyzatory Kayaby od 4 lat z przodu - nadal są bez zarzutu, teraz wsadziłem dodatkowo spręzyny Kayaby do nich (stara - chyba jeszcze oryginalna sprężyna pękła). Z tyłu mam zestaw - sprężyny Kayaba, amortyzatory Sachs od ponad roku - jak dotąd bez zarzutu. Tak więc mam pochlebną opinię o Kayabie.
-
kopci jak smok (video)
Jest miarodajny, musisz go wykonać na "sucho" i "na mokro", tak jak pokazuje gość w poniższym filmiku: Ale poczekaj jeszcze na wypowiedzi od speców turbo-benzyny, bo z takim silnikiem jak twój nie miałem do czynienia.
-
Wywaliło płyn ze zbiorniczka przy ostrej jezdzie
Po co tworzysz dwa identyczne wątki na forum, jeden pod drugim ?
-
Zapiekająca się śruba
Poprzeciągane gwinty w piaście to właśnie efekt dociągania śrub bez opamiętania - ile pary w łapach, albo przez majstrów oponiarskich - ile wlezie pneumatem.
-
wymiana zawieszenia - wahaczy, łączników - czy trzeba luzować stabilizator ?
Dzięki za odpowiedź - uspokoiłeś mnie
-
wymiana zawieszenia - wahaczy, łączników - czy trzeba luzować stabilizator ?
Ostatnio wymieniałem komplet wahaczy, łożyska przednie, drążki kierownicze, końcówki drążków, łączniki stabilizatora - ale nie luzowałem śrub samego stabilizatora. Całość oczywiście była skręcana, gdy samochód stał na kołach. Śruby do łączników weszły normalnie a przy dokręcaniu się odpowiednio ustawiły w stosunku do wahaczy i stabilizatora. Pytanie jest następujące - czy lepiej jeszcze raz poluzować łączniki i stabilizator, pobujać nim trochę i skręcić czy też luzowanie samego stabilizatora nie ma znaczenia ?
-
Zapiekająca się śruba
Ja mam inną radę - na przyszłość dokręcaj śruby kół kluczem dynamometrycznym z momentem 120Nm, a nie bedziesz miał takich problemów. Nie trzeba ich ani smarować ani cudować (smarowanie śrub kół nie jest wskazane). Pilnuj też patałachów, którzy dokręcają ci te śruby w warsztacie na "chama".
-
Nowe wahacze do b5 jakiej firymy za ok 900 zł
W dobie dzisiejszej bylejakości wykonania i chińskiej produkcji po prostu nie opłaca się kupować Lemforderów, jak już przedmówca słusznie zauważył. Bo to taka sama loteria jak z MS. To nie te czasy że porządne firmy produkowały części w Niemczech i były one wysokiej jakości, a chińszczyznę było widać na kilometr. Teraz i ci renomowani trzepią masówkę.
-
Stuki w zawieszeniu TYŁ
Miałem taki efekt rok temu, okazało się że uszkodził się amortyzator. po wyjęciu ścisnąć go ręką nie mogłem - był twardy jak beton. Wsadziłem nowe Sachsy i problem zniknął. Może mechanik źle podkładał tylne kolumny ? Jest tam trochę elementów i trzeba je wkładać w odpowiedniej kolejności, a z mechanikami często różnie bywa.
-
Wahacz
To ja na najtńszych wahaczach z Allegro zrobiłem 25 tysiecy ponad. Sam je montowałeś czy mechanik ? Może podokręcał śruby na tulejach wahaczy, jak samochód nie był na kołach.
-
Nowe wahacze do b5 jakiej firymy za ok 900 zł
600 km to trochę za mało żeby cokolwiek powiedzieć. Ja na najtańszych wahaczach z Allegro zrobiłem jakieś 25 tysięcy km, teraz wsadziłem Mastersporty i myślę że jest to dobry wybór pod względem jakości do ceny.
-
Łożyska - jakie firmy polecacie?
Do tyłu wsadziłem łożyska SKF - jeżdżę na nich od roku, nic się nie dzieje. Teraz wymieniam przednie, ale budżet mi się skończył na naprawy i zmuszony byłem kupić Febi, zobaczymy jak długo polata.
-
Pęknięta sprężyna przód
To są sprężyny o zupełnie innej charakterystyce, ja bym nie kombinował tylko kupił takie jak należy, np. f-my Kayaba.
-
Wymiana kierownicy z przed lifta na trzyramienna Sline
Nie podejdzie, bo ta poduszka jest od kierownicy z eSy poliftowej. Musisz szukać np. takiej: PODUSZKA KIEROWNICY AUDI 80 100 A6 C4 A4 B5 S-LINE (3353512139) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Wymiana Alternatora
Tuleje mocujące potrafią się dość mocno zacisnąć, więc po odkręceniu i wyciągnięciu śrub, trzeba będzie alternator prawodpodobnie podważyć solidnym śrubokrętem.
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
Znam silniki które dają przyjemność z jazdy i są niezniszczalne, np. 2.5 TDI R5 AEL 140 koni z Audi A6 C4, albo Oplowski świetny silnik 3.0 24V (204 konie) montowany w Omedze A i Senatorze B, rzędowa sześciocylindrówka. To że silnik daje przyjemność z jazdy - nie znaczy że musi się sypać, tak się dzieje tylko w przypadku 2.5 V6 TDI, albo np. sławetnego motoru z Omegi MV6 3.0 v6 (miałem, to wiem) - plastikowe pokrywy zaworów - wycieki nie do opanowania, korbowody wychodzące bokiem itp.
-
Wymiana Alternatora
Pasek luzujesz nakrętką na napinaczu (długi klucz płaski 15). O ile mnie pamięć nie myli, to najpierw wysuwasz tę długą śrubę ile się da w stronę chłodnicy, a z boku jest odpowiednie wycięcie przez które można ją w bok wyciągnąć.
-
zakładanie nowych sprężyn przód - czy ważna góra/dół ?
Wymieniam sprężyny w moim B5 1Z '95, nowe sprężyny są f-my Kayaba, symbol RH1019. Zastanawia mnie jedna rzecz - czy istotne jest w jakim kierunku nałożymy sprężynę (góra/dół) ? Poprzednie sprężyny były wsadzone tak, że jedna była napisami odwrotnie, druga nie. Poza tym jedna z nich pękła. Choć nowe sprężyny wydają się identyczne z obu stron to wydaje mi się, jakby po jednej stronie zakończenie było nieco bardziej płaskie, a z drugiej jakby bardziej ukośne (nie wiem, może mi się wydaje). De facto wsadzić sprężynę da się i tak i tak - pasuje. Macie jakieś doświadczenia z tym ?
-
Relingi - jak sie ich pozbyc?
Profanacja Daj sobie spokój i nie kombinuj.
-
Siłownik tylnej klapy- avant
Ten co podałeś jest za słaby, musisz kupić taki o sile 470N: 430719019700 • Sprężyna gazowa, pokrywa bagażnika • MAGNETI MARELLI • 36 zł • e-autoparts.pl Ty podałes Magneti GS0196, a musi być GS0197. Siłowniki Magneti Marelli są dość przyzwoitej jakości.