Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

lutas

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lutas

  1. U mnie po odkręceniu korka oleju zaczyna bardzo nierówno pracować, aż do zgaśnięcia. A po wyjęciu bagnetu też zaczyna telepać. Podobno tak ma być. Dodam że odmę mam nową, oryginalną z ASO.
  2. 3 dni temu tankowałem 95Pb na stacji Total przy wylocie z Bydgoszcza na Toruń po 3,69 zł/l.
  3. Nosidełko miałem Maxi Cosi CITI, ale średnio byłem zadowolony, montowanie pasami na dłuższą metę to katorga. Z kolei jeśli chodzi o porządny fotelik to polecam fotelik GB Vaya lub Cybex Sirona I-Size (oba to siostrzane modele). Koszt to ok. 1600-1800 zł, ale moim zdaniem warto. Fotelik jest montowany na ISOFIX, ma wkładkę dla noworodka którą później wyciągasz jak mały podrośnie. Wystarcza do ok. 4 roku życia (0-18kg). Fotelik jest obrotowy, ustawiasz sobie bokiem jak wkładasz dziecko, a potem przodem lub tyłem. Super sprawa.
  4. Kolego, ogólnie to ciężko te silniki doprowadzić do idealnej pracy. Z reguły albo drgają, albo nie mają mocy, albo wszystko na raz. Ja też borykam się z drganiami silnika. Wymieniłem już świece na NGK, przedni rozrząd z pompą wody, pasek wielorowkowy, czyściłem przepustnicę, wymieniłem katalizator na sportowy Magnaflow, zawór DV od turbo, odmę na oryginał nowy, uszczelkę pod pokrywą zaworów. Dodam że obecnie błędów na kompie brak. Nieco mi pomogło podniesienie obrotów VAGiem na 780 - drgania jakby nieco mniejsze. Uznałem że trzeba jeździć, najwyżej się coś rozleci - wtedy będę się martwił. Bo tak to można całe auto wymienić. Ładnie i równo pracujący TFSI to trochę jak YETI, ktoś niby gdzieś widział.
  5. Tak, jutro postaram się wkleić. U mnie raczej siedzi ori pompa, choć pewności nie mam bo od zakupu auta miski jeszcze nie ściągałem. Poza tym tak sobie uzmysłowiłem że ten motor doprowadzić do ideału to jest syzyfowa praca, można przy tym osiwieć i wymienić cały silnik a i tak zawsze coś będzie nie tak. Więc póki odpala, jest dynamika to pozostaje jeździć. Najwyżej jak coś pierdyknie to się wtedy będę martwił.
  6. Tak, czytałem Twojego posta i podniosłem sobie trochę obroty. Rzeczywiście jest nieco lepiej, ale do ideału jeszcze brakuje.
  7. Dzięki kolego za wskazówki.
  8. Nie ma błędów, ale silnik lekko drga na jałowych obrotach. Osłuchiwałem wtryski stetoskopem podczas pracy silnika i jeden jest wyraźnie głośniejszy. Nie cyka tak ładnie jak powinien, lecz stuka. Być może to nie wtrysk jest przyczyną, ale chciałbym to sprawdzić zanim zacznę demontować kolektor ssący i całą resztę. Teraz pytanie, czy wobec tego w benzyniaku da się te wtryski jakoś sprawdzić kompem.
  9. Podejrzewam nie do końca dobrą pracę jednego wtryskiwacza w moim Audi A6 C6 2.0 TFSI (BPJ). Czy da się jakoś np. VCDSem sprawdzić poprawność pracy wtryskiwacza TFSI, tak jak np. w TDI sprawdzamy korekcje. Czy też pozostaje demontaż i sprawdzanie u specjalisty ?
  10. Kolego, borykam się z podobnym problemem jak u Ciebie - tj. drganiami na wolnych obrotach. O dziwo wydaje mi się że silnik pracuje stabilniej jak jest zimny, im cieplejszy tym bardziej zaczyna drgać. Jak będę miał więcej czasu to bardziej zainteresuję się kolektorem dolotowym i wtryskami, bo wydaje mi się że tam może leżeć problem. Wolne obroty w ostatnią sobotę też nieco podniosłem z 720 na 780. Może jest odrobinę lepiej, ale to nie to, wyraźnie silnikowi coś dolega. Mam wrażenie że pracował nieco równiej jak w zeszłym miesiącu dolałem do baku środek Liqui Moly do czyszczenia wtrysków.
  11. Słyszałem też teorię, że te wibracje mogą pochodzić od oryginalnej pompy oleju, jeśli wałki wyrównoważające są źle ustawione. Na razie nie mam czasu żeby to sprawdzać. U mnie jest raczej oryginalna pompa (chyba, bo jeszcze nie zrzucałem miski żeby sprawdzić).
  12. Jak rozebrałem cały rozrząd to u mnie pompa wody też ciekła, data prod. pompy (SKF) 2016 - więc też dość świeża sprawa. Ale przyczyną mogło być też zbyt mocne napięcie paska. Nową pompę dla pewności na rancie posmarowałem niewielką ilością Reinzosil'u. Ogólnie to cały ten zestaw z INY wyglądał u mnie naprawdę solidnie, pasek również (był Made in Germany, podobno Conti robi je dla INY). Tylko ta jedna rolka prowadząca niefortunna się trafiła. Nie, nie było błędu, ale po zmianie rozrządu silnik zyskał nieco na dynamice. Poza tym wyciszył się, stary rozrząd hałasował bardziej. Od początku zakupu tego auta walczę z wibracjami na biegu jałowym. Przenoszą się one na kierownicę, gałkę biegów. Czasem są mocniejsze, a bywa że prawie niewyczuwalne. Przy kolektorze ssącym słychać takie jakby stukanie - może to ma jakiś związek. Obecnie błędów brak.
  13. Z tym że tutaj robię 2.0 TFSI - silnik BPJ. Dayco kupiłem z kolei pasek wielorowkowy. Ale dzięki za wskazówkę - za jakiś czas będę robił rozrząd w moim AVF.
  14. Jutro będę składał rozrząd i ustawiał wszystko. Rolka z napinaczem jest firmy Litens - wygląda na solidną. Pompa wody sygnowana INA, sam pasek również INA Made in Germany. Oprócz tej felernej rolki prowadzącej reszta zestawu wygląda ok. Ogólnie to rozrząd w moim aucie poprzednio wstawił straszny partacz (niedawno kupiłem to auto) - cud że w porę to rozebrałem. Płyn chłodniczy lał się spod pompy wody, rozrząd przestawiony o 1 ząbek, w dodatku pasek za mocno napięty - aż trzeszczał przy ręcznym obracaniu wałem (wskaźnik napięcia na napinaczu mocno przekroczony) - jeszcze trochę i by go pewnie ścięło. Wskutek tego wymieniłem też szpilkę od napinacza, bo bałem się że jest już nadwerężona przez zbyt mocne napięcie paska. Trochę się zestresowałem przy tym, bo tam gwint jest w aluminium i łatwo go ściąć przy odkręcaniu szpilki. Na szczęście u mnie wytrzymał, nową szpilkę dałem dla pewności na Loctite 243.
  15. Sam dopowiem w temacie że kupiłem rano nową rolkę SKF i ta nie ma takiego luzu, więc rolka INA (de facto z łożyskiem FAG) ląduje w koszu.
  16. Ja w A6 C6 2.0 TFSI stosuję Total Quartz 9000 Energy 5W40. Koledzy mnie tu pewnie skrytykują że to Hydrocrack, dlaczego nie Motul, albo Liqui Moly itp. - ale ja osobiście jestem zadowolony. Silnik pracuje ładnie i jest czysty w środku. Total też spełnia normę VW 502.00: QUARTZ 9000 ENERGY 5W-40 | POL website - Polish PRODUKTY.TOTAL.COM.PL
  17. Koledzy, składam sobie rozrząd w swoim A6 C6, mam nowy zestaw INA z pompą wody inabrałem wątpliwości co do dolnej rolki prowadzącej (łożysko jest centralnie pośrodku rolki), tj. po przykręceniu nowa rolka ma lekki luz (kołysze się). Luz jest na samym łożysku. Czy to dopuszczalne, czy wywalić tę rolkę i kupić inną ? Pewnie mnie pokarało że wziąłem zestaw rozrządu INA zamiast z ASO.
  18. lutas odpowiedział(a) na A46b temat w 2.0T
    Zaobserwowałem jeszcze ciekawsze zjawisko, zdjąłem pasek klinowy i odpaliłem silnik żeby sprawdzić czy czasem drgania nie idą gdzieś stamtąd - i o dziwo silnik zaczął bardzo nierówno pracować - aż po chwili zgasł. Pojęcia nie mam dlaczego tak się dzieje.
  19. Koledzy, jakie wolne obroty powinien mieć 2.0T BPJ (170KM) ? Samochód to Audi A6 C6. U mnie te obroty oscylują w granicach 680-720 obr/min i wydaje mi się że są nieco za niskie. Sądzicie że są za niskie, czy ten motor takie powinien mieć ?
  20. lutas odpowiedział(a) na Michux temat w 2.0TDI
    Ale ciekawe jest to że ten dźwięk następuje w dokładnie cyklicznych odstępach czasu, jak w szwajcarskim zegarku. Na pewno taki dźwięk nie jest normalny.
  21. Poza tym oddanie auta to nie tak hop siup. Istnieje też takie pojęcie jak nienależyta staranność przy oględzinach samochodu. Musisz mieć kolego duża szczęścia albo samozaparcia żeby sprzedający grzecznie oddał Ci pieniądze. Pół biedy jak kupowałeś od firmy profesjonalnie handlującej autami (o ile wcześniej nie zwiną działalności), gorzej jak od prywatnego sprzedawcy.
  22. lutas odpowiedział(a) na A46b temat w 2.0T
    Odmę wymieniłem na nową (oryginał), razem z uszczelką pokrywy zaworów i objaw drgań na wolnych obrotach zmniejszył się - tak o 30%, więc główna przyczyna pozostała jeszcze niewyeliminowana. Nie zdążyłem jeszcze wymienić zaworu odpowietrzenia zbiornika paliwa (bosch 0280142431), który również kupiłem. Ostatnio w weekend wymieniłem świece na nowe NGK. Sytuacja bez zmian. Po odkręceniu korka wlewu oleju silnik zaczyna nierówno pracować (pomimo nowej odmy). Ale z tego co ustaliłem - tak ma być, bo zaciąga lewe powietrze. Na następnej sesji garażowej będę sprawdzał szczelność całego dolotu nabijając w niego 1 bar sprężarką. Po wykasowaniu w/w błąd zniknął, ale pojawił się jeden nowy - niewydolność katalizatora. Auto faktycznie jest jakby nieco "przymulone". Ale czy zużyty kat mógłby powodować takie drgania ? Wspomniałeś wcześniej że Ci długo kręci podczas odpalania, wyczytałem że na zużytym katalizatorze też taki objaw występuje.
  23. lutas odpowiedział(a) na A46b temat w 2.0T
    Mam podobny kłopot (co prawda w Audi A6 C6 - ale ten sam motor), silnik podczas pracy na biegu jałowym ma lekkie wibracje, oprócz tego jest kontrolka 'check engine i błąd P2187 . Po dogłębnym sprawdzaniu u mnie prawdopodobną przyczyną jest odma, którą w sobotę zamierzam wymienić.
  24. Pierwsze słyszę żeby w A4 B5 był silnik 2.5 V6 benzynowy. Jedyny 2.5 V6 jaki znam to TDI, który cieszy się bardzo słabą opinią.
  25. W ferworze walki po stłuczce z tego wszystkiego zapomniałem zrobić fotek swojego auta. Niemniej błotnik tylny był dość wgnieciony, natomiast nie ucierpiała za bardzo klapa tylna (tylko kilka zadrapań na dole). Błotnik nie "doszedł" do koła, a drzwi lewe tylne można było normalnie otworzyć i zamknąć (ale szczelina pomiędzy drzwiami a błotnikiem na moje oko zmniejszyła się o 2-3mm). Żadne szyby przy tym nie ucierpiały.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.