Treść opublikowana przez elmartinez
-
Budowa poddasza i ocieplenie? Jakie?
Powiem tak, też tak słyszałem ale nie umiem ci powiedzieć jak to będzie się zachowywać np po okresie 20-30 lat. Z moich obliczeń wynika, że wykropienia w ścianie przy zastosowaniu styropianu 15cm nie będzie. Jeśli boisz się, że możesz się w ten sposób dorobić "grzyba" to moim zdaniem nie masz się czego bać. Gorzej by było jak byś zastosował ocieplenie od wewnątrz albo nie zapewniał odpowiedniej wentylacji tych pomieszczeń. W przypadku ocieplenia od wewnątrz punkt rosy przesunął by się gdzieś w połowie ściany i tam występowało by wkroplenie - co powodowałoby powstanie tego niechcianego grzyba. Myślę, że jeśli styropian położą ci na tak zwane "placki" + odpowiednia wentylacja ocieplanego pomieszczenia to będzie
-
Budowa poddasza i ocieplenie? Jakie?
To wszystko zależy jaki współczynnik przewodności cieplnej będzie miała wełna. Jak kupisz wełnę mineralną ROCKWOOL FRONTROCK MAX E o współczynniku przewodzenia ciepła = 0,037 W/mK to dla 15 cm współczynnik przenikania ciepła będziesz miał U= 0,18 W/m2K . Dla 10 cm współczynnik przenikania ciepła będzie U= 0,24 W/m2K czyli też wystarczająco. Podsumowując moje "mądrości" na twoim miejscu aby nie pchać się w zbyt duże koszta kupiłbym zwykły styropian (np coś takiego http://www.unimex.rzeszow.pl/termo.html ) o współczynniku przewodzenia ciepła 0,42 W/mK o grubości 15 cm i będzie git Pozdrawiam
-
Budowa poddasza i ocieplenie? Jakie?
No więc tak jak Krolu pisze najważniejszy jest współczynnik lambda a dalej patrząc współczynnik przenikania ciepła. Ściany wg. "Rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002rr w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" powinny mieć współczynnik (dla temp w pomieszczeniu >16stC) U = 0,3 W/m2K. Sam Porotherm 30 ma U = 0,6 W/m2K. Jak dorzucisz do tego 15 cm styropianu o Lambdzie 0,042 W/mK to współczynnik U=0,19 W/m2K. Czyli wystarczająco!. Dawanie większej ilości styropianu mija się z celem. Podrożysz inwestycje a odczuwalny komfort cieplny będzie niezauważalny. Pozdrawiam
-
System operacyjny Android
Spróbuj winampa http://www.winamp.com/android
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Musa ma włączone powiadamianie sms [br]Dopisany: 02 Wrzesień 2011, 09:30_________________________________________________w listewce pod listewka wątku są osoby przeglądające bazę wątku. Adas zaglądał ale znikł no i już sam zostałem ... Hej Ja od czasu dao czasu też zaglądam PS: Karol powodzenia w półmaratonie
-
[B6 AWX] Stuki z prawej strony
Hmm... skoro tak twierdzisz. A powiedz mi bo piszesz, że wymieniałeś końcówki drążków a same drążki wymieniłeś?
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Witam
-
[ALL B6] Dolać czy wymienić
Jasne, że wymienić. Koszt za 1 l to ok 45zł
-
[B6 AWX] Stuki z prawej strony
Może stuka maglownica? Sprawdzałeś ją?
-
[ALL B6] Linka szyby
Będzie pasował. Na twoim miejscu nie szukał bym tanio tylko poszedł kupić nowy. Ostatnio też szukałem tanio i niestety jeden kupiony na "szrocie" nie wytrzymał tygodnia a drugi tak chrobotał, że bałem się że nie wytrzyma 2 godzin. Skończyło się na kupnie nowego z ASO
-
[B6 AVJ] sonda
Cena sondy NGK bez rabatów w sklepie intercars to koszt ok 370 zł. Natomiast cena oryginalnej czyli 06B 906 265 D (odpowiada kodowi BOSHA 0 258 007 090) to koszt w intercars 390zł Pozdrawiam
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
http://www.woytech.pl/ byłem w piątek z marszu praktycznie na wymianie akumulatora (obrócił się imbus w śrubie i nie mogłem sam wyjąć) i Wojtek mówił, ze jest w miarę spokojnie.[br]Dopisany: 30 Sierpień 2011, 10:25_________________________________________________kto ma trawnik i zrobi konkurencję ? https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/228842_2237206459418_1525683909_32410150_4509001_n.jpg Ok dzięki za namiary Za chwilę mam dostać jeszcze jeden namiar i jak by coś nie wypaliło to na pewno zadzwonię do Wojtka
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Witam , Panowie znacie może jakiegoś dobrego machera w Poznaniu lub okolicach który podejmie się wymiany magla w moim samochodzie. Mój mechanik prawdopodobnie wyjechał na urlop a ja muszę w trybie pilnym dokonać wymiany
-
Strefa Śmiechu
- allegro
Funkcja ta jest dostępna po zalogowaniu na konto allegro. Musisz wejść w zakładkę: Moje zakupy > Ulubione > Kryterium wyszukiwania. Tam klikasz "Dodaj nowe kryterium wyszukiwania" i ustawiasz to co cię interesuje Pozdrawiam- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
:hi: :hi: http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/sprawdz-czy-twoje-felgi-nie-sa-podrobka,1686788,415- [ALL] G12+ czy rozcieńczać?
Ja jeżdzę od kilku lat na febim i jedno co wiem to, że nie zamarza. A jak sprawdzić w jakim stopniu jest dobry to nie mam zielonego pojęcia :gwizdanie: Jedno jest pewne moze febi nie jest na "maxa dobry" ale daje radę.[br]Dopisany: 25 Sierpień 2011, 22:37 Spróbuj coś takiego http://www.autochemia24.pl/product-pol-717-Prestone-tester-plynu-chlodniczego.html zakupisz to pewnie w każdym większym markecie. Koszt ok 20 zł a sprawdzisz w jakiej "kondycji" masz płyn chłodniczy- [ALL] G12+ czy rozcieńczać?
Nie wiem jak to wpłynie na pompę wody duża gęstość = duże opory . Z tego co pamiętam to rozcieńcza się go w proporcjach: 1l G12 : 1l H2O : do -36stC 2l G12 : 3l H2O : do -24stC 3l G12 : 2l H2O : do -52stC Ja proponuję zalać 1:1 a resztę płynu opylić- [ALL B7] Czy mozna zamienić G 02 na G 04 ?
Nie będziesz miał żadnych problemów - możesz śmiało go zostawić- Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Dokładnie rok temu zakupiłem wahacze TRW - kompletne na przód. Do dnia dzisiejszego przejechałem 20k i jak na razie cisza- Strefa Śmiechu
- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Na bank dam znać ;-) Na przód montujesz Monroe, czy coś innego?- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Mnie też nie będzie Bartek zostawiłem samochód na zmianę amorków i sprężyn i okazało się, że mam pękniętą miskę olejową ;( Dopiero dzisiaj ją kupiłem no i w poniedziałek koleś będzie wymieniał.- SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Witam , Jak odbiorę samochód od mechanika to na pewno będę w niedzielę - jeśli będzie spotkanie- Akcja zbiorowa - rozkminiamy zawieszenie 1BA vs 1BE ( kat. mas osi)
Auto: A4 B6 (QUATTRO) Nadwozie: Avant Silnik: BEX 190KM (2003) Skrzynia: GDZ (MANUAL) Kategoria wagowa osi przedniej: OJJ Kategoria wagowa osi tylnej: 0YM Zawieszenie: 1BA LP (lewy-przód): 685mm PP (prawy-przód): 685mm LT (lewy-tył): 655mm PT (prawy tył): 655mm Ilość paliwa: Pełny bak Opony: 205/55 R16 - allegro