Treść opublikowana przez Mariusz
-
[B5 1Z] Co mogę sprawdzić Vagiem 95r
Mam takie pytanie będę podpinał w czwartek Vaga do mojej Audiczki aby sprawdzić kont wtrysku co jeszcze mogę sprawdzić tylko ja jestem w tym zielony wiem jak sie sprawdza tylko kont wtrysku chodzi mi o inne grupy co one oznaczają i jakie parametry muszą być proszę o podpowiedz ????
-
[ALL B5] Gwint FK,klapa US,zderzak+spryski S4,felgi ori S-line 18 __SPRZEDAM__
Piękna NIUNIA
-
[B5 AFN] Wahacze - co o tym myślicie ?
z tymi gwarancjami jest różnie kolega kupił komplet wahaczy FEBI do Passata B5 w sklepie i po 25 tyś km zaczęły stukać oddał do reklamacji i kiszka dostał odpowiedz że uszkodzenie mechaniczne i nie uwzględnili reklamacji i musiał znów wydać kasę ale kupił tylko te co stukały tylko już innej firmy.
-
[B5 1Z] Kopci na szaro-niebiesko przy uruchamianiu
Byłem u kilku mechaników i każdy zdiagnozował co innego jeden mówił że uszczelka głowicy do wymiany drugi że wtryski leją a trzeci że turbina ale przecież jak by turbo puszczało to są duże ubytki oleju ale oleju mi nie ubywa tak samo jak płynu w chłodnicy też jest stan a co do wtrysków to sam nie wiem jak jest ciepły to nic nie kopci tylko jak zimny rano a przez cały dzień jak jeżdżę to jest spokój. Jakie są objawy jak leją wtryski.
-
[B5 1Z] Kopci na szaro-niebiesko przy uruchamianiu
Właśnie u mnie tez tak jest jak rano odpalam to kopci na szaroniebieski dym przez kilka sekund a jak jest ciepły to jest ok nawet jak postoi 4-5 godzin to też przy odpaleniu nie zakopci tylko po nocy jak rano odpalam to wtedy kopci. Kolego VOUCHER jak długo już tak jeździsz na z tym kopceniem przy odpalaniu i czy nic się przez to nie dzieje z autkiem?
-
[B5 1Z] Obecność oleju od strony zimnej turbiny i kopci na NIEBIESKO
Postawie na uszczelniacze umówiłem się na czwartek z mechanikiem na wymiwne uszczelniaczy i zobacze co będzie po wymianie i napisze na forum.Wymieniłem ten magiczny zaworek N-75 i pomogło bo po przygazowaniu czuć że wąż dolotu jest już dużo twardszy niż na starym N-75.Życze wszystkim klubowiczą zdrowych i wesołycz świąt.
-
[B5 1Z] Obecność oleju od strony zimnej turbiny i kopci na NIEBIESKO
Do ilu borotów trzeba przegazować silnik ja depnołem do 3.500 obr i dzwignia sie nic nie ruszyła jeszcze sprawdze czy idzie ją ruszyć rękami.Jeden mechanik powiedział mi że to kopcenie przy odpalaniu jest spowodowane uszczelką głowicy że uszczelka do wymiany.co sądzicie o tel uszczelce. Dzięki za opis
-
[B5 1Z] Obecność oleju od strony zimnej turbiny i kopci na NIEBIESKO
przyczyn może być kilka : zawór upustowy turbiny (wastegate) nie jest do końca przymknięty (może być zacięty na ośce jego obrotu) i ciśnienie spalin ucieka do wydechu zamiast napędzać nominalnie wirnik części gorącej turbiny, sprężyna w gruszce sterującej zaworem wastegate nie cofa mambrany do końca, nieszczelność na wężu powietrza doładowanego wychodzącego z wylotu turbiny, wyłamane lub pogruchotane łopatki wirnika sprężarki. Czy silnik słabo przyspiesza powyżej 2000 obrotów i sterownik wchodzi w tryb awaryjny. Węża dolotu zimnego wyczyściłem dobrze kupiłem dziś magiczny zaworek N75 zamontuje i zobacze czy się coś poprawiło w tamtym roku na jesień podpinał mi kolega VAGA i błędów nie było autko sie nawet dość zbiera od 2000 obr w góre ale kolegi co ma AHU idzie lepiej niż moje 2000 obr jak można sprawdzić ten bączek turbiny lub klape czy się domyka
-
[B5 1Z] Obecność oleju od strony zimnej turbiny i kopci na NIEBIESKO
To skąd olej wziął się na zimnej stronie jak odpiąłem odme jak jest na zimnej stronie to też jest w całym doloci.A jak turbo puszcza olej to w którym miejscu [br]Dopisany: 09 Kwiecień 2009, 16:55_________________________________________________ Sprawdzałem teraz u kolegi w silniku AHU i też ma na zimnym dolocie z filtra do turbiny olej i w przewodach dolotowych takie same ilości jak i umnie ale jest jedna różnica jak zacisnąłem węża dolotowego z turbiny na silnik u niego i przygazował do 3 tyś obr to wąż jet bardzo twardy i ciężko go ścisnąć a w moim zrobiliśmy to samo i wąż jest tak miękki że przy 3 tyś obr dałem go rade całego zagiąć od czego to zależy
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Masz racje kolego co do tego przebiegu napewno jest wększy niz na blacie
-
[B5 1Z] Obecność oleju od strony zimnej turbiny i kopci na NIEBIESKO
ale przed czy za turbiną ? Olej jest przed turbiną tam gdzie zasysa z filtra pow.na łopatkach i tym krótkim krućcu aluminiowym turbinki odma była odpięta całkiem to mozna ją wykluczyć ale za turbiną też napewno bedzie jeszcze nie sprawdzałem tam.
-
[B5 1Z] Regeneracja turbiny
Jednak chyba zdaje mi się że będę musiał wymienić turbo tylko niewiem czy kupić używkę czy regeneracja słyszałem różne opinie na ten temat tych turbinek niech sie wypowiedzą fachowcy czekam na wasze opinie
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mam zamiar przejść z mineralnego 15w40 Elf TURBODIZELna butelce jest normaVW 505.00 na półsyntetyk 10w40 auto ma przejechane ponad 270 tyś km w tym na mineralnym 80 tyś km co mi polecicie i czy nie rozszczelni mi to silnika bo w serwisie ASO odradzili taką zmiane że rozstrzelni silnik proszę o wasze porady.
-
[B5 1Z] Kopci na szaro-niebiesko przy uruchamianiu
Wymieniłem świece żarowe wszystkie cztery na nowe NGK stan oleju jest tak w połowie parę dni był spokój z kopceniem przy odpalaniu a dziś znów chmura niebieskiego dymu jak odpaliłem rano na zimnym po świętach wymieniam uszczelniacze zaworów jak nic to nie pomoże to wymieniam turbo [br]Dopisany: 07 Kwiecień 2009, 12:45_________________________________________________Zrobiłem test wypiąłem węża odmy z zimnego dolotu puściłem go do butelki otwór zaślepiłem wyczyściłem turbo na dolocie z oleju i tego węża zimnego dolotu też wyczyściłem z oleju pojeździłem parę dni i olej jest dalej na zimnym dolocie turbo nawet jak odma była niepodpięta co może być czy turbo do wymiany.
-
[B5 1Z] Obecność oleju od strony zimnej turbiny i kopci na NIEBIESKO
rano odpalilem go po nocy i poszedł niebieski dym i pochodził okolo 10 sek i przestało dopiero za jakiś czas idzie para jak sie zacznie grzać silnik.tak to ja zaobserwowałem[br]Dopisany: 23 Marzec 2009, 10:29_________________________________________________Dzwoniłem dziś do speca od DIZLI i powiedział mi że jak przy odpalaniu idzie niebieski dym to mogą to być uszczelniacze bo mówił że turbo jak puszcza olej to podczas jazdy powinien kopcić na niebiesko ale najlepiej to trzeba podjechać do dobrego fachowca i żeby wszystko posprawdzał i będzie wtedy wiadomo musze jeszcze sprawdzić jaki idzie dym z rury podczas jazdy tak jak kolega mi wcześniej napisał..[br]Dopisany: 23 Marzec 2009, 11:42_________________________________________________a np uszczelniacze zaworów mają jakis wplyw na kopcenie na niebiesko ????[br]Dopisany: 25 Marzec 2009, 00:41_________________________________________________Zrobiłem test wypiąłem węża odmy z zimnego dolotu puściłem go do butelki otwór zaślepiłem wyczyściłem turbo na dolocie z oleju i tego węża zimnego dolotu też wyczyściłem z oleju pojeździłem parę dni i olej jest dalej na zimnym dolocie turbo nawet jak odma była niepodpięta co może być czy turbo do wymiany.
-
[B5 AFN] Gdzie mozna kupić nowe ślizgi poda zderzak przedni do a4 B5 rok 97 AVANT
Kup sobie w ASO ja raz pytałem to nowy w ASO tyle samo kosztował co używka na szrocie.
-
[B6 AVF] Zużycie oleju 1L na 5000 km i kopci na niebiesko
Podepnę się do tematu mam podobny problem jak autko postoi całą noc rano go odpalę puszcza niebieskiego dyma przez kilka sekund podczas jazdy i na ciepłym silniku nawet przy butowaniu nie puści nic z rury świece żarowe nowe NGK ale na zimnym dolocie turbiny jest olej i jest wyczuwany luz wałka góra dół czyli (promieniowy) jak próbowałem wałek delikatnie wpychać do środka i wyciągać na zewnątrz to luzu nie ma w przewodach dolotowych są małe ilości oleju co to może być .Wcześniej miałem nadstan oleju przelalo mi się troszkę i wlałem 4 litry do silnika 1Z 90 KM ale teraz upuściłem tak że jest w polowie pomiędzy MIN a MAX czy to mogło mieć też jakiś wpływ na kopcenie na niebiesko przy odpalaniu.Jak było nadstan oleju to bardziej kopcił jak upuściłem to teraz mniejszego dymka puszcza i nie za każdym razem jak go odpale po nocy to puści dyma nieraz nic przez kilka dni a nieraz daje znać o sobie...Ale oleju na miarce raczej nie ubywa.
-
[B5 1Z] Przeróbka zegarów z anglika
W moim liczniku za wskaźnikiem temp oleju jest taka mała czarna kostka i idzie od niej kabelek i on najprawdopodobniej jest do tego czujnika temp.
-
[B5 1Z] Przeróbka zegarów z anglika
Jak to kolego zrobiłeś chodzi o tą przekladke i jak sa kilometry w milach czy Km a zegary miałeś od tdi czy bęzyny
-
[B5 1Z] Przeróbka zegarów z anglika
Witam.mama w audiczce takie zegary http://moto.allegro.pl/item589519351_licznik_audi_a4_8do_audi_a_4_1_9_tdi_1999_rok.html i kupiłem sobie od benzymy 1.8 wersji Angielskiej takie http://moto.allegro.pl/item601009062_zegary_licznik_audi_a4_anglik_benzyna.html i chciałbym z moich europejskich przełożyc sobie szybkościomierz oraz prędkościomierz do tych Angielskich bo chodzi mi o to że moje wersja europejska TDI nie ma wskażnika TEMP OLEJU oraz Ładowania a angielska ma tylko że one są od BENZYNY jak można to zrobić i czy będzie mi to działać prosze o wasze opinie.
-
[B5 AFN] Czy można zalać pełen syntetyk czy raczej półsyntetyk (przebieg 200 tyś) ?
Ja sie zgadzam z tobą ale jak ktoś jeżdzi od początku na oleju syntetycznym lub półsyntetycznym ale jak silnik pracuje kilka lat na mineralnym to według ASO nie polecają wlewać syntetyku lub półsyntetyku taką odpowiedz otrzymałem w ASO a w moim przypadku było jeżdzone na mineralnym 15w40 prawie 5 lat .Na butelce są takie oznaczenia ELF TURBO DIESEL 15W40 NORMY MIĘDZYNARODOWE API:CF ACEA 2004:A3/B3oraz HOMOLOGACJA KONSTRUKTORÓW VOLKSWAGEN 505.00; w ASO powiedzieli mi że mogę na tym oleu śmiało jezdzić
-
[B5 AEB] Pęknięta przednia sprężyna
Mi też pękła prawa przednia sprężyna ale miałem dylemat co kupić czy dwie nowe zamienniki czy dwie używki ale wybrałem używki tylko musza być z jednego samochodu .Tylko muszą być takie same kolory jak w twoich
-
[B5 AFN] Czy można zalać pełen syntetyk czy raczej półsyntetyk (przebieg 200 tyś) ?
Byłem wczoraj w ASO i chciałem kupić i wymienić olej na 10w40 a jeżdżę na 15w40 i już przejechałem na nim 80 tyś km gość powiedział że jak byłozalane auto mineralnym to nie wolno przechodzić na syntetyk ani półsyntetyk bo wypłucze nagary i po silniku i co o tym wszystkim mam myśleć a co do tego to dzwoniłem do drugiego serwisu Audi i powiedzieli mi to samo.
-
[B5 ADP] Czy te lampy będą pasowały do mojego auta ?
Podejdą te lampy do twojej Audiczki tylko trzeba podciąć błotniki troszkę i są do tych lamp inne kostki ja też takie sobie zamontowałem Niekupuj tych podróbek z allegro tylko oryginał Valeo te podróby to kicha sam chciałem je kupić ale po oglądnięciu u kolegi tych podróbek to zdecydowałem się na ORGINALNE CO ORYGINAŁ TO ORYGINAŁ
-
[B5 1Z] Kopci na szaro-niebiesko przy uruchamianiu
Miałem troszkr nadstan oleju w silniku upuściłem oleju tak że jest teraz w polowie podziałki wyczyściłem przewody dolotowe po przejechaniu 200 km w przewodach dolotowych znalazł się olej i tak kilka razy je czyściłem i za każdym razem po przejechaniu iluś km znajduje się tam olej i autko nadal kopci przy odpaleniu na niebiesko na zimnym silniku jak sie zagrzeje silnik to nawet na dużych obrotach nie puszcza dyma niebieskiego,Co to może być jak zimny kopci na niebiesko a jak cieply to jest wszystko OK.