Treść opublikowana przez blaster99
-
[B5 AFN] Dźwięk silnika - filmik
problem rozwiązany - w silniku wszystko O.K tylko helmut palant przewiercił dziurę (ciekawe po co??) powyżej pedału hamulca i dźwięk z komory silnika wędrował sobie bezpośrednio do kabiny . Umiejętnie dziurę zatkałem i w końcu mogę się rozkoszować ciszą
-
[B5 ADP] Oto moja A4ka ;) nowe fotki
Ładne zdjęcie - niczym z reklamy Szkoda ze tylko jedno i ze małe
-
[B5 AHL] Przeładowanie, błąd 17958 i prośba o analize logów
termostat to wiem ... bo za chiny nie łapał 80 na vagu mimo ze na zegarze 90
-
[B5 AHL] Przeładowanie, błąd 17958 i prośba o analize logów
jeszcze raz to foto moze teraz sie otworzy...Wiem że przeładowuje tylko dlaczego? i co znaczy ten błąd?[br]Dopisany: 28 Marzec 2009, 17:51_________________________________________________ możliwe bo brat spokojnie jezdzi a autko ma juz 300 000 km tyle ze to pewny przebieg[br]Dopisany: 28 Marzec 2009, 17:52_________________________________________________
-
[B5 AHL] Przeładowanie, błąd 17958 i prośba o analize logów
Witam ostatnio u brata w Golfie AHL 90 PS następuje przeładowanie. Z czym wiąże się błąd 17958 Change pressure: Control Deviation P1550-35-10 Intermittent zrobiłem takie oto logi:
-
[B5 AFN] Dźwięk silnika - filmik
gdy sie słucha silnika na wolnych obrotach to czy cieply czy zimny brzmi dobrze. w czasie jazdy wewnatrz auta nie brzmi to juz dobrze, nazimnym w granicach przyzwoitosci na cieplym juz gorzej. turbo jest ok, wydech tez ok, alternator tez dobry... które logi zalecacie bym zrobił ?
-
[B5 AFN] Dźwięk silnika - filmik
trzeba sie wsłuchać . co do otwierania maski to sęk w tym ze nie słychać wtedy niepokojacych dzwięków, ale gdy juz sie siedzi w srodku słchać "cykanie" metaliczne - dodam ze wyrazniejsze gdy silnik jest rozgrzany. olej którego uzywam to Total 10W40
-
[B5 AFN] Dźwięk silnika - filmik
witam. martwi mnie dzwiek mojego afna. poza mrukiem typowym dla diesla jest jeszcze slyszalne tykanie (na postoju dosc wyrazne). Natomiast gdy dam gazu na nizszych biegach mam wrazenie ze silnik katuje. Wydaje mi sie ze to wina albo popychaczy albo wtrysków. prosze o opinie - ponizej filmik do odsłuchania http://blaster99.wrzuta.pl/film/A43cQIJPtX/
-
[B6 AVF] Szarpanie przy hamowaniu w Multitronic
Pawe1972 wielkie dzięki za naprawdę użytecznego posta... wszystkie mnie interesujące rzeczy zawarłeś w nim . Boję się tego multi, ale jestem gotowy na konsekwencje jego zakupu oraz eksploatację. Najbardziej to żałuję tego chipa ;( bo nie ma to jak tdi z około 390 nm przy spalaniu rzędu 8 l
-
[B6 AVF] Szarpanie przy hamowaniu w Multitronic
czy w b6 były multi z 7 lamelami ?? bo planuje zakup A4 b6 1.9 tdi multi z 2004 i niestety licze sie z poniesieniem kosztow ewentualnej naprawy, ale chce kupic jaknajlepszy model tej skrzyni...dodam ze a4 b7 nie wchodzi w gre
-
[B6 AVF] MOJE AUTKO A4 1.9TDI QUATTRO B6;-))))
bardzo ładna, tylko popraw szczeliny przy bodajże prawej lampie
-
[B5 AFN] Pierdzenie wydechu - foto
opaski dobrze podikrecane..
-
[B5 AFN] Pierdzenie wydechu - foto
Turbo trzeba odkrecic aby dostac sie tam gdzie chciałem ... Nie miałem pod reka nowej uszczelki pod kolektor ssacy i załóżyłem starą. Teraz jak przyspieszam słyszę syk powietrza i auto jest troche słabsze.. ciekawe czy to wina uszczelki (wygladala ok) czy cos spartolile, ??
-
[B5 AHU] Co powiecie na to ?
- [B5 AFN] czy pomiedzy kolektorem wydechowym a turbo powinna byc uszczelka ?
Rzeczowa i szybka odpowiedz.Wielkie dzieki, składam dalej. Mozna zamknac temat- [B5 AFN] czy pomiedzy kolektorem wydechowym a turbo powinna byc uszczelka ?
pytanie jak w temacie bo wymienilem uszczelki pod kolektorem wydechowym i zakladajac turbo zauwazylem ze nie mam uszczelki- [B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Dokładnie taka jakiej ja szukam. Wszystko na wielki plus łącznie z automatyczną skrzynia, która to z założenia jest czystym luksusem. Bezawaryjnej jazdy życzę.- [B5 AFN] Pierdzenie wydechu - foto
dzis zabrałem sie do wymiany uszczelki ( raczej uszczelek 4 szt.) kolektora wydechowego. popsikałem porządnie wd40 śruby i czesc z nich nawet ruszylem ( poszly bez wiekszych oporów). do reszty srob jest bardzo slaby dostep, wygląda no to, że trzeba będzie wyciągać turbo (dodam, że nie mam kanału ani podnośnika - zabieg wykonuje w garażu). tutaj pytanie - czy jest to konieczne ? może ktoś pokusiłby się o opis demontażu tego kolektora ? poza tym zauważyłem, że jedna uszczelka ( ta najbliżej chłodnicy) jest wilgotna z oleju. Czy waszym zdaniem jest to oznaka jej nieszczelności ? czy tam w ogóle powinien być olej? Kiedyś nie zakręciłem korka wlewu oleju i zrobiłem tak ok 250 - 300 km, troche mi pobrudziło silnik i może to jeszcze pozostałości .. kto wie..[br]Dopisany: 11 Luty 2009, 21:32_________________________________________________Widze ze nikt nie chche sie wypowiedziec... jestem w trakcie demontarzu, rozebralem juz kolektor dolotowy czy jak on tam sie zowie. mam teraz problem z odkreceniem kolektora wydechowego, moze ktos wie jak to sie powinno prawidlowo robic ?? tam jest turbo i nie bardzo wiem jak to rozkrecac ;([br]Dopisany: 12 Luty 2009, 14:59_________________________________________________ tak to teraz wygląda, teraz tylko nie wiem jak wyciagnac turbo ktore mi przeszkadza ...- [B5 AFN] Pierdzenie wydechu - foto
a czy przy wycinaniu kata trzeba zakladac nowa plecionke ?- [B5 AFN] Pierdzenie wydechu - foto
moze juz jutro sie tego podejme, tylko zastanawiam sie czy bede musial sciagac turbo ?- [B5 AFN] Pierdzenie wydechu - foto
wtykałem szmate i nie zauwazylem zeby gdzies kopcil... planuje wymienic uszczelke pod kolektorem wydechowym bo nic innego nie przychodzi mi do glowy... owszem przy obciazeniu ten niemily dzwiek bardziej slychac - swzczegolnie jadac pod gorke - dzwiek traktora ktory dochodzi z okolic silnika (dobrze slyszalny jest mniej wiecej na wysokosci srodka konsoli - radia). Gdy jade po prostej okolo 90 kmh to slysze jakby cichy helikopter , a przy 100 - 110 dziek jest prawie nieslyszalny .... co mam robic ? wymienie uszczelke pod kolektorem ...moze tez zabrac sie za plecionke ( wyglada na dobra) albo wywalic Kata ?? Dosc mam trekotu- [B5 AFN] Pierdzenie wydechu - foto
jest zlacze elastyczne, ale ono wyglada ok... a jak mozna poznac, ze jest ono padniete??- [B5 AFN] Pierdzenie wydechu - foto
w takim razie w ciemno wymienię te uszczelkę.. orientuje się ktoś jaki to koszt, oraz jaki stopień trudności ??- [B5 AFN] Pierdzenie wydechu - foto
wszystkie wasze typy sa cenne bo jutro bede wiedzial na co patrzec[br]Dopisany: 02 Luty 2009, 20:21_________________________________________________ [br]Dopisany: 02 Luty 2009, 20:30_________________________________________________byłem w dwoch warsztatach wczoraj, tam tylko popatrzyli na widoczny odcinek tlumika, posluchali silnika i powiedzieli ze jest ok ... ... na moje ucho dzwiek dochodzi z okolic klektora wydechowego, jednak dzwiek slyszalny jest powyzej 1,5 tys obrotow i najlepiej w czasie jazdy we wnetrzu auta. jakie sa objawy np wydmuchanej uszczelki kolektora ???- [B5 AFN] Czujnik temperatury paliwa
ja jestem po wymianie czujnika i powiem ze warto bo silnik pracuje "równiej" a i spalanie jest nizsze o okolo 0,5 litra na 100 km. wymiana jest prosta, trzeba sie tylko uporac z jedna nietypowa sróbka.. - [B5 AFN] czy pomiedzy kolektorem wydechowym a turbo powinna byc uszczelka ?