Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

trepek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez trepek

  1. To nie ma nic do rzeczy, kąt wtrysku ustawia się pompą. Lekko przyśpieszony kąt wtrysku, podmień N108 na inny bo Twój może szwankować. Ile przejechałeś na pompie? Zmierz ciśnienie wewnętrzne w pompie, będzie wiadomo w jakim stanie jest pompa. Mogła, tak jak pisałem, przytrzeć się nieco sekcja pobierająca stąd problem z odpalaniem na zimnym oraz tłokorozdzielacz, stąd problem na ciepłym. Szkoda, że przepompowałeś pompę rozrusznikiem :/ Lepiej było ją wyjąć, rozebrać, wysuszyć i złożyć do kupy i dopiero zalać ropką
  2. trepek odpowiedział(a) na ispee temat w 1.9TDI
    Przy zaślepionym egrze zawsze silnik twardo pracuje. Umyj pompę dokładnie, patrz na wycieki. Niepokoi mnie również wahanie kąta wtrysku, rozumiem, że takie masz na ciepłym silniku w grupie 000 na Vagu? Koło na wale się nie telepie? Jeśli nie koło to N108. Zobacz czy kabelki idące do tego zaworka są OK. Początek kąta wtrysku ustawia się samą pompą. Przy odpalaniu jest on nieznacznie podbijany przez N108 aby silnik łatwiej mógł zapalić (w starych dieslach miałeś wajchę pod kierownicą, którą się wyciągało, teraz to jest regulowane przez ECU).
  3. Zauważyłem, że ta moc często automatycznie się wpisuje przy zmianach w profilu :-) W B5 nie było diesli innych jak turbodoładowane direct incjection więc jak coś na pompie rozdzielaczowej to albo 1Z albo AFN
  4. trepek odpowiedział(a) na ispee temat w 1.9TDI
    Sprawdź rozrząd na znaki, możesz mieć nie dograne czasy otwarcia zaworów. Ale bardziej obstawiałbym pompę i coś z N108, ewentualnie delikatny wyciek i spadek ciśnienia wewnętrznego. Zrób po odpaleniu delikatną przygazówkę i zobacz na kolor spalin, jak będzie lekko niebieskawy to jesteśmy w domu.
  5. 1Z to odporny na wszystko silnik, jak ma przejechane mniej niż 400 tys km to będzie Ci służył i służył Zalej dobrą oliwką silnik i śmigaj.
  6. Znam dobry lek - przypalić trochę cukru, łyżka masełka, ćwiartka vódki, wszystko ciągle podgrzewać, pić póki ciepłe czy tam bardzo ciepłe i iść zaraz spać. Zabrać ze sobą dwie piżamy na przebranie przez noc, rano cieszyć się zdrowiem
  7. No, no, ładny wózek :-) Środek mi się bardzo podoba.
  8. Tak on wygląda: Zrobione przed chwilą Dawca: Audi 80 Avant, kraj pochodzenia Austria. Jak czujnik wykryje wodę to zapala się kontrolka świec żarowych (tak jest przynajmniej w audi a4 AFN, w którym się z tym spotkałem). U siebie jeszcze nie miałem aby w paliwie była woda.
  9. Właśnie ten pedał ma taką budowę, że ratuje Nas tylko wkręcenie na chama zawiasu. A pedał gazu TDI b4 == b5.
  10. Tak on wygląda: Zrobione przed chwilą Dawca: Audi 80 Avant, kraj pochodzenia Austria. Jak czujnik wykryje wodę to zapala się kontrolka świec żarowych (tak jest przynajmniej w audi a4 AFN, w którym się z tym spotkałem). U siebie jeszcze nie miałem aby w paliwie była woda.
  11. Zaraz sprawdzę w etce co i jak z tym czujnikiem. Numer z etki, który znalazłem: 028919372A Jeszcze sprawdzę wiązkę komputera.
  12. gdzie to on się znajduje? Wkręcany od spodu w filtr paliwa zamiast zaślepki/spustu. Na samym dole czarny korek, dokładni taki sam mam filtr w silniku 1Z z 1993r.
  13. Audi Coupe też może przyjechać w któryś czwartek?
  14. Z pompą nie ma żadnego problemu. Oznacz sobie ma żeliwnej obudowie rozrządu od strony pompy położenie jakiegoś charakterystycznego punktu pompy i już będziesz miał punkt odniesienia co do kąta wtrysku. Tak to pompa trzyma się na 4 śrubach - 3 śruby z przodu (dwie łebek mają od strony koła pasowego, jedna po przeciwnej stronie), czwarta śruba znajduje się pod sekcją wysokiego ciśnienia. Do tego podłaczenie nastawnika, przewody wysokiego ciśnienia i dwa przewody paliwa, większej filozofii brak Później rozrząd na znaki ustawiasz. Koło pompy wtryskowej dokręcam zwykle na zapiętym rozrządzie i wbitym biegu, wielu NM do dokręcenia tej śruby nie ma także spokojnie Koło zębate napędzające pompę trzyma się na śrubie i klinie, jest problem by to zrzucić. Lepiej zainwestować (pożyczyć) ściągacz z trzema ramionami do łożysk 100/125mm i wsadzić go w wewnętrzne otworki koła. Trochę siły trzeba przyłożyć ale wystarczy by pykło i po problemie. Nie zgób klina Przed założeniem pompy możesz zdjąć nastawnik albo czapkę nastawnika i wlać paliwo do środka, po co pompa ma chodzić na sucho. Po odpaleniu na nowej pompie będzie nieco dymił i nawet przy dobrym kącie wtrysku po przygazowaniu puści niebieskiego dyma, nie ma się czym przejmować, jak tylko ciśnienia w pompie się ułożą to i N108 zacznie pracować jak należy Pozdrawiam.
  15. A gdzie czujnik wody w filtrze paliwa? Jest to standardowe wyposażenie wszystkich 1.9 TDI od 1991r. Nie chcę być czarnowidzem ale pompa wtryskowa dostała trochę po pupie. Wszystkie mechaniczne i trące o siebie elementy w pompie wtryskowej są smarowane przez przepływający ON. Nastawnik, z racji tego że indukcyjny, jakoś to przeżyje ale obawiam się o tłokorozdzielacz, który przez pewien czas musiał pracować w zupełnie niesprzyjającym dla niego środowisku. Podobnie z sekcją pobierającą paliwo, mogła się trochę przytrzeć i nieznacznie stracić szczelność. W skrajnym przypadku będziesz widział spadek mocy na rozgrzanym silniku oraz problem z odpaleniem ciepłego silnika. Ale dość marudzenia, zrobiłeś narazie wszystko co można było, odpalaj silnik i zdaj relacje
  16. Zależy od szczęścia. Ja zdrowy 1Z z faktycznym przebiegiem 320 tys km zdobyłem z samochodu, którego każdy omijał szerokim łukiem, nie dość że od Turka to jeszcze 3 razy malowany, w tym dwa razy wałkiem i puknięty z przodu
  17. Oczywiście, że się da ale najtaniej dla Ciebie byłoby kupno jakiejść C4 dawcy organów.
  18. Hmm... mam gdzieś w szopce sprężyny od Avanta TDI to podmienie w wolnej chwili i zobaczymy co będzie
  19. Powiem Ci dość ciekawą rzecz, której raczej nikt się nie spodziewa, że sedan i coupe mają tą samą długość a gości u mnie cały kompletny wydech z b3 1.6 TD Abstrac**jąc nieco od Twojego pytania ale wspominając o jakiś planach to z tyłu wyląduje wydech z Avanta TDI czyli dwururka, mam taki w szopce, ori w super stanie, tylko czasu jak narazie brak... A co do dynamiki to Coupe jeździ lepiej niż sedan. Nie wiem czemu tak jest Może to dlatego, że Coupe ma sztywniejszą karoserię, jest niższe o parę cm oraz ma sportowe zawieszenie i z przodu zawieszenie -20mm, bo tył to chyba ori. Jak chodzi o przyśpieszanie to jest podobnie bo wagi podobne ale wrażenia subiektywne są zupełnie inne
  20. Można go wykręcić i podpinać na krótko pod aku - powinien pracować. No chyba, że się wiesza Klucz 22 albo 24 do tego zaworka, trochę siły trzeba użyć ale można śmiało.
  21. Nie mógł tak chodzić. Wałek ten to pierścien dawkujący i to on odmierza dawkę paliwa. On chodzi delikatnie z malutkim oporem, ponieważ szczelnie przysłania (bądź częściowo odsłania) otworek zwrotny w tłokorozdzielaczu. Podejrzewam, że przy tak wysokich obrotach główne sprężyny w pompie nie nadążały z stawianiem dostatecznego oporu i fala oderwała się od rolek przez co mógł się poprzestawiać środek pompy. Z tego co piszesz mogło dojść do mechanicznych uszkodzeń tłokorozdzielacza oraz głowiczki. Jak chcesz to możesz do mnie przyjechać kiedyś i przy Tobie rozbiorę pompę i powiem Ci co nadaje się z niej do dalszego użytkowania. Mogę również, jak masz obawy przy kupnie pompy, rozebrać to co kupisz i ocenić. Środek pompy nie rdzewieje praktycznie, ponieważ zrobiony jest albo z aluminium (korpus) albo z tak twardej stali, że tokarz nie będzie miał ostrzy aby w tej stali cokolwiek zrobić. Środek pokrywa się brązowym nalotem, trudnym w czyszczeniu. Co do pompy z allegro to jest to 10mm z silnika AGR , ALH manual 110/90PS, pasować będzie ale nie wiem co z kołem napędu pompy, szkoda, że na aukcji też go nie ma ale powinny być takie same. Ale ja tej pompy bym nie kupował, ma zeszlifowaną tabliczkę znamionową, pewnie robiona.
  22. Silnik diesla można zgasić na dwa sposoby (no dobra, na 3 poprzez zduszenie na biegu ) albo poprzez odcięcie dopływu paliwa albo poprzez odcięcie dopływu powietrza. Jako, że w 1.9 TDI na rozdzielaczowych pompach nie ma klap gaszących to musi istnieć zaworek w pompie odcinający dopływ paliwa na wtryski. Zaworek ten znajduje się na górze sekcji wysokiego ciśnienia pompy wtryskowej (ten brązowy fragment od którego odchodzą metalowe przewody, jak ktoś pójdzie spojrzeć na swoją pompą to zobaczy, że na samej górze jest kopółka i dochodzi do niej jeden kabelek, jest to elektrozaworek). Elektrozaworek otwiera się jak dostaje prąd (a więc jak przekręcamy na zapłon) oraz zamyka się jak nie dostaje prądu (a więc jak gasimy silnik wyciągajac kluczyk). Objaw dalszej pracy świadczy o tym, że ten zaworek wciąż dostaje prąd. Winna może być stacyjka, przekaźnik. Wiem, że to była tylko sama teoria ale przynajmniej wiadomo gdzie szukać teraz aby nie dać się wydoić na grube pieniądze.
  23. Podpinasz vaga, logi dynamiczne, skacze dawka podczas szarpania to nastawnik do czyszczenia. 2h z piwkiem w ręku i po problemie
  24. Do diesli na pompach wtryskowych rozdzielaczowych można przed siarczystą zimą dolać nieco PB do ON, stosunek 1:20 będzie aż za nadto odpowiedni. Dodatkowo taka mieszanka oczyszcza układ wtryskowy w takich dieslach. Na pompowtryskach nie radziłbym a zetorowi tak

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.