Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wampir

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wampir

  1. Może to kwestia Nm. Jak Duze turbo to Nm narasta łagodniej pod niec obrotów niż jak masz szybko pik i prawie 1.4 bara z dołu :/
  2. Może trochę nie na temat, ale czy w Twojej sytuacji, gdy masz tyle problemów z legalną jazdą tuningowanym autem (Audi A4) to nie będzie lepiej sprzedać i kupić S4 B5? Moim zdaniem masz solidny argument do rozmowy z żoną. Podsumuj sobie wszytkie koszty i zobacz czy jest to warte tego stresu.
  3. Trzeba też mieć w pamięci, że wzmocnienie sprzegła będzie skutkowało tym, że teraz przejmie ono mniej napreżen przy startach natomiast dostanie sie układowi napedowemu tzn, wał, półosie, przeguby wszystkie itp... W napędzie na jedną oś koła sobie zamielą, oponki się odrobine zetrą i rozejdzie się po kościach, a w quattro idąc dalej tym porównaniem ucierpią stawy.
  4. Na seryjnik czołowym odbojniku? Nie drażni Cie to "yep" przy zmianie biegów? PS: Poduszki silnika masz seryjne?
  5. 25Nm to tak raczej lekko... Co sie moze stać jak mocniej dokrecisz?
  6. Idealnie ? Do czego idealnie ? Aby chodziły na kresie swoich możliwości? Przeciez to program koryguje ich pracę. Zobacz jakie seryjne wtryski mają zapas względem seryjnej turbiny. Ja mam u siebie 440cc, a wiele osób ma 500-550cc i takie też polecają niektórzy tunerzy. Piszecie takie teksty, a potem ludzie to łykają jak pelikany.
  7. Ma wiekszy potencjal 2.7, nikt tego nie neguje tylko zeby wykorzystać dobrze chociażby upgrade na k04 to trzeba juz zaczac przy silniku grzebac itp itd.
  8. Trochę ciężko mi uwierzyć, że lzejsza fura może gorzej jechać. Chyba, że ten soft ma taka charakterystykę, że nie ma z dołu dużego doładowania i subiektywne wrażenie jest takie, ze nie wgniata w fotel. zloguj obie fury i pokaz PS: Moze troche zepsuje krew tym pytaniem, ale czy nie myślałeś o tym aby opchnąć wszystko i kupic B7 2.0TFSi, włożyć do niego DP, wiekszy FMIC, turbo -> FrankenTurbo | F23L Hybrid turbo for longitudinal engine FSI & TFSI cars i wyjdzie okolice 340KM, a buda nowsza, lzejsza .... tylko, ze to nie bedzie S4 ...
  9. wampir odpowiedział(a) na Rafal-L temat w 1.8T
    Chłopaki do sprawy trzeba podejść tak: - wchodzicie na allegro i szukacie po numerze odanym wcześniej poduszki oryginalnej do V6 b5 8D0199379K - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Patrzycie aby była oryginalna, wyglądało "ładnie" i potwierdzacie ze sprzedawca, że jest w dobrym stanie. Cena może być naprawdę bardzo niska. Potem trzeba skombinować kanał bo jest chyba to najwygodniejszy sposób wymiany poduszki. Jak popatrzycie od góry na nią przy turbo to pewnie złapiecie się za głowę, że tam nie ma dojścia, ale z kanału jest ono proste płaskim kluczem Ja miałem pomoc kuzyna mechanika także nawet się zbytnie nie spociłem przy tym. Przed odkreceniem poduszki trzeba odkrecić i popuścić wszystkie elementy, które będą blokowały silnik gdy będziemy go odrobinę podnosili do góry. Ja wyciągałem poduszkę od dołu po uprzednim odkręcenie drążka stabilizatora i odkreceniu całej łapy silnika. Najtrudniejszy dla mnie jako laika był moment podniesienia kilka cm do góry silnika. Nie trzeba dużo bo wyjmujemy poduszkę razem z łapą. Jest wiele opisów bardziej precyzyjnych na necie Ja mam ori uzywaną z S4 B5 jak pisałem już wyżej. Apikol kosztuje ok 30$ 8D0199379K - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Trzeba jeszcze zapłacić koszty przesyłki, a nie wiem czy do PL wysyłają bo mi to załatawiał kolega. Nie jest to mało jak na taką "pierdółkę". Jeżeli ktoś ma problem z lewarkiem to może powinien pochylić się nad poduszką skrzyni biegów? Apikol APIKOL SNUB MOUNT
  10. wampir odpowiedział(a) na Rafal-L temat w 1.8T
    Mi lewarek nigdy nie latał. Nawet jak miałem rozerwaną poduszke przy turbo, a seryjny odbojnik był już sfatygowany. Słychać było jedyne uderzenia jak silnik się podnosił i opadał przy zmianie biegów. Apikol to był prezent od kumpla z USA. Musiałem go odrobinę "ogolić" bo był za duży jak na wymiary ramki przez co silnik przenosił drgania na bude. Po dopasowaniu aplikola, ustawieniu ramki i poduszek trzeba pozostawić silnik zapalony z wlaczoną klimą, aż złapie temperaturę. Potem skreciłem wszystko i jest OK. Jeżeli miałbym być bardzo czepialski to czasami przy ruszaniu bez gazu albo jak silnik prawie się dusi da się wyczuć drabne drgania jakby z przodu auta względem seryjnych poduszek ale jak ktoś nie miał porównania to może tego nie zauważyć. Na wolnych obrotach i w czasie jazdy nie czuć drgan na kierownicy, lewarku czy fotelu. Apikol jest twardy, przypomina nawet plastik bo trzeba mocno go nacisnąć aby się ugiął. Wybrałem go ponieważ ma dobre opinie na audizine i nie rozlatuje się jak inne wzmocnione odbojniki a na dodatek w końcu mogę zmieniac biegi przy makymalnym Nm i zmiana biegów jest bardzo kulturalna.
  11. wampir odpowiedział(a) na Rafal-L temat w 1.8T
    Przy miejscu montażowym poduszki przy turbo biegnie kabel. Może dlatego masz wrazenie, ze masz tam czujnik.
  12. Ale to co jest pod maską A4 B5 z linka to niewiele ma wspólnego z seryjnym 1.8T. Wszystko jest grubo i przede wszystkim na innym poziomie wydatków modyfikowane.
  13. wampir odpowiedział(a) na Rafal-L temat w 1.8T
    Ja miałem u siebie problem z poduszką przy turbo. Z racji dużego Nm dwa razy uszkodziło mi poduszkę. Teraz zamontowałem właśnie taką z S4 B5/ A4 B5 V6 i póki co się trzyma. Cena za nią był śmieszna, ale nie obyło się bez problemów: http://a4-klub.pl/wykresy-modyfikacjach-projekty-modyfikowanych-aut-119/audi-a4-b6-1-8t-quattro-avant-270599/index5.html#post4055814
  14. Myslalem, ze to koło z k03 TFSI... tak mi gdzies na googlu podpowiedziało...
  15. a jak się nazywa koło kompresji od 2.7tdi i jaki ma rozmiar?
  16. Jak się maja wymiary 2080 do BV50?
  17. Jak już pisałem wcześniej, nie masz możliwości zrobienia żadnych logów, które by mnie interesowały. Rozmawiam z Jarkiem.
  18. Nie, W orurowaniu jest miejsce na niego. Rura z gniazdem Mapsensora MAPSENSOR FLANSZA (4243481289) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
  19. Czujesz że s4 b5 dużo lepiej sie odpycha bo lżejszy ?
  20. To lubie! Wiesz jak mi zrobić dobrze! :D To AMB ma TIP, FMIC?
  21. Śliczna emotka, która nic nie wnosi do tematu. Kiedy będą logi? Kiedy dokładnie opiszesz jaki masz setup? Dlaczego nie wstawiles fotek turbiny i setupu? Jak nie masz czasu albo sie nie znasz to popros Jarka o to. Widze, ze masz AEB. To mała kiszka z logami bo i tak nie będzie widać ile turbo dmucha, a wartości przeplywki niekoniecznie musza odpowiadać rzeczywistości.
  22. Mam jeden wężyk silikonowy przy N75 i już 2x mi pekl w miejscu gdzie jest skrecony. Może mam jakieś kiepskiej jakości, nie wiem. Nie ja je kupowałem. Zamontowanie ich nie poprawi Ci osiągów.
  23. Czlowiek wchodzi żeby przeczytać coś w przedmiotowej sprawie, dla której założono ten temat, a tutaj co? Dowiaduje się, że Tomasz uszkodził sobie skrzynie i nie może kupić A5. Co to ma wspólnego z tematem?
  24. Weź dwa, potem odeslesz zbędny.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.