Treść opublikowana przez wampir
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
A robiles sobie logi i sprawdzales kanal 20 czy nie cofania zapłonu albo kanały 90 czy tez 91? Poprawcie mnie co do numerów kanałów.
-
Swap 1.8 na 1.8t
Ludzie robią takie swapy ale to są przeważnie tacy, którzy mają np. za bezcen anglika albo rozwalone auto z seryjnie 1.8T i mogą sobie każdą jedną część przełożyć. W razie czego podejść podpatrzeć co i jak i ich robocizna "nic nie kosztuje". Wtedy to tylko przekładanie z jednego do drugiego z mniejszymi zmianami. Robiąc to pierwszy raz samodzielnie jest szansa że byś to rozgrzebał i nie skończył
-
Dolot w 1.8 T
Weź lepiej nie kombinuj z wynalazkami bo mocy nie poprawisz, a jest szansa, ze pogorszysz i jeszcze zajedziesz przeplywke.
-
Swap 1.8 na 1.8t
Do tego pomyśl sobie , że przez kilka tygodni będziesz bez auta. Dolicz godziny spędzone na szukaniu problemów, ogarnianiu elektroniki i samego 1.8T, który może nie być w idealnym stanie i po złożeniu będziesz go diagnozował i szukał niedomagających elementów. Jak już to wszystko zrobisz i dodasz do tego cene pewnie softu to dojdziesz do wniosku, ze to było bez sensu i lepiej byś wyszedł sprzedając swoje auto i kupując B5 na AWT z napędem Quattro. Zrobisz jak uważasz, ale robiąc taki plan to musisz zawsze założyć duży margines bezpieczeństwa finansowego
-
Dolot w 1.8 T
Masz rację na tym forum totalnie nie ma nic o TIP. A wiesz dlaczego? Bo to tajemna wiedza, której nikt Ci nie zdradzi. Lepiej żebyś nie zaglądał stronę dalej bo jeszcze znajdziesz pierwsze lepsze tematy: http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/tip-ip-pytania-309818/ http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/turbo-inlet-pipe-tip-244509/ ale tak to do B5, a Ty masz przecież B6, które różni się 1 wyjściem... więc może idźmy dalej.... Let me google that for you ---------- Post dopisany at 17:44 ---------- Poprzedni post napisany at 17:42 ---------- Nie zapomnij za chwilę założyć tematu w stylu "Downpipe, ile tak naprawdę daje i czy jest sens".
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Skoro logi sa OK i inni mowia ze jest OK to tak musi być. To się nazywa nerwica natręctw i ja tez to mam
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Sprawdz sobie szczelność na 1.5bara. Jak będzie OK w tym logi są OK to i na strojeniu będzie dobrze.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Chodziło mi o to, że po stronie podciśnień wężyki nie są jakoś bardzo narażone na uszkodzenia. Bardziej wrażliwe są plastikowe elementy typu kolanka od odmy i trójniki. Wspomniane plastikowe elementy nie są tanie więc jeżeli nic im się nie dzieje to może lepiej nie kombinuj Sprawdź szczelność pierwsze Moim zdaniem weżyki można wymienić po stronie turbo.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Nie spotkałem się z tym żeby wężyki podciśnienia siadały. Z tamtej strony to trzeba sprawdzać odmę, kolanka i trójniki plastikowe, oraz zaworki zwrotne. Te są do kupienia raczej tylko w ASO. Szybciej padają te wężyki przy turbinie i N75 nie pamiętam ile mają 6-7mm wewnętrznej średnicy, ale niech to jeszcze ktoś potwierdzi. Kupując wężyki pamiętaj o cybantach.
-
[B7 ASB] Audi b7 Na owms 19
Widziałem na własne oczy, zacna fura!
-
Klepiące zawory
Jeżeli ktoś słyszy jakieś niepokojące odgłosy tak jak autor tematu to powinien zacząć od pomiaru ciśnienia oleju, potem zalać engine flush motula, zdemontować miskę, wyczyścić pompę, zakręcić miskę z nową uszczelkę? Nowy filtr oleju i olej np. Motul 5W40. Pytanie co jeśli po zamontowaniu nadal ciśnienie będzie nadal nie takie jak powinno być? Można jakoś ocenić stan pompy oleju po zdjęciu miski?
-
Avf po wirusie
Jedz sobie chopie na jakiś skup złomu albo sprzedaż wegla i zważ to będziesz dokładnie wiedział.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Czy ktoś z was używa jakiś dodatkow do paliw? Czyszczących lub podnoszących liczbę oktanów?
-
Avf po wirusie
goluśki bardzo... albo 2 wagi w Opolu, na których ważyłem sporo zawyżają
-
Avf po wirusie
Jakie quattro wazy 1640? Ja mam B6 1.8T Quattro i na wadze w trybie bez zapasu, pusty bagażnik, paliwa na rezerwie, felgi 16tki wyszło 1715kg.... bez kierowcy! Jak jest zatankowany i na 17tkach z tym wszystkim co woze to duuuuzo więcej!
-
Klepiące zawory
Jakiego producenta polecasz?
-
Stabilizatory z RS4 B7 do zwykłej A4 B6 B7
Co myślicie o tym 034Motorsport Solid Rear Sway Bar, B6/B7 Audi A4/S4/RS4 Quattro & FWD, Adjustable - A4/S4/A6/S6 - Audi - Chassis Components - Products - 034Motorsport | Performance Parts for Audi, Porsche, and Volkswagen 034Motorsport is proud to offer the ultimate rear sway bar upgrade for the B6/B7 Audi A4/S4/RS4! The 034Motorsport Adjustable Solid Rear Sway Bar is made from high-quality spring steel for maximum rigidity, and is designed to combat understeer while reducing body roll under hard cornering. This product was tested thoroughly on the street and track on our shop B7 Audi A4 2.0T FSI Quattro before release. The 034Motorsport Adjustable Solid Rear Sway Bar substantially reduces understeer and body roll on B6/B7 Audi A4/S4/RS4 Quattro vehicles without compromising comfort on the street. In addition, the 034Motorsport B6/B7 Audi A4/S4/RS4 Rear Sway Bar is engineered to be used effectively with the stock front sway bar. No upgrade in the front is needed or required. The addition of a stiffer front bar introduces even more push, requiring an even bigger bar in the back. With the stock front sway bar and upgraded 034Motorsport Solid Rear Sway Bar, body roll is virtually eliminated while turn in and off throttle oversteer are greatly improved. Features: • 100% - 125% Increased Sway Bar Rate (Over Stock RS4 Rear Sway Bar) • 25.4mm Diameter • Solid Spring Steel Construction • 2-Way Adjustable • Designed to be used in conjunction with the stock front sway bar. What's Included: • 034Motorsport B6/B7 Audi A4/S4/RS4 Adjustable Solid Rear Sway Bar • Graphite-Impregnated Urethane Bushings • High-Strength Billet Aluminum Sway Bar Brackets Fitment: • 2002 - 2005 Audi A4 (B6) • 2003 - 2005 Audi S4 (B6) • 2005.5 - 2008 Audi A4 (B7) • 2005.5 - 2008 Audi S4 (B7) • 2006 - 2008 Audi RS4 (B7)
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
seria!
-
Co to za turbo? k03, k04 ?
Faktycznie ciekawa sytuacja z tym "znaleziskiem". Ja na Twoim miejscu bym się zainteresował jak to jest wystrojone bo k04 i seryjne wtryski to mi pachnie zapętlonymi wtryskami, ubogą mieszanką, spalaniem stukowym itp. itd.
-
Rekord Polski na pompkach 073BA i GTB2260VK na ON :-)
Czy zimą sprzeglo powinno lepiej kleic czy wlasnie na odwrot?
-
Proszę o analizę logów B6 1,8 T AVJ
:: a4mods.com :: - The Premiere Audi A4 Modification Guide and Pictures Library Wpsiz sobie w google boost leak i zobaczysz milion tematów o tym.
-
[B6 AVJ] 1.8 Big Ass Turbo 513HP 557Nm, 600HP+ wkrótce
To ile masz Nm przy 2200obr?
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
Skoro wylądowałeś w rowie, a umiejętności są OK to wniosek jest jeden. Masz niesprawne auto.. Może są jakieś problemy z układem jezdnym? Jak będziesz miał wykres i filmik z tego jak Twoje auto przyspiesza to zalóż swój temat i opisz to tam. Chętnie poczytam. Póki co chciałbym usłyszeć Wasze konkretne sugestie odnośnie tego co można poprawić w mechanice aby wycisnąć coś więcej ewentualnie uczynić setup maksymalnie bezawaryjny.
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
To może to za duża moc jak na Twoje umiejętności?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Pytanie czy to jest za każdym razem zmieniasz bieg np. przy 2500obr-4000obr czy tylko przy gaz w podłogę? Jak tylko przy gazie ma maxa to OK. Przy normalnej jeździe u mnie nie słychać świeszczenia.