Treść opublikowana przez wampir
-
[B6 AWX] 1.9++ który nie lubi hamowni ;)
Jak ogarne auto to porównam sobie na letnich alu 17" 215/50/R17 a zimowych 16" 205/55/R16. Między całkowitą srednicą koła tzn felga i opona jest chyba z 15mm.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Digitun, Dynosoft, compsport, CTR-Tuning. Gdzie nie pojedziesz będzie dobrze. Jest cały temat o tym
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ja slyszalem niepochlebne opinie na innym forum. Wystarczy wpisac w google BMW i nazwa zakładu. Swoja droga polecałbym bardziej kogoś kto robi same vagi a nie wszystko jak leci w tym ciągniki rolnicze i ciezarowki.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
To możemy się ścigać jak weźmiesz jeszcze 2 osoby na pokład
-
[B6 AWX] 1.9++ który nie lubi hamowni ;)
Spore straty? tzn ile? Zamiast 8.15s bedzie 8.11s na 15tkach? Może jakiś konkret?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Zważony A4 B6 1.8T AMB Quattro avant ze skórzanymi, elektrycznie sterowanymi i grzanymi fotelami oraz FMIC i TIP z nierdzewki oraz zatankowany do ok. 3/4 baku pb98 na wadze wyszło 1690kg. Nie mam u siebie lpg Jak dla mnie ta masa to dramat...
-
[ALL B6] Plastik na tył fotela kierowcy
Hej Okazało się, że nie mam u siebie tej %!#*#@ blaszki, chyba poprzedni wlasciciel cos tam majstrował. Nie chce wyciagac tego u siebie bo znając moje szczescie to się cos zaraz rozleci. Może ma ktoś wymiary tej blaszki bo zestaw naprawczy w ASO u nas to 64zł. Byłbym wdzięczny za pomoc.
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
heheheheh... widze, ze długo wytrzymałeś Wstań i powiedz. Cześć jestem Jarek i nie jestem uzależniony od tuningu... moge przerwać kiedy chcę :D
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
12 lopatek? Mozesz pokazac ten wirnik obok ori k03-073 i zrobic fotke?
-
Luz na wale
Są podpory w sprzedaż, ale nie widziałem jeszcze opisu o tym jak zmienić podporę wału Ci co piszą o możliwości zmiany to mają B5, a wał w B5 wygląda inaczej niż w B6. Tak to wygląda w B6
-
Głuche puknięcia z tylnego zawieszenia, quattro.
Jestem ciekawy czy komus w B6 udało się wymienić podporę wału.
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
Jak to co, należy okadzić turbine dymem ze zdechłych chrabąszczy i już mamy +30% większy przepływ...
-
B7 z duzym dieslem np 4.2
Pytanie tylko po co? Dla mocy? Zrobisz w 3.0tdi wydech, IC, soft i pewnie wyjdzie na to samo, a kosztowo olbrzymia różnica.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Brawo, wrzucić to do pierwszego tematu lub gdzies podlinkować
-
mozliwosci wstawienia turbiny innego modelu
Na wszystkie pytania w stylu, czym mój model różni się od BEX, jakie turbo włożyć, jakie wtryski i wydech, co to jest TIP, czy można jeździć bez strojenia, gdzie stroić itp. itd. znajdziesz tutaj. http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/b5-b6-b7-modyfikacje-1-8t-1342/ Przeczytanie tego zajmie Ci kilka godzin, ale uwierz mi, że warto bo wiele rzeczy sobie poukładasz w głowie.
-
1.8T Jakie paliwo 95 czy 98, co lepiej?
Jak nie masz softu to lej Pb95 i tyle, ewentualnie sprawdz sobie logi dla kanału 003 i 020 i pokaz do oceny.
-
problem z wolnymi obrotami i nie tylko
Chłopie, czy Ty te błędy sam tłumaczyłeś czy też jakaś aplikacja? A tak na poważnie to wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę 17705/P1297/004759 - Ross-Tech Wiki i widać. Jeżeli kody są poprawne to widać, że musisz wymienić DV i sprawdzić szczelność dolotu. Skasuj potem błędy i pojezdzij trochę. Mieszanka bogata może mieć wiele przyczyn m.in pompa paliwa i buczenie z tyłu to potwierdza... Podsumowując. Wymieniasz zawór DV z ASO i sprawdzasz szczelność wszystkich połączeń, a najlepiej to podepnij kompresor i sprawdź to porządnie. Odnosnie pompy to poczytaj to. http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/piszczenie-buczenie-okolic-filtra-paliwa-a4-1-8t-bfb-fwd-260731/
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
No jeżeli tak, to niech poda
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
No słuchaj, ale nas (mnie) nie interesuje wieksza, mnie interesuje k03s. Powiedz otwarcie, chcesz o tym opowiedziec czy nie? Jesli nie to uszanuję to i już nie bede wiecej zadawał pytan.
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
A kiedy w koncy napiszesz cos wiecej?
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
Byleś zbyt jak to sie mowi ... antagonizujący
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
a co sie stało? HEHEHEH już widze... no wiesz... może oni nie wiedzą kim Ty jesteś na naszym forum :D a tak na powaznie to trzeba było faktycznie zacząć od opisania całego założenia tej modyfikacji, troche teorii, potem fotek popartych wykresem i logami. Będzie to bardziej wiarygodne.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Moim zdaniem zalożyćna tip top, bo np u mnie jak wkladałem sprzegło to było mega ciężko włożyć wysprzęglik. Nie wiem dlaczego... Sprzęgło bierze teraz szybko z samego dołu
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Jeśli nie opadnie tzn, że sie conajwyżej powinna dobrze otwierac, ale to nie znaczy że utrzyma szczelnie doładowanie
-
Proszę o ocenę logów 1.8T brak mocy
Jak byk widać błąd katalizator oraz czujnika sprzęgła. Jedz do ASO i kup czujnik sprzęgła, jest przy pedale sprzęgła o ile dobrze kojarzę. Po pierwsze to loguj to auto powyżej 6000obr i na PB98. Po drugie wrzuć logi np. parami 3 + 20, 2 i 31, 2 i 115. Średnio widać np. co się dzieje z zapłonem, ale na pierwszy rzut to wypada i to od samego dołu - może to wina paliwa. Włącz zapłon i podaj też wartości z kanału 32. Tylko zebyś wcześniej nie kasował błędów