Treść opublikowana przez wampir
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Matko, przecież co 3 strone jest pytanie o to. Nie ma B6 180KM. Jest B5 180KM czyli AJL i on ma k03.
-
prosze o ocene błedów
Podaj jeszcze raz sprawny link do logow kanalu 032 przed i po wymianie.
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
Nie widze za dobrze... ale coś to nie pasuje...
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
W Zimie rozumiem, ze tez na nich jeździsz mam tylko nadzieje, ze nie będziesz mi chciał wyjechać z podporządkowanej Żeby nie było, że jestem zaraz takim przeciwnikiem FWD, ale jestem przeciwnikiem nieogarów za kierownicą FWD
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
proporcjonalnie do tego ile kosztuje
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Im mniej połączeń silikonowych tym mniejsza szansa na to, że będą nieszczelności albo spadnie wąż. Wbrew pozorom opaska może być mocno dokręcona cyt "dojebana_na_maksa" a i tak potem na teście szczelności pojawiają się bąbelki powietrza. Zrobienie z kwasówki jest bardziej wygodne, praktyczne i odporne na uszkodzenia. Zrobisz jak uważasz, jak dobrze zrobisz i będziesz dbał to nic się nie powinno dziać Druga sprawa czy jest sens pakować >200KM w FWD? Na trasie będzie pozytywnie, ale jak dużo jeździsz po mieście i się włączasz do ruchu, albo nie daj bóg autem po mieście jeździ kobieta, która mniej ogarnia takie moce to tylko będzie więcej szkody niż pożytku. W sobote miałbym dzwona bo jakiś palant myślał, że w avensis zdąży się włączyć do ruchu mimo, że widział jak nadjeżdżam. W stresie sobie pomielił kołami w miejscu i gdyby nie moje ostre hamowanie to bym się wbił w niego. Żeby było śmiesznie to moja druga myśl po tym zajściu była następująca " ufff, jakbym w niego uderzył to mi z ubezpieczenia nie wrócą za mój FMIC" :D
-
Pomocy. Dziwna praca turba po chipie
Zrob sobie na win7 maszyne wirtualna z xp. Wpisz w youtube to są tam filmiki poglądowe jak to zrobić. PS: a tuner co powiedział na Twoje problemy?
-
Audi a4 b6 1.8 t quattro buczenie huczenie
Moze łożysko podporywału?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ja i tak będę twierdził, że zamiast zakładać stożek do B5 1.8T lepiej jest zainwestować te kilka stówek w zmianę turbiny na k03-029 lub nawet k03-073 bo czasami idzie znaleźć używkę w dobrym tanie albo zregenerowaną.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
To ja mogę powiedzieć na ch.j stożek? Ludzie mają po 230KM na seryjnej puszce w B6, a jak kupisz tani stożek, źle zrobisz izolację czy też bedziesz go zle użytkował to tylko zajedziesz przepływke. DP się zawsze opłaca, bo to najsłabszy element układu wydechowego. Jeżeli jeszcze nie jest zapchany to pewnie niedługo będzie bo auto nie jest młode. Tak w ogóle to jakie masz turbo w B5... k03-005? Jeśli tak to jest ono mniejsze niż k03-029, które jest w B6, nie wspominając o k03-073.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Zrob DP, dolot z B6 bo niby twardszy jest, a potem większe wtryski 320cc, intercooler z alfy romeo, wentylowane nadkole i softem do góry ile pociągnie turbo. Tak będzie najtaniej Ale pierwsze doprowadz do pelnej sprawności, obadaj szczelność, DV, N75 swiece itp. itd
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ja mam 550x180x65 i nie musialem nic podcinac. Zagadaj do kolegi z forum nick bakuś, on Ci pomoze.
-
[B6 AVJ] Pomoc w lokalizacji zaworka `035103245a
Pilna prośba, myślałem żeby u siebie tez wymienić ten zaworek, nawet go już kupiłem w aso, ale jak zaczalem rozbierać u siebie odme w moim B6 AMB 170KM to okazało się, ze mój zaworek wygląda inaczej. Dlaczego ja mam dwa króćce zamiast jednego?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
pioteros +1 Każdy się spuszcza nad tym sprzeglem planuje jednomasy i rozmysla bo niewiadomo jak będzie modził, a potem i tak nic nie wychodzi z tego... Widać to, bo na forum jest jak na palcach jednej reki aut z 1.8T, które mają więcej niż k03s/hybryde a szkoda.. PS: Do wszystkich którzy ostatni zmieniali u siebie sprzeglo, czy mieliście problem z wcisnieciem na swoje miejsce wysprzeglika? Ja u siebie ledwo co go wlozyłem. Wszystkei wężyki z plynem były do niego podłączone.
-
Sonda lambda 1.8T BFB
A miałeś jakies błędy? Jakie były objawy uszkodzonej sondy?
-
Zestaw naprawczy turbosprężarki
Jak rozbierzesz to później musisz to wyważyć, a do tego pewnie nie masz odpowiedniego urządzenia.
-
sterownik wentylatora klimy
Czy można w B6 wymienić wentylator bez rozbierania całego przodu sciągania zderzaka, chłodnicy itp.? Czy jak jest padniety wentylator to wyskakuje jakiś błąd na vagu, a jeśli tak to jaki?
-
Wentylator klimatyzacji
Jakby była uszkodzona to pewnie cały czynnik by się ulotnił a mi klima normalnie działa. Nawet do głowy by mi nie przyszło, że coś może być nie tak. Boje się, że to mogła się stać dawno temu i, że ktoś zakombinował tam coś, że działa klima na 1 wentylatorze. Czy to jest możliwe z teoretycznego, ze klima działa jak wentyl klimy nie startuje? Bo u mnie startuje... Druga sprawa to ta połamana osłona wentylatora. Czy można o jakoś skleić żeby nie trzeba było tego wymieniać? ---------- Post dopisany 06-07-2013 at 18:55 ---------- Poprzedni post napisany 05-07-2013 at 16:47 ---------- Czy w B6 można wymienić wentylator klimatyzacji bez sciągania zderzaka i rozbierania całego przodu? EDIT: Trzeba ściągać zderzak, ale z wymianą nie jest tak tragicznie. Teraz wszystko chodzi idealnie!!!
-
1.8T tylko 147 koni. Logi Bydgoszcz. Jak i kto?
Gratuluję ogarniecia auta i wyniku po wirusie. Jak chcesz poprawić wentylację to zacznij od wypłukania porządnie swojego IC i zrobienia czegoś takiego: B6 Guard venting (SMIC airflow improvement) Jeżeli będzie Ci mało to zawsze możesz włożyć większy boczny IC zwany też potocznie SMIC AUDI A3 A4 B5 B6 B7 VW PASSAT B5.5 1.8T TDI SMIC SIDE MOUNT INTERCOOLER KIT | eBay Wystarczy do tego co masz. Wyżej już to tylko zrobienie klasycznego FMIC ale koszty przekroczą 1000zł.
-
1.8T tylko 147 koni. Logi Bydgoszcz. Jak i kto?
Tak, dzięki za odpowiedzi i pomoc. Bardzo mi pomagacie i dziękuję Wam za to. Z drugiej jednak strony natknąłem się na taki temat Engine Strengthening by a4darkness - Page 5 Czy dobrze tutaj to opisali, że zaworek pozwala na przepływ tylko w prawo, a w lewo ma blokować?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Cyfrowy... to wiele zmienia...
-
1.8T tylko 147 koni. Logi Bydgoszcz. Jak i kto?
Nadal nie umiem się polapac, które z zaworków mam sprawdzać. Jestem już coraz bardziej bliski oddania tego auta komuś żeby to zdiagnozował aby nie kupować części w ciemno.
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
Dzieki za zdjęcie. Szkoda, ze nie ma gdzies na necie fotografii z wymiany tego elementu, albo chociaż obszaru w którym się on znajduje. Szukalem nawet na audizine i nic nie znalazłem Żeby było ciekawiej to zauważyłem wczoraj, ze wentylator klimatyzacji lezy sobie na dnie obudowy wentylatora... zwyczajnie odpadł od silnika, a klima normalnie działa. Normalnie rece mi już opadają
-
1.8T tylko 147 koni. Logi Bydgoszcz. Jak i kto?
TIP, DP, FMIC, wtryski Bosh ok 380cc przy 3 bar wiec przy 4 to nie wiem ile wyjdzie oraz turbina k03-073. Soft robił GTO i jak on widział logi dynamiczne to stwierdził, ze turbo już nie daje tego co wcześniej, ale nie widział kanału 032 po awarii. Czy jakby turbo się konczylo to też byłby taki efekt? Nie umiem się odnaleźć w tych zaworkach pod kolektorm ssącym, czy któryś z tych dwóch powinienem wymienić? Zdjęcie zapożyczone z netu, nie jest to moje auto, ale te dwa zaworki sa podobne o ile nie identyczne. Nie umiem odnaleźć na tym zdjęciu zaworka nr 6 ze schematu.
-
Wentylator klimatyzacji
Witajcie, dzisiaj zaglądałem pod maskę i zauważyłem coś takiego: Obudowa wentylatora klimatyzacji ma takie pęknięcia. Mało tego sam wentylator jakby oderwał się od silnika i leży sobie swobodnie. Klimatyzacja działa poprawnie. Daje rade nawet w mieście gdy są upały. Możliwe, że auto dawało radę i nic się nie działo złego? Nie zauważyłem żadnych błędów. Czy wystarczy że tylko wymienię wentylator klimatyzacji czy też czekają mnie jakieś inne wymiany? Co sprawdzić przy okazji? Jaki jest numer tej/tych części do mojego AMB?