Treść opublikowana przez wampir
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Tez tak u siebie miałem po włożeniu 320cc. Czasy spadły także ECU myślał, że mniej paliwa jest zużywane i to prezentował na FISie Moim zdaniem jakbyś wydupcył (po krakowsku usunął) kata i zrobił korektę na tych wtryskach to pare KM przybędzie, a na pewno będzie bezpieczniej ze względu na mniej wysilone wtryski.
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
lewym, widać jakaś pomyłka Ciąg dalszy opowieści Przy okazji montowania FMICa okazało sie, że seryjna turbina K03-29 ma luz wzdluzny na wirniku. Luz byl znaczny bo ok 4-5mm a dopuszczalny to rzad ok 0,2mm. Zaczęła sie historia pt "jaka wybrac turbine?". Stara turbina k03-029: Nowa turbina k03-073 czyli popularna k03s numer 06B 145 703 B : Poniewaz stara turbina miała duzy luz wzdluzny padlo podejrzenie, ze jest to spowodowane zapchanym katalizatorem. Tak przynajmniej stwierdzil przedstawiciel Borg Werner (KKK) w Polsce. Mialem w planie wyciac katalizator albo wymontować go i wstawic downpipe także wiadomosc ta mnie nawet "ucieszyla". Niestety wiele osob zaczelo mnie straszyc, ze moze byc problem na przegladzie. Nie daj bog ktos zobaczy, ze nie ma katalizatora, wlozy mi sonde do wydechu i bedzie problem bo od razy wyjdzie, ze nie spelnia normy spalin. Myslalem i myslalem, az tu znalazlem taki patent. Wyglada trochę badziewnie, ale przypomina puszke katalizatora. W srodku jest przelot. Srednica wlotu 2.5" natomiast 2.25" po stroniu wylotu także idealnie w seryjny wydech. Za jakiś czas będzie całkowita zmiana wydechu.
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
Auto to Audi A4 B6 1.8 Turbo Quattro AVANT - model AMB o mocy 170KM Silnik: seria, po chiptuningu przez poprzedniego właściciela, ale nie mam wykresu. Szacuje, ze jest to ok. 185KM turbina: seria k03-029 - 058145703J -> upgrade k03-073 - 06B145703B Układ dolotowy:: seria - > upgrade TIP Układ wydechowy: seria - > upgrade przelotowy katalizator Układ paliwowy: wtryski seria - 0280156065 252 cc/min przy 3bar 12.0 ohm w A4 B6 z racji 4 barowego regualtora wychodzi ok 280cc - > upgrade 400cc Układ chłodzenia: seria SMIC w lewym nadkolu -> upgrade FMIC Układ napędowy: seria - 5 biegowa manualna skrzynia biegów Zawieszenie i układ jezdny: Seria – 1BA, Quattro Układ hamulcowy: Przód: Tarcze went. 288mm -> upgrade 312mm Tył: Tarcze went. 245mm -> upgrade 255mm Następnie przyszedł czas na wymiane -oleju (Motul) -filtry kabiny, powietrza, oleju i paliwa (Mann). -nowy rozrząd -pompa wody -koła pasowe, pasek i rolke przy alternatorze bo az żal nie wymienić gdy wszystko rozebrane. -czujnik hamulca bo przerywał tempomat Jeżeli chodzi o mody to w pierwszej kolejności musiałem zrobić porządek z hamulcami. Miałem w planach podnosić moc więc nadarzyła się okazja aby wymienić tarcze i klocki na odpowiednio wieksze. W audi A4 jest możliwość przejścia na większy rozmiar w pewnym zakresie zmieniając jedynie jarzma. Zaciski można przełożyć stare. Kupiłem większe jarzma na przod i tył, a oto efekt. Niestety reszte zdjec szlag trafil. Tył: zamiana z 245mm na 255mm: Przód: Zamiana z 288 na 312mm: Następnie przyszedł czas na wymianę SMIC na FMIC: Popularny hinczyk ver2 z fmic.pl o wymiarach 550x180x65mm do tego orurowanie o srednicy 51mm (wykonanie - Bakuś) Przy okazji zmieniłem też zawór DV na properfekt, ale potem znowu wrocilem do seryjnego. Wymienilem go tylko na nowke 06A 145 710P z ASO za jedyne 146zł. Kolejny do wymiany poszedł zawor N75 rowniez z ASO za grosze - 243zł 06A906283E W ASO jedna sztuka N249 kosztuje kosztuje 320zł wiec z pomocą przyszło allegro i kupiłem 2 sztuki plus przewody za .. 80zł 026906293H i J Reszta modów później
-
Chip
Nie wiem czy to ironia, ale mając podejrzany program z mocno przestawionym zapłonem to nie kombinowałbym tylko lał minimum Pb98, a najlepiej shell vpower, który ma jeszcze więcej oktan. Nie traktuje tego jako rozwiązanie docelowe bo wiadomo, że trzeba usunąć przyczynę, a nie leczyć skutki. Nie pisałbym tego gdybym sam nie miał problemów z kiepskimi wynikami jeśli chodzi o zapłon na trefnym programie. Gdy zalałem lepsze paliwo logi się poprawiały. Teraz po korekcie jest dużo mocniej i bezpieczniej.
-
Chip
Potwierdzam, masz kolego wersję 1.8T AMB czyli 170KM i z czystym sumieniem polegam Ci GTO z digitun.pl . Krzysiek będzie już miał wprawę po tym jak ogarniał mojego AMB Dobrze radzę, lej tylko Pb98... PS: Masz oryginalna KKK K04-15? Była już przy zakupie auta czy ją sam montowałeś? Koniecznie daj znać jaki wynik wykręcisz.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Nie podnosi tłoczka? Ja u siebie po przejściu z ori DV na properfekta to przez 2 miesiące jezdzilem z takim źrebakiem (surge) i dopiero wymiana DV, a przede wszystkim N249 pomogła. Nikt, słownie nikt na forum mi nie pomógł. Dopiero sam w telemagiczny sposób to odkryłem... Jeb...y properfekt
-
drgania/bicie w quattro powyzej 80-100km/h
Ja póki co chce wymienić poduszki pod silnikiem, a potem zabieram się za konkretna diagnozę wewnętrznych przegubów tylko, ze ciagle nie mam czasu...
-
Montaż prawego intercoolera od BEX do BFB, BMB, AVJ
Dokladnie, tutaj sobie popatrz, że IC to dopiero początek zabawy: B6 A4: Dual Intercooler Install
-
BV50 duża z K03s połączone, pierwsze zdjecia :) plus muszle turbo benzyna
Zagadaj do GTO z Digitun.pl, on stroi wszystko nie jak inni tunerzy
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Nie porównuj swoich (B6) wyników z B5. Po drugie AVJ nigdy w życiu bez programu nie ma 162g/s. Jak już piszesz takie rzeczy to wyjaśnij koledze, że masz zapewne zmienioną turbinę z k03-029 na k03-073, która jest w BEX. Masz to napisane w sygnaturze. Po trzecie niekoniecznie te Twoje 160g/s może się przekładać na osiągi jeżeli nie jest prawidłowo wystrojone Przez kwartał jeździłem na wtryskach i turbinie z BEX bez strojenia i "góra" nie powalała.
-
Audi A6 2.5di stuka po odpaleniu oraz błędy 00550 i 01318
który to jest ten czujnik temp plynu? Moglbys mi powiedzieć gdzie go znajde i jaki ma numer? Moglbym do Ciebei ewentualnie zadzwonić kiedyś popołudniem abys mnie poinstruowal przez telefon co zmienić w vagu?
-
Audi A6 2.5di stuka po odpaleniu oraz błędy 00550 i 01318
Auto już pali i jeździ. Powodem był przerwany kabelek Dzisiaj wymieniliśmy czujnik przy pedale hamulca i skasowałem błędy Control Module Part Number: 4B0 907 401 H Component and/or Version: 2,5l/4VT EDC G00SG D33 Software Coding: 01002 Work Shop Code: WSC 25348 3 Faults Found: 00741 - Brake Pedal Monitoring 27-10 - Implausible Signal - Intermittent 01440 - Fuel Level Signal 30-00 - Open or Short to B+ 00550 - Start of Injection Regulation 17-10 - Control Difference – Intermittent Następnie pojeździliśmy po mieście żeby rozgrzać auto i zrobiłem logi statyczne i dynamiczne na tyle na ile zdążyłem poczytać o logowaniu tdi. Jeżeli czegoś brakuje to dajcie znać. VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Zastanawia mnie temperatura coolantu i ta różnica. Nie mam za bardzo porównania bo mój 1.8T po modach wypada dużo lepiej, ale mam wrażenie, że ten 2.5TDI nie jedzie za dobrze. Tuż przed 4000obr pojawia się odcinka. Tak ma być? ---------- Post dopisany 11-04-2013 at 09:21 ---------- Poprzedni post napisany 09-04-2013 at 18:41 ---------- Nikt nie pomoze ?
-
A4 B6 1.8T Quattro - luz i szarpniecie na sprzegle
Po pierwsze skontroluj jak masz przykrecone mocowanie wodzika od biegów. Może masz zle ustawiony i dlatego jest problem z biegami. Czy sam dokonałeś oględzien dwumasu? W benzynie raczej dwumasy tak nie siadają Tak to u Ciebie wyglądało? Wal dobrze dokręcony? W jakim stanie sa poduszki silnika i jak ustawiony jest odbojnik czołowy?
-
Audi S3 by EcuProject
Pogratulować wyniku, musi się niezle odpychać Jak jest z glosnością nowego wydechu po miescie i w trasie?
-
Ile maksymalnie Nm do silnika AVJ
dawid97531 zamontowales już nowy dwumas? Jest jakas poprawa?
-
poducha skrzyni biegow
Z poduchami jest tak, ze w ASO kupisz nowy typ poduchy oid skyrznie (tak mi powiedzieli w ASO), który niby wymaga nowszej belki. Poducha ponad 360, a belka ponad 500zł. Lepiej szukaj zamiennika, albo uzywki. Chyba, że nie straszne Ci takie koszty.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
no to zmien swiece.... ps: dlaczego je zmieniles skoro na starych było OK?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
a może masz ciulate paliwo? Nie masz przypadkiem zrobionego programu? Jak ja u siebie zalewałem Pb95 to miałem wartości od 3-8 Na Pb98 była znaczna poprawa
-
1.8T- błąd sporadyczny 01312 powertrain data bus i nie działa tempomat
A nie wiesz jak odbywało się robienie softu? Wziął twój ori i przerabial czy np. wzial jakiś inny, który niby miał być oryginalny i po jego przeróbce wgrał Tobie?
-
1.8T- błąd sporadyczny 01312 powertrain data bus i nie działa tempomat
01312 - Powertrain Data Bus 01312 - Powertrain Data Bus: Faulty Possible Symptoms Malfunction Indicator Light (MIL) ON Possible Causes Databus Wiring and/or Connector(s) faulty Possible Solutions Check Databus Wiring and/or Connector(s) Category: Fault Codes
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Moim zdaniem jest 4 bar w B6. Regualtor masz w filtrze paliwa obok prawego tylnego koła. Zmień filtr i zobaczysz. Pytanie dlaczego mierzysz? Są jakieś symptomy? Auto traci na mocy? Robiłeś logi? Jeszcze nie mam wykresu, ale takie tam kreski wyszły z logów przepływki.
-
drgania/bicie w quattro powyzej 80-100km/h
Arturoo, możesz powiedzieć czy to było w B6 ? Kupiłeś całe półośki czy tylko przeguby? Jeżeli tak to gdzie i za ile?
-
drgania/bicie w quattro powyzej 80-100km/h
jak mnie to wkurza, ze zawsze mam zamieszanie z numerami części. Kumpel podał mi następujące numery do mojego AMB poduszka silnika lewa 8E0 199 379AD zamieniła się na 8E0 199 379AQ poduszka silnika prawa 8E0 199 382J zamieniła się na 8E0 199 382AA W sklepach jak dzwoniłem to nic im te numery nie mówiły, natomiast polecają mi taką: 8E0199379F Poduszka silnika prawa Audi A4 CORTECO 80000010 Na kilku stronach się też ten opis zgadza np. : ОкаŃвано, двигаŃоН, ORIGINAL IMPERIUM, 35038, AUDI A6 Avant (4B, C5) 2.5 TDIĐвŃĐžŃаŃŃи Ńони, ПагаСин Са авŃĐžŃаŃŃи, ŃоСоŃвни авŃĐžŃаŃŃи, авŃĐžŃаŃŃи ОнНаКн. PODUSZKA SILNIKA AUDI A4 (3150626151) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. z niej się wchodzi na strone -> http://www.motoneo.pl/generowanie/pdfTowarAllegro.php?id=15f22eaa5c9c2e5b48fc4d913999cb62 Koszt to 160zł brać ją?
-
drgania/bicie w quattro powyzej 80-100km/h
u mnie wibracje czuc z tylu auta i tylko na 4/5 biegu jak dam gaz do końcu z dołu obrotów. Wymieniłem wał na nowszy bo w moim starym łożysko szumiało. Jest wyraźnie sztywniejszy. Może to sam dyfer? ---------- Post dopisany at 22:32 ---------- Poprzedni post napisany at 11:35 ---------- Jeszcze jedna sprawa. Tak wygląda poduszka od strony kierowcy. Jest w miarę "czysta" a tak wygląda poduszka po stronie pasażera. Czy to nie jest dziwne, że jest pokryta jakiś czerwonawym płynem? To jest olej z poduszki?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ja ze swojej strony dodam, że GTO zawsze odbiera telefon, odpisuje do kilku godzin na maila i nie ma problemu żeby się z nim dogadać.. nie jak w przypadku innych zarobionych tunerów. Moim zdaniem ja jestem bardzo niewdzięcznym klientem bo zadaje mnóstwo pytań i zawracam du.e analizując setki wariantów, ale cenie sobie właśnie takich ludzi, którzy potrafią to wytrzymać. Potrafią pokazać, że zależy im na Kliencie. Doradzić aby zaoszczędzone pieniądze dobrze zostały wydane. W dzisiejszych czasach, gdzie jest duża konkurencja umiejętności to nie wszystko. Tak samo muszę też pochwalić pod tym względem Bakusia