Treść opublikowana przez wampir
-
czy te wtryski podejda do avj??
Moim zdaniem wtryskiem od bex mają 320cc przy 3barach bo tyle jest w B6
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
No to dostaje sprzeczne informacje...
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ciesz sie, ze nie masz filtra DPF Pytanie: Czy w 1.8T jest sonda szerokopasmowa a jeśli tak o w jakich modelach/rocznikach?
-
Grupowy chiptuning w R-Performance
ja tez prosze o info jaka bylaby cena dla zmodzonego 1.8T
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Szukaj kolege Bakusia
-
[B6 BBK] S4 USA - silver arrow :)
To jest turbo czy biturbo? Robili moze V6 3.0 ?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Jezeli potrafisz to zrob logi kanal 2 i 115. Chetnie bym sobie porownal ze swoim AMB
-
Prośba o analizę logow
Pokaz logi z kanału 2 i 115
-
prosze o pomoc
Wytnij katalizator i najlepiej zaloz jeszcze TIP czyli sztywny dolot od filtra powietrza do turbiny, a bedzie znaczna poprawa. U mnie ponad 0,6 bara jest przy 2100 obr/min. Potem jest też i więcej, ale to sprawka softu. Potem spada do 0,8 bara przy 6000obr
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
Trzymam kciuki i kibicuje zeby jak najszybciej zobaczyc jakis wykres
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
Tarcze 228 czy 240? A tak w ogole to zmiescie sie w B6 240mm?
-
1.8 Big Turbo ( stage 2 in progress )
O jakim projekcie mówicie?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Łatwo powiedzieć z tymi wydatkami. Nie miałem czasu na Radzikowskiego bo musiałem mieć auto skrecone bo jadę w długa trasę. Założyłem nowy dwumas sachs oraz sprzeglo luk jak w bfb, amb i bex. Przejechalem już po mieście 200km i 600km na autostradzie. Czuje na pedale że szybciej łapie jak ruszam. Ps: stary dwumas jest na sprzedaż. Nagralem film pokazujący różnice pomiędzy nowym i starym dwumasem sachs.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
ale widac nie kazdy to rozumie i operujemy ogolnikami, ktore jak ktos przeczyta to wyciagnie mylne wnioski.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Rozmiar tarczy sprzegłowej to jedno, ale model tarczy dociskowej i sila z jaka pracuje to drugie. Tak mi powiedzial inzynier z LUKa.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Apropos juz nudnego tematu sprzegiel to moze roznica wynika z tego, ze jedni mają sprzegło z wersji 150KM np w AEB B5 ,a w B6 jest inny model sprzegla wspolny dla wersji BFB, AMB, BEX. Patrzac na katalog z poniższej strony internetowej to w grupie dedykowanych do tego sprzegla typów silnika nie ma tez wersji AVJ (B6 150KM) są jednie diesle np AFN 110KM: Clutch Kit LuK RepSet Audi, VW from LuK - 623 1157 00 Clutch Kit LuK RepSet Audi, VW from LuK - 623 1157 00 W sklad setu wchodzi: 1 x Clutch Pressure Plate for Audi, Faw-audi, Seat, VW Part Number: 123 0428 10 1 x Clutch Disc for Audi, Faw-audi, VW Part Number: 323 0645 10 Zgadza sie z numerami na moich czesciach Vehicle list: Model 1.8 T quattro kW 120, 125, 140 HP 163, 170, 190 cc Engine Code BFB, AMB, BEX ---------- Post dopisany 21-12-2012 at 09:34 ---------- Poprzedni post napisany 08-12-2012 at 17:46 ---------- Dzwoniłem do LUK i rozmawiałem z inzynierem od sprzegieł. Ten potwierdził mi zgodność części (623 1157 00) z moim modelem (AMB). Co dziwne każdy sprzedawca twierdził, że to jest sprzeglo od 1.9tdi bo "tak im program pokazuje, a program mają aktualny". Wniosek: Trzeba pytac u zrodla bo sprzedawcy sie czesto myla, a roznice w cenie poprostu sa zabojcze. W lokalnym sklepie 1000zł za sprzegło mi powiedzieli na allegro ceny zaczynają się od 500zł. Druga sprawa: Czy ktos potrafi mi wyjaśnic roznice pomiedzy normami paliw PB95 Pb98, mon i ron? Na czym najlepiej jezdzic i czy jest sens lac 100 oktanowy shell vpower racing?
-
Chiptuning Audi a4 1.8T AMB
Moze sie myle, ale patrzac na opis to wyglada jak wklejony z jakiegos katalogu opisujacego przyrosty mocy po "czipie" ala vtech....
-
zawor DV
Do AMB mi w ASO sprzedali ten DV 06A 145 710P
-
Zerwany gwint
Ja to dokrecalem lekko krotka grzechotką i nie mam tyle sily aby zerwac taki gwint. Prawdopodobnie poprzednik to zniszczyl i skrecil na slowo honoru. A moze helicoil albo time sert? ---------- Post dopisany at 15:20 ---------- Poprzedni post napisany at 14:16 ---------- Wiecie jakie sa dokladnie parametry tej śruby? M12 x ??? EDIT: Wstawiłem większą i mocniejszą śrubę i po problemie.
-
Samoistnie wyłączające się ESP
Czujnik jest przy pedale hamulca, jak powiesz to w aso to beda wiedziec o co chodzi.
-
Samoistnie wyłączające się ESP
Wymien czujnik znajdujacy sie obok pedalu hamulca, koszt ok 50zł w ASO.
-
Zerwany gwint
Przekrecilem nakretke od śruby która mocuje wspornik skrzyni biegów ---------- Post dopisany at 17:49 ---------- Poprzedni post napisany at 14:20 ---------- Miał ktoś kiedys taki problem?
-
Koło dwumasowe na sztywne
Ty masz u siebie B5 pewnie 150KM, moje stare sprzeglo wg numerow moim zdaniem bylo zle dobrane bo numerami wskazuje na wersj 1.8T 150KM. Z tego co robilem rozeznanie w sklepach to mocniejsze sprzegla taki jak do mojego B6 maja sprezyny... Kupilem jednak dwumas KOŁO DWUMASOWE AUDI A4 A6 VW PASSAT SKODA SUPERB (2855419942) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Koło dwumasowe na sztywne
Chlopaki doradzcie mi prosze bo mam kolejny problem z moim B6 1.8TQ . Sprawa sie skompikowala. Dzisiaj rozkrecilem z kuzynem auto. Wyciagnelismy skrzynie biegow i odkrecilismy sprzeglo. Bylo w nim zalozone sprzeglo (docisk) LUK 123 0253 10 Poprzedni wlasciciel musial sie chyba pomylic albo swiadomie zamontowac sprzeglo, ktore pasuje do duzo slabszych aut typu 1.8 - 125KM albo 1.8T - 150KM. Moje auto dostalo wieksze turbo i wtryski takze nie było wyjscia, sprzeglo musialo klęknąć. Sprzeglo mam juz kupione nowe ktore pasuje do mojego AMB 170KM AMB i do BEX 190KM Jezeli chodzi o dwumas to jest on firmy SACHS. Myslalem, ze montowane bylo tylko LUK. Dlugo ogladalem dwumas i sam nie wiem co z nim zrobic. Wcześniej sprzeglo slizgalo sie nawet na II biegu gdy wcisnalem gaz do końca. Auto NIE szarpało, NIE było zadnych drgan na budzie, lewarku czy pedale sprzegla. Jezeli chodzi o sprawdzenie samego dwumasu to trzymajac za szpilke probowalem przemiescic jedna tarcze wzgledem drugiej i musze stwierdzic ze wymaga to pewnej sily. Jestem w stanie przesunac tarcze o 3cm a jak naprawde bardzo mocno nacisne to nawet o 5cm liczac po obwodzie. Odwiedzilem ASO i ogladalem nowy dwumas. Dla porownania mialem jedynie dwumas z diesla ale to co sie rzucilo w oczy to moglem tam lzej przemiescic wzgledem siebie tarcze o 1cm, ale juz dalej to w rekach nie bylem w stanie tego zrobic. Z jednej strony chcialbym temat zrobic porzadnie i miec spokoj na najblizsze 50 000km bo tyle bede to auto mniej wiecej mial u siebie, a z drugiej nie bardzo widzi mi sie w tym miesiacy wydac 1500zł na nowy dwumas. Co radzicie? 1. Zostawic tak jak jest to stan jest jeszcze akceptowalny 2. Kupic nowy dwumas (06B 105 266 A) 3. Zalozyc jednomas (ale nie wiem ktory jednomas podejdzie do mojego auta B6 1.8T AMB i tego sprzegla co juz kupilem
-
Ustawienie lewarka zmiany biegów
Witajcie, bede miał wymieniane sprzeglo na dniach i wymieniany olej bo ciezko mi wchodza biegi 1 i 2. Czy w B6 wykonuje sie ustawienie lewarka zmiany biegów lub jakies inne regulacje? Czy do wymiany sprzegla potrzebuje jakies uszczelki ? Edit: Po wymianie oleju w skrzyni jest już OK