Treść opublikowana przez wampir
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
No dobra, jestem mega wkur..y juz na siebie i to auto. Turbo zalozone. Założyłem też katalizator z przelotem i tuleja dystansowa, ktora mi niby spowodowac, ze nie bedzie bledu, ale wywaliło mi engine check po 30km zwiazany z katem. Póki co bład z katem olewam, ale chce rozwiązać ten problem, który był wcześniej z nieosiagnietym wymaganym ciśnieniem doładowania. Generalnie wychodzi na to, ze cos innego siedzi w tym aucie bo wszystko co przy nim zrobiłem nie pomogło. Po zakupie auta miałem bład 16683 - Boost Pressure Regulation: Control Range Not Reached P0299 - 002 - Lower Limit Exceeded i nadal go mam. Podsumowując było zrobione: - wymieniono zawor DV na properfekta - wymieniony N75 na nowy z ASO - zamontowany TIP - zamontowany FMIC z orurowaniem z kwasówki - wymiana turbiny - zastapilem seryjny katalizator przelotem Jak się zabrać za poprawne sprawdzenie szczelności układu i gdzie jeszcze są miejsca, gdzie mam szukac? PS: poprzedni wlasciciel robił w nim program, ale nie dał mi żadnego wykresu i nie podał żadnych szczegółów.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Gosc od regeneracji powiedzial mi, ze turbina 06B 145 703 B ma nib ori wirnik (12 lopatek) chociaz on uzyl slowa koło kompresji. Czyzbym został oszukany?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
A żadne k03s nie ma 12?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Czy ko3s może mieć 12 lopatek ?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Czy to możliwe ze turbina 06B 145 703B ma 12 lopatek? Turbina jest regenerowana. Czy ta turbina wymaga jakiś modyfikacji przed założeniem jej na miejsce 058 145 703 J np obrócenie korpusu czy zmiany jakis zaślepek ??? Czy 06B 145 703B bedzie pasowala do katalizatora z wersji AMB 170KM?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Dizlowcy maja swoj temat o modyfikacjach. Stage po stagu jest rozpisany, a dla 1.8T to 80 stron mordęgi. Może ktos to zbierze? Są jacys wolontariusze co ogarniają temat, czy też wiedza o tym ma pozostac tajemna i tylko dla wybranych?
-
1.8T AVJ program Fabryka-Mocy.com Lublin
to tylko na samym programie zrobione?
-
Malowanie dolotu fmica z kwasiaka?? TAK czy NIE
Tego nie pomalujesz... To jest amelinium....
-
Wymiana turbo K03s na K04 ?
Wyslalem Ci PW
-
Wymiana turbo K03s na ... K03s czy K04?
co kupiles ?
-
Wymiana turbo K03s na K04 ?
Mam ten sam problem co Ty, wrocilem przed chwilą z urlopu i musze podjac decyzje co zrobic z moim turbo. Nowe k03s to w zależności od dostawcy koszt ponad 3500zł. Nowe K04 to koszt 3350 Szczegóły w aukcji: Nowa turbosprężarka Audi A4 A6 Passat 1.8T TUNING (2606475154) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. powodzenia
-
Wymiana turbo K03s na ... K03s czy K04?
a gdzie w stanach? zapoda jakis link, mam tam kumpla co moglb mi kupic i wyslac. ps: co sie stalo z Twoja turbina? ma luzy, ciekni? Masz program? Jaki przebieg?
-
Wymiana turbo K03s na ... K03s czy K04?
a gdzie nabyles turbine do bexa?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Lepiej taka nowa z miesieczna gwarancja Turbosprężarka VW,AUDI 1,8T 53039880005 (2564929098) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. czy regenerowana z roczna ?
-
Silnik AMB.. Jaka turbosprężarka?
ech, musisz byc dzielny Mi tez nie jest lekko z moim Turbocharger K03-05 53039880005 5303 988 0005 AMB 125kw 170hp turbo-shop, 058145703NX, 058145703N, 058145703J, 058145703JX, 058 145 703 NX, 058 145 703 N, 058 145 703 J, 058 145 703 JX Wg tego sklepu to product description K03-005 | 53039880005 Genuine KKK (Borg-Warner) K03-05 Turbocharger incl. actuator for following vehicles and partnumbers: model motor production time engine code power Audi A4 1.8T 07/2001 - 12/2004 AMB 125kw / 170hp Original partnumbers: 058 145 703 N 058 145 703 NX 058 145 703 J 058 145 703 JX This turbocharger replaces the following previous models: 53039700005 53039700029, 53039880029
-
Silnik AMB.. Jaka turbosprężarka?
a co sie stalo?
-
Silnik AMB.. Jaka turbosprężarka?
Ale czy przypadkiem ta 005 nie jest za mala i nie bedzie pracowala na granicy bo 150 a 170 to jednak roznica. Dodatkowo po programie to pewnie tez szalu nie bedzie. Co myślicie o tym?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
a od czego pojawia sie luz osiowy ?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Mam nowe turbo, gdy leżalo na stole wlalem olej przez wąż z plecionka (odpływ) i zostawiłem. Po godzinie wracam a tu widzę olej w rurze od turbo ( wylocie) który idzie do IC. Olej sam wypłynął grawitacyjnie. To normalne czy też turbo do reklamacji?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Mam jakis cleaner w sprayu do czyszczena elektroniki (potencjometrow). Myślalem psiknąć nim na sam czujnik ("drucik"). Wiem, ze nie wolno mechanicznie go czyscic. Pytanie czy jest sens ryzykowac i babrac sie w tym bo akutalnie mam dosc innych problemow i wydatkow? Czy uszczelki mozna kupic w normalnym motoryzacyjnym czy tylko w aso? Jaka jest ich cena ? Nakretki rozumiem też nowe, ale one sa chyba tylko w aso dostępne, tak?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Jutro będę wymianił turbinę, a raczej stał obok mechanika Czy macie jakies uwagi, o czym trzeba pamiętać ? Jest sens czyscic przeplywomierz i przepustnice, w sumie to widac, ze jest tam troche syfu, ale nie mam problemów z falowaniem obrotów czy nierówną pracą?
-
Dobrzy chiptunerzy
To ja Wam powiem, ze zadzwoniłem na ten drugi numer dedykowany dla spraw dotyczacych mechaniki i mily pan powiedzial mi, ze "musze dzwonic na numer kolegi". Jak powiedzialem, ze probuje już od jakiegoś czasu, wysylam smsy i maile to powiedzial, ze musze do skutku. Słowem, powtarzam słowem sie nawet nie zająknął o urlopie. Może i ten czlowiek sie zna na swojej robocie, moze i nawet czyni cuda w tuningu, ale tak beznadziejnego podejscia do klienta to dawno nie widzialem. Jeżeli mają takie branie więc zapewne sporo kasy to może czas zainwestować w jakiś FAQ na stronie z wariantami i cenami, albo jakiś grafik wolnych terminów online, aby nie powielać pytań. Ostatecznie można zainwestować w automatyczną sekretarke, która będzie informowała klienta: 1. Jezeli jestes bajkopisarzem i chcesz zrobic "czysta kuni" ze starego trupa wcisnij 1 i posluchaj relaksacyjnej muzyki 2. Jezeli masz do wydania 5 tys złotych również wciśnij 1 bo to dla nas za małe pieniądze żebysmy z Toba porozmawiali 3. Jeżeli chcesz coś zrobic ze swoim autem przy czym zupelnie sie nie znasz na motoryzacji, ale wiesz, ze tjuning jest fajny i totalnie nie liczysz sie z pieniedzmi wyslij smsa lub zadzwon w pozniejszym terminie Ja już sie pogodziłem z tym, że się nie dodzwonię i po powrocie z urlopu rozglądne się za kims we Wrocławiu lub Katowicach.
-
Silnik AMB.. Jaka turbosprężarka?
Czy turbo od S4 B5 podejdzie do AMB 170KM? ---------- Post dopisany at 20:19 ---------- Poprzedni post napisany at 09:12 ---------- Wsadziłeś u sibie konkretnie jaki model? Jak widać poniżej są różniec pomiędzy 005 i 029. Look at the fin/specs of the turbo. The USDM K03S is a K03-029 which is still a 12 fin design. K03-005 aka K03 Specs: Compressor: 36/50 Turbine: 36/45 K03-029 aka K03S Specs: Compressor:36/50 Turbine: 40/45 K04-015 Specs: Compressor: 38/51 Turbine: 42/46 K03-073 Specs: Compressor: 38/51 Turbine: 40/45 the only difference between the K04 and the K03-073 is the turbine size by a little bit. All the info I just listed can be found on FrankenTurbo's website. ---------- Post dopisany 31-08-2012 at 19:23 ---------- Poprzedni post napisany 30-08-2012 at 20:19 ---------- Pytanie: 058 145 703 J i 058 145 703 N. Czy te 2 turbiny sie roznia czyms od siebie?
-
Dobrzy chiptunerzy
Ja wszystko rozumiem, ale dzwonilem z 6x, wyslalem 3 smsy i 3 maile. Co mozna zrobić więcej? Niedługo mnie o nagabywanie posądzi...
-
Dobrzy chiptunerzy
Niech mi ktos powie w jaki sposob się mozna skontaktowac z Mr. Rogalottim bo mam wrażenie, że jak za komuny usługi u niego są na kartki!!! Nie odbiera telefonów, nie odpowiada na smsy ani na maila, jak sie mam z nim umówić???. Co to ma byc ?!!! Jestem klientem dziesiątej kategori?!!!