Treść opublikowana przez wampir
-
1.8T nie daje się zmodyfikować
Kodach gotowości tzn? Co to jest? Gdzie to znajdę? Ja mam słabą wydajność kata, ale dlatego, że go nie mam w ogóle:) 16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold P0420 - 002 - Lower Limit Exceeded ---------- Post dopisany 07-10-2012 at 00:00 ---------- Poprzedni post napisany 06-10-2012 at 09:39 ---------- pomiedzy grodzia a plecami silnika jest platanina wezykow i tam dotknalem jednego wezyka, a on sie w palcach rozleciał: Połączyłem to, ale nadal auto nie jedzie
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Czy do tego wystającego króćca z filtra powietrza w B6 1.8T AMB powinien być podpięty jakiś wężyk?
-
1.8T AEB - wymiana turbo na sprawne. Co potrzebne?
Jeżeli szpilki w turbinie od strony katalizatora są całe to ewentualnie dobrze mieć nakrętki (ASO). Śruby są do mocowania turbiny do kolekora. Możesz też jeszcze potrzebować płyn chłodniczy bo pewnie coś go trochę ucieknie. Nowe filtry i olej. Podczas zakładania bardzo ważne jest aby nie zrobić suchego startu tzn odpalić gdy w turbinie nie ma oleju. Ja zalałem turbine olejem, a potem jeszcze kręciłem rozrusznikiem aby pociągnął sobie olej sam. Odkręciłem dopływ paliwa Obowiązkowo należy też sprawdzić przewod olejowe czy są drożne. Tutaj masz małą instrukcję: Oto kilka czynności, które należy wykonać wraz z wymianą turbosprężarki : 1. Sprawdzić i w razie potrzeby wyczyścić system dolotowy a następnie wymienić filtr powietrza (dopuszczalne jest stosowanie jedynie części rekomendowanych przez producentów). Jakiekolwiek zanieczyszczenia w układzie dolotowym mogą doprowadzić do ponownego uszkodzenia turbosprężarki. 2. Sprawdzić pod względem drożności i zanieczyszczenia układ odpowietrzenia skrzyni korbowej, w razie konieczności wymienić filtr odmy i uszkodzone elementy 3. Sprawdzić pod względem szczelności i drożności układ olejowy, tak aby zapewniał niezakłócony przepływ oleju. Należy przy tym zweryfikować stan uszczelek flansz układu smarowania turbosprężarki. W przypadku jakichkolwiek zabrudzeń lub uszkodzeń należy je bezwzględnie wymienić lub starannie oczyścić. 4. Wymienić olej w silniku oraz filtr oleju. Niedopuszczalne jest stosowanie materiałów eksploatacyjnych niezalecanych przez producenta. 5. Montując turbosprężarkę należy korzystać wyłącznie z nowych uszczelek pod kolektor jak również z odpornych na wysokie temperatury śrub przeznaczonych do montażu w układach wydechowych. Dokręcając śruby trzeba przestrzegać wielkości momentu z jakimi mają być dokręcone. Kolektor wydechowy należy sprawdzić i w razie potrzeby wyczyścić. Zabrudzenia mogą doprowadzić do awarii turbosprężarki. 6. Podłączyć układ smarowania. Następnie wlać czysty olej silnikowy do wnętrza turbosprężarki przez otwór olejowy, tak aby uniknąć „suchego” startu podczas pierwszego uruchomienia silnika, kręcąc równocześnie wirnikiem sprężarki. Kolejno zainstalować pozostałe podłączenia. Podczas montażu należy bezwzględnie unikać sytuacji w których powstają naprężenia na przyłączach, jak i na samej turbinie. 7. Po odcięciu zasilania/zapłonu kręcić rozrusznikiem aby wytworzyć ciśnienie w układzie smarowania, ale aby silnik nie zapalił. Następnie uruchomić silnik i pozwolić mu pracować na biegu jałowym przez min 2 minuty. Sprawdzić wszystkie połączenia upewniając się, że nie ma żadnych nieszczelności i przecieków. 8. Po raz kolejny uruchomić silnik i pozostawić na biegu jałowym przez około 15 minut, kontrolując w międzyczasie szczelność wszystkich połączeń układu smarowania oraz układu dolotowego. 9. Po rozgrzaniu silnika do temperatury pracy przeprowadzić jazdę testową; jeśli to możliwe wykorzystując maksimum mocy silnika.
-
1.8T nie daje się zmodyfikować
a Tez mialeś ten sam błąd? Ja nie mam u siebie błędu przepływki, to jedyny błąd jaki wyświetla mi vag. Jaki kanały zlogować jeszcze raz?
-
1.8T nie daje się zmodyfikować
Mam błąd: 16683 - Boost Pressure Regulation: Control Range Not Reached P0299 - 002 - Lower Limit Exceeded Co jest bardzo ważne w tej analizie. Błąd miałem jeszcze przed modyfikacjami, ale wtedy pojawiał się raz na bak paliwa. Teraz pojawia się co każdy krótki wyjazd. Co mi da ponowne logowanie?
-
1.8T nie daje się zmodyfikować
Przepraszam, ze tak wykorzystam Twoj temat, ale mam ten sam silnik i ten sam problem. Przed wszystkimi modyfikacjami mechanicznymi na przepływce miałem 149g/s (auto miało niby progam zrobiony przez poprzedniego właściciela) teraz mam 132 g/s i auto wyraźnie nie jedzie. Ja u siebie mam zrobione: - FMIC - TIP - wycięty katalizator - turbo 06B 145 703B (regenerowane, numer taki sam jak turbiny w BEX) - zawór DV properfekt taki -> Zawór upustowy DV ProPerfekt bov turbo vw audi (2667548385) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - N75 przy TIPie Oto moje aktualne logi zrobione troche chaotycznie: Grupy: 115,115 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 002,011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 115,115,115 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 115,003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Rozpaczliwie prosze o pomoc... Możesz napisać, których konkretnie zawór wymieniłeś? Podać jego położenie i numer części bo z tego co mi powiedzieli w ASO to wiele zawórków wpływa na pracę turbiny.
-
Czy te wtryski będą pasowały do 1.8T
Ja bym się sie spierał czy 220c wytrzymają 200KM skoro na 280cc bywają problemy i ludzie zmieniają na 320cc...
-
Pompka spryskiwacza reflektorów
to jest tylko jeden model? Nie chce kupic nieodpowiedniej :/
-
Pompka spryskiwacza reflektorów
Czy może ktoś podac numer takiej pompki albo najlepiej link do allegro ?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Tak jak kiedyś już prosiłem trzeba wolontariusza, tzn osoby, która już nie może patrzeć na pytania w stylu "jak podniesc moc w moim aeb?" i zrobi FAQ dla benzyn jak Kowi87 zrobil dla dizli Tutaj jest dobry opis, trzeba go tylku uzupełnić o różnice pomiędzy AEB - 150KM vs AJL- 180KM a także AVJ - 150KM vs BFB- 163KM vs AMB - 170KM vs BEX - 190KM: Przykład AEB 150KM: - wtryski 220cc - turbo k03-005 AJL 180KM: - wtryski ??? - turbo ??? BFB 163KM: - wtryski 280cc - turbo k03-029 AMB 170KM (wersja na USA): - wtryski 280cc - turbo k03-029 BEX 190KM: - wtryski 320cc - turbo k03-073 - drugi intercooler po prawej stronie Zródło Tuning Passata | www.vw-passat.pl Opis już trochę zmodyfikowany Tuning Silnika 1.8T O wiele większy potencjał drzemie w silnikach turbo benzynowych, które już po opuszczeniu fabryki dysponują mocą rzędu 150 (modele 1.8T AEB, APU, ANB, AWT) lub 170 KM (AWM). Delikatne modyfikacje oprogramowania pozwalają cieszyć się naprawdę przyjemnym, cywilnym, bezawaryjnym autem o mocy rzędu 190-200KM i 280-300Nm (w zależności od stanu zdrowia jednostki wyjściowej). Przekroczenie bariery 200KM wiąże się praktycznie z tymi samymi nakładami, co osiągnięcie 300KM, a więc: Tuning Silnika 1.8T - Turbina Poczciwa K03 pozwala na zbliżenie się do 200KM. Jej niezaprzeczalną zaletą jest to, że pracuje praktycznie od najniższych obrotów, dzięki czemu maksymalny moment obrotowy (około 280-300Nm) dostępny jest jeszcze zanim wskazówka obrotomierza dotrze do 2500 obr/min. Jeśli 200KM kierowcy przestaje wystarczać, istnieje kilka możliwości: 1. K04-015 (turbina z rodziny K04 przeznaczona do montażu w silnikach wzdłużnych - zamiennik seryjnej K03, pasuje bez przeróbek do seryjnego kolektora wydechowego). Potencjał 220-230KM. 1a. K03-73 - turbina montowana seryjnie w BEX (190KM). Szybciej wstaje niż k04, ale nie utrzyma tak wysoko mocy. Ma podobne paramery jeżeli chodzi o rozmiar wirnika. 2. Garret GT2X "Eliminator" - również możliwa do zastosowania jako "zamiennik" K03 - nie wymaga zmiany kolektora wydechowego, choć zalecane jest zastosowanie kolektora o zwiększonym przepływie. Turbina ta cec**je się potencjałem około 300KM, a więc nie zmusza jeszcze do zastosowania tzw. "kutych" elementów silnika - korbowodów i tłoków. 3. Rodzina turbin GT28(R/RS) ze względu na rozmiary wirnika i potencjał, stanowią ostatni szczebel na drabinie tzw. "ulicznego" zastosowania, tzn. turbo dziura w przypadku turbin z rodziny GT28 jest jeszcze na tyle "niewielka", że pozwala z powodzeniem użytkować auto na codzień. Potencjał - 300+ (w tym miejscu ocieramy się już o granicę wytrzymałości seryjnych korb i tłoków). Tuning Silnika 1.8T - Wtryskiwacze Seryjne wtryskiwacze pozwalają na dokładnie tyle samo, co seryjna turbina. Jakiekolwiek modyfikacje zmierzające do przekroczenia granicy 100 KM z litra pojemności bezwarunkowo wiązać się będą ze zmianą wtryskiwaczy na wydajniejsze. Seryjnie montowane w 1.8T wtryskiwacze mają wydajność 220ccm/min. Większe są w BFB, AMB - 280cc. Popularną modyfikacją jest stosowanie wtryskiwaczy od mocniejszych silników 1.8T stosowanych w Audi A4 BEX, Audi TT lub S3 (wydajność 320 lub 380 ccm). Do przekroczenia granicy 300KM wymagane są wtryskiwacze o wydajności co najmniej 440ccm. Należy również wspomnieć, że wydajniejsze wtryskiwacze mogą również pociągnąc za sobą modyfikację pompy paliwa. Zawór N75: Zaleca się wymianę na ori z ASO. Dla hardocorowców można zastosować MAC. Zawór DV: Zaleca się wymianę na ori z ASO o numerze 710N. Dla hardocorowców można zastosować DV Properfekt lub FORGE. Katalizator: Zaleca się wycięcie katalizatora. Kat do wersji w B6 np AMB jest metalowy i jego wartość w obrocie jest niewielka . Dla bardziej zasobnych polecam montaż DP czyli Down pipe. Uwaga: Wycięcie kata spowoduje pojawienie sie "Check engine" w modelach z dwiema sondami. Triki z tulejką dystansową nic nie pomagają. Trzeba usunąć drugą sondę programowo u Tunera. Intercooler Każda modyfikacja tego silnika poważniejsza niż tylko "sam program", powinna zakończyć się instalacją intercoolera. Nawet seryjne silniki doznają spadku wydajności podczas ciepłych dni - seryjny, montowany przed nadkolem od strony kierowcy intercooler jest niewystarczający aby wydajnie chłodzić powietrze sprężone przez wydajną sprężarkę. Problem ten dotyczy głównie passatów z przeprogramowanymi sterownikami silników TDI. Ciśnienie doładowania oraz ilość tłoczonego powietrza w przypadku tych jednostek jest wyższa od tego, co jest w stanie zaoferować seryjna turbina w silniku 1.8T (a więc K03). W zależności od modelu jest możliwość upchnięcie nawet sporych rozmiarów intercoolera najmniejszy to 550x140x65mm, który wystarcza realnie do 220KM. IC dobieramy do konfigu, aby nie był za duży w innym wypadku pojawi się lag. Zawieszenie Seryjny Passat opuszcza fabrykę z zawieszeniem umożliwiającym mu pokonywanie znacznych przeszkód terenowych w całkiem komfortowych warunkach. Na rynku dostępnych jest mnóstwo zestawów umożliwiających obniżenie środka ciężkości pojazdu i poprawę właściwości jezdnych poprzez montaż innych niż seryjne amortyzatorów i/lub sprężyn. Do wyboru mamy kompletne zawieszenia gwintowane, jak i zestawy krótszych amortyzatorów oraz sprężyn w wielu odmianach, w bardzo szerokim zakresie cenowym. Obniżenie samochodu wpływa korzystnie na poprawę właściwości jezdnych passata (kontrola w zakręcie, precyzyjność prowadzenia, skuteczność hamowania). Oczywiście wszystko odbywa się kosztem komfortu kierowcy i pasażerów. Układ hamulcowy Jak poprawić hamulce w Passacie? Na początek wystarczy porządny zestaw tarcz hamulcowych i wydajne klocki hamulcowe. Na forum toczą się dyskusje o wyższości takich czy innych tarcz hamulcowych (temat: sportowe hamulce, Jakie tarcze hamulcowe Zimmerman VS Mikoda). Popularną modyfikacją Passata 3BG jest zmiana rozmiaru przednich tarcz hamulcowych z 288mm na 312mm, czyli na takie stosowane m.in. w modelach wyposażonych w 2.5 litrowy silnik TDI oraz napęd 4x4. Układ hamulcowy z tarczą 312 różni się w stosunku do tego z tarczą 288mm jarzmem (mocowaniem zacisku). Zacisk pozostaje ten sam. UWAGA: należy mieć na uwadze fakt, że po zmianie tarcz hamulcowych na 312mm, najmniejszą możliwą do upchnięcia obręczą koła będzie 16". Miłośnikom gruntownych modyfikacji układu hamulcowego polecam temat HAMULCE 321mm x 30mm przeszczep z S4, w którym opisana została dokładnie procedura zastąpienia seryjnego układu hamulcowego na ten, występujący w Audi S4. Oczywiście zakres modyfikacji układu hamulcowego zależy jedynie od wyobraźni i technicznych możliwości obróbki stali - na powyższym zdjęciu czterotłoczkowe monoboki Brembo zastosowane w 300-konnym Passacie 1.8T. Sprzęgło We wszystkich modeli passata B5 FL (oraz w większości modeli B5 przed liftem), występuje tzw. dwumasowe koło zamachowe. W celu poprawienia komfortu i redukcji drgań skrętnych układu przeniesienia napędu, a więc i drżenia występującego na biegu jałowym, fabryka wyposażyła passaty w skomplikowany i awaryjny układ spięcia napędu, składający się z klasycznego docisku, tarczy sprzęgła bez tłumików drgań (tarcza jest lita) oraz koła zamahowego składającego się niejako z dwóch elementów, połączonych szeregiem amortyzujących sprężyn oraz tworzywa. Układ ten - o ile pozostaje szalenie skuteczny w redukcji drgań i komfortowy podczas zmiany biegów, jest niestety dość awaryjny i kosztowny w zakupie. O ile pozostałe elementy przeniesienia napędu wykonane zostały przez "fabrykę" z odpowiednim zapasem wytrzymałości, jakiekolwiek modyfikacje podnoszące moc silnika prędzej czy później kończą się problem z uszkodzonym kołem dwumasowym i/lub ślizgającym się sprzęgłem. O ile w przypadku tuningowanych silników benzynowych, ze względu na fakt, że maksymalny moment obrotowy nie jest rozwijany już od samego początku skali obrotowych - problem z uszkodzeniami koła dwumasowego nie jest tak palący jak w przypadku silników TDI, gdzie często spotyka się egzemplarze dysponujące olbrzymim momentem obrotowym rzędu 400 i więcej Nm, osiąganymi już przy 2500 obr/min.
-
[A4 ADR] Hans Czestochowa
Powiem tylko tyle.... WOOOW!
-
1.8T Logi dynamiczne - czy wszystko ok?
a ile Cie kosztowala nowa przeplywka?
-
1.8T Logi dynamiczne - czy wszystko ok?
i ile masz teraz KM ?
-
1.8T Logi dynamiczne - czy wszystko ok?
Ale napisz co zrobiles że masz lapsze logi...
-
1.8T Logi dynamiczne - czy wszystko ok?
Ile masz KM przy takiej ilośc g/s na przeplywce?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Tak z czystej ciekawosci jak w ASO to sprawdzaja? Ile mogą wziąć w ASO a ile w zwykłym zakładzie mechanicznym za wyeliminowanie nieszczelności?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ja juz tak dawno o swoim mysle... a mogle kupic V6 3.0 ....
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
i nawet ta metoda napelniania ukladu nie mozesz tego zklokalizowac?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
a co sie dzieje?
-
1.8T nie daje się zmodyfikować
Jestem ciekawy ile wydał autor wątku, ale generalnie tuning nie jest tani, chociaz ja sam dlugo myślałem, że można to zrobić jakoś na skróty. Policz sobie fmic, tip , down pipe, nowe świece i cewki, zaworki N75 i DV, czasami nowe turbo i program a to już kilka dobrych tysięcy
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Wlasnie dlatego teraz nie jade nigdzie dopoki nie ogarne tego, a od wtorku znikam na szkolenie na 4 dni i znowu caly tydzien w du.e zmarnowany :/
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
a moze poprostu popie....c to i jechac do jakiegos tunera od razu? Bo szlag mnie juz trafia. Czy oni sie nie zajmuja takimi pierdolami?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
to jest ta odma?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Znalazłem coś takiego "jak sprawdzic szczelnosc" :: a4mods.com :: - The Premiere Audi A4 Modification Guide and Pictures Library Ma to sens? Czy wtedy wyszłoby, ze cos nie tak z tą odmą?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Turbina jest regenrowana i miala na moja prosbe sprawdzony WG. Gdzie jest ta odma dokladnie?