Treść opublikowana przez wampir
-
Dobrzy chiptunerzy
jak bedziesz mial chwile to wrzuc logi kanału 2 i 115
-
Dobrzy chiptunerzy
Jak sobie odejmiemy te 177 - 163, a raczej 177 - 167 bo zakladamy bonus to dostajemy 10KM. Teraz od Osiągniętego 211KM odejmuje 10KM i dostajemy 201KM co już jest bardziej realne. Taki wynik to może "wina" braku komparacji, ale może niech się wypowie ten, kto stroi auta i z 280cc wyciąga takie moce Juz nie jeden się chwalil 2.5tdi z mocą 210KM i potem dostawał baty od auta z mocą 190KM Grunt, ze sie dobrze odpycha, a Ci ktorzy nie wierza to zazdrosnicy
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ja nie mam klasycznego DP, ale nie zauwazyłem roznicy. Może troche bardziej slychac turbo (delikatny gwizd)
-
Dobrzy chiptunerzy
Napisz prosze jak to auto jezdzilo w 30C upale z takim doladowaniem i seryjnym IC?
-
Dobrzy chiptunerzy
Na podstawie czego tak twierdzisz? Logow? Wykresu? a jeśli tak to gdzie był robiony? Pokaz logi jakie miales czasy wtryskow i ile na przeplywce. Moje 320cc sie kończą w B6, a nie wiem czy nawet jest wiecej jak 205KM. Kilku tunerów mowilo mi, że moge zapomnieć o tym aby zrobić więcej na 320cc. Tak samo nie widziałem nigdzie wykresu z wynikiem wyższym niż 197KM na seryjnych wtryskach z B6 tj 280cc. Logi odpowiednio dla takiego wyniku pokazywały, że wtryki były już zapętlone. Chyba, że Twoje B5 miało regualtor większy niż 4bary lub był pełny wydech zrobiony. Kolega pisze wyżej o serii i do tego się odnoszę.
-
Dobrzy chiptunerzy
211KM z BFB na wtryskach 280cc ? Moim zdaniem niemożliwe...
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
tzn, 0,1s szybsza zmiana biegow?
-
logi do analizy
Jest już nowe sprzęgło i poki co brak kasy na korekte programu, ale z nudow wrzucam nowe logi. Chce sie upewnic, ze zrobiłem wszystko co trzeba aby podczas korygowania softu tuner miał jak najmniej roboty. moje stare logi na Pb95 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM a oto logi na PB98 (niestety tylko takie mam zapisane) VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Moje wnioski: 1. Czasy wtryskow lekko spadły, ale chyba nadal od 5200obr brakuje mu paliwa. 2. Spalanie stukowe znacznie ustapiło. Teraz także się pojawia ale od okolic 5000 obr. Może to wina wtrysków? 3. Turbo od 3000-4500 obr minimalnie wiecej pompuje niż zadane, ale powyżej 4500 obr już niestety mniej niż zadane. 4. Ogólnie wartość cisnienia osiąganego przez turbo i tak chyba nie są słabe. Mowie w tym momencie tylko o wartościch cisnienia przy 6000obr czyli 0,86bara. To przeciez mała turbina... Może poprzedni tuner zbyt ambitnie wprowadził takie ciśnienie przy tych obrotach. Chyba, że sie myle? Wtryski 320cc są z BEX. Turbo mam także z BEX k03s ale z 12 lopatkami po regeneracji, oraz nowy DV i N75. Mam też FMIC, TIP i DP. Szkoda, że nie ma logów z 118 bo może tam byłoby widać, że np ECU sam ujmuje cisnienia bo brakuje paliwa. Chyba, że to tak nie działa? Żeby była jasność, auto miało zrobiony soft zanim je kupiłem, ale nie mam logów z tego okresu więc nie wiem jak pompowało na seryjnej k03. Potem porobiłem wszystkie mody i podmiany sprzętu. Wiem, że pasuje mi jechać na korekte, ale przed nią chce zrobić sam wszystko co jest możliwe. Już widzę, że chyba będę potrzebował chyba większe wtryski, tak? 380cc? EDIT: Temat ogarnięty przez GTO z DIGITUN http://a4-klub.pl/wykresy-modyfikacjach-projekty-modyfikowanych-aut-119/audi-a4-b6-1-8t-quattro-avant-270599/index3.html
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ni cholery nie umiem sie z niego wyznać
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Czego można się spodziewać po takim FrankenTurbo ?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Czy jest jakaś turbina, która szybciej wstaje i oferuj większa maksymalną moc niż k03-73 (k03s)?
-
Chiptuning Audi a4 1.8T AMB
Z drugiej jednak strony na tym co ma pod maską to i tak więcej niż 195KM nie zrobi bez zmiany wtryskow
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
PS: wsadzał ktoś 2.2T do B6 ?
-
[ALL B6] Prośba o pomoc 1.8t 190km 6biegów czy warto zagozować ?
3 km benzyna i 6km lpg... cos mi mowi, ze bede musial z 4 lata jezdzic zeby sie to zwrocilo...
-
[ALL B6] Prośba o pomoc 1.8t 190km 6biegów czy warto zagozować ?
13km jazdy zanim sie przelaczy w zimie z PB na lpg?
-
[ALL B6] Prośba o pomoc 1.8t 190km 6biegów czy warto zagozować ?
Witam Czy jest sens zakladac lpg jak sie ma B6 z k03s, 380cc, FMIC, TIP, DP z mocnym softem? Auto jezdzi ok 650km miesiecznie. Głównie to odcinki ok 9km z czego 4km dojazd do miasta i reszta po samym, małym mieście.
-
flansza pod map sensor
Wodi 87, jak nie potafisz sam spawać to zagadaj do kolegi Bakusia on Ci zrobi z nierdzewki rurke z gniazdem, a generalnie polecam oddanie auto do zrobienia bo mimo wszytko zrobienie FMICA to nie tak hop siup i 5min roboty. To fajnie wygląda na zdjęciach, ale jak nidy tego nie robiłeś i nie jestes manualnie sprawny, nie masz warsztatu z narzedziami to możesz się niezle na wkurzać, albo mieć unieruchomione auto na dluższy czas. Biorąc pod uwage ile jest miejsc, w których trzeba dopasowywać orurowanie na styk to może się okazać, że to będą naprawde dobrze wydane pieniądze. Ja robilem od razu TIP i FMIC i szczerze polecam.
-
flansza pod map sensor
Pytaj kolege z forum o nicku Bakus. Nn zrobil wiele FMIC i podejrzewam, ze zrobienie kawalka rurki z mocowaniem na czujnik nie bedzie problemem w przystepnej cenie.
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
To jest takie cudowne jak tutaj pisza? "It provides quicker spool, more torque off boost, and more power and torque per pound of boost."
-
1.8 Big Turbo ( stage 2 in progress )
nadaje idealnie na drugim biegu
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
A moze podczas wyjmowania cos zrobiłes z WG i dlatego jest taka nierowna praca?
-
Co zrobić w A4 B6 AWX aby uzyskać lepsze odejście niż w Golfie IV AHF 131km 297Nm
w sumie godzina odpowiednia 19:10... wieczorynka pelna para sie rozkreciła.... moze jeszcze 1Z objechałes takie BMW? Nie chcesz to nie wierz przeciez diesel ma wiekszy moment obrotowy niz benzyna wiec nawet to ze ma wiecwj KM o niczym nie swiadczy a jakies bmw 5 tez troszke wazy... To stan na kreske z bolidem F1 on nie ma wiecej jak 400Nm
-
zawor DV
ASO, ok 125 zł
-
1.8 Big Turbo ( stage 2 in progress )
Mozesz powiedziec jakie sa subiektywne wrazenia z jazdy autem? Jak sie zbiera z dołu wzgledem tego co było wczesniej? Dobrze widze, ze zaczyna pompować dopiero od 3500 obr ?
-
czy te wtryski podejda do avj??
No to nie rozumiem tutaj czegos bo w tym temacie http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-152/wtryski-1-8t-320cc-238560/#post2917318 sam napisales : ----------------------------------------------------------------- Wtryskiwacze z BEX-a w stanie idealnym nr: 06A906031BA Wydajność: 3Bar: 320cc 4Bar: 372cc Cena: 200zł za komplet 4 sztuk + koszt wysyłki lub odbiór osobisty ---------------------------------------------------------------- To jak to w koncu jest? Wtedy sie pomyliłes czy teraz?