Treść opublikowana przez pawlo
-
[B5 AFN] Ustawienie kąta wtrysku. Gdzie w Radomiu?
Jedz do Gory Pulawskiej - trasa Radom-Pulawy po prawej stronie.
-
[B6 AVB] Kopcenie przy rozruchu
Sam sobie odpowiedziales.
-
[B5 AFN] Spadek mocy, problem z turbo
olej w turbo to normalka (oczywiscie bez przesady) - zaolejony lekko culer tez sie trafia. To co opisujesz to "ksiazkowe zapiekajace" sie kierownice turbiny AFN - nawiasem niepotrzebnie krecil przy turbinie. To co najczesciej robia "mechanicy" na naciagaja zrozpaczonego uzytkownika na kaske i to duza (tu niech wybacza mi ci "mechanicy" - ale nie moge zcierpiec jak naciagaja uzytkownikow oooo i potem chodzi fama jakie to "zle" sa te oooo). Panowie jest to typowy przypadek zapieczonych lopatek - "mechanik" orzeka wymiana turbo i co placimy z jakies 500, 700 zeta za regenerowana, oczywiscie zostawiajac nasza. Facet bierze, rozbiera - jak do znalezienia w necie, i czysci - roboty przy wprawie max do 2h (przy komkretnie zapieczonej) i za godzine ma 500, 700 zeta no niezle jak za 1-2h. I potem wklada to turbo nastepnemu zrozpaczonemu wlascicielowi oooo. Panowie troche "wlasnego pomyslunku" zanim pojedziecie do byle pierwszego "taniego fachowca" wpierw poczytajcie w necie - jest na ten temat sporo, a dopiero potem do fachowca, a nie po fakcie szukanie podpowiedzi (tu chyba czesc forumowiczow sie ze mna zgodzi). Sory za pismo, ale jestem juz dzis troche wstawiony, odpisuje wtedy gdy cos jest techniczne i sprawdzone na wlasnej skorze, a nie p......y. nawiasem nie oddalem jeszcze samochodu do zadnego mechaniora - sam naprawiam hobbistycznie to i owo (kolegom tez i nie mialem, nigdy reklamacji) Ostrzezenie za odgrzewanie starych kotletow (male bo na 7dni)Najpierw popatrz na date, a pozniej sie wypowiadaj (oby sensownie). Kolega juz uporal sie z problemem
-
[B5 AFB] Czy będzie pasował zderzak po lifcie do 98
Musisz zmienic slizgi - po lifcie sa inne.
-
[ALL] Miernik grubosci lakieru
Jak przedmowca - masz maske aluminiowa
- [B5 1Z] Silnik kaput ?
-
[B6 1,9 TDI ] Jakie oznaczenia silnikow 130 KM i 100 KM
100 kucy (74 kW) 1.9 TDi >2001 rocznika symbol AVB
-
[B5 1Z] Silnik kaput ?
cos robiles przed tym co sie stalo? jakas wymiana, paliwo, jakie odglosy silnika??? [ Dodano: 05-01-2007, 22:54 ] ile ma przejebiegu pasek rozrzadu?
-
[B5 1Z]-Dziwne stuki w silniku
a jaka dlugosc???
-
[B5 1Z] Silnik kaput ?
prosze o nastepne dane: 1. Jak kopci na bialo, niebiesko, czarno. 2. Dokladniej w jakich okolicznosciach nastapily objawy
-
A4 B6-mam maske do ponownego lakierowania - czy się zgodzić?
A jaki masz kolor samochodu - metalic??? Sa kolory latwiejsze i trudniejsze do polozenia - tak juz jest. Dla dobrego lakiernika nie ma problemu. Maske i tak ci raczej zeszlifuja. Jak zrobia dobrze to i tak nie poznasz - moga ci wtedy wcisnac, ze wymienili na nowa. Widze, ze jestes z Wawy wiec moze sie spotkamy i chetnie zobacze efekt koncowy tego lakiernika.
-
[B5 1.9 TDI AFN] brak mocy+dziwne zachowanie przy odpalaniu
zawor n109 - wczesniej pisalem - nie pamietalem tylko nr
-
jak obejść navi
masz navi oryginalnie czy sam wstawiales???
-
[ALL B5] Wyświetlanie nazwy stacji radiowej FIS
ja to robilem: radio---licznik pin 8 --> pin 12 Clock pin 9 --> pin 13 Data pin 10 -->pin 15 Enable oczywiscie radio gama, concert I
-
Zakup radia Concert I
Moze po czasie, ale do wiadomosci: Pierwsze to radio Blaupunkt Drugie Panasonic - oczywiscie oba Concert
-
[B5 1,9 AFN] Brak mocy.
odpowiedz w tym wypadku juz padla. nieszczelnosc niekiedy zauwazyc jest bardzo trudno - nieraz szukalem i z 1 - 1.5 h. zazwyczaj jest pekniecie przewodow gumowych, lacznikow (rura gumowa ma pekniecie i silnik ciagnie, az po osiagnieciu danego cisnienia robi sie szpara w rurze i cisnienie spada momentalnie - dostaje "mula" zwolnisz i znowu wahanie idzie, nie idzie) - moze byc pekniecie np. bardzo blisko opaski zaciskowej lub luzna sama opaska.
-
Zostawić czy nie? -Po takich pomiarach lakieru?!
jaki kolor??? 1. grubosc lakieru zalezy: a - lakier metalic zazwyczaj 90 - 120, ale trafia sie i 70, 80 i wiecej niz 130 np 160 (i bedzie to auto fabryczne. b - lakier "niemetalic" - i tu zawsze mniej niz metalic 60 - 100 i tez sa oczywiscie np 140 (i tez prosto z fabryki. generalnie nie moze miec powyzej 160. wszystko zalezy czy nadwozie przeszlo za pierwszym razem przez fabryczna lakiernie czy mialo defekty lakieru i bylo za zaprawkach (tu wyszczegolniamy lekkie i ciezkie) - zainteresowanym na prv. Wprawne oko zauwazy czy element byl malowany czy nie - oczywiscie niefabrycznie - miernik tylko podpowie - twoje a4 moze byc i cale malowane lacznie z dachem.
-
[B5 1,9 AFN] Brak mocy.
masz nieszczelnosc ukladu dolotowego za turbina. male ilosci oleju to zjawisko normalne.
-
[B5 1.9 TDI AFN] brak mocy+dziwne zachowanie przy odpalaniu
witam. ta "przygazowka" to prosty temat (jesli to jest to o czym mysle) - mozesz sam usunac i bez vaga - vag tylko wskaze ci blad sporadyczny (teraz niepamietam nr). sprawdz polaczenie elektryczne elektrozaworu odcinajacego paliwo - jest na gorze z tylu pompy wtryskowej - jeden kabelek. odkrec nakretke, oczysc i przykrec. jesli to nie pomoze wykrec caly elektrozaworzawor (musi byc czysto wokol, aby ci nic nie wpadlo do srodka pompy - konieczne) z pompy i oczysc czystym ON. ale mysle, ze po pierwszej opcji przejdzie. powodzenia i daj znac czy pomoglo.
-
pytanie zegary
musisz wiedziec jakie masz kostki przylaczeniowe - jaki kolor (rozne ilosci pinow) - tutaj niebieska i zielona, a u ciebie???
-
olej w skrzyni biegow i filtr paliwa???? WHERE!!??
Zgadzam sie z tym wg ksiazki vw/audi olej w skrzyni biegow jest dozywotni - co 120.000 tys tylko sprawdzic stan lub po naprawach - w razie koniecznosci uzupelnic olej syntetyczny o oznaczeniu G 052911A SAE 75 W90 (calosc skrzynki pojemnosc 2.25 dm3 lub Quattro 2,75 dm3 - oczywiscie reczna).
-
zawias KW - bedzie pasowal?
wg mnie beda pasowaly "wygladaja na uciete/pekniete. moze nie jest kompletny?" - te sprezyny sa progresywne i normalnie tak wygladaja - zawieszenie regulowane wiec mozesz regulowac przeswit nakretka (ciekawe tylko czy gwint nie jest przyrdzewialy?).
-
[ALL] Woda w aucie
Mozesz tez miec nieszczelnosc przy nagrzewnicy - mialem takie cos w audi 80 - zobacz czy to woda czy plyn chlodniczy
-
[ALL B5] Avant - zaczepy rolety
u mniw jak narazie jest OK nic nie popekane - rocznik 97.