Treść opublikowana przez pawlo
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Zachęcam do proby. Naprawde w bardzo wielkim skrocie - do kazdego rocznika trzeba podejsc indywidualnie: 1. Wersja do A4 do rocznika 1997 - immo poza licznikiem - tu mozna bezproblemowo zainstalowac wszystkie zegary z Fis nawet od nowszych wersji (te z immo w liczniku) - jedynie te ktore maja immo w liczniku beda denerwowaly: swiecaca kontrolka immo i te od 1999r dodatkowo swiecaca kontrolka poziomu oleju. Oczywiscie trzeba pamietac o tyczkach przylaczeniowych - do rocznika 1997 sa kostki 26 pinowe (niebieska i zolta - majac nowszy licznik trzeba dorobic sobie przejsciowki z 26 pin na 32) 2. Liczniki 1998r (podswietlenie czerwone) tu troche trudniej - trzeba wkodowac kluczyki - immo w liczniku. Przy zastosowaniu nowszego licznika z bialym podswietleniem dodatkowo czujnik poziomu oleju - mozna zainstalowac niekoniecznie w misce olejowej. 3. Od II liftu 1999r oczywiscie trzeba wkodowac kluczyki. Wszedzie trzeba oczywiscie zalozyc manetke i podpiac z niej sygnaly do 20 pinowej kostki do licznika do roku 1998 i 32 pinowej po roku 1999. Ten temat jest oczywiscie bardziej zlozony i nie da sie go tak ogolnie opisac tu na forum - nie jestem teoretykiem - w praktyce zakladalem w swoich samochodach oraz brata z tym, ze z silnikiem diesla - jak jest w przypadku benzynowego??? - sadze, ze podobnie. Co do zegarow zakladanych od A6 to problem jest z wskaznikiem paliwa tez w prosty sposob do rozwiazania - i niekoniecznie pompa paliwowa od passata.
-
[B5 AFN] Czy panel klimatronika podpasuje z roku 99'?
Panel klimatronika poliftowy bezproblemowo adoptujesz do A4 z 1996r. Jedynie co nie bedzie po podpieciu to podswietlenia klawiszy po zalaczeniu swietel. Da sie jednak tez zrobic mostkujac odpowiednie 2 piny na wtyczkach klimatronika.
-
Czy będzie pasować konsola środkowa II lift ??
Konsola srodkowa i tunel z wersji poliftowej pasuja idealnie do Twojego A4 z 1997r. Co do konsloli srodkowej to faktycznie jast dwa rodzaje. Jeden jest pod radio 1DIN, a drugi pod Symphony i Navi. Przednie panele klimatronika tez sa inne (same klimatroniki sa takie same).Inna tez jest popielniczka oraz oczywiscie kosz pod - 1DIN i 2DIN.
-
[B5 AEB] Avant klapa tylna z modelu po II lifcie
Zderzak po lifcie będzie pasował, potrzebne będą też ślizgi do zderzaka po lifcie - te przykręcane do nadwozia. Trzeba o nich pamiętać, bo ślizgi przed liftem się nie nadają. Ślizgi po lifcie przykręca się do nadwozia przed liftem, ale trzeba nawiercić w jednym miejscu błotnik (wkręt w innym miejscu) i włożyć wkładkę z tworzywa do przykręcania.
-
[B5 AGB] Głośna praca skrzyni biegów
Czy u Ciebie to "wycie skrzyni" bardziej słyszalne jest podczas obciążenia (podczas przyspieszania), a jak jedziesz stałą przędkością to jest prawie niesłyszalne, na luzie nic nie słychać?
-
[B5 AGB] Głośna praca skrzyni biegów
Z tego co opisujesz to "skrzynia wyła" i dlatego ja "wymieniłeś" (zrobiłeś z dwu jedna) - czy tak?
-
[B5 AGB] Głośna praca skrzyni biegów
Może "wyć" nie skrzynia biegów tylko torsen.
-
B5 all] Prośba do posiadaczy elsy o nr pinu spalania?
Dawno to robilem - z wiazki komputera sygnal ten dochodzi zoltym przewodem do brazowej kostki (kostki sa widoczne za komputerem).
-
[B5 AFN] BLOKADY ROZRZĄDU
W AFN beda potrzebne: listwa blokujaca walek rozrzadu i trzpien do blokady pompy wtryskowej (czyli to co juz sam napisales). Pozostale blokady sa do silnika na pompowtryskach. Jesli masz mozliwosc to kup sama listwe do blokady walka rozrzadu, a pompe zablokujesz trzonkiem wiertla o odpowiedniej srednicy (sposob zupelnie amatorski, a skuteczny - listwe do blokady tez mozna zastapic jakas inna podkladajac szczelinomierz). Na oryginalnej listwie tez podkladam szczelinomierz miedzy listwe, a plaszczyzne glowicy - dla unieruchomienia.
-
[B5 AJM] Wymianan rozrządu - potrzebuje info nt sprzedawcwy, czesci i fachmana
Kup pasek rozrzadu w serwisie audi (oryginalny tanszy niz na miescie - osobiscie kupywalem), rolke napinajaca SKF tansza niz w serwisie i prowadzaca INA tez tansza na miescie.
-
[B5 AEB] Avant klapa tylna z modelu po II lifcie
Klapa bedzie pasowala jesli chodzi o blacharke, inny jest zamek otwierania (elektryczny) i inne wyprofilowanie oraz sama listwa nad tablica rejestracyjna.
-
[B5 AFN] Czy panel klimatronika podpasuje z roku 99'?
Mozesz podlaczyc do tego panelu - wtyczki sa takie same - trzeba jedynie inaczej pociagnac przewody tak, aby wystarczyly, nic trudnego.
-
[B5 AFN] Czy panel klimatronika podpasuje z roku 99'?
Mozesz zakladac. Bedzie dzialal, ale nie bedzie tylko podswietlenia klawiszy (wyswietlacz oczywiscie dziala). Co do podswietlenia klawiszy to tez mozna uruchomic montujac mostek pomiedzy pinami - na ta chwile nie pamietam (musialbym zobaczyc - wiec pytanie do odpowiedzi na prw). Trzeba oczywiscie przekodowac jeszcze vagiem.
-
[B5 AFN] Szybko rozładowujący sie akumulator
0.5 A to troche duzo. Wepnij amperomierz i wyjmuj za koleja bezpieczniki - zacznij od radia (u mnie akurat tak bylo, ze wylaczone pobieralo 0.35 A i tez przysiadal akumulator. Po wyjeciu danego bezpiecznika jak zmniejszy sie pobor pradu to bedziesz wiedzial, ktory obwod pobiera (dany bezpiecznik od danego ukladu).
-
[B5 AJM] Tempomat
Masz AJM 1.9 TDI - nie ma osobnego sterownika tempomatu. Sygnaly sa podpiete bezposrednio pod sterownik silnika. Potrzebna jedynie manetka, kilka kabelkow wpinasz lub lutujesz pod kostke, komputer z Vagiem do uaktywnienia. Kup manetke od tempomatu, a pomoge Ci go uaktywnic.
-
[B5 AKN] łożysko wiatraka chłodnicy
Zgadza sie wczesniej ten nr czesci podalem.
-
[B5 AKN] łożysko wiatraka chłodnicy
Chyba raczej chodzi z opisu o (059 122 303 halter fuer visko-kupplung silnik AKN) element do ktorego dokrecane jest wisko. Nie widze, aby bylo na rys. lozysko jako czesc zamienna, ale jeszcze poszukam.
-
[B5 AKN] łożysko wiatraka chłodnicy
Musisz wymienic w calosci - szukaj "Wisko".
-
[B5 AFN] Przytarty silnik, co dalej?
Pierscienie zawsze nalezy zmieniac po rozebraniu silnika. Proponowane mozesz zakladac. Co do panewek to nie wiem - ja zakladalem oryginalne.
-
[B5 AFN] Przytarty silnik, co dalej?
Tak myslalem. Tylko nie od tego goscia! - wiecej na pw
-
[B5 AFN] Przytarty silnik, co dalej?
Podeslij linka do tego silnika - nowy?
-
[B5 AFN] Przytarty silnik, co dalej?
Kupno uzywanego silnika w calosci to duze ryzyko - kupujesz w ciemno choc sprzedajacy daja oczywiscie "gwarancje rozruchowa" i co jak w razie reklamacji poprostu zganiaja wine na uzytkownika (wiem bo sie spotykalem z takimi przypadkami). Jesli masz przylapane tylko panewki to zmieniaj i bedziesz zadowolony - ten silnik to przynajmniej wiesz co masz.
-
[B5 ALZ] Jak wymontować skrzynię biegów
Silnika nie trzeba wyjmowac - skrzynie po odkreceniu srob i lapy opuszczasz dolem pod samochodem.
-
[B5 AFN] Wyciek oleju przy podstawie filtra
Faktycznie jest tam uszczelka - "miedzy blokiem a tą podstawą filtra". A moze wylalo sie tam troche oleju przy wymianie filtra. Umyj to miejsce i bedziesz potem wiedzial czy cieknie.
-
Sensor AIRBAG - gdzie jest ?
Znajduje sie na tunelu srodkowym z 25-30 cm przed lewarkiem zmiany biegow. [uzupełnij profil!]