Treść opublikowana przez Lukasz_N
-
[AFN] Ocena stanu silnika tdi
No bez jaj. Logi na początek. Można podejrzeć,np czy turbo pompuje i wysterowuje się prawidłowo,czy przeplywka nie podcina, jak zachowują się korekcie itd. Dopiero po tym można się babrać w pomiar ciśnienia sprężania itd. BTW Zauważyłem, ze co niektórzy na tym forum boją się logów jak ognia.
-
Komputer 8bit vs 16bit
To czasem warto przejrzeć cały wątek, żeby babola nie robić Przejrzyj jeszcze raz ze zrozumieniem wątek to ogarniesz sens wypowedzi.
-
Komputer 8bit vs 16bit
Czytasz w ogóle posty w wątku???
-
Do ahu turbo od asz?
Koledze chodziło zapewne o silnik montowany poprzecznie
-
Do ahu turbo od asz?
Problemem jest przede wszystkim sterowanie turbo.
-
Do ahu turbo od asz?
Nie wlożysz tego w ogole P&P do AHU, bo turbo ASZ jest na zmiennej geometrii i ma sterowanie na podciśnieniu, a turbo AHU jest sterowane nadciśnieniem.
-
Jaka ma byc wartośc w tym oknie vag-com
Jaki kąt wtrysku? W którym oknie na to patrzysz? Grupa 000 drugie okno? Chyba się nie rozumiemy..
-
Jaka ma byc wartośc w tym oknie vag-com
Nie powinno się schodzić poniżej 2.3, ale zobaczysz jak się silnik będzie zachowywał i ustawisz sobie optymalną.
-
Jaka ma byc wartośc w tym oknie vag-com
Poniżej 2.3 nie powinno się schodzić, ale wszystko zależy do auta, jak reaguje na zmiany. VAG'iem można zmieniać tylko w małym zakresie. Jeśli chcesz zwiększyć bardziej, to trzeba ruszyć nastawnik.
-
turbina 1.9tdi
Co wy macie z tym przepływomierzem??? Problem leży w nieprawidłowej regulacji ciśnienia doładowania. Błąd jaki wywala na kompie to na pewno 00575. Na początek zrób Basic Settings w grupie 011 i patrz, czy sztanga turbo prawidłowo się zachowuje.
-
Komputer 8bit vs 16bit
To nie jest żadna wersja na Belgię, tylko zwykły, poczciwy AFF (75 KM). Rożni się od 1Z/AHU (90KM) tylko słabszym softem.
-
Komputer 8bit vs 16bit
1Z ma w serii 90KM.
-
1.9 TDI AWX 130KM wymiana intercooler, czysczenie EGR
Trochę zaangażowania... Masz temat podwieszony jak wół, a Ty pytasz... http://a4-klub.pl/index.php?/topic/52512-b6-awx-wymianaczyszczenie-zaworu-egr-i-kolektora-dolotu/
-
Brak komputera pokładowego
Wystarczyła 1 min żeby odszukać: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/5854-efekt-wymiany-licznika-na-fis/
-
Gdzie znajduję się oznaczenie silnika ?
Na bloku silnika pod głowicą masz wybity numer silnika i jego oznaczenie kodowe.
-
Komputer 8bit vs 16bit
W 16 bitowcu masz większą możliwość płynnej regulacji dawki i powietrza i jesteś w stanie dokładniej wpływać na limitery momentu, ale ma to znacznie przy ustawianiu programu. W zwykłej serii tego nie odczujesz. Dodatkowo jak chcesz wymieniać na 16 bit, to dochodzi sprawa immo.
-
Komputer 8bit vs 16bit
Pytasz, czy zmiana kompa z 8 na 16 coś da. O wgranym programie nic nie wspominasz. Skąd ja mam wiedzieć co Ty tam masz w środku?. Szklanej kuli nie mam...
-
Komputer 8bit vs 16bit
Bez nowego SOFTA to bezsens. Od samej zmiany kompa koników nie przybędzie...
-
Możliwość montażu klimatyzacji 98r 1.9 DI
Temat już przerabiany na forum i wcale nie taki mega kosztowny: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/59355-b5-1z-montaz-klimatyzacji-manualnej-a4-b5-19-tdi-1z/
-
AWX a może to AVF
Inaczej być nie może. Z fabryki tak wyjeżdzały.
-
AWX a może to AVF
Jak pisałem już w którymś poście wcześniej, jest też coś takiego jak rok modelowy. Mimo, że auto faktycznie wyprodukowano w grudniu 2002, to jest traktowane jako rocznik 2003.
-
AWX a może to AVF
piotrsob1 mózgownica Cie nie zawodzi Istnieje możliwość przeróbki rozrządu z napinaczem hydraulicznym na mechaniczny i wcale to nie jest jakaś wielka rzeźba
-
AWX a może to AVF
Np. AVF ma większy moment obrotowy niż AWX.
-
AWX a może to AVF
Co to znaczy, że zamówiłeś po oznaczeniu? Po nr VIN, czy po oznaczeniu literowym silnika? Kolega wyżej wyraźnie napisał, ze w starszych 1.9 TDI były mocowane napinacze hydrauliczne i AVF różni się od AWX No i jest jeszcze coś takiego jak rok modelowy. Sprawdz po VIN i będziesz wszystko wiedział.
-
Tuleja wahacza wzdłużnego tył
Ta tuleja występuje też jako osobna część zamienna: 8E0505279J