Treść opublikowana przez bobikos
-
Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?
Nie pozostaje Ci nic innego jak sprawdzić samemu bo nikt Ci nie odpowie na to pytanie. Jest spora szansa że nie odpali.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Sa dwa rodzaje i musisz porownac na wygląd ze skrzynią Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana wisko na wentylator elektryczny.
Dzięki, gdyby jeszcze ktos wykonał output test w sterowniku silnika i potwierdził że obydwa regulują się jednocześnie pomiędzy najmniejszą a największą prędkością, to byłby dla mnie komplet wiedzy.
-
Czy po zgaszeniu silnika wentylator powinien pracować?
Prośba kolegów którzy posiadają dwa wentylatory elektryczne czy sterownik steruje dwoma na raz wentylatorami czy każdym osobno. Wiem na pewno że u mnie (mam jeden) steruje prędkością tego wentylatora. O ile się orientuje sterownik wentylatorów nie zgłosi błędu spalonego wentylatora, jedynie uszkodzenie samego siebie (sterownika).
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Wg mnie z ABSu. Nie masz błędów w ABS czujnika w lewym kole?
-
brak świateł mijania i drogowycgh z prawej strony oraz brak bezpieczników
Miernikiem trzeba sie pobawić Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
brak świateł mijania i drogowycgh z prawej strony oraz brak bezpieczników
Masz zwykłe lampy czy xenony? Bezpieczników nie ma bo masz wszystko sterowane z MCE. Jeśli masz zwykłe żarówki H7 to uszkodzona jest wiązka lub samo MCE. Dziwne jest to że nie wyświetla Ci błędu świateł drogowych
-
Osłona prowadnic fotela A4 B6
Dla potomnych Ja zamontowałem osłony prowadnic od A6 C6 o nr 8E0881347E (4 szt) oraz 8E0881348E (4 szt) + nakładki 4F0881672A (4 szt). Co prawda mam fotele od A6 ale wydaje mi się że nowsze fotele (od B7) też mają taką prowadnicę. W załączeniu zdjęcia prowadnic i samych zaślepek. W B6 pozostaje jeszcze zaślepienie otworów po starych spinkach. Na przód i na tył idą te same osłony (po przekątnej).
-
Nie działają czujniki cofania.
Zamiast wymieniac w ciemno zdecydowanie polecam odczyt błędów w pierwszej kolejności. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Komunikat bremse po utracie przyczepnosci
vag potrzebny i błędy ze sterownika ABS
-
Potrzebny soft coding do ABS
LOGIN: 09575 RECORD: 04275 potem jeszcze procedura kalibracji czujnika skrętu wg opisu
-
Potrzebny soft coding do ABS
tutaj masz procedurę, wg wlepki masz hamulce 1LB Jeśli za pierwszym razem kodowanie nie wejdzie próbuj ponownie, ewnetualnie na włączonym silniku
-
Samoczynnie zapalające się światła mijania - problem
Nie ma przekaźnika, zmontuj ponownie włącznik Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Automatyczna wentylacja w Audi A4 B6/B7
Przy klimatorniku od B7 na pewno trzeba sprawdzić wartość adaptacji w kanale 7 - musi być 0, inaczej klimatronik będzie wyłączał wentylację po wyłączeniu zapłonu.
-
Wymiana wisko na wentylator elektryczny.
Doczytałem że prędkość wentylatora jest sterowana za pomocą sygnału modulowanego szerokościa impulsu PWM. Jak przyjdzie moduł z dwoma wentylatorami, podłączę je do testu, wg mnie obydwa beda działały jednocześnie. Czy ktoś kto ma dwa wentylatory może potwierdzić że działają one jednocześnie np po włączeniu klimy? Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Idiotyczne rozwiazanie audi zrobiło w tym przypadku. Ciekawe dlaczego na module od B6 błędu nie było. Dobrze że temat ogarnięty. Tez przerabialem z low b6 na high b7 wiec służę pomocą. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Najlepiej zrob połączenie od nowa miedzy czujnikiem stopu a mce oraz kablem do abs. Do pinu 6 zielonej kostki (kolor kabla powinien sie zgadzać - potwierdz) tez mozesz wykonac od nowa, tylko odetnij z dobrej strony. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Czujnik nasłonecznienia przy zmianie klimatronika z B7
Rozkminiam kwestię czujnika nasłonecznienia, prośba do kolegów którzy mają B7 i nie grzebali przy klimatorniku - chodzi i sprawdzenie odczytów w kanale 16 jakie macie wartości napięcia dla czujnika nasłonecznienia w dzień - przy przykrywaniu i odkrywaniu czujnika. U mnie, gdzie mam włożony czujnik 8P0 907 539A wartości na odkrytym są 0.40V a na zkrytym 0.30V - wydaje mi się że to nie są poprawne wartości. Mój klimatornik to model od B7 1DIN z grzanymi stołkami 8E0820043BK.
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Masz błąd w miejscu mostkowania w grubej wiązce - szczególnie w rozcięciu cienkiego kabla. Cienki kabelek, który tam znalazłeś to informacja do ABS. Generlnie w tym miejscu powinieneś zrobić tak - jeden gruby kabel przychodzi z pinu 4 włącznika stopu, ten kabel powinieś połaczyć bezpośrednio do MCE pin 15 oraz zrobić połączenie z cienkim kablem (cienki kabel idzie do kostki zielonej w lewym słupki na pin 6) - ten idzie do ABS. Skasuj wszelkie inne połączenia i zrób od nowa połączenia ze światłami stopu z tyłu. Z tyłu na przód musisz na pewno przeciągnąć dwa dodatkowe kable - do jednego bocznego oraz do środkowego.
-
Wymiana wisko na wentylator elektryczny.
Wisko tak, ale elektryka pewnie jest inaczej rozwiązana. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana wisko na wentylator elektryczny.
Ty chyba mowisz o b5. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Mce podmieniłeś? Jaka literka na koncu w oznaczeniu mce? Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana wisko na wentylator elektryczny.
Ja mam 1.9 tdi dla jasności Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana wisko na wentylator elektryczny.
Wskaż mi ją, bo przeglądałem schematy i nie zauważyłem różnic Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana wisko na wentylator elektryczny.
Oczywiście mowa jest o całym komplecie - obudowa w której zamontowane są wentylatory + dwa wentylatory + sterownik dla dwóch wiatraków