Treść opublikowana przez k0za
-
Polecane opony zimowe
Ja ostatnią zimę przejeździłem na alpin a3. Ani razu mnie nie zawiodły. Mam je aktualnie na sprzedaż na felgach stalowych
-
Zbieram zamówienia na t-shirt DOPE
No ta z suszarką jest zacna
-
[ALL B5] Regeneracja odbłyśnika xenon VALEO po II lifcie
Nie ściągałem tego metalu, który trzyma żarnik. Trzeba się trochę nagimnastykować żeby wyciągnąć. Jeżeli dobrze pamiętam to najpierw wychodzi odbłyśnik a potem ten metal. Jak już wyciągniesz to zapamiętaj jak, żeby nie było problemu z wkładaniem Podstawa to idealnie przy ściance wyciąć ten plastik żeby było jak najwięcej miejsca. Możesz jeszcze zrobić sobie więcej miejsca wkręcając śruby do regulacji - tylko nie na siłę żebyś nie przekręcił to chyba tyle
-
Zbieram zamówienia na t-shirt DOPE
koszulka dotarła aju to może i ja bym się uśmiechnął po taką naklejkę
-
[ALL] Waga felgi S-line 17'
Tak. 12,2kg bez opony.
-
[ALL] Waga felgi S-line 17'
12,2kg
-
[ALL] Waga felgi S-line 17'
Mam taką w garażu. Jutro wrzuce na wage
-
Spocik Lubuski :)
Wezmę vag'a A póki co 1.Topor 2.Nowak_zg 3.k0za 4.siny21 5.duffy 6.aju
-
Spocik Lubuski :)
1.Topor 2.Nowak_zg 3.k0za
-
Spocik Lubuski :)
ja bym wpadł ale zrobiła mi się lipa i muszę szukać przetwornicy do xenonu, może ma ktoś na zbyciu? :>
-
[INNE] Vw Passat b5 FL Highline
Pasek elegancki, parę rzeczy podreperować i będzie git. Nowak_zg luzik, jak coś to dzwoń. Dam rade to pomogę
-
[B6 AVF] Czy to tryb awaryjny silnika ????
Skoro ten błąd to przeładowanie i na 99% przyczyną są zasyfione kierownice vtg turbo. Wyciągnięcie to pierwszy problem ( bez kanału prawie nie ma szans ) Jak już będziesz miał ją na stole wtedy może być problem z jej rozpołowieniem. Teraz już nie ma sensu przeganianie auta. Tylko czyszczenie.
-
[B5 AEB] Bardzo niskie ładowanie
U mnie swego czasu było podobnie. Pewnie regulator napięcia już się kończy, ewentualnie altek do serwisu, nowe szczotki itp. Ja sobie poradziłem w prymitywny sposób bo popsikałem wd40 cały regulator i napięcie wróciło do normy
-
[B6 AVF] Czy to tryb awaryjny silnika ????
gdyby to było przeładowanie turbiny to byłby zapisany błąd w silniku.
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Pany takie pytanie na szybko. Ori rns-e w a6 c5 tak jakby stracił sygnał i nie może odnaleźć swojej pozycji. Czasem nawet nie mogę przeglądać mapy ( wyskakuje komunikat, że dvd nieczytelne ) Ktoś coś poradzi?
-
[B5 AVG++] madafaka OEM
Otóż to, kozica
-
[B5 AVG++] madafaka OEM
ale coś mi się wydaje, że dziś w miarę równo szliśmy na kisielińskiej. fakt, że u mnie wszystko jeszcze było zimne ale co trzeba przyznać to już nie jest seria AVG a fmic erste klasse :gwizdanie:
-
[B5 AVG++] madafaka OEM
u ojca w awx/avf temp oleju przy podobnej jezdzie jest jakies 10*C wyższa niż u mnie w seryjnym ajm. także nie wiem czy to coś pomoże.
-
[ALL B5] Regeneracja odbłyśnika xenon VALEO po II lifcie
Nie orientuje się jak jest różnica pomiędzy tymi lampami. Najlepiej zdemontuj swoje i porównaj z moimi. Wydaje mi się że możesz nie mieć tego miejsca gdzie przychodzi przetwornica + zapewne jest inny odbłyśnik.
-
Zbieram zamówienia na t-shirt DOPE
1. topor (czarny t-shirt XL) smiley 2. Maciek80 (czarny XXL x2) 3. moskal ( czarna XL x1 , biała XL x1 ) LOGO NA KARKU !!! 4. I r o (czarna S x1 & czarna M x1 + biała M x1) + logo na karku 5. marcindlug (czarna XXL x2) 6. jozek726 (czarna XL x1) 7. Pucek (XL czarna 1x + kark) 8. edmondo (czarna S x1 & biała S x1) LOGO NA KARKU !!! 9. Iverson (biała & czarna XL) 10. Tzieland (biała L + KARK) 11. Poziek (czarna XL) 12. Tygrys (czarna XL ) 13. patronUS (szczegóły w PW) 14. KENOiX (XL czarna + kark; jeśli takie będą) 15. Keżor (L czarna ) 16. adamooo (xl czarna + kark) 17. gregory (czarna L ) 18. Dibo (biała L+kark) 19. mARCIN607 (czarna XL+kark) 20. zdzis (czarna L ) 21 slepy (czarna L + kark) 22. Jaszczur87 (czarna XL + kark) 23. Kierownik (czarna XXL + kark) 24. Reniu (czarna XL + kark) 25. aju (1 x czarna M + logo na karku, 1 x czarna L + logo na karku) 26. tomasz13 (czarna M + Logo na karku) 27. Zmija (2xM czarna- logo na karku, biała- logo na karku) hi 28. 2x XL + kark (biała + czarna) 29. k0za ( czarna XL + logo na karku )
-
[ALL B5] Uszczelka dzwi. Czy do wymiany?
U mnie też podobnie to wygląda więc to pewnie nie jest wina uszczelek.
-
[ALL B5] Regeneracja odbłyśnika xenon VALEO po II lifcie
Zdecydowanie lepiej. Miałem porównanie do innych aut z ori xenonem i dlatego postanowiłem dojść co u mnie jest nie tak. Po regeneracji to zupełnie inna bajka. Na 99% masz ten sam problem. Moje obydwa odbłyśniki były w podobnym stanie.
- Spocik Lubuski :)
-
Spocik Lubuski :)
nikogo nie będzie?
-
[ALL B5] Regeneracja odbłyśnika xenon VALEO po II lifcie
Jako, że oryginalne xenony świeciły niezadowalająco postanowiłem się do nich dobrać i zobaczyć co jest nie tak. 1. Na początku wyciągamy lampę z auta ( 3 śruby ) 2. Wyciągamy żarnik aby nie przeszkadzał. 3. Odkręcamy przetwornicę ( bodaj 8 śrubek ) potrzebny klucz to mała gwiazdka z dziurką w środku, dokładnego symbolu nie znam. 4. Teraz niestety trzeba trochę zaingerować w budowę lampy ponieważ trzeba wyciąć kawałek plastiku. Tniemy tak jak zaznaczone na poniższym zdjęciu, co ważne trzeba ciąć możliwe najbliżej brzegu, żeby potem był mniejszy problem z wyciągnięciem odbłyśnika. 5. Odkręcamy soczewkę od obudowy ( 3 śrubki ) a następnie zdejmujemy zaczepy ( łącznie 4 ) po ściągnięciu dwóch trzeba obrócić soczewkę i zdjąć kolejne dwa. Jak na foto: 6. Najpierw delikatnie wyciągamy soczewkę i przesłonę: 7. Teraz będzie trochę zabawy bo trzeba się nagimnastykować aby przez tą dziurę gdzie wcześniej wycinaliśmy kawałek plastiku wyszedł nam odbłyśnik, możemy zrobić sobie trochę więcej miejsca wkręcając maksymalnie śruby do regulacji: 8. Gdy już sobie poradzimy z wyciągnięciem odbłyśnika dowiemy się czemu xenon świecił dość słabo. Otóż u mnie wyglądało to tak: Zdjęcie nie oddaje całkowicie w jakim stanie był odbłyśnik. Następnie szukamy jakiegoś zakładu, który nałoży nową warstwę aluminium. Jak skorzystałem z http://www.regeneracja-hc.com/ Podjechałem do nich osobiście i oddałem swoje odbłyśniki i wziąłem już zregenerowane. Koszt to 80zł za sztukę. 9. Do domu przywiozłem już coś takiego: Różnice oceńcie sami 10. Ostatecznie składamy wszystko w odwrotnej kolejności. Już na etapie demontażu zapisujmy w jakiej pozycji były względem siebie soczewka, przesłona i odbłyśnik. Jeżeli coś odwrócimy światła będą oświetlać niebo Patrząc przez otwór gdzie montujemy żarnik powinno to wyglądać tak: 11. Potem już tylko regulacja świateł i cieszymy się dużo lepszym oświetleniem drogi. Kolejny etap to sprawdzenie efektu w nocy i oczywiście piwko Zadowolenie gwarantowane :> Oczywiście pamiętajcie żeby robić to w miarę czystych warunkach i nie dotykać palcami nowego odbłyśnika. Warto również przetrzeć szkło soczewki czystą szmatką.