Treść opublikowana przez iglako
-
Problem z ciśnieniem oleju
Jak nie ściągniesz miski i nie wyczyścisz smoka to problem nigdy nie zniknie. W tych silnikach to norma.
-
2.0tfsi bwe chodzi jak diesel
Ogólnie dzwięk tych silników jest tragiczny
-
Opinie na temat silnika 2.0T Quattro B7/b8
Pierwszy EA113 nie jest zły, aczkolwiek jest pare pierdół które zawczasu należy w nim wymienić. Następny EA888 montowany w B8 to porażka i jak kolega pisze powyżej zmodernizowali go od 2012.
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
W "Sam naprawiam .." wyszczególniony jest tylko ten G052911A i tym sie sugerowałem. Oby te efekty nie były na niekorzyść
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Panowie czy można zalać G052911A do skrzyni GVE ? Zakupilem 4 litry Castrola Syntras 75W90, a już po fakcie wiem że według etki powinien być G055532A2
- Widoczny Olej
-
Jakie paliwo lejecie 95 czy 98?
No to u mnie na 98 wyszło 245/380
-
Jakie paliwo lejecie 95 czy 98?
Ile ci wyszło mocy na nowej mapie pod te 95 ?
-
Jakie paliwo lejecie 95 czy 98?
Potwierdzam tylko Verva z Orlenu.
-
Pirelli made in Romania
Mialem auto na chinczykach 18" i dla porownania znajomy mial wlasnie te ruskie Nokiany, Moje chinole mialy 20 tys i wygladaly jak nowe przy jego popękanych Nokianach ktore mialy 10 tys. Drugi znajomy mial Goodyear Asymetric 3 made in rumunia i rozleciały sie po 5 tys (prawidlowe uzytkowanie i przechowywanie) Dlatego jak kupuje opony klasy premium to najpierw pytam gdzie je wyprodukowali .
-
Pirelli made in Romania
Najgorszy badziew to opony klasy premium wyprodukowane np w rumunii , bułgarii , rosji itp Lepsze od nich sa juz oryginalne chinczyki.
-
Spalanie w mieście
Ja nie sugeruje się FIS-em bo on żyje własnym życiem .Mnie po mieście zawsze pokazuje 15-16 , ale jak przy pełnym zbiorniku po mieście zrobiłem 100 km i dolałem paliwa na full to wyszło 12.5 litra
-
Niezdrowy klekot po odpaleniu silnika.
Mam dokladnie ten sam objaw . I nie jest to wina łańcucha na wariatorze.
-
Jakie paliwo lejecie 95 czy 98?
Cale życie 98 :-) i dlatego moze w serii na hamowni wyszlo 213 kunia
-
Rozrząd 2.0 TFSI BWE
Tylko zeby ci wszystkiego nie wymienil ,chodzi o te sprawne czesci , bo mechanicy lubią "doić" klientów ?
-
Rozrząd 2.0 TFSI BWE
Jeżeli łańcuch nie hałasuje w tym silniku to po co go wymieniać, a nawet jezeli juz zacznie, to silnik od tego odrazu sie nie uszkodzi.
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
- Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
Mnie też wprowadziłeś w konsternacje , wszedzie pisze ze nadaje sie do grupy vw-audi- Dziwna praca silnika na wolnych obrotach
Ja bym sprawdził pierscienie przy nastawniku faz rozrzadu , są 3 i po latach lubią sie posypać . Objawy to nierówna praca na wolnych obrotach , trzęsie budą oraz olej może sie sączyc z nastawnika.- 2.0 TFSI wodorowanie silnika
- Dziwne stukanie
Na jakim oleju jezdzisz ?- Rurka BT
- Brak mocy 2.0 TFSI Quattro
Moze masz wersje BYK/BPJ 170 koni.- BWE a 10W40, zmiana na inny?
Pół litra na 6000 km czyli okolo 0.08 litra na 1000 km to norma w wysilonych turbo benzynach i nie robil bym z tego sensacji. Mój BWE tyle bierze (0W40)- Zmiana Audi A4 B5 na B7
W B7 mam problemy z elektryką co troche cos nie dziala (moze polepszyli po lifcie) , w starym B5 nigdy nie bylo problemu pomimo przebiegu ponad 270 tys. B5 lepsza jakosc wykonczenia ,zaden przelacznik nie przetarl sie po mimo uplywu lat . Ogolnie taka sama ciasnota z tylu w obu modelach. Jak nie 1.8T to 2.0T. W zasadzie to te same silniki z takim samym blokiem tylko inna pojemnosca, w 2.0TFSI ma inny osprzet i nie mylic z tym gównianym 2.0TFSI z B8 bo to calkiem 2 inne silniki. - Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7