Treść opublikowana przez iglako
-
Wysokie spalanie - przyczyna ?
Nie zawracalbym sobie glowy tym co pokazuje komputer. Mnie pokazuje w miescie srednio 14 a w rzeczywistosci jak zmierzylem (pelny bak ,100 km i dolewka) wyszlo niecale 12 litrow .
-
Brak mocy AEB
Co dalo odpiecie wtyczki od N75 ? Jezeli jest walniety i go odepniesz to jaka to roznica.
-
Brak mocy AEB
W moim AEB-ie jak padł N75 to byl tak slaby jak by mial z 70-80 koni.
-
"Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Podstawa to dobra oliwa. Testowalem w zyciu rozne oleje typu Castrole ,schelle ,liqui moly i inne wynalazki i zawsze ten sam problem, silnik rzegotal glosno po intensywnej- szybkiej jezdzie po autostradzie . Do starej babki B5 1.8T lalem Motul X-cess a do TFSi leje obecnie X-max 0w40 i jak dla mnie to najlepsza oliwa do tego turbo-benzynowca.
-
A4 b6 1.8T sline zawieszenie
Ile przod pojdzie w dół ?
-
Jaki olej do 2,0T
Mam zasade, bez wzgledu na ilosc km , wymiana co roku. Sprawdzilem dzis dokladnie ,ostatnią wymiane zrobilem po przebiegu 5348 km. I zawsze jesienią zeby na zimie miec zalany swierzy olej
-
Jaki olej do 2,0T
Stosuje Motul X-max 0W40 i wymieniam systematycznie co roku jesienią co 6 tys.km bo taki przebieg robie rocznie
-
DV sens wymiany
Wiekszosc pisze ze wymienia zawor DV. Mam jeszcze ten starego typu i jest sprawny (kondomik nie jest pekniety) Silnik nie wykazuje braku mocy . Czy pomimo tego wymienic stary na ten nowszy tloczkowy ? Czy polepsza to osiagi itp ?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Potwierdzam na podstawie wlasnych eksperymentow. X-max 0W40 jest obecnie najlepszą oliwą do mojego BWE.
-
Słabe osiagi i kilka błędów 2.0T BWE
DV mozna latwo sprawdzic wizualnie po demontazu , jak "kondomik" niepekniety to po co wymieniac.
-
Wymiana pompy wspoaania
Co sadzicie o zamienniku SKV ? Za okolo 250zl . W moim B5 konczy sie pompa a zakup używki wydajem mi sie ryzykowne....
-
Metaliczny dźwięk
Ewidentnie lancuch i napinacz na walkach do wymiany.
-
Wymiana oleju ? jaki olej przy takim przebiegu? 2.0T
X-cess motul ,a łyka srednio jak wiekszosc TFSi okolo 0.2 na 1000 km.
-
Wymiana oleju ? jaki olej przy takim przebiegu? 2.0T
5W40
-
Wymiana oleju ? jaki olej przy takim przebiegu? 2.0T
Mial ktos doswiadczenie z 0W40 w swoim TFSI ? Zastanawiam sie nad przejsciem z 5W40 na olej tego typu.
-
Eksploatacja napędu quattro
Wlasnie weszlem na motula i pisze ze nadaje sie do skrzyni biegow jak i mechanizmow roznicowych Motul Gear 300 LS 75W90
-
Eksploatacja napędu quattro
W B7 mam ponad 130 tys km i bede wymienial . Do skrzyni i do mostu ten sam olej ?
-
Eksploatacja napędu quattro
co ile lat ?
-
BWE Spalanie oleju - jak ilość na km
Duzo ludzi myli dwa silniki 2.0T B7 z 2.0T B8 (ten gorszy).Spotkalem sie nie raz z blednymi artykulami w gazetach motoryzacyjnych opisujacych TFSi i TSI jako jeden i ten sam silnik.
-
Problem z podswietleniem rejestracji i swiatlami przeciwmglowymi
U mnie pęknięty byl brazowy od masy .Mimo to wymienilem cala wiazke kabli poniewaz jak zlutowalem ten masowy to i tak nie bylo jeszcze otwierania klapy bagaznika.
-
BWE Spalanie oleju - jak ilość na km
Ponad pól roku temu kupilem w aso odme (06f129101R) i tak do tej pory lezy sobie w garazu. Moze sie zmotywuje i zajme sie wymiana ,moze faktycznie bedzie jakis efekt.
-
Jaki olej do audi a4 b6 1.8t 163km BFB
Motul 5w40 x-cess 5L, filtr Mann
-
BWE Spalanie oleju - jak ilość na km
U mnie 200ml na 1000 km .
-
Szarpanie, drganie, nierówna praca silnika
Przy jakim przebiegu padla ci cewka ? Pytam bo pewnie tez u mnie kiedys padnie
-
1.8T AEB jakie powinno byc cisnienie oleju i jaki olej najlepszy ????
U mnie w 2.0tfsi silnik rzegotal po szybkiej autostradowej jezdzie na LM. Zmienilem na Motul i "jak reką odjął" nastala cisza